Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#326

2016-04-01 07:53

Zato sem jo podpisala, da se takšne neumnosti v prihodnosti ne bi več dogajale in zato , ker sem babičin in deddkova sovaščanka, poznam jih in kdo še lahko bolj odgovorno , in ljubeče skrbi za otroke kot dedki in babice. Zelo sem ogorčena in tudi sama sem babica ....

Gost

#327

2016-04-01 07:53

Način kako centri za socijalno delo ravnajo je zavrženo dejanje in žal vedno več prihaja na dan to kar je dolga leta bilo skrito in prikrito. Za otroka je najbolje da živita z ljudmi, ki jih vežejo krvne vezi in so jih otroci navajeni...Pred vsem ljubezen starih staršev...nobena rejniška družina ne more tako vzljubiti, kot tisti, s katerimi so otroci rasli...starost je lahko samo vprid izkušnjam..

Gost

#328

2016-04-01 07:53

Ker podpiram predlog
karma

#329

2016-04-01 07:55

imam zelo slabe izkušnje z delom in delavci csd celje. imajo neizkušen, aroganten, nestrokoven kader. ženska po poklicu strokovna delavka-pijanka, brez otrok, zaposlena na csd celje in  se odloča ali je mati/oče dober starš in podobno????? in takšna oseba, ko naredi(reši) problem, dobi zato ogromno plačo pa morda še kakšen dodatek, ker je "rešila" zadevo


Gost

#330

2016-04-01 07:56

delat do 67leta smo zmožni??? za otroka pri teh letih skrbet pa ne??? tale država je za reset...


Gost

#331

2016-04-01 07:57

Srcno upam, da otrokoma to ne bo pustilo pretezkih posledic, ceprav je ze povzrocena skoda neizmerna...Za odgovorne pa, da jih Narava izloci..

Gost

#332

2016-04-01 07:58

Stara starsa sta edinio kar sta jim vstala pa se too jim hoce vzeti,krivica . Kje je tu pravica? Podpisujemm ker se mii zdii da je prav da sta skrbnika babica in dedekk

Gost

#333

2016-04-01 07:58

Ej, ta naša zakonodaja, le kdo jo je pisal! Spoznanje, da nimajo zakonske pravice in ne dobijo po družinskih tragedijah take nesrečne otročke v oskrbo stari starši ali drugi primerni najbližji sorodniki, je grozljivo!

Gost

#334

2016-04-01 07:59

Peticijo sem podpisala zato ker se mi zdijo izjave direkrorice csd-ja neumne,brezčutne in povsem neživljenske....da bodo otroci v rejniški družini lahko živeli normalno življenje in da bo za njih poskrbljeno bolje kot pri dedku in babici in da imata očeta ki bo po prihodu iz zapora imel možnost imeti otroke. Ja za božjo voljo no...csd naj bi bila ustanova kjer se ljudjem pomaga ne pa da jih potiska še v večjo stisko oni so tist pristojen organ ki polagajo roko na otroke in jim po neki točki zakona ki si ga izmislijo sami uničujejo življenje ko jih po takšni tragediji ki so jo doživeli odtrgajo od ljubečih starih staršev morilcu pa puščajo odprto možnost stikov. Kje je njihova humanost. Kolk ljudi živi v premajhnih stanovanjih pa imajo otroke poleg sebe.Jaz bi zahtevala takojšen odstop direktorice ki se ji že na obrazu pozna da je povsem hladna,narazumevajoča in nesočutna kot morilec mamice teh otrok. Žalostno in upam da se otročki vrnejo v varen čeprav majhen a pol ljubezni, dom dedka in babice.


Gost

#335

2016-04-01 08:00

Si ne morem predstavljati, da država lahko otroka da v rejništvo otroku tujim ljudem!!! Kljub temu, da sta babica in dedek sposobna poskrbeti za njiju. Kako lahko CSD plačuje rejniškim družinam rejnino vsak mesec, zakaj ta denar ne more izplačevati dedku in babici in bi otroka ostala v domačem okolju!?!
Mm

#336 Dodelitev skrbništva

2016-04-01 08:01

Ali "strokovni" delavci nimajo otrok in starih staršev???

KRI NI VODA


Gost

#337

2016-04-01 08:02

Ta dva fantka sta že tako ali tako siroti (na krut način sta ostala brez mamice). Srčno si želim, da ju dobita njuna stara starša nazaj.

