Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#401

2016-04-01 08:57

Katastrofa kaj se dogaja

Gost

#402

2016-04-01 08:58

V primeru, da bi se nama s partnerico karkoli zgodilo in bi najina hči ostala brez staršev, bi oba želel, da jo vzgajajo stari starši, saj je hči vajena biti v njihovem varstvu in ji je okolje, navade, vzgoja, igra, itd... vsekakor bolj znano in domače kot pa rejniška družina ali CSD ping pong.

Gost

#403

2016-04-01 08:58

Želim,da se nekaj v zakonodaji spremeni,da v primeru moje ali moževe smrti za moja otroka poskrbijo stari starši,boteri,tete,strici,bližnji ali daljni sorodniki in ne neznanci iz rejniških družin.Ne da bi bilo kaj narobe z rejniki samo sorodniki naj imajo večje pravico.

Gost

#404

2016-04-01 08:58

Zato, ker v Sloveniji pobiramo vse neumnosti od sosedov in nobene pametne. V sosednji Italiji se "femminicidii" ali umori žensk dogajajo vsaki dan. Po navadi so to matere, umorijo jih po večini primerov partnerji in očetje otrok. Tam se ni NIKOLI zgodilo, da bi otroke odvzeli starim staršem. Vedno jih dodelijo njim!

Gost

#405

2016-04-01 08:59

Zato,da se otroki dodelijo lahko starim staršem,saj smo prvi v vrsti,ki jih imamo radi in bi za njih bolje poskrbeli.Ne pa jih dat tujim ljudem.Groza,kaj vse se dogaja v naši Sloveniji...

Gost

#406

2016-04-01 08:59

Socialno ko rabiš je ni- tej gospe ki sprejema take nerazumne odlocitve bi jaz vzela otroke ali vnuke, če jih ima pa naj vidi! Starost pri 56 letih- haloo a sploh ve kaj govori... zato pa smo kjer smo...

Gost

#407

2016-04-01 08:59

Nimam komentarja

Gost

#408

2016-04-01 08:59

Družina, katere del sta uboga fanta, je temelj vsake zdrave skupnosti!! Državi, kjer se to ne spoštuje, grozi propad!!

Pričakujem odstop vseh vpletenih, vključno z ministrico!!

Gost

#409

2016-04-01 08:59

Mislim da komentar sploh ni potreben!! CSD bi moral otroka ščititi ne pa jima se večje travme povzročati!! Upam da bosta otroka čimprej nazaj doma tam kjer spadata - pri SVOJI DRUŽINI!

Gost

#410

2016-04-01 09:01

V neposredni soseščini imamo primer, ko je babica čez 80 let se šla rejništvo svojih vnukov, sin/oče otrok pa je živel v sosednji sobi domače hiše. CSD pa nič... Ali ni zakon enak za vse?
Na žalost se je naš CSD spremenil v klub posameznic, ki čakajo v topli pisarni na plačo in poslušajo zgodbice, ki jim jih spretni manipulatorji pripovedujejo, na terenu jih pa ne preverijo. Pa ne samo to, svoj teren bi morali poznati od gospodinjstva do gospodinjstva, da bi vedeli kaj je res. V primeru Škratek mi po teh skopih info močno smrdi po polresnicah in prirejanju stvari.

Gost

#411

2016-04-01 09:01

V tem primeru otroci pripadajo starim staršem, saj so sposobni skrbeti za njih, kar se tiče ljubezni in oskrbe pa tudi njihova leta niso ovira. Če lahko država dirigira, da bomo delali do 60 oz. 65 leta to pomeni, da smo takrat še vedno polni energije in sposobni opravljati dela, ki zahteva sposobnost opravljanja delovnih nalog v podjetjih. Torej so ta leta, ki jih nosita babica in dedek otrok zanemarljiva. Pomembna je ljubezen, toplina in krvna vez do otročičev. Sociala in država ne izživljajte se nad že tako prikrajšanih otrocih, ker so izgubili mater. Takim primerom je potrebno pomagati, ne pa človeka še bolj pohoditi, ko je že tako na tleh. Tukaj bodo prizadeti štirje ljudje. Kdor piše take zakone nima kančka sočutja in srca. Glede tega, če pa njihovo stanovanje premajhno, naj država poskrbi, da bodo dobili večje stanovanje. V primeru beguncev ni bilo dileme ugoditi ničemur, kadar pa se gre za socialo slovenčkov, pa je vedno problem. Ali je morda državni aparat že kdaj organiziral kakšno prireditev za ljudi pomoči potrebnim. Vsaj tukaj vklopite razum. Takšne sociale ne potrebujemo. Zadnje čase sem v Sloveniji res ponosna samo še na naše športnike.

Gost

#412

2016-04-01 09:03

ker stari starši več pomenijo otrokom in dajejo več ljubezni kot pa rejnišvo ali pa socjalni delavec

Gost

#413

2016-04-01 09:03

Joj, kolikokrat sem se kot otrok bala, da bi se kaj zgodilo staršem in svet bi se mi podrl, če bi v takem trenutku rekli, da ne morem biti s svojo babico in dedkom!!! Kar na jok mi gre ob misli, kako mora biti tema dvema fantkoma! Babice in dedki so zakon! In groza me je ob misli, da bi moj fantek v takšnem primeru pristal pri tujcih, pa naj bodo še tako prijazni, bogati in dobri... Rajši v malem stanovanju ob njima, kot pa v še tako lepem in velikem stanovanju s tujci! In kaj pa je 60 let??? Ne bi rekla, če bi bla že tako stara, da bi onadva potrebovala pomoč, tukaj pa ne razumem te grozote!


