Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#351

2016-04-01 08:10

zato ker sem tudi sama babica,ki bi si želela da v tkem primeru vzgajam vnuke

Gost

#352

2016-04-01 08:12

podpisala sem jo zato, ker si nepredstavljam da bi moj sonček pristal v tujuh rokah če se mi karkoli zgodi. Ta dva fanteka si zaslužita, da ostaneta pri dedeku in babici to je sedaj njuna družina.
petra

#353

2016-04-01 08:12

Besna sem, ker lahko v nasi drzavi dobesedno ugrabi dva zelo prizedeta in ranljiva otroka, ne da bi bil kaznovan. Mislim, da je nasa socialna, predvsem pa tako imenovana socialna delavka v tem primeru naredila neclovesko , neeticno potezo i. Morala bi izgubiti sluzbo. Ona je tam, da bi pomagala stRim stRsem, da dobijo vecje profitno stanovanje, pomoc pri denarnih zadevah ter pomoc pri svetovanju pri vzgoji otrok. Otroka bi morala ostati pri njima. Naj bo ta oseba prekleta, ker je naredila to.

Za vse imamo denar, za tujce, samo domaci ljudje niso zasciteni, pa jim ne bi bilo veliko pomagati. Ljudjem je treba dati. vrniti njihov ponos in spostovanje. Sploh bi morali urediti podrocje glede skrbnistva oteok, zato sem pa tudi proti zakonu, istih splolnih partnerjev, ker  tam pa stari starsi sploh niso vkljuceni.

Cas je, da koncno Slovenci nehamo sklanjati glave, ter se upremo izkoriscanju, prevaram bank, socialnih sluzb, ter drzave same. Kje je tukaj g, Precednik. Drekac, samo baha se in šminkari naokoli, naredil ni pa cisto nic. Sram me je, da podpira ljudi ki izkoriscajo ljudi/GG Postojna/.

Sem pa ponosna na štanarske ljudi, ki so koncno stopili skupaj in nasli nacin, da ne bi placevali svojnega davka. Sami so poiskali sluzbe, dalec hodijo delat, denar zapravijo v Sloveniji, niso se vdali v usodo. So dobili kaksno pomoc? Jim je kdo pomagal s socialne? Z zavoda za zaposlovanje ? Tu drzVni organi seveda ignorirajo te ljudi, seveda bi se pa radi mastili z njihovimi dohodki. N a drugi strani, pa ne znajo urediti, da kradejo denar po bankah in povsod kjer ga lahko.Dajo ljudje, ne dopustimo, da se socialni delaci izkoriscajo in izivljajo na tema dvema, malima sodrzevjanoma. Stopimo skupaj in jim pomagajo


Gost

#354

2016-04-01 08:13

Podpisala sem zato,ker menim, da je to najboljše za otroka.


Gost

#355

2016-04-01 08:14

ker imam občutek da hoče center za socialno delo trpinčit tako otroke kot stare starše Za otroke gre

Gost

#356

2016-04-01 08:14

Skrajni čas je že, da ukinemo takšne "samosebinamenske" ustanove kot je CSD. Od njih ni nobene koristi, delajo pa same težave tam kjer ni potrebno. CSD "rešuje" probleme, kjer jih ni, tam kjer bi pa morali, pa kao nimajo pooblastil (narkomanki, ki zanemarja otroka, tega ne morejo odvzeti, ker nima stalnega bivališča). V konkretnem primeru se že na daleč vidi, da so delovali kot fijakarski konj po črki zakona in da ne premorejo nobene empatije ter uvida, da je vsak primer popolnoma unikaten. OTROKE JE POTREBNO NEMUDOMA VRNITI STARIM STARŠEM. Upam, da bosta otroka, takoj ob polnoletnosti vložila tožbe zoper zavod CSD, zoper konkretne referente CSDja in odgovorne osebe, ki vodijo postopek, ter zoper državo Slovenijo, zaradi povzročitve traumatičnih bolečin.

Gost

#357

2016-04-01 08:16

Želim in upam, da stara starša dobita svoje vnuke nazaj! Žalostno kaj se dogaja.

Gost

#358

2016-04-01 08:16

To je sramota za našo prelepo Slovenijo! CSD je še enkrat, kot že neštetokrat, dokazal, nesposobnost, nehumanost, brezsrčnost in dati možnost kriminalcu, ki mu je dokazana krivda, da ima možnost dobit otroke! Tak človek ne bi smel hodit po zemlji, ne pa da sem ji da pravica do otrok! Babica in dedek vztrajajta pri tem boju! Poplačan bo! Slovenija je še enkrat dokazala, da smo v njej še srčni ljudje z zdravo pametjo! Direktorica CSD, ki je dovolila ta odvzem, takoj odstopit iz položaja!! Tanja (mamica samohranilka, ki ji brez babice in dedka ne bi uspelo vzgajat svojega sončka) <3

Gost

#359

2016-04-01 08:17

Menim da so danasnji dedki in babice primerni za vzgojo otrok enako kot starsi, ob pogoju da jih zdravlje ne ovira pri vzgoji otroka.

Gost

#360

2016-04-01 08:17

Ker zivimo v drzavi kretenov.

