Vrnite Šavlijevim otroke!

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Vrnite Šavlijevim otroke!.

v dobro otrok

#51

2013-12-19 13:45

Vrnite otroke v matično družino !!!!!!!!!
Se zavedate kakšno škodo jim delate ?
Kaj prestaja mama z dojenčkom pod srčkom ?
Oče ?
Stari starši ?

Vsak otrok na svojem koncu- pred prazniki ?
Groza !!!!!!!!!!

Gost

#52

2013-12-19 13:50

http://www.delo.si/zgodbe/nedeljskobranje/v-nekaj-letih-porabili-le-nekaj-evrov.html
Preberite zadnji stavek enega od otrok - želijo si stika z okoljem. Otroci so samostojna bitja, katerim svojega ekstremnega pogleda starši ne bi smeli vsiljevati....

"Boste še kdaj prišli?« ob odhajanju, po dolgi in natančni razlagi, kako se iz drena izdela in točno umeri lok ter puščice, s temnimi srnjimi očmi vpraša Saša. »Vsi, ki pridejo k nam na obisk, obljubijo, da se bodo še kdaj oglasili. Pa se nikoli nihče ne vrne.«

Gost

#53 Re:

2013-12-19 14:02

#51: v dobro otrok -

Škoda je že narejena-s strani bolanih strašev.


Gost

#54

2013-12-19 14:06

Otroke vrniti staršem.Kod družina spadajo skupaj.
Razdvojenost otrok bo družina trpela in razpadla.CSD naj pomaga tej družini,saj ji je napravil veliko škodo!

Gost

#55

2013-12-19 14:13

Sramota, kajse dela v državi, da ne bi videli prevelikga kraterja v bankah! In to v božičnem času, ko bi morala biti družina zbrana ob Rojenemu! Oni pa razdvojeni, razseljeni, popljuvani, vrženi v drugačnost in večno zaznamovanost. Pa še najmlajši je dojen, le kaj je pri njem narobe, da ne more biti pri starših! Si je kdo te pridne angelčke zaželel zase? Niti iz nekaterih družin ne vzamejo otrok na tako krut način, pa so umazani, brez šol, elektrike, vode, v barakah, v bolezni.....

Gost

#56

2013-12-19 14:13

V centrih za socilano delo je potrebno narediti revizijo delovanja. Centri so legla sprenevedanja, izkrivljenosti, zatiskanja oči in koristoljubja...od njih prav velike koristi človek potreben pomoči nima!

Gost

#57

2013-12-19 14:43

Doječim materam so odvzemali otroke najbolj trdosrčni režimi

Gost

#58

2013-12-19 14:56

Sramota in groza, da vzames materi otroka, ki se doji. Tudi sama sem mama in ne predstavljam si kaj sedaj prezivlja mati in otroci seveda.

Gost

#59

2013-12-19 15:16

Veseli me ,da močno prevladujejo članki , ki so uperjeni proti CSD upam ,da golazen ,ki se igra s človekovo usodo vidi kaj se dogaja ,če že niso njihove glave preveč oprane frustrirane.
Jezen

#60

2013-12-19 15:30

Csd je ustanova katera je sama sebi namen.
Tam kjer je potrebno(kljub prijavi)ne ukrepajo.
Država ne bi nič izgubila ,če jo ukinemo...lp.

Gost

#61

2013-12-19 15:32

družina naj ostane skupaj saj niso v alkv njej ni bilo

Gost

#62

2013-12-19 15:37

Odvzem otrok v tem primeru ni le prekoračitev pooblasil uradnice. Je več, nesramna, zločinska samovolja uradnika. To, da otroke spremljajo šele od sredine poletja pa dokaz o nevestnem delu. Pa niso edini taki uradniki v tem mestu.

Gost

#63

2013-12-19 15:40

Sem proti zlorabi vsakršne oblasti ... me je pa presenetilo obvestillo, da so otroci sami prosili za pomoč. To mi je nekoliko spremenilo percepcijo, čeprav se še vedno ne strinjam, da ima katerakoli inštitucija tako moč, da lahko njeno mnenje celo pohodi Ustavo. Tega pa ne morem sprejeti! Da so mediji izpostavili "versko zlorabo", češ da je to eden od razlogov je absurd nad absurdi. Glede na 70% vključenost Slovencev med verujoče bi se dalo razmisiti o hudi zlorabi CSDja, ki jo morebiti še načrtuje, pa si tako utira pot naprej. Moje mnenje je, da otroci morajo imeti kar potrebujejo (hrano, obleko, izobraževanje, starševsko ljubezen ...)so pa starši tisti, ki določajo meje. Vzgoja pač ni bila nikoli po meri otrok, vsaj ne v času vzgajanja.

Me pa res zanima KDO JE POBUDNIK TE PETICIJE? POZNA MORDA KDO ODGOVOR?


Gost

#64

2013-12-19 15:57

Meni žal to meji na verski fanatizem. Nič ni narobe če si veren, če hodiš k maši, moliš pri kosilu, zvečer, obenem pa tud normalno skrbiš za otroke in ne prepustiš vsega Bogu, kot sta to storila starša. Ta "Bog" so bili stari starši, sosedje, ker so se jim otroci smilili. Če njih ne bi bilo bi otroci bili brez pravih obrokov hrane, oblačil... In če preberš članek v delu, kjer je dejansko veliko citatov matere ter očeta vidiš, da so resno na meji ali so celo prestopili mejo verskega fanatizma.
Sama mislim da bi si vsak človek moral sam izbrati vero v kaj bo veroval, ne pa da se otroku to že hitro po rojstvu "vsili". Sicer je v takšenm primeru kot sta Šavljieva to težko izvedljivo. In mislim tudi,da bi moral biti v osnovni šoli predmet verouk kjer bi se otroci učili o več vrstah ver, ne le o krščanstvu.

Gost

#65 Re:

2013-12-19 16:33

#64: -

" In mislim tudi,da bi moral biti v osnovni šoli predmet verouk kjer bi se otroci učili o več vrstah ver, ne le o krščanstvu."

 

Ne! V OŠ manjka predmet, ki bi učil otroke kritičnega razmišljanja. Tako bi se vere in še polno ostalih stvari znašlo na zasluženem smetišču zgodovine.


Gost

#66

2013-12-19 16:51

Tudi, če je CSD deloval strokovno, v njihovih postopkih ni človečnosti. Kaj je že znanost (v tem primeru strokovnost)  brez človečnosti?!


Gost

#67

2013-12-19 17:02

Ne podpiram odvzema otrok, če se eksplicitno ne ugotovi njihova zloraba s strani staršev. Kje je bil CSD do sedaj? Imam občutek, da je večina medijev naklonjena odvzemu, prav zaradi tega ker gre za versko družino. Strokovne delavke CSD, ki so napačno ravnale morajo nujno odgovarjati, kazensko in materialno. To je še ena sramota več za našo državo.

Gost

#68 Re:

2013-12-19 17:45

#7: -

Super. Samo, da si ti Ok.


Gost

#69 Re: Re:

2013-12-19 17:50

#53: - Re:

Roko na srce ... ni zdravih staršev ali če prevedem popolnih staršev. Če pogledam svoje otroštvo groza in strah, ker je bio nasilje,če pogledam prijateljico je bil tam alkohol, če sosedo so bili starši maloumni in se je počutila manjvredno, drugi spet so preveč delali in grebli na kup, otroci pa so si želei staršev ... redka je družina, za katero bi lahko rekla: Ta pa je čist ok!

 

Vendar pa sem mnenja, da je vzgoja potrebna. Vzgaja se s skrbjo za otrokov blagor ... če starši zamenjajo prioritete se zgodi kaos. Sicer pa je Bog poskrbel za otroke že s tem, da jim je dal starše, če sta oba je že hud blagoslov. Kaj sta Šavlijeva tolmačila po Svetem pismu o tej zadevi ne vem, pisano pa je, da če oče ne poskrbi za družino je vero izgubil in je hujši kot pogan.


Gost

#70

2013-12-19 18:37

vrnite otroke

Gost

#71

2013-12-19 18:57

Nekomu nista bila všeč na CSD in se je zgodlo to!

Gost

#72

2013-12-19 19:09

Sploh ne vem kaj bi rekla.Nimam besed.Še posebej najmlajša pikica.Zanjo ni nic boljšega kot mamina bližina.Seveda mislim tudi na ostale njune otroke.Jaz vem,da bi znorela.Če bom lahko še kako pomagala,bom.Vem,da bodo otroci morali priti nazaj,ampak zakaj je tega treba.....to dejstvo odvzema bo pa res močno vplivalo na te otroke .Kdo bo odgovarjal za nekaj kar se sploh ne da popraviti.
Pa saj to ni res...ne bom nadaljevala,ker se mi žalost spreminja v temeljito jezo..Slovenci smo pa res neizmerni upogljivci.
Roman

#73 Re:

2013-12-19 19:09

#4: -

Odličen komentar! Se poplnoma strinjam!


Gost

#74

2013-12-19 19:22

Peticijo podpiram, ker mi je dovolj tega da si država jemlje pravico jemati staršem otroke.
Staršem ki so drugačni.

Vkolikor pa otroci želijo odditi, jih je to potrebno omogočiti. Ravnotako pa tudi stike s starši.

Gost

#75

2013-12-19 19:24

kršili so tudi pravico do verske svobode