Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#426

2016-04-01 09:12

Ker si otroka zaslužita biti doma. Če pa sklepajo, da imata stara starša premajhno stanovanje, naj se jima pa pomaga zbirati denar za večje stanovanje! Slovenci znamo skupaj stopiti in tukaj bi morali! CSD naj pa že enkrat zaposli ljudi, ki imajo empatijo in so človeški!!! Ne pa da zaposljujejo brezsrčne ljudi, ki jim ni mar za sočloveka! Ko sem brala članek mi je postalo slabo! Delajte zaboga v prid otroku!A nista ta dva fantka že dovolj pretrpela?! Zaradi CSD-ja in tam zaposlenih ljudi sta utrpela še večjo škodo in kdo jima bo zdaj zacelil te rane?!?

Gost

#427

2016-04-01 09:12

Saj to je za dečka enako, kot če bi jima poleg mame ubili še stara starša! SRAMOTA!!!

Gost

#428

2016-04-01 09:12

ne strinjam se z ravnanjem socialne službe, menim da sta babica i dedek zmožna skrbet za unučka

Gost

#429

2016-04-01 09:13

podpis oddajam,ker sem tudi sama mamica treh otrok,živimo skupaj s starimi starši in otroci so največji zaklad tako nama kot njima.

Gost

#430

2016-04-01 09:13

Upam,da se fantka čimprej vrneta domov.

Gost

#431

2016-04-01 09:14

Država si ne sme dovoliti takšnih stvari.
Sarkastična

#432

2016-04-01 09:14

Brezveze podpisovat, itak bosta junaka Primc in Zevnikova rešila vse otroke. Zevnikova se je odločno zavzemala za to, da so otroci lahko pri starih starših, namreč je zagotavljala, da njej vnukov ne bodo vzeli - sem prepričana, da se bo zavzela tudi za ta dva fantka, katerih mama je umrla pod umorom svojega moža.

 

Kje si Primc, kje si Zevnikova?????????????????????


Gost

#433

2016-04-01 09:15

Za vzgojo vnukov smo prestari ,a delati bomo morali pa do 67 leta ,za delo pa nismo prestari. Otroke vzeti starim staršem je katastrofa in močna travma otrok ,ki so bili s starimi starši od rojstva. Dodelitev otrok starim staršem bi morala biti zakonsko določena .

Gost

#434

2016-04-01 09:16

Peticijo sem podpisala, ker želim, da je za otroke najbolje preskrbljeno in je prav da o svoji usodi odločata tudi sama, naj se poglobijo v primer in uredijo tako, da bosta otroka čim manj trpela, stara starša po mojem mnenju nista prestara za njuno vzgojo, kdo sploh lahko presodi o tem, da je nekdo prestar za kaj takega. Prav tako pa tak odvzem ni bil v najboljše otroka, saj to vendar povzroča travmo, zdi se mi da institucija spet meri svojo moč z navadnimi ljudmi, da bi jih spomnil kdo je šef, ego na stran ljudje pri Centru za socialno delo, niste bogovi, tam ste v službi, da poskrbite za najboljše otrok in če otroka nista bila ogrožena v tem okolju potem niste ravnali v dobro otrok, ampak samih sebe, otroka nista številke, pa vendar so ravnali z njimi, ko da jima je odvzeta vloga živega bitja, postala sta stvar, kako sporočilo pa dajejo take stvari otrokom, da so popolnoma nemočni in nimajo glasov in ne pravice do svojega mnenja, otroci imajo pravice, človek ima pravice, institucije in sistem, ki nam je vsiljen pa je postal robot, roboti pa so postali očitno tudi zaposleni v teh institucijah, naj se ljudje, ki so odgovorni za to vprašajo kako bi ravnali, če bi bili to njihovi otroci. Če ni bilo sodelovanja s strani starih staršev kot pravijo, bi pa se morali potruditi, da najdete tako pot, saj so vendar šolani prav za tako delo, Center za socialno delo bi v tem moral biti najbolj nepristranski in morali bi najti drugo pot za komunikacijo, raje kot to so ravnali kot ravnjo vedno s kaznijo, a kaznovali niste le starih staršev, ampak najbolj otroka, ki nimata nobene možnosti se sama branit v tem. Peticijo sem podpisala, ker želim da sistem postane bolj človeški, saj se mora delati v dobro ljudi, v tem primeru pa otrok, ki so v vsem tem popolnoma nemočne in nedolžne žrtve. Naj imata fanta svoj glas.

