prepoved SAZAS -a pregon vpletenih, tudi pravnikov kateri delujejo na arhaičen način

boris odreitz
Avtor te peticije

#451 Re: Re: Re:

2015-04-06 19:29

#450: - Re: Re:  

 Točno tako je kot si napisal. Jaz  zadnje dni kar  zajetno zasipam z poročili naše poslance o tem kaj se nam dogaja in kaj nam je SAZAS storil da imajo vpogled vo to kaj se godi


Gost

#452 Re: Re: Re: Re:

2015-04-10 10:31

#451: boris odreitz - Re: Re: Re:  

 Doseči je potrebno samo to, da imajo avtorji pravico sami odločati, kdo, kako in na kak način bodo ščitili svoje pravice. Oduzeti jim je treba male pravice, ker jim trenutna zakonodaja nalaga, da jih ščitijo. Torej pobirajo za vse male pravice, ne glede na to, ali je  nek avtor njihov član ali ne. V primeru, da to dosežemo, naj potem vrednotijo svoje ćalane kolikor hočejo (trg bo pokazal ali se jim to splača), mi bomo pa  imeli možnost izbire, katero glasbo bomo uporabljali in za kako ceno.

Če se bom jaz individualni dogovoril z nekinm avtorjem in bova sama mesebojno urejala avtorske pravice, to ne sme biti več v domeni SAZAsa. Danes, po veljavni zkonodaji, si pa lastijo prav vso glasbo na račun malih pravic. Samo to je  potrebno doseči, pa smo rešili vse.

Kako pa potem oni urejajo znotraj njihovega članstva, nas  pa  ne  briga več. Ker  naše  edino merilo bo trg. po kaki ceni bomo kaj koristili in koliko se  nam to splača. Danes teg pravice  nimamo uzakonjene in to nas tepe, njim pa daje  neupravičeno kasiranje denarja.

To imajo na primer  pri nemški GEMi urejeno. Če kupiš neko glasbo, si kupil tudi pravice (odvisno od  pogodbe) in za to ne plačuješ nićesar  več. Večina lokalov in kafičev predvaja kupljeno glasbo, prav tako tudi ni več dodatnih dajatev na naročeno filmsko ali kako drugo glasbo. Z nakupom ni več dodatnih plačevanj, in ni nobenih malih pravic več, pri nas  pa te pravice so. Četudi kupiš glasbo pri Gemi, javno predvajanje  na našem teritoriju zapade  še  v male  pravice. To je  pa zelo narobe in to je  treba v noveli zakona urediti. To je treba našim poslancem zabiti v glavo.


Gost

#453 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-18 17:42

#452: - Re: Re: Re: Re:  

 ja seveda saj za to gre v tej peticiji  in v borbi zoper to teroristično organizacijo


Gost

#454

2015-05-15 19:28

Svoboda ustvarjsnja, svobodna podjetniška pobuda, demokracija in preživetje naroda.

Gost

#455

2015-05-19 06:19

Ker se je kot vedno..znašla skupina lisjakov, ki namesto avtorjev ..mastno služijo!!! Pa tudi zato, da se enkrat za vselej naredi red in se ne izkorišča delovno ljudstvo.

Gost

#456

2015-06-10 10:53

Peticijo podpiram, ker je to Svinjarija, ki jo počnejo že vrsto let. Tudi s sem zbiral podpiše pred leti, pa nisem uspel, upam da bodo tudi odgovarjali!:@

punkass

#457 Re: SAZAS

2016-03-29 11:15

#8: FB pravnik - SAZAS 

 Zdravo!

Tako jaz kot vsi ljudje, smo mišljenja da samo kradete denar in hočete za prazen nič dobiti denar. Se vi jebeno zavedate da s tem zatirate mlade skupine od glasbe in od ustvarjalnosti. Poznam nekaj takšnih bendov, ki se vas kar bojijo in poznam tudi par takšnih, ki so se zaradi vas prenehali ukvarjati s glasbo. Glasba je le način izražanja, torej si vsak glasbenik želi samo izražati svoje mnenje, magari s tujo glasbo... ampak vi mu tega ne dovolite. Hočete obdržati avtorske pravice, ampak jih več nebote mogli zato, ker bo glasbe dokler bote vi srali vse manj...namesto obratno...Sem 100% prepričan, da tako misli kar dosti mladih ter starih glasbenikov. Ustvarjeni ste pa bili samo zato, da bi služili denar na tuji račun.


Gost

#458 Re:

2019-09-16 09:17