Gost

#414

2016-04-01 09:04

To so sramotna dejanja naših socialnih ustanov, ki lahko pripeljejo do še večjih tragedij kot so se že tako zgodile. Le kaj bi ena gospa na socialni naredila, če bi ji vzeli otroke? Ste se kdaj vprašale drage gospe in ostali delavci socialne, da se lahko kaj takšnega zgodi tudi vam. Prav privoščim vam, da bi se morale tudi ve boriti za svoje otroke, vnuke in ostale najbližje ... Sramota! Le kam smo prišli?

Gost

#415

2016-04-01 09:05

Podpisala sem zato,ker se mi ne zdi pravi razlog za odvzem otrok kot so to prikazali na tv.Če je pa za tem kaj drugega bi morali pa to tudi objaviti.Razlog da sta babica in dedek prestara in ,da imajo premalo prostora ni razlog za odvzem vnukov.So ljudje še v hujših težavah pa jih nobeden ne vidi in pomaga.

Gost

#416

2016-04-01 09:06

Ker je najbolj normalno da otroci ostanejo pri babici in dedku.Groza kaj se dogaja.Tudi sama sem babica,in vem kaksna je ljubezen do vnuckov.Srcno upam na dober rasplet v korist in dobro otrok.

Gost

#417

2016-04-01 09:06

To peticijo sm podpisala ker kar se je zgodilo ni besede vredno. Raje dodelijo potem otroka morilcu kakor sorodnikom. Katastrofa to je tko sam v tej bolani sloveniji mozno.

Gost

#418

2016-04-01 09:06

Ker mislim, da poleg starsev ,dajejo vnukom največ ljubezni prav stari starši.

Gost

#419

2016-04-01 09:07

Nei mi všeč kaj ta država in inštitucije delajo nas so že uničili,da smo mogli it v tujino delat in nas zajebavajo z davki,ne sme se več dovoliti tega treba it na ceste in vstrajati

Gost

#420

2016-04-01 09:08

Zelim pomagati da stara starsa dobita vnucka nazaj v skrbnistvo. Tudi za otroke Je lazje ce so v oskrbi pri starih starsih katere so navajeni.

Gost

#421

2016-04-01 09:08

Zato,ker je zreo kruto in tudi neodgovorno otroka odtujiti iz sredine, kjer je odraščal. Če pa se zgodi takšna tragedija, vodi odvzem otrok starim staršem v katastrofo. Po mojem mnenju se ne dela v dobrobit otrok, temveč samo za materialne koristi posameznikov. Ali niso nekoč stari starši skrbeli za vnuke, ko so šli mladi s trebuhom za kruhom v tujino? Otroka je nujmo potrebno vrmiti dedku in babici,dokler ne bo škoda na travmi otrok še večja.

Gost

#422

2016-04-01 09:09

Mislim, da je prav, da vsi skupaj stopimo na stran nemočnih otrok in starih staršev in jim pomagamo, da ponovno zaživijo skupaj. Državi pa damo vedeti, da lahko tej nesrečni družini pomagajo na bolj človeški in humani odnos.

Gost

#423

2016-04-01 09:10

Peticijo podpisujem zgolj zaradi osveščenosti posameznih staršev,ki se sploh ne zavedajo kaj se zgodi v takšnih primerih pri nas v Sloveniji.......pač pa na slepo sklepajo,da če se jim karkoli nepredvidljiveg zgodi ( nesreče se dogajajo vsakodnevno ) avtomatsko otroka-e dobijo stari starši,žal pa temu ni tako!!!! Zato vsi starši zdravo pamet v glavo in podpišite peticijo, za naše otroke gre in njihovo prihodnost!!!
Žalosti me samo to da smo starši čisto premalo informirani okoli teh zadev!!!! Sramota za CSD,ki kao ščiti otroke!!! Psihološki vidik in izkušnje otrok,ki so odraščali pri tujih ljudeh-rejnikih pa kažejo zadevo čisto nasprotno!!! Toliko iz moje strani,saj sem mama in ne želim da bi se mojemu otroku godilo podobno trpljenje kot tema dvema fantkoma,v primeru da se mi karkoli zgodi!!!!! Lep pozdrav vsem,ki podpirate omenjeno peticijo!!!!

Gost

#424

2016-04-01 09:10

Peticijo sem podpisala ker se ze leta in leta zgražam nad delom CSD-ja. Po moje je ta "organ" v tej drzavi absurden in nepotreben.Tole dejanje, ki pa se je zgodilo sedaj pa je katastrofalno. Tem ljudem pa bi res bilo potrebno soditi.Da jih ni sram!!!

Gost

#425

2016-04-01 09:11

Otroci bi morali biti pri starih starsih kajti to je njihovo krvno sorodstvo