Gost

#361

2016-04-01 08:18

Ker se mi zdi pravilno da otrok ostane pri svojih sorodnikih. Ze tako je dovolj zalosti in razocaranja na strani otrokov, sedaj pa so jih dali v roke tujcev. V Sloveniji so napacni ljudje so na napacnih delovnih mestih žal.

Gost

#362

2016-04-01 08:18

Mislim, da bi morali očetu takoj odvzeti starševske pravice in mu dosoditi dosmrtno ječo.

Gost

#363

2016-04-01 08:18

Podpisujem to peticijo zato, da bi se končno začelo delati v korist otrok. CSD se drži le papirologije, ki je velikokrat do otrok kruta in neprijazna. Kaj ni že dovolj hudo za ta dva malčka, da sta izgubila mamico, življenje ji je vzel njun "oče", ki so mu kljub temu ostale vse pravice do otrok? Kaj morata zdaj res ostati še brez starih staršev, ki jima edina stojita ob strani in se trudita za njuno dobro? Kaj res ni več nič človeškosti in zdrave pameti? Potem pa po drugi strani tako radi rečejo: ZA OTROKE GRE! Narobe svet.......

Gost

#364

2016-04-01 08:21

Ker imam sina, ker imam vnukinjo... ker se mi to dejanje zdi kriminalno, vzeti otroka groza. Hvala vsem vpletenim, ki se trudite za res dobro otrok. Lep pozdrav.

Gost

#365

2016-04-01 08:25

Peticijo sem podpisala zato,ker sem prepričana,da bi stari starši boljše poskrbeli za svoje vnuke kot tujci in vnuki bi bili najbolj srečni

Gost

#366

2016-04-01 08:25

Če mladoletni otrok izgubi oba starša (kar v dotičnem primeru v bistvu je) in če za časa življenja niso starši izrazili drugačne želje, je edino normalno, da postanejo skrbniki stari starši. Prav nihče jih ne more imeti bolj rad kot prav oni. Tu je v prvi vrsti najbolj pomembna ljubezen in ne velikost bogastva. Le če so stari starši dejansko nesposobni skrbeti za otroka ali ga preživljati, npr. brezdomci,alkoholiki,narkomani,kriminalci..., šele v tem primeru je potrebno pogledati za skrbništvo pri drugih bližnjih sorodnikih (tete,strici...) in seveda vprašati otroka kaj želi in nato morebitnega skrbnika. Pravzaprav dedni vrstni red. Kar pa se je zgodilo z ubogima otrokoma v tem konkretnem primeru, je nezaslišano. Le kaj si CSD dovoli? Le kako imajo lahko take pravice? Odvzem bi lahko izvršili le v primeru kakšne hujše zlorabe in z pisnim dovoljenjem sodnega organa in pa seveda na neboleč način za otroka. Sploh nimam besed. Ne znam si predstavljati, da meni tako odpeljejo mojega vnučka!? To je dobesedno ugrabitev.

Gost

#367

2016-04-01 08:26

Ker je že čas, da se tovrstne situacije uredijo.

Gost

#368

2016-04-01 08:28

Komur ni jasno, da so tudi stari starši del družine ne more odločat o usodi otrok!

Gost

#369

2016-04-01 08:30

Pozdravljeni peticijo sem podpisal zato ,ker se mi to ne zdi prav da so dečka odvzeli starima staršema , lepo prosim v imenu še ostalih podpisov da se dečka nemudoma vrne k babici in dedku hvala lp.

Gost

#370

2016-04-01 08:31

Zato, ker ne morem verjet, da obstajajo takšni zakoni, ki so v škodo otrok. Vsak ''normalen'' človek bi ta otroka pustil tam, kjer sta bila, ker ni nobenih dokazov, da jima je bilo hudo. Zdaj, ko se je vpletel CSD, jima je pa sigurno hudo, čeprav odgovorni tega ne bodo priznali. Kje je tu korist za otroka? Je ni!

Gost

#371

2016-04-01 08:32

Te zadeve bi lahko bile logične,ITAK V NAŠI DRŽAVI LOGIKE TER RAZUMA NE OBSTAJA VEČ, če mene in moža nebi več bilo ,da našega otroka lahko imajo svojci bodisi babice,detki,tete ali strici bilo gdo lahko temu otroku nudi ljubezen in streho, to je družina l.p

Gost

#372

2016-04-01 08:33

Zadeva komentarja ne potrebuje. Svinjarija.

Gost

#373

2016-04-01 08:33

Tudi sam imam vnukinjo in vnuka. In ne predstavljam si, da bi se država vtikala v to krvno sorodstvo in okolje. Država naj ne "ureja" tega kar je že urejeno.
Brezčutnost očitno nima meja.

Gost

#374

2016-04-01 08:34

Ker otroci bi morali odraščati v svoji družini s svojci in ne s tujci. Saj niso ONI krivi za nastalo situacijo in ne smejo trpeti toliko izgub v življenju.

Gost

#375

2016-04-01 08:34

Zato, ker pripadata starim starsem, ne pa popolnim tujcem...zalostno, da je do tega sploh prislo