Gost

#338

2016-04-01 08:02

V nekih drugih časih so odtujevali otroke - naj se nikoli več ne ponovijo! Ne samo mene, celotno slovensko javnost je ta primer zelo vznemiril. Predpisi v Sloveniji so nečloveški, uradniki pa žal prav tako. Naj nekdo odgovarja za to dodatno travmo, povzročeno otrokoma!

Gost

#339

2016-04-01 08:03

Otroci sodijo v znano ljubeče okolje,babici in dedku.sploh po takih stresnih dogodkih.
Nobenega sočutja iz strani socjalne,da jih ni sram.

Gost

#340

2016-04-01 08:04

vsekakor sem besna,kje živimo...v državi ko gre vse k vragu.A se CSD ne vpraša,kakšno škodo delajo otrokom !!!! Kdo je potem njujine otroke spravil do kruha ???? Kdo je pomagal staršem teh dveh malčkov ....na prvem mestu sta dedek in babi....prestara ja to je izgovor,saj to še ni starost...premajhno stanovanje ???Dajte jim večjega...ne pa da delate bolečine družini ,kjer že itak trpijo...OMG....nimam besed....
Definitivno skrbstvo starim staršem !!!!!

Gost

#341

2016-04-01 08:05

To je sramota kar se je zgodilo v primeru Škratek.

Gost

#342

2016-04-01 08:05

Katastrofa za naš "pravni red" ki ga sploh ni..

Gost

#343

2016-04-01 08:06

To peticijo sem podpisala iz dveh razlogov; ker osebno ne bi zaupala svojega otroka nobenemu drugemu kot pa svojim domačim ter zato, ker je svinjarija kar se dogaja v Sloveniji. Ne strinjam se, da se Csd po svoji volji odloča kaj bo storil z otrokom po smrti staršev. Če je otrok zadovoljen in je zanj lepo poskrbljeno bi moral ostati z domačimi ne pa nekje kjer ga ne poznajo. Najprej bi morali poskrbeti da imajo bližnji svojci možnost posvojitve.

Gost

#344

2016-04-01 08:06

To je kriminal! Otroci spadajo v družino in nikamor drugam - so seveda izjemne, vendar ne v tem primeru!

Gost

#345

2016-04-01 08:07

Zgrožena sem nad odločitvijo CSD.
Ali smo res le številke?
Zakaj starim staršem raje ne pomagajo do vecjega stanovanja....halllooo...kje je sedaj gospod Borut Pahor...ki se tako rad pojavlja med ljudmi....kje so sedaj otrokove pravice...in dragi uslužbenci CSD- ja...vrjetno vas ima kar precej že vnuke in vnukinje...ali ne bi bili vi prvi ki bi poskrbeli za svoje domače?
Hallloo svet...haloooo država...hallloooo vsi tisti...ki se odločate namesto otrok umorjene matere....KJE IMATE SRCE???

Gost

#346

2016-04-01 08:07

Podpisem, ker sem tudi sama mama in bi zelela da bi moj otrok v podobnem primeru bil dodeljem starim starsem!

Gost

#347

2016-04-01 08:07

Otroci se vedno navežejo na babice, dedke, tete in strice v prvi vrsti takoj za starši.To se prepozna že v nasmehu in sreči v očkah ko jih zagleda. Samo nekdo brez srca jim lahko v kratkem času vzame dvojno dozo sreče - ko izgubijo starše jim podrejo še edino bilko, ki jih drži v svetlobi življenja. Kako naj otrok odraste v nekaj čudovitega, ko ga že od malega učijo samo na .... temno stran življenja.

Gost

#348

2016-04-01 08:08

Res žalostno da se ne vpraša otroka kje in s kom bi živel še posebej žalostno je to da se ne pomisli na stare starše oz. bližnje sorodnike

Gost

#349

2016-04-01 08:08

Prevec je da sta fantka izgubila mater in zelo zalostno da zaradi odnosa ljudi tudi svoje bliznje ki ju imajo radi in jima lahko nudijo prezpogojno ljubezen! 


Gost

#350

2016-04-01 08:09

otroci spadajo k starim staršem!!! in ne k neznanim ljudem v rejništvo. stari starši bodo jim več nudili