PROTI MANJŠANJU MOŽNOSTI VPISA NA GIMNAZIJO LEDINA

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije PROTI MANJŠANJU MOŽNOSTI VPISA NA GIMNAZIJO LEDINA.

Boško Buha

#26 Peticija

2012-12-22 19:16

Naj visoko vihrajo zastave znanja. Oblast nam je jasno pokazala kdo bi moral zapustiti dolino Šenflorjansko.
Učitelji

#27 Re: Oče dveh šolark

2012-12-23 09:36

Na vaše pisanje imam samo en odgovor, če še nikoli niste delali v šolstvu nimate pravice soditi. Učitelji delamo veliko več kot osem ur, javnost pa vidi samo to, koliko časa smo v šoli. Koliko časa porabimo za priprave, sestavljanje testov in popravljanje le-teh doma, tega pa ne vidi nihče. In zmotno je mišljenje, da to traja samo prvi.h nekaj let. Tako je bilo včasih, ko so učitelji lahko teste sestavljali enkrat na par let, ko je obstajal trideset let samo en učbenik. Sedaj pa je vse drugače. Ne obsojajte, čene poznate dejanskega dela učiteljev. Da ostalih stvari, ki se ne tičejo le snovi, niti ne omenjam. In kje je avtoriteta, ki so jo učitelji imeli nekoč. Danes smo le lutke v rokah marsikoga, odvzete so nam vse pravice.

Gost

#28 Re: Re: Re:

2012-12-23 13:21

#7: ja sej no, razmišlej - Re: Re:

Pa veste, da je bila v Kranju (skoraj hkrati) ustanovljena nova gimnazija? Delam v šolstvu že nekaj časa, zavedam se, da je mogoče in potrebno marsikaj izboljšati, vendar se mi ne zdi pravi način prizadeti tiste, ki poskušajo (poskušamo) dobro delati. Kar nekaj je gimnazij, ki ima težave napolniti svoje oddelke, pa kot kaže na njih ni predvideno zmanjšanje števila oddelkov. Po kakšnem ključu so za "rezanje" izbrane ravno novomeška, ptujska in Ledina - te nimajo težav oziroma je nanje naval, kar bi rekel, da kaže tudi na kvaliteto.

Za iskanje pametnih rešitev, kako izboljšati šolstvo, bo treba veliko pogovarjanja med "vsemi vpletenimi" - tega pa sedajle ni in to je tisto, kar je najslabše!

 


Gost

#29 Re: tole je pa en novomeščan izjavu

2012-12-23 13:26

#12: pametn - tole je pa en novomeščan izjavu

Zakaj pa potem Ledina? Tam je vsako leto presežek. Se strinjam praktično z vsem napisanim, ampak zmanjševanje vpisa na šoli, kamor si dijaki želijo, vse postavlja v čudno luč!

minister

#30 Zablujena generacija

2012-12-24 09:30

1980 je obiskovalo gimnazijo cca 20% populacije. 2012 pa 40%.

Je generacija 2012 pametnejša od generacije 1980? Niti ne. Če bi imeli isti nivo zahtevnosti študija, bi bilo pri generaciji 2012 dobrih 50% osipa ...


Gost

#31 krneki

2012-12-27 19:26

Manj prostora preveč učencev...manj vpisa, manjši prihodek!
Slovenija, moja dežela

#32 Re: krneki

2012-12-28 17:48

#31: - krneki

Ministrstvo lahko ima vizijo, da bo šlo več dijakov na tehnične šole. Vendar naj to tudi pove. Ni prav, da v pismih gimnazijam, ki jim želi odvzeti oddelek, navaja drugačne utemeljitve.

Oče dveh šolark

#33 Re: Re: Oče dveh šolark

2013-01-02 11:39

#27: Učitelji - Re: Oče dveh šolark

Pozdravljeni,

 

Očitno spadate med tistih 20% in kapo dol pred takimi učitelji. Vendar, a moramo res ohraniti slabo šolstvo zaradi petine dobrih šolnikov? Po moje ne. Res da nisem delal v šoli, delajo pa sorodniki in znanci, med katerimi so taki, ki so skoraj 20 let delali v gospodarstvu. Verjemite mi, da tako mnenje veliko šteje. Za 100€ manjšo plačo dela po cca. 6 ur na dan, prej pa po 10 ur, da ne omenjam odgovornosti, pritiski lastnikov, službena potovanja itd...otroci so ga komaj poznali.

Če pa pomislim, da se naša država zunaj zadolžuje v glavnem zaradi plač v javnem sektorju, mi gre pa na bruhanje. Pa prosim ne o avtoriteti, to si vsak učitel ustvati sam in tu je povsem svoboden. Dobri teh težav nimajo, saj se z zanimivim predavanem da zmotivirati otroke.

Vidika

#34 Re: tole je pa en novomeščan izjavu

2013-01-02 22:05

#12: pametn - tole je pa en novomeščan izjavu

Tale mojster je identičen komentar prilepil na vse štiri peticije. Morda naročeno?

