Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#1626

2016-04-03 10:25

S socialno službo imam dve slabi izkušnji izpred približno 20 let, šlo je sicer za starejše osebe, socialna služba pa se je polastila njihovega skromnega premoženja po smrti. Zato vem, da so marsičesa zmožni skozi svojo "veliko skrb za ljudi".
Tudi ta zadnji primer me je zelo prizadel in kar ne morem verjeti temu, kar poslušam. Uboga dečka, tako ravnanje z otroki je še hujše, saj vsega niti ne morejo dojeti.

Gost

#1627

2016-04-03 10:29

Zato, ker stare starse otroci pogresajo in si tudi oni zasluzijo dobiti skrbnistvo!

Gost

#1628

2016-04-03 10:33

Jaz sem tudi stari starš, obenem oče 12.letne šolarke, socialni delavci pravijo, da sem prestar za vzgojo otrok, ker se bližam 60,
Kje se šolajo ti socialni delavci? Ali so res vsi prišli do teh delavnih mest po vezah? Na tadva dečka raje ne pomislim, kaj prestajata. GROZA
Ni čudno, da se govori; Bog ne daj, da prideš v roke socialne službe!

Gost

#1629 Delo socialnih služb, odtujevanje vnukov teme starima staršema.

2016-04-03