Vrnite Šavlijevim otroke!

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Vrnite Šavlijevim otroke!.


Gost

#1

2013-12-19 06:31

Kot mama več otrok si ne morem predstavljati groze, če bi mi (na silo) odvzeli otroke! Kdo na tem svetu vzgaja otroke povsem "po pravilih"? In še tisti, ki tako mislijo, se motijo! Vse skupaj doživljam najprej kot napad na številčne družine in njihovo drugačnost.

Gost

#2

2013-12-19 08:17

Manj medijskega linla, več transparentnosti!

Gost

#3

2013-12-19 09:12

če je družina pobožna,to še ne pomeni, da država ima pravico pobirati otrokov

Gost

#4

2013-12-19 09:30

Peticijo podpiram ,zato sem jo tudi podpisal.
Značilnost komunizma, nacizma, fašizma, demokratičnega socializma je nasilje nad drugačnimi ali takimi ,ki niso všeč sistemu. Povsod se je začelo z malimi, bolnimi, potem pa z Judi, krematoriji, deportacijami, odvzemi lastnine, umori, krajami, sedaj pa se nadaljuje z nacionalnim interesom, sanacijo bank, slabo banko
in tako naprej. Ker to ni zadosti so se spravili še nad ljudi. ljudi je treba prestrašiti, če bo drugačen, če ne boš naš, če ne boš ubogal ti lahko storimo vse, tudi otroke ti lahko poberemo, saj, če bodo pri tebi ne bodo pravilno vzgojeni ne bodo naši,

LP

Gost

#5

2013-12-19 09:45

Kako si kdo upa vzeti materi otroka, ki se še doji?

Gost

#6

2013-12-19 09:57

Izkrivljeno versko prepričanje sploh ne obstaja, kajti ljudje lahko verujemo npr; močno, površno ali intuitivno ne moremo pa verovati npr; slabo pritrjeno, dobičkonosno ali kolateralno. Izkrivljenost je lastnost ljudi, nikoli pa subjekt njihove vere.
Direktorica CSD Škofja Loka Ivana Košir v svoji izdani odločbi o upravičenosti odvzema otrok družini Šavli prenaša virus zabitosti, katerega patološko širjenje onemogoča zaustaviti epidemijo komunističnega nasilja v republiki Sloveniji.

Gost

#7

2013-12-19 10:08

CSD-ji po vsej državi so najbolj nepravične ustanove. katastrofa
Mira

#8 Re:

2013-12-19 10:10

#6: -

To  je resnično totalitarno nasilje institucij. Me prav zanima, v kateri družini otroci v dnevnik ne bi napisali kaj v škodo staršev. Starši nismo odgovorni le za zabavo in dobro počutje otrok, pač pa tudi za sankcioniranje njihovih nesprejemljivih dejanj. Zaradi sankcioniranja se otroci slabo počutijo, kar smo tudi želeli doseči. In ko se otroci slabo počutijo, napišejo v dnevnik marsikaj pretirano. Vpogled v družino na podlagi otroških dnevnikov se mi zdi nesprejemljiv. To je totalitarizem par exelence.


Gost

#9

2013-12-19 10:11

Vrnimo staršem otroke! Samo pred zlobo družbe jih na svoj način varujeta.

Gost

#10 Re:

2013-12-19 10:13

#4: -

se strinjam....prestrasi in vladaj to je njihov moto


Gost

#11

2013-12-19 10:15

sramota za državo in za centre rada bi da se enkrat usi teti uradi postavijo v vloge da jim negdo uzame otroka aja sem pozabila njihovi so popolni zato se jim to ne more zgodit zakaj pa šele zdaj uzamejo otroke ko so tako veliki in se poznajo med sabo kje so pa prej bili oba starša sta jih uzgajala usa ta leta ko jih center ni niti povohal v zakonu jasno piše da otroci niso nobena last to pomeni da niso last niti centrov in države čudno da usi drugi otroci pa lahko hodijo na birme maše jaz pa mislim da so otroci pravilno uzgojeni ker taki ki imajo neko vero vase so manj prisotni na kriminal itak da sem zato da otroke vrnejo kajti otroci spadajo k staršem sram je pa lahko za ljudi ki jih pobirajo in na takih otrocih za čuvanje zaslužijo samo za enega 1,300e staršu pravemu pa dajo 170e dodatkov sram je lahko use ki sodelujejo v takih primerih in da lahko mirno spijo taki otroci ko so pa nagi trpinceni z udarcim take pa ne vidijo

Gost

#12

2013-12-19 10:24

Škoda le, ker so bili ravno Šavlijevi otroci trpinčeni. Oče je iz njih izganjal hudiča, bili so tepeni, lačni, saj so jedli le, kar so jim dobri ljudje pustili na pragu (v trgovini so bili nazadnje pred leti, ko so si otroci zaželeli svežega kruha (?!?)), socialno izolirani, posiljevani z nenehnimi molitvami, z nezadovoljivo izobrazbo. Otroške dodatke, ki so bili namenjeni otrokom (!) sta porabila za izdajanje nekih kvazi verskih knjižic.
Škoda, ker se to, kar se je zgodilo pred tednom dni, ni zgodilo že zdavnaj. Otrokom bi bilo marsikaj prihranjeno.

Gost

#13

2013-12-19 10:26

Ti centri socialnega varstva so ene od najbolj pokvarjenih ustanov.Iz lastnih iskušenj vem,kaj ta pokvarjena banda dela.Vse se dela prek vez in za denar.
mojca

#14 Re:

2013-12-19 10:28

#11: -

te popolnoma podpiram, kaj za eni bogovi pa so ti CSD- ji,  kdo jim daje pravico materi vzet doječega otroka......


Gost

#15 Re:

2013-12-19 10:29

#7: -

Ljudje, ki delajo za denar in morajo zase pokazati dobro statistiko dela, nikakor ne morejo delati v dobro ljudi, ne otrok in ne njihovih družin. CSD kot so sedaj bi bilo treba ukiniti!


Gost

#16

2013-12-19 10:35

nepojmljivo je, da odvzamejo materi otroke, od njih se niti posloviti ne more, vse skupaj pa zavijajo v neko versko meglo. Če otroci niso bili zlorabljeni, jih nihče nima pravice odvzeti.Socialna služba pa naj skrbi raje za tiste( in vedno več jih je) otroke, ki dejansko radi situacije v državi nimajo niti rednih obrokov. Kaj to pomeni: da bodo staršem odvzeli otroke, ker bodo na caritasu dobili oblačila zanje in prosili za hrano? Se zavedajo, kako množičen je ta problem danes in koliko familij bi potemtakem razdrli?! In če govorijo o neki ogroženosti otrok: se zavedajo, da so otroci najbolj ogroženi ravno sedaj, ko so jih razselili na različne konce.In to njih, ki so leta in leta gojili posebno navezanost, ki je v marsikaki "sodobni" familiji itak niti poznajo ne več.Socialna služba bi morala odgovarjati na sodišču zaradi tega odvzema. Najti bi morali nekega odvetnika, ki bi pro bono branil dobrobit te familije.

Gost

#17

2013-12-19 10:36

Pravica vsakega človeka je, da si življenje uredi po lastni volji in če pri tem zadosti še zakonskim normam, se nima nihče pravice vtikati v njegovo življenje. Kolikor je razbrati iz medijev so otroci šolani(redno opravljajo izpite), vzgajani in kot se bere na spletu, slednje še veliko bolje kot kje v 'civilizirani mestni sredini'.
Pred časom se spomnim primera ene slovenske družine, ki se je z otroci na jadrnici podala na plovbo okoli sveta. V tem primeru so starši učili otroke na jadrnici, ti so svoje šolske obveznosti izpolnjevli na daljavo z opravljanjem izpitov. Takrat je bilo vse super in fajn in moderno in dober primer prakse ... Versko svobodo pa itak zagotavlja ustava ali pa se morda motim?
Tole dejanje CSD je skrajno nečloveško.

Gost

#18

2013-12-19 10:37

Upam, da ne bom doma zinil kaj proti državi in bo to slišal, kateri od otrok. Lahko, da otroci to povedo naprej, pa bo prišla kašna državna ustanova disciplinirat še našo družino, zato ker razmišljamo drugače kot je zapovedano.

Gost

#19

2013-12-19 10:43

TO KAR DELAJO CSD JE GROZOVITO ZDAJ SEM ZASLEDILA ŽE VELIKO PRIMEROV KAKO KR ODVZEMAJO OTROKE SEJ TUDI 15 MESEČNO PUNČKO SO TUDI BABICI NA SILO VZELI PA KJE JE PRAVICA V TEJ DRŽAVI NEUMNI .SAMA SEM MATI ŠTIRIH OTROK NE VEM NO SAM RAJE BI VEČ POMAGALI NE PA SAM VZEMALI PA OMEJEVALI .....LP POZDRAV IN UPAM DA DOBITA OTROKE NAZAJ .TEH CSD SPLOH NEBI RABLI TAKO SO BUTASTI ..

 

svoja

#20

2013-12-19 10:47

Groza, groza! Lahko si izkrivljeno od enih ali od drugih, samo ne bodi "izkrivljeno" svoj!
xyz

#21

2013-12-19 10:55

Kako ste lahko nekateri tako naivni.
Shizofrenik, ki mu namišljeni prijatelj daje navodila, pač ni sposoben normalne vzgoje.

Gost

#22

2013-12-19 10:59

Vas popolnoma podpiram imeli smo podoben primer ogromno denarja smo porabili za odvetnike da smo ga rešili . Na CSD delajo kar hočejo nihče jim nič ne more ....strah in groza.

Gost

#23

2013-12-19 11:11

Locitev Otrok od starsev je kriminalno dejanje.Vsak otrok ima svoje starse rad,razen ce znjim okrutno ravnajo.Naj te "gospe" prevzamejo odgovornost za njihovo bodoce zivljenje.

Gost

#24

2013-12-19 11:17

TO SE SAMO V SLOVENIJI DOGAJA,KATASTROFA..........VSE CSD-VSE VAS JE TREBA DAT NA KRIŽ,KAKO LAHKO DELATE KAJ TAKEGA,KAKO LAHKO OTROKE LOČITE,KAKO JIM JE LAHKO ZDAJ BOLJE????????V NEZNANEM OKOLJU,...Z NEZNANIMI LJUDMI......BOGI,BOGI OTROCI,...KAR SE TIČE STARŠEV,...PA NEVEM KAJ JE BILO IN KAJ NE,PREPRIČANA SEM PA DA SO OTROCI ZDAJ V STRAHU,SAMOTI,RAZOČARANI,....PA NITI SVEŽ KRUH IN INTRANET JIM V TAKI SITUACIJI NE POMAGA,JAOOOOO DRŽAVA OD K.....
mama

#25

2013-12-19 11:18

Verjamem, da se kdaj zgodi primer, ko je odvzem otroka staršu upravičen, vendar je za to potrebna temeljita in poštena strokovna osvetlitev in preučitev ravnanja. V tem primeru tega nisem zasledila (mogoče sem kaj spregledala)ampak je CSD ravnal na horuk, površno in skrajno nečloveško. Otroci so dvakrat ranjeni, ostali so brez staršev, zlasti mame in brez medsebojne podpore. Do kje tako ravnanje lahko gre?