Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#26

2016-03-31 21:38

Ker sem proti zlorsbljanju otrok z strani države .

Gost

#27

2016-03-31 21:39

Ce bi se kdaj meni kaj zgodilo,Bi zelela da odrascajo pri mojih ali pri najblizjih sorodnikih.Zelim si ,da bi bili moji otroci srecni

Gost

#28

2016-03-31 21:39

podpisal ker otrokov nimajo pravice ugrabiti iz vrtca in jih dati tujcem ki niso niti sorodniki in ker so sorodniki v tem primeru dedek in stara mama boljša izbira od tujcev ki so lahko še prikriti iztirjenci !

Gost

#29

2016-03-31 21:39

Ker CSD povzročajo neslutene krivice in svinjarije običajnim ljudem. Ne pomagajo, ko je še čas, kasneje pa delajo škodo in dodaten stres otokom in drugim udeležencem..

Gost

#30

2016-03-31 21:40

Zdi se mi prav, da ima otrok v podobnih nesrecnih okoliscinah, pravico ostati z ljubecimi ljudmi, s katerimi si je blizu in jih je navajen. Potrebno je dati priloznost najprej sorodnikom, ne pa otroka tako nepremisljeno umestiti v krut in hladen sistem. S taksnimi dejanji najverjetneje povzrocimo vec skode in stresa otroku.
Razocarana sem, da pozabljamo, da moramo otroke zascititi in v prvi vrsti poskrbeti za njihovo dobro, to je nasa dolznost in odgovornost. Ne sme nam toga birokracija unicevati druzbe.

Gost

#31

2016-03-31 21:41

Zato ker z Ivanom sva bila sovaščana in sodelavca in vem kako je imel otroka rad...
janja

#32

2016-03-31 21:44

Tudi jaz sem bila v reji pri starih starših in hvaležna sem,  da so se tako odločili. Če bi se meni in možu kaj zgodilo bi tudi bila vesela,da otroci ostanejo pri starih starših ali bližnjih sorodnikih,  ne pa pri tujcih. Podpisala sem,ker lahko sem jutri tudi sama na takem položaju....  In za vse otroke, da se spremeni zakon in, da ne doživljajo tega pekla kot sta ga ta dva :-( 


Gost

#33

2016-03-31 21:45

Ker so stari starši podaljšek ali najboljše nadomestilo pravih staršev .

Gost

#34

2016-03-31 21:46

katastrofa je kaj počne center za socialno delo in ne samo v tem primeru. Stara starša ne izpoljnjujeta pogojev, vnuki so dediščina njihove hčere, oče - morilec pa izpolnjuje. Podpiram peticijo, ker sem tudi jaz babica in bi mi srce krvavelo, da bi se to zgodilo mojim vnukom. Mislim, da je naš CZS skregan z vso logiko.

Gost

#35

2016-03-31 21:46

vsi csd ji hudo kršijo človekove pravice in na podlagi laži in prirejenih spisov kradejo in zlorabljajo otroke..

Gost

#36

2016-03-31 21:47

Zato ker se mi ne zdi prav,da so otrokoma vzeti sorodniki.KAJ NI ZE VELIK ŠOK BIL ZA NJUJO OB IZGUBI MAMICE.

Gost

#37

2016-03-31 21:50

SRAMOTA CSD VELENJE

Tam ko bi pa blo potrebno pa ne ukrepajo, se pa bojijo.

XYZ

#38 Re:

2016-03-31 21:53

#22: !! -  

 Ja, seveda, se strinjam. Pa to zdaj niti ni pomembno kaj bi naj pisalo na papirju! Starš, skrbnit ali karkoli tretjega! Gre se za to, da CSD ne more otroka na lepem ko se njim dvigne k... odpeljati iz vrtca/šole brez vednosti trenutnih začasnih skrbnikov in to zaradi tega, ker sta stara starša prestara in imata premajhno stanovanje, da bi lahko bila skrbnika svojima vnukoma! Koliko je staršev, ki svojega prvega  ali pa 7 otroka dobi pri 40+ letih in živijo v 2 sobnem stanovanju?! Torej bi mogli tudi tem odpeljat otroke brez vednosti?


