PETICIJA PROTI USMRTITVI ŽIVALI V ZAVETIŠČIH s predlogi za izbol


Gost

#51

2014-01-22 17:58

Koncno!!
Sašo

#52

2014-01-22 18:16

Samo zaradi ene reči ( ukinitev evtanazij ) mi ni žal da sem dal podpis za peticijo in samo zaradi ene reči sem dal podpis za petecijo, mi je pa žal da si nisem bolj podrobno prebral vsega, preden sem se odločil za podpis.
Kot prvo, pod peticijami se ponavadi odloča o eni stvari, ne pa da je to v vašem primeru en mali zakonik kjer je omenjenih xy stvari s katerimi se človek v paketu skoraj ne more strinjat, tako ste spretno izkoristili to peticijo, za vsiljevanje določenih pogledov, ki niso dobri ne za živali in ne za ljudi.
Kaj me moti pri omenjeni peticiji?
Sterilizirati vse živali, pse , mačke je popolna neumnost katero lahko predlagajo kvečjemu veterinarji, ki si lahko od sterilizacij, kastracij obetajo bajen zaslužek. To zveni nekako kot živalski genocid. Konec koncev pa kdo smo mi da bomo odločali o živalskih vrstah ? V tej peticiji so sploh mešanci postavljeni v diskriminatorni položaj. Pravite da naj ne bi bilo treba sterilizirati denimo psice mešanke ali pa rodovniškega psa, boš pa mogel leglo prijavit in zanj plačat davek. Zdaj pa poglejmo realno na zadevo, plačal boš davek na leglo mešancev in davek na rodovniško leglo. Leglo mešancev ti prinese veselje in nič €, rodovniško leglo ti prinese veselje in bajno vsoto denarja in zdaj se vam zdi logično da je to nekako enakoporavno? Aja, kdo bo pa šel prijavit leglo mešancev,kar mu bo prineslo finančno izgubo,ker dvomim da bo kdo kupil mešanca. Med tem ko nekdo, ki bo prodal rodovniške pse bo tudi imel minus, ampak minus v zaslužku, ki si ga bo ustvaril s prodajo mladičev.
Malo se vam že meša morem reči, vso to pobiranje denarja v imenu živali, hkrati pa se vidi kam pes taco moli, iztrabit čim več mešancev, da se bodo boljše in dražje prodajale rodovniški psi ali mačke, hkrati pa bo imeti domačega ljubljenčka postal privilegij premožnih ljudi.
Čipiranje, ja , ok. na stroške države, brez novega davka ;) . Pa še nekaj, vi bi radi sterilizirali ves slovenski mačji in pasji živež, ki ne prinaša denarja, hkrati pa razna društva dnevno tovorijo iz južnih republik zapuščene živali za katere bomo MI potem plačevali davek ? Kaj če bi raje malo razmislili še oomejitvi uvoza vseh vrst živali ??


lp


Gost

#53

2014-01-22 18:32

Končno, po tolikih usmrtitvah je bil že čas.

Gost

#54

2014-01-22 18:37

živi in pusti živeti.

Gost

#55

2014-01-22 18:37

Proti usmrtitvi živali v zavetiščih po 30 dneh!

Gost

#56

2014-01-22 18:38

Brez evtanazij prosim.........
irena

#57

2014-01-22 18:48

končno!!! konec ubijanja!!!

Gost

#58

2014-01-22 18:53

Peticijo podpiram in upam, da zmaga že enkrat v tej našo državi kakšna humana in človeška plat..žalostno je predvsem to, da je sploh treba odločati o tem..!!
Ni lepšega kot skrbeti in imeti ob sebi prijatelja z repom;)

Janja Švagan
Zagorje

Gost

#59

2014-01-22 19:05

Naj se nikoli vec ne zgodi !!!
CIIPZZ

#60 Re:

2014-01-22 19:13

#52: Sašo -

Pozdravljeni Sašo, hvala za napisano,ampak moramo dodati: če bi dovolj natančno prebrali peticijo bi ugotovili dva pomembna podatka. 1. Glavni in edini namen peticije je prepoved evtanazije v Sloveniji in ozaveščanje ljudi o zavetiščnih živali. To je končni cilj. 2. Peticija je vsebinsko okvirna: to pomeni, da poleg naših, sprejemamo konstruktivne predloge tudi s strani ljudi. NA koncu se bo izdelalo čistopis predloga. S tem finalnim predlogom se bomo skušali pogajati z Vlado. Število podpisnikov pa nam bo v ta namen v veliko podporo. Lep pozdrav s strani Civilne iniciative za izboljšanje pravne zaščite živali


Gost

#61

2014-01-22 19:17

Če živali ne najdejo doma še ne pomeni da morajo umreti!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#62

2014-01-22 19:21

Spoštovani! Hvala bogu za podpis peticije!! Sem velika ljubiteljica živali, prostovoljka in imam nadvse rada male kosmatince, vse muce, kužke, vse žuivalce. To, da nekdo evtanizira zdravo žival je kruto, da ne napišem kaj drugega. Tudi živalcam bije srce, tako kot ljudem, tudi one rade živijo, sploh, če dobijo dobrega skrbnika.Zato, dobri ljudje, stisnite k sebi svoje kosmatinčke, jim dajte priboljšek in PROSIM, PODPIŠITE PETICIJO PROTI USMRTITVI ŽIVALI V ZAVETIŠČIH!! Lep pozdrav!

Gost

#63

2014-01-22 19:31

Odločno proti usmrtitvi !!!

Gost

#64

2014-01-22 19:36

Vsak, ki ima rad živali jo bo podpisal!!!

Gost

#65

2014-01-22 19:41

Kakšna evtanazija lepo vas prosim..
veliko je dobrodelnosti in če vsak prispeva vsaj 1eur nebo treba nadolžnih živali usmrtiti da umrejo zakaj že ker niso nič krive in nikomur nič naredile ????????Lepo vas prosim

Gost

#66

2014-01-22 20:05

Ker preprosto to ni humano, sploh pa ne v zavetiščih, kjer se nudi pomoč živalim in ne smrt.

Gost

#67

2014-01-22 20:13

Zdi se mi tudi logično, da bi pri uvedbi obvezne sterilizacije tudi zmanjšali ceno same storitve, saj nekateri veterinarji za sterilizacijo psice zaračunavajo tudi 15o evrov.

Gost

#68

2014-01-22 20:24

Prav je, da je zagledala beli dan ta peticija....., upam, da se bo zbralo dovolj podpisov in da bo zaživela ideja peticije...! Hvala pobudniku le-te...., bom tudi delila,,,,!

Gost

#69

2014-01-22 20:39

Sprejmite ta zakon!cloveka tudi neodstranimo po 30 dneh ne glede na vse.bodimo humani ter pomagajmo zivalim,ker si zasluzijo ziveti,niso one krive za nic mi ljudje smo krivi ne humani kruti..mi smo posasti in zverine ki unicujemo planet zivljenje vseh!

Gost

#70

2014-01-22 20:50

podpišite

Gost

#71

2014-01-22 21:11

Vse več je zavrženih in trpečih živali. Prepogosto prihaja do tega, da žival iz azila rešimo tik pred usmrtitvijo.

Gost

#73

2014-01-22 21:13

Vesela sem!! Predlogi se mi zdijo odlicni, vključeno je vse kako bi se dalo rešiti problem, brez nepotrebnih usmrtitev. Predlog za obdavčenje in kaznovanje ljudi je odličen, ker nažalost si velika večina ljudi zapomne nekaj samo če jih po žepu udariš.Upam da bo prišlo do pozitivnih sprememb, ker si živali to zaslužijo!! Držim pesti in sem z vami!!

Gost

#74

2014-01-22 21:13

Si želim da se usmrtitve ne bi dogajale, kljub vsemu pa vidim problematiko v zahtevah ki jih imajo zavetišča za posvojitve (npr. izključno notranje bivanje), pa tudi vsaj v večini primerov (veterinarske postaje) precej visoke cene za kastriranje in sterilizranje . Tudi manj premožni ljudje imajo pravico do živali, zato mora biti zakon tak, da bo to tudi omogočal.

Gost

#75

2014-01-22 21:33

kot da živali višja čakra ekosistema kot civilno