Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#501

2016-04-01 10:03

To je za mene dobesedno ugrabitev otroka..v dobrobit otroka da dela Csd..če bi bilo tako bi otroci ostali pri dedku in babici....nimam besed za to kar se dogaja v naši banana državi..a da bi se men to zgodilo...nimam kaj izgubit..jaz bi bil v zaporu ona pa tam kot spada..2m pod ze...o
Mariči
Gost

#502

2016-04-01 10:04

Sem podpisala peticijo in še sto takih bi, ker se mi zdi ravnanje CSD nedopustno, ker je ravnanje države v takih primerih nedopustno, ker plačujejo napake sistema nedolžni otroci, ker s pravico, ki jo ima starš, ki je otrokom s kaznivim dejanjem odvzel drugega starša podpiramo kazniva dejanja in ob tem še dajemo možnost vzgajati otroke v ljudi, ki bodo podvženi povzročanjem kaznivih dejanj, saj tak starš ne more biti drugačen zgled ... ker nikomur ni mar, kakšne travme preživljata otroka in kaj še bo, ko se bosta zavedela dejanja očeta nad materjo, ker jima le stara starša lahko in zmoreta v danem trenutku nuditi to, kar zdaj potrebujeta ... če CSD lahko kako pomaga, bo za to imel čas vseskozi, saj lahko vseskozi spremlja njuno bivanje pri starih starših in s strokovnjaki pomaga, ko se bo za to izkazala resnična potrebe (adolescenca, pomoč v šoli in pri dojemanju šolske snovi in milijon drugih reči! ).  CSD ima nešteto možnosti, kako pomagati, držijo se pa samo paragrafov in črke zakona, ki ga je pisala neuka oseba, ki ga je pisala oseba, ki si niti predstavljati ne more take ali podobne situacije. CSD lahko pomaga otrokoma in starima staršema skozi vse njuno življenjsko obdobje, lahko se vkljči v pomoč pri iskanju par kvadratov večjega stanovanja (zamenjva ipd.), lahko se vključi v pomoč pri dojemanju šolskega programa, v pomoč pri plačilu kakšne položnice, skratka, nešteto možnosti je, kako lahko CSD pomaga... pa žal ne bo, ker tako vodje kot zaposleni ne naredijo več korakov, kod od svojega stola do omare, kjer je registrator z mapo o "primeru", na katerega potem zapišejo "rešeno" ... ali "spremljamo", česar pa v resnici ne delajo! To je žal že delo, ki ga zaposleni na CSD-jih, ne vsi, velika večina, oropani vse človečnosti, ki so zgolj "avtomati za branje zakonov", vse človeške lastnosti pa so nekje na poti izgubili ... ja, in ko se pojavi delo, je treba delat in reševat, tega pa žal niso v stanju in ne sposobni! Nisem več v stanju niti razmišljati niti pisati, ker mi je zadeva hudo boleča, ker bi najraje podpisala tudi peticijo za ukinitev vseh CSD-jev, ki ne odigravajo svoje vloge, temveč so sami sebi namen in ker podpiramo zaposlene na teh CSD-jih ... ki ne delajo nič, ki ljudem, ki pridejo do njih s težavami, le te še poglabljajo in dodatno ustvarjajo, namesto da bi jim jih pomagali reševati. Dobri delavcina CSD-jih bi že našli delo takoj, ostali pa naj izkusijo stanje, v kakršnem so ljudje, ki prihajajo do njih po pomoč !


Gost

#503

2016-04-01 10:04

Kdo pa naj bo tisti pri katerih so vnuki najbolj priskrbljeni po tako tragični izgubi.kaj naj čakajo očeta da pride iz zapora,če pa jim je kruto vzel mamico v najlepših letih

Gost

#504

2016-04-01 10:05

ker si želim da so otroci, tudi če bi se meni kaj zgodilo pri mojih sorodnikih ne pa ....tudi ne razumem tega našega sistema niti socialnih služb...kjer bi morali res ukrepati si zatiskajo oči....

Gost

#505

2016-04-01 10:06

CSD, govorijo, da delajo v korist dečkov?????, ampak, če razmišljaš po zdravi kmečki pameti ,vidiš kaj je dobro za ta uboga otroka. Kdo jima trenutno lahko da največ topline in ljubezni, kot dedek in babica!!!!

Gost

#506

2016-04-01 10:06

Sem Slovenec in živim že skoraj polstoletja v Nemčiji a še vedno z dušo ob mojimi sonarodnjaki v Sloveniji, kot širom sveta! Da so razmerje tako katastrofalne v Sloveniji glede samega prava, je nujnost, da se čutimo potrebne v vsej tej sedanji politično sistemski negativnosti napraviti konec krivicam, ki jih doživlja dnevno naš slovenski Narod!!

