Vrnite Šavlijevim otroke!

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Vrnite Šavlijevim otroke!.


Gost

#26

2013-12-19 11:19

Moj komentar ni potreben,ker sem hudo ogorčena,kaj vse si dovoli CSD.Tam kjer bi bilo resnično potrebno,da posredujejo,jih pa ni.
Aborigini

#27

2013-12-19 11:22

DELO, 20.7.2013: "A bolj kot tega nevidnega zla so se Aborigini bali kraje svojih otrok, kar so oblasti počele vse tja do sredine sedemdesetih let. Anna Haebich, ki je o tem napisala izvrstno knjigo Broken Circles, pravi, da je prihod policije v vasi za domorodce pomenil dvoje: ali bodo pobili vse pse ali pa odvlekli otroke … Zgodbe, ki jih opisuje, boleče zarežejo v dušo. Staroselec iz okolice Cooktowna je istega dne ostal brez otroka in žene. »Hčerko so nama odvzeli pod pretvezo, da jo zanemarjava. Ženi je od neskončne žalosti še istega dne odpovedalo srce. Kaj naj zdaj počnem? Za koga naj zdaj delam?« je bridko potožil nesrečnik."


Gost

#28

2013-12-19 11:32

Vsi, ki ju tako zagovarjate, bi bili pripravljeni jima zaupat svoje otroke za mesec dni v prevzgojo, da malo izženeta hudiča?
Rada bi vas videla...

Gost

#29

2013-12-19 11:33

Na prvem mestu morajo biti otroci, če jih doma zlorabljajo " nesocializacija, neustrezna izobrazba, vzgoja s katero ne bodo morali samostojno živeti, nesamozavesti itd.. " potem je prav da je CSD reagiral, vprašanje je le ali je ustrezno.

Problem CSD je da otroke ne daje preverjenim, ljubečim rejnikom, ki bi te otroke sprejeli zaradi tega ker imajo otroke radi in jim želijo le dobro, temveč jih večinoma sprejmejo zaradi dodatnega vira zaslužka. Poznam kar nekaj rejniških družin, ki bi jim jaz osebno vzela otroke, če ne zaradi drugega zaradi njihovih izjav kako gledajo na take otroke...

Gost

#30

2013-12-19 11:41

Po vseh prebranih informacijah sta starša zgled za večino. Kako si ti satanovi sekularisti (CSD) narediti kaj takega?
CSD trguje z lastnimi otroki

#31

2013-12-19 11:43

CSD trguje z lastnimi otroki poznam primer saj je to zelo donosno čez 500. euro na osebo plus ostale bonitete in ugodnosti ,ki jih ima rejnik trije otroci plačani prispevki in delovna doba..
Mislim ,da je tu že prepozno ,da se kaj postori saj je v glavah nekaterih na CSD to že ukoreninjeno
Janez

#32

2013-12-19 11:49

Vam niso všeč sosedi? Imate pravni spor z mejaši? Druga oseba poželjivo pogleduje proti vašemu partnerju?
Ni problema, pokličite CSD in jim natvezite, da dotični grdo ravna s svojimi otroki, prijava je seveda anonimna.
CSD bo "poskrbel" za cel kup dogodkov, ki bodo sledili in dotičnemu dodobra zagrenili življenje. Otroke bodo dotičnemu pobrali kar iz šole, njega(njo) pa aretirali na delovnem mestu, kot najhujšega kriminalca. Vse skupaj se bo dogajalo istočasno, da ne bo imel nobene možnosti za ukrepanje.
V pogovorih z otroki (v tistih lepih sobah polnimi igračk in lepih risbic) bodo iz otrok strokovnjaki CSD-ja iz njegovih otrok prav gotovo izvabili sledi nasilja (tudi, če otroka ni nikoli udaril, ga je prav gotovo grdo pogledal ali mu kaj prepovedal in se je otrok ob tem "nelagodno počutil") in po našem kazenskem zakoniku (192. Kazenski zakonik (KZ-1-UPB2)) ga bodo osumili na 3-5 let. Ob najugodnejšem razpletu bo dotični nekaj mesecev obiskoval družinskega terapevta ob najneugodnejšem razpletu pa ošel v zapor za 3-5 let.
Tako se to dela, če ti kdo ni všeč...je bilo tako tudi pri Šavlijevih?

Gost

#33

2013-12-19 12:13

Ne vem s kaksno pravico so odvzeli otroke Šavlijevim?Zelo sem ogorčena, jaz vem, da bi se za moje otroke borila kot lev.Krivico, ki se meni zgodi, prenesem stojicno,da bi se zgodila mojim otrokom, pa ne vem, ce bi lahko prenesla.Otroci so moje največje bogastvo.Zakaj pa sploh živimo, a zaradi pehanja za bogastvom?Dajmo jim ljubezen!
Lepe bozične praznike, v novem letu 2014, pa zelim, da bi naši politiki gledali na malega cloveka s srcem in da bi imeli sočutje do vseh , tudi do revnih!
Marija

Gost

#34

2013-12-19 12:15

Marija pod komentarjem 33, poleg ljubezni potrebujejo otroci tudi hrano, veš. In to ne samo ostanke, ki jih na pragu puščajo sosedi. Potrebujejo tudi izobrazbo, potrebujejo tudi socializacijo in družbo.

Gost

#35

2013-12-19 12:21

Hudo mi je z vami,....zato sem tudi podpisal peticijo,ker vem,da to ni prav....imeli so se veliko drugih ukrepov v rokavu,vendar so storili veliko skodo......skodo,res je veliko skodo

Gost

#36

2013-12-19 12:24

Vsekakor rabimo učinkovit in neodvisen nadzor nad delom CSD. To je katastrofa, da je kaj takega sploh možno v naši državi. Kdo in kako je sprejemal zakone, ki taj takega sploh dopuščajo?

Gost

#37 Re:

2013-12-19 12:25

#34: - Grdo ste to napisali,da jim sosedje puscajo ostanke...,kaj je z vami narobe,ker vem,da jim nobeden nepusca ostankov.Mislim,da so na dobri pot.Povem pa tudi ,da vase trditve,da otroci pri tej starosti potrebujejo izobrazbo.

 

 

primorc

#38

2013-12-19 12:44

S peticijo se strinjam, nikjer pa ne najdem podatka, kdo konkretno jo je napisal. Preden podpišem, bi to vseeno rad vedel.

Gost

#39

2013-12-19 12:48

Družina je resda nekoliko neobičajna, izgovor CSD na njihoov, po mnenju CSD preveč radikalno versko prepričanje pa je slab izgovor za pretirano avtoritarnost. Žal, ponovno se kaže, da CSD ne gre zaupati vse povprek. Otroco niso bili lačni, bolehni, spolno ali kako drugače zlorabljani, bili so šolani, umiti in oblečeni ... Vrnite jih staršem, oni imajo pravico do svojih otrok. Ministrstvo za delo ..., varuhinjo člvekovih pravic in še kako institucijo pa pozivam, da preverijo ustreznost ukrepanja CSD. Tone
34

#40

2013-12-19 12:52

A da sem grdo napisala, da jim sosedje puščajo hrano na pragu?
To sta povedala sama:
"Najpogostejša prinašalka je Marjanova mama. »Ljudje pred njenimi in našimi vrati puščajo dan ali dva star kruh, in to toliko, da ga je dovolj tudi za skrinjo, na tak način dobivamo tudi sveže sadje in zelenjavo, neredko nam prinese iz trgovine tisto, kar kupi po znižani ceni. Opoldne imamo ponavadi kosilo in včasih ga pripravimo sami, največkrat pa nam na pomoč priskoči moja mama s pripravljenim kosilom, ki ga 'dobi' ali skuha. Poleg tega vsak petek obiščem misijonarje, in kar jim ostane hrane, podarijo nam. Edino pri kmetu nabavljamo po 20 litrov mleka, ostalo 'zrihta' Gospod,« strne Marjan, ki se otrokom pri obedu pridruži tudi med tednom."

Mati, svojim sedmim otrokom samo VČASIH skuha kosilo?!?! VČASIH?!


In tudi, da je potrebno izganjati hudiča, je Marjan povedal sam:
"...Zatem je potihnila tudi neposlušnost otrok. »Večkrat pride, tisti od spodaj, večkrat ga je treba izgnati,« je povedal oče..."

Je sploh kdo, ki ju tule tako vehemetno podpira, prebral intervju in vse nebuloze, ki sta jih sama natrosila???
http://www.delo.si/zgodbe/nedeljskobranje/v-nekaj-letih-porabili-le-nekaj-evrov.html

Gost

#41 Re:

2013-12-19 13:02

#28: -

Spoštovani ne obsojajte nekoga prezgodaj ,če me poznate resnice .Za premislek drugič,

f

#42 Re: Re:

2013-12-19 13:03

#41: - Re:

Ti jo pa zihr poznaš ane

Mihelca

#43 Re:

2013-12-19 13:10

#12: -

Se ti zdi, da so bili lačni in da so jedli samo tisto, kar so prinesli dobri ljudje? A oče je pa plačo nosil v gostilno? Tvoja domišljija je brezmejna.


Gost

#44 Re: Re: Re:

2013-12-19 13:12

#42: f - Re: Re:

Jih ne poznam vem pa česa so zmožni na CSD  .


Gost

#45

2013-12-19 13:13

Mihelca, tvoja domišljija je brezmejna, naivnost pa sploh. Preberi navedbe Marjana samega v intervjuju. NE KUPUJEJO HRANE ampak jedo le, kar kje dobijo. Denar porabita za evangeličanske knjižice. Vse kar kupijo (tako trdi Mrjan Šavli osebno) je 20 litrov mleka - IN NIČ DRUGEGA!

Gost

#46

2013-12-19 13:21

Hvala pobudniku te peticije...!
Ne morem verjeti, da se lahko kaj takega v neki demokratični družbi zgodi...! Kaki ljudje so to..., kje imajo svoja srca...! Iz prve roke vem, kako trpijo otroci , ko celo menjajo svoje rejnike, ko sorojenci ne morejo več živeti skupaj...!
V tej družini je bilo prav gotovo veliko ljubezni.... tudi za cepljenje se sedaj starši sami odločijo, so bojo pa tudi sami odločili o te, ali bojo dajali svoje otroke v osnovno šolo....! Najbolj važna je LJUBEZEN v družini....!
Kaj ti pomaga vsa učenost sveta, če živiš v peklu prepirov, alkohola, razvrata...! Tukaj bi se moralo veliko narediti..., lahko pa je vzeti zdrave otroke ljubeznivim, ljubečim staršem, kako velika škoda se je že naredila...! brazgotine bodo ostale..., če drugega ne...!

Gost

#47

2013-12-19 13:25

V dobro teh otrok, njihovega zdravja in razvoja, bi se moralo to zgoditi že zdavnaj!

Gost

#48 Re: Re: Re: Re:

2013-12-19 13:29

#44: - Re: Re: Re:

Jaz tudi vem, kaj je zmožna narediti elektrika/avto/pivo/... In?


Gost

#49

2013-12-19 13:31

Otroke je treba vrniti staršem. Tega mnenja sem predvsem zato, ker nikomur in ničemur ne delajo škode, še najmanj pa svojim otrokom. A razumete, poanta je v tem, da družina ne škoduje nikomur. Osnovna človekova pravica je svobodna volja in spoštovanje njegovega individuma. Živijo lahko tako, kakor jim drago, če s tem ne ogrožajo sebe in drugega. Na svetu smo zato, da nam je lepo. Nihče nima pravice obsojat, kajti tudi Bog ne obsoja.


Gost

#50

2013-12-19 13:41

Naravno za otroka je, da je ob svojem staršu. To je zakon narave in zakon Vesolja. Zanima me, kako bi bilo direktorici CSD Škofja Loka če bi se ona znašla v takem položaju, da bi ji odvzeli otroke - če jih sploh ima ?