Gost

#435

2016-04-01 09:18

Podpisala sem jo zato, ker sta fantka odvzeta na roparski način, dedek in babica lepo skrbita za vnukce socialno pa jih je sililo, da bi otroka dali v rejnistvo. Totalna strokovna napaka CSD. Direktorca pa mora dol stolcka, ker taka oseba ne more voditi takšne ustanove ter prav tako tisti socialni delavec, katerega je družina imela. Nekje ko pa so starši alkoholiki, pa niti ne skrbijo za otrokovo varnost; pa pustijo otroke pri starših in jih nena vstran vzemejo.

Gost

#436

2016-04-01 09:21

Ker se mi ne zdi prav kar se dogaja v tej Sloveniji glede posvojitev.

Gost

#437

2016-04-01 09:21

Ker se gre za otroke, nepopisljivo je kakšen šok sta doživela, ko sta izgubila starša in jima češnjo na vrh smetane doda še "socialna ustanova"...

Gost

#438

2016-04-01 09:22

Se mi zdi logicno da bi vnuki pripadali starim starsem in ne morem razumet kako drzava lahko deluje po takih zakonih da vzame otroke z vrteca brez pojasnil....tistim ki so uvedli te zakone bi mogli vzet tudi njihove otroke oz.nekaj kar je njihovega in verjetno bi se malo zamislili...

Gost

#439

2016-04-01 09:23

Sem mnenja, da vnučki pripadaja starim staršem, saj le tako ostanejo v krvni zvezi, je dovolj hudo, da jim je bila odvzeta mamica, zato je povsem nerazumno dejanje, da ju odvzamejo in dajo v povsem tuje okolje.

Gost

#440

2016-04-01 09:24

Otroci si zaslužijo pravilno obravnavo - ni jim treba nalagati dodatnih bremen!

Gost

#441

2016-04-01 09:24

Zaradi velike krivice, ki jo ti otroci dozivljajo!

Gost

#442

2016-04-01 09:25

Kaj se dogaja z nami?.....Kaj bomo še storili ubogemu otroku, kaj starima staršema?...Že tako smo jim izpulili srce......

Gost

#443

2016-04-01 09:25

Enostavno so take zgodbe zame nesprejemljive!

Gost

#444

2016-04-01 09:27

Ker sta dedek in babica sposobna skrbet za svoje vnuke !!!

Gost

#445

2016-04-01 09:27

Zato ker se mi zdi podlo da tako ravnajo z otroci tam kjer je ljubezen in varnost! Tam kjer pa so potrebni pomoci si pa zatiskajo oci!!!!!

Gost

#446

2016-04-01 09:28

Ker zelim, da moji otroci v primeru kot je ta ali da bognedaj izgubita naju oba, odrascajo v domacem okolju to je pri babici, dedku ali komu od ostalih sorodnikov. Ze tako prezivijo dovolj hudega in jim ni potrebno da se dodatno trpijo, sploh pri nekih tujcih.

Gost

#447

2016-04-01 09:29

Ker se ne strinjam z odvzemom otrok starima starsema! Tudi sama sem odraščala kot rejenka pri stari mami in prepričana sem,da je bila to najboljša rešitev v dani situacijI.

Gost

#448

2016-04-01 09:29

otrok mora živeti z ljudmi,ki jih pozna,ki so družina

Gost

#449

2016-04-01 09:32

zaradi otrok,otroci niso krivi

Gost

#450

2016-04-01 09:32

UBOGI OTROCI,DA SE Z NJIMI DELLA KOT Z VREČO KROMPIRJA