Gost

#39

2016-03-31 21:57

ker je tako najboljše za otroke ,da ostanejo pri domačih , ki jih poznajo in jih imajo radi

Gost

#40

2016-03-31 21:57

Sram me je v kaksni drzavi zivimo. Cas je da ljudje res stopimo skupaj in se nehamo sprenavedat. To kar se dogaja sedaj ,da razne ustanove csd,sodisca .. delajo proti cloveku brez milosti.. Nasi otroci potrebujejo varen,topel in ljubec dom. Centri socialnih del se pozvizgajo nato,kajti ljudem ki so tam zaposleni je pomembno le to,da napredujejo,na podlagi neke tuje zalostne zgodbe!

Gost

#41

2016-03-31 21:57

Ker se mi zdi pravicno!

Gost

#42

2016-03-31 21:58

Ker nočem, da bi kdaj v bodočnosti kakšna pokvarjenavteta iz lokalnega CSD ukradla tudi mojega morebitnega vnuka ali vnučko iz vrtca in ga odpeljala v rejniško družino češ, da sva z ženo prestara za vzgojo otrok!
simon

#43

2016-03-31 21:58

Poznam en primer k je partner nasiln do svoje partnerke, večkrat tudi posredovala policija in do otroka ki ga ima partnerka s prejšne veze, mata pa tudi svojega otroka ki živi med pajki, kačami pa nič ne ukrenejo. Ko bo pa prepozn se bodo pa oglasili. Se gre pa za CSD Velenje.


Gost

#44

2016-03-31 21:59

Svinjarija je to,da si država sploh kaj takšnega dovoli... Tam ,ko bi resnično mogli pomagat tam jih pa ni... Kjer bi morali kak evro dat ..Raje vzamejo otroka ,kot pa,da bi družinam pomagali,da bi lažje preživljali Slovenske otroke...Dajo rejnikom,da ti lepo služijo... Poznam primer podčrtam.. kjer otroci živijo dobesedno v svijariji..Pa so pri rejnici.............

Gost

#45 Re:

2016-03-31 22:01

#22: !! -  

 a imate otroke? Če bi se vam kaj zgodilo bi raje videli, da jih vzamejo tujci, kot nekdo, ki jih pozna od rojstva???? Ni važno kaj piše na papirju,  otroka bi itak vedela kdo so njuni starši, važna je ljubezen in življenje z njima poznanima osebama

silvija

#46 Re:

2016-03-31 22:04

#35: -  

 podpišem to izjavo točno to se dogaja,,Gredo preko Slovenskih trupel...


Gost

#47

2016-03-31 22:08

Ker mi je ze sama misel, da je lahko moj otrok "lastnina" te gnile drzave v kateri živimo, da o tem odločajo ljudje, ki so skregani z vsem razumom in ki sedijo tam zato ker se "prav" pišejo....GNUSNA!!!!
Kdo so ti ljudje, ki se igrajo z našimi usodami?...Kvazi strokovnjaki z kupljenimi diplomami ali smrklje, ki v življenju še nič niso dale skozi.....Predvsem pa ljudje brez srca in duš.....To kar se v naši državi dogaja je s tem preseglo vse meje.....Želim, upam, in molim, da e fantka vrneta k štrarim straršem!!! To bi si želela tudi za lastne sinove!

Gost

#48

2016-03-31 22:08

Nasilni odvzem otrok , brezčutnost do čustvenega doživljanja in odzivanja otrok, ogrožanje duševne stabilnosti otrok in to s strani državnega organa brez pravne podlage,- čisti genocid nad otrokoma


Gost

#49

2016-03-31 22:18

Menim da so sorodsvene vezi temelj dobre prihodnosti otrok, ki na tak ali drugačen način izgubijo starše, ne glede samo na ta primer.Kdo tema konkretnima fantkoma sploh lahko nudi varnejse, spodbudno in toplo okolje, če ne babi in dedi. Pa tudi če bi se v eni sobici stiskali, bi jim bilo lepše kot s tujimi ljudmi. Ker bi bili skupaj in hkrati tako blizu ljubljeni mamici.

Gost

#50

2016-03-31 22:19

Ker sem babica in se mi bi mi utrgalo, če bi moji vnučki morali iz domačega okolja k tujim ljudem, jaz, kot babi, pa jih ne bi mogla objeti in varovati. Zakoni ne morejo biti pisani za pisalno mizo. Zakone je treba pisati z izrednim posluhom do otrok in ogromno mero etike in morale.