Lep pozdrav iz Baden-Württemberga
Franc Jazbinšek

Gost

#507

2016-04-01 10:07

Zato ker ne mislijo otroke! Kako je lahko socialna delavka, katera nima srca?!
#504

#508 #504

2016-04-01 10:07

Nedopustno! Delo CSDja povsem šokantno in krivično do otrok in ostalih družinskih članov! Brez besed! Tu je potrebno ukrepati preden bo nastala duševna škoda!


Gost

#509

2016-04-01 10:08

Otroci naj bodo pri starih starših, čeprav pravite, da sta stara.Dosti hudega jih je doletelo in mislim, da je najbolje pametno, da so pri njih. Pomembna je ljubezen in podpora bog ve ali bojo prišli v dobro družino. Žal danes se ne ve, kaj te čaka na drugi strani ce so ubogi otroci ostali ze brez lastnih starsev naj vsaj obdržijo stare starse. Ljudje smo ne živali malo poglejte skozi prste!!! Srečno otrokoma in srcno upam da ne grejo nikamor.

Gost

#510

2016-04-01 10:08

Žalostno da morajo otroci preživljati to! upam da bodo sami dovolj močni,da jim ne pusti posledice v odraščanju! Vse dobro malim sonckom! :*

Gost

#511

2016-04-01 10:08

Potpisano za dobro otrok

Gost

#512

2016-04-01 10:08

Dokler se kaj ne spremeni mi je komentar tesko pisat,prisoten je strah pred vplivom,saj csd zelo vpliva na moja custva,jaz pa kot odgovorna sestra nimam nobene pravice,se zalijo me zaradi preslabe izobrazbe z otroci pa delajo po mili vopji proti njim.

Gost

#513

2016-04-01 10:09

Otroka vrniti dediju in babici!!! To je njuna kri, njun potomec. Metuljčki na ljubljanskem barju imajo več pravic v tej državi kot pa lastni stari starši... Žalostno, da mora nekdo tretji tiščat nos v zasebne zadeve...

Gost

#514

2016-04-01 10:09

Ker mislim, da je za otroka najboljše, da odraščata pri starih starših. Onadva bosta najbolj srčno, dobrohotno, pošteno - najboljše vzgajala ta dva fantka. Socialne službe pa niso več to, kar bi morale biti.

Gost

#515

2016-04-01 10:10

Zato, ker je nehumano jemati otroke edinim osebam ki ju imajo radi. Naša država si lahko privošči vse, namesto da bi pomagala.

Gost

#516

2016-04-01 10:11

Stari starsi ze prej pomagajo pri varstvu otrok in so vnuki sigurno navezani nanje,kot pa neznani ,tuji ljudje.Ze tako je hudo,ce otroci izgubijo oba starsa.Centri za soc.delo pa naj gredo malo na teren, ne pa da resujejo vecina stvari iz pisarniskih stolov.

Gost

#517

2016-04-01 10:11

Zaradi krivice, ki se dogaja otrokoma!!!

Gost

#518

2016-04-01 10:12

Sramota za Slovenijo!!!

Gost

#519

2016-04-01 10:15

Peticijo sem podpisala, ker se ne strinjam z načinom odvzema otrok. O upravičenosti razlogov ne morem soditi, ker jih ne poznam (čeprav, če bi imeli utemeljen razlog, zakaj so potem starima staršema sploh dodelili začasno rejništvo?), se mi pa način izvedbe zdi diktatorski in birokratsko brezčuten! Otroka nista ostala le brez starih staršev, ampak tudi ločena od svojih najljubših igrač (morda imata kakšnega medvedka, h kateremu se stisneta med spanjem...). Da ne omenjam, kakšen stres jima mora v tako občutljivem obdobju po smrti mame in posredno tudi izgubi očeta predstavljati VSAKA SPREMEMBA. Alenka Zvonar Pobirk

miro

#520

2016-04-01 10:16

Piše pravica do posvojitve ob prikazovanju a v nadaljevanju (

Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek) dobro bi bilo da se to uskladi saj nekatere bega.

Hvala


Gost

#521

2016-04-01 10:16

Najboljse za otroke in njegov psihicni razvoj, ki je zaradi umora ze itak izmalicen


Gost

#522

2016-04-01 10:17

Čas je za spremembe!!!

Gost

#523

2016-04-01 10:18

Sosialna državljanom v posameznih primerih dela več škode kot koristi. Edino kar vedo, da za "nedelo" dobijo plačo vsak mesec. Niso pa vsi na socialni slabi.

Gost

#524

2016-04-01 10:20

Prosim, stara sem 71 let in že imam pravnuke, kako bi bilo če bi jih vzeli.

Gost

#525

2016-04-01 10:20

Zaradi tega ker je sociala ravnala napačno naj se otroka vrneta k starim staršem. Uno kokoš pa je treba za davit proklete krava