PETICIJA PROTI USMRTITVI ŽIVALI V ZAVETIŠČIH s predlogi za izbol


Gost

#101

2014-01-23 08:03

Bravo!

Gost

#102

2014-01-23 08:16

Usmrtitev zdravih zivali nikoli ne bi smelo biti zakonito.

Gost

#103

2014-01-23 08:42

to je isto ce ti ljubljena use ba pobeegne in se nevrne vec in mi ga pripeljejo in ga dam usmrtit
vprasajte se kaksno poccutje bi bilo
nekateri imamo radi zivali
CIIPZZ

#104 Popravek peticije

2014-01-23 09:42

CIIPZZ obvešča:
Ker je bila zadnja alineja 1.točke precej nerodno napisana in je posledično sprožala nerazumevanje bralcev in podpisnikov, smo jo popravili v ustreznejšo obliko. Hvala za vse predloge.
Alinejo :
- Obvezno obiskovanje pasje šole in/ali drugega tipa izobraževanja za lastnike »nevarnih« pasem psov kot napr. Pit bull, Stafford, Rotwailer, Akita inu... oz posameznih psov katerih (pre)vzgoja bi bila bolj zahtevna (napr. zaradi travmatičnih dogodkov v preteklosti): Če se lastnik izkaže za neprimernega, se mu psa odvzame.

bomo zamenjali z::
- obvezno šolanje lastnika t.i. nevarnega psa (nevaren pes je poleg psa, ki izpolnjuje pogoje za nevarno žival, tudi pes, ki je ugriznil človeka oziroma žival (5.čl.). Nevarne živali so živali, ki ogrožajo okolico zaradi svoje neobvladljivosti oziroma kažejo napadalno vedenje do človeka(5 čl.))
in dodali obrazložitev spodaj.
Brigita

#105 Re: Re:

2014-01-23 09:59

#60: CIIPZZ - Re:

Vse v redu in prav, podpiram vas v borbi proti evtanaziji in mi je v ustanovi z imenom zavetišče nedopustna!
Ampak, lepo vas prosim...vse ostalo je nepremišljeno in ...kako bi rekla...kr neki. Smejejo se vam po nekaterih živalskih portalih in žal, kljub vsemu dobremu, kar ste do sedaj naredili in verjamem, da še boste...si res ne bi smeli privoščiti s tako nedodelanim predlogom priti na plan. Podpise se zbira pod nekaj dodelanega, dokončnega, se mi zdi. Če pa zbirate predloge, povejte tako...in podpisi še niso potrebni.
p.s. kaj so že to "nevarne" pasme? (pa čeprav v narekovajih)
Do zdaj sem mislila, da ta termin pri živalovarstvenikih ne obstaja....


Gost

#106

2014-01-23 10:01

se strinjam
CIIPZZ

#107 Re: Re: Re:

2014-01-23 10:21

#105: Brigita - Re: Re:

Spoštovana gospa Brigita, če bi dovolj natančno prebrali peticijo bi ugotovili dva pomembna podatka. 1. Glavni in edini namen peticije je prepoved evtanazije v Sloveniji in ozaveščanje ljudi o zavetiščnih živali. To je končni cilj. 2. Peticija je vsebinsko okvirna: to pomeni, da poleg naših, sprejemamo konstruktivne predloge tudi s strani ljudi. NA koncu se bo izdelalo čistopis predloga. S tem finalnim predlogom se bomo skušali pogajati z Vlado. Število podpisnikov pa nam bo v ta namen v veliko podporo. Lep pozdrav s strani Civilne iniciative za izboljšanje pravne zaščite živali

MLikar

#108 Re:

2014-01-23 10:23

#52: Sašo -

Bravo!

Končno en dober komentar.

Peticija, kot je napisana ne zasluži niti poštenega branja, kaj šele podpis.

Imam občutek, da je namen ukinitve evtanazije le zlorabljen izgovor za predlaganje ostalih popolnoma neumestnih domislic.

Absolutno sem proti tej peticiji. In ja sem lastnik in vodnik pasemskih v preteklosti tudi nepasemskih psov in ne kakšen pasjemrznež.

CIIPZZ

#109 Re: Re:

2014-01-23 10:43

#108: MLikar - Re:

Spoštovani, zaradi vaše strokovne usposobljenosti bi bil konstruktiven predlog z vaše strani zelo zaželen. Kaj predlagate?


Gost

#110

2014-01-23 11:10

Kako lahko kdorkoli podpisuje peticijo, ki je zastavljena na platformi, ki omogoča spremembe teksta peticije?!
Iz teksta so namreč naknadno = danes "odpadle" nevarne pasme - hvala bogu, sicer, ampak to pomeni, da se tudi ves ostali tekst peticije naknadno lahko spremeni.
KATASTROFA!

Gost

#111

2014-01-23 11:11

Skrajni cajt!sam bo treba se dost bolj premikajocega narest...!!!
Brigita

#112 Re: Re: Re: Re:

2014-01-23 11:13

#107: CIIPZZ - Re: Re: Re:

Oh, sem dobro prebrala. Se pravi, da danes podpisujem nekaj,  s čimer se po vseh popravkih čez en teden morda ne bom več strinjala? Slabo.

gost

#113

2014-01-23 11:23

Glavni namen peticije je prepoved evtanazije.Pika.Zakaj so potrebni predlogi,saj se vsi norčujejo iz vaših.Nobeden pa ne poda boljšega predloga.Moje mnenje je ,ko bo ta prepoved uzakonjena,se bodo vsa zavetišča,ki jim je vir zaslužka ubita žival,sesula.
Tudi popis živali bi bilo treba narediti,tako kot je bil popis prebivalcev od hiše do hiše.Potem pa visoke kazni za neupoštevanje zakona.

Gost

#114

2014-01-23 11:49

Vsak mora biti odgovoren in vsak naj podpise! Pa cim vecje kazni tistim,ki slabo delajo z zivalmi in tistim,ki jih imajo toliko radi,da so na koncu v zavetiscu!

Gost

#115

2014-01-23 13:23

Končno in edino pravilno!
gost

#116

2014-01-23 14:23

Eni govorijo, eni pa naredijo! Bravo!

Gost

#117

2014-01-23 16:08

Tale peticija je pa ena večjih bedarij kar sem jih uspela prebrat v zadnjih letih. Čeprav moram priznat, da je toliko neumnosti na en kup spravit pa že kar svojevrstna umetnost.
gost

#118

2014-01-23 16:08

Peticija morda res ni popolna (sploh glede na to, da je popolnost relativna) ampak vsaj je! Najlažje je kritizirati tuje delo, sam pa naredit nič! Sploh pa je najlažje bit žaljiv in agresiven! Če se s čem ne strinjate, to povejte ampak povejte tudi kako bi to stvar spremenili oz izboljšali. Saj piše, da se sprejemajo predlogi (in tudi predlogi v peticiji so predlogi in ne zahteve). Ne moremo samo zahtevati, da se odpravi evtanazija zapuščenih živali in to je to. Tako delajo otroci! Če nekaj zahtevamo, moramo ponuditi tudi rešitve oz alternative. Torej podpisujmo, delimo in zbirajmo predloge :)

Gost

#119

2014-01-23 16:36

V azilu ali tudi sicer v društvih, kjer se oddajajo brezdome živali je 30 dni absolutno premalo, da se za žival najde novega lastnika. Neumno se mi zdi, da se za živali v azilu najprej poskrbi na različne načine, se to računa občinam (najbolj nesmiselne in drage so sterilizacije in kastracije) in potem živali usmrti.Seveda je povsem pravilno, da se jih sterilizirane odda novemu lastniku.
gost

#120 Zadeva

2014-01-23 16:52

V azilu ne sterilizirajo živali dokler ni znan posvojitelj.Ubijejo nesterilizirano.

Toliko je ene antipropagande proti tej peticiji.Upam ,da nam uspe.

Gost

#121

2014-01-23 16:54

VSA POHVALA ZAČETNIM ORGANIZATORJEM TE PETICIJE.
ZA EVTANAZIJO BI SE MORALI ODLOČATI LE ZA NEOZDRAVLJIVO BOLANE ŽIVALI,NIKAKOR PA NE ZA BOLANE ALI PA OSTARELE.
ŽAL PA JE POVSOD ODLOČUJOČI DENAR.

Gost

#122

2014-01-23 16:57

Ko smo v azil morali oddati psa ,ker taktrat nihče od prostovoljcev ni imel prostega mesta, smo mu še naprej intenzivno iskali novega lastnika, ga šli po 15 dneh iskat pa je bil že evtaniziran, ker je bil "neperspektiven". Toliko o 30 dneh do evtanazije in smiselnosti te peticije.
gost

#123

2014-01-23 17:02

Glede na polemike, ki je sprožila peticija, se nekateri očitno počutijo zelo ogrožene..... sam kritizirajo, predloga pa nbenga!

Gost

#124 Re:

2014-01-23 18:52

#110: -

Drži, to JE katastrofa. Take peticije delajo veliko več škode živalim kot pa evtanazije same. Ker zaradi takih reči državni organi ne jemljejo resno predlogov civilne družbe. Kako pa naj jih, ko niso spoštovane osnovne stvari in se sploh ne ve koliko jih je v resnici podpisalo končni tekst.


Gost

#125

2014-01-23 19:12

Koncno nekaj premika na tem podrocju!
Zelim vam veliko uspeha in vas podpiram v tem. Lp. Dada