Kačur

#35 Re: Re: Re: Oče dveh šolark

2013-01-03 18:16

#33: Oče dveh šolark - Re: Re: Oče dveh šolark

Očitno spadate med tistih 20% in kapo dol pred takimi učitelji. Vendar, a moramo res ohraniti slabo šolstvo zaradi petine dobrih šolnikov? Po moje ne. Res da nisem delal v šoli, delajo pa sorodniki in znanci, med katerimi so taki, ki so skoraj 20 let delali v gospodarstvu. Verjemite mi, da tako mnenje veliko šteje. Za 100€ manjšo plačo dela po cca. 6 ur na dan, prej pa po 10 ur, da ne omenjam odgovornosti, pritiski lastnikov, službena potovanja itd...otroci so ga komaj poznali.

Če pa pomislim, da se naša država zunaj zadolžuje v glavnem zaradi plač v javnem sektorju, mi gre pa na bruhanje. Pa prosim ne o avtoriteti, to si vsak učitel ustvati sam in tu je povsem svoboden. Dobri teh težav nimajo, saj se z zanimivim predavanem da zmotivirati otroke.

 

 

Madona, ta je dober kritik: "Res da nisem delal v šoli ... "

"Za 100€ manjšo plačo dela po cca. 6 ur na dan, prej pa po 10 ur, da ne omenjam odgovornosti, pritiski lastnikov, službena potovanja"

Ja, v šoli odgovornosti ni, pritiskov vodstva pa tudi ne, o službenih potovanjih v Ljubljano pa ne gre zgubljati besed.

 

"prosim ne o avtoriteti, to si vsak učitel ustvati sam in tu je povsem svoboden." He, he, he, in to izjavi nekdo, ki je šolo videl nazadnje v svoji gimnaziji .... Ste že kdaj slišali da butasti starši prihajajo braniti svoje otroke z odvetniki!?

 

"Dobri teh težav nimajo, saj se z zanimivim predavanem da zmotivirati otroke."

Vseekakor, vabljeni; še svojih dveh otrok dostikrat ne uspete zmotivirati, trideset jih je pa verjetno mnogo lažje, mar ne!?

 

 

 

 

Oče dveh šolark

#36 Re: Re: Re: Re: Oče dveh šolark

2013-01-04 09:24

#35: Kačur - Re: Re: Re: Oče dveh šolark

Medtem ko se vi ne pustite kritizirati nešolnikom, vi pljuvate po politikih, financah, gospodarstvu, sodstvu itd... kakšna demokracija, jao, jao, kdo uči naše otroke.

 

Nobene odgovornosti nimate. A vas kdo kontrolira? A je že kdo letel iz šole, če otroci/dijaki niso dosegali vsaj povprečnih rezultatov na zaključnih izpitih/maturah. Vaši izdelki so sicer ocenjeni na raznoraznih testih, odgovarja pa nihče za slabe rezultate.

 

Butasti staršev ni, so pač kakršni so. Ste pa očitno nesposobni učitelji, ki ne znate delati s temi starši, še manj pa z otroki.

 

Svoje otroke na svojem terenu komot zmotiviram, samo mi ne ostaja dovolj časa, ker moramo danes starši delati z otroki za šolo, ker tam, kjer bi morali, tega ne počnejo. V naših časih, se naši starši niso ukvarjali z nami in smo kljub temu imeli več znanja kot ga imajo otroci danes.

dijak

#37 Re: Re: Re: Re: Re: Oče dveh šolark

2013-01-04 21:00

#36: Oče dveh šolark - Re: Re: Re: Re: Oče dveh šolark

Nesposobni učitelji ki ne znajo delati o otroki? So pa tudi otroci, ki težje sledijo "delovnemu" ritmu. Šolstvo se spreminja. Ne vem, kako lahko rečete, da starši danes delate z otroki doma, ker oni tega v šoli ne počnejo? Kaj pa se počne potem v šolah? Zakaj otrok preprosto ne izpišete in jih učite sami? Učitelj je en sam, lahko pa ima tudi do 30 učencev, ki se razlikujejo med seboj - v razredu so lahko "delavni" učenci in tisti, ki se "ne radi" učijo, vendar so pogoji za vse učence enaki.

Tukaj je pa peticija, ki zbira podpise proti ukinitvi enega oddelka prvih letnikov v naslednjem šolskem letu, in kritiziranje učiteljev, ki vam niso pisani na kožo.

 

Slovenija, moja dežela

#38 Akademski poklic

2013-01-10 16:56

#37: dijak - Re: Re: Re: Re: Re: Oče dveh šolark

Ali ste že kdaj slišali, da je učiteljski poklic akademski poklic? To pomeni, da se za opravljanje tega poklica, kot tudi ostalih akademskih poklicev, ne predvideva neposredno osemurno izvajanje.

Ne poznam stvari v zdravstvu in samo upam lahko, da ne silijo kirurgov, da bi osem ur dnevno operirali. A v Sloveniji se nikoli ne ve.

 

To objavo je odstranil avtor te peticije (Show details)

2013-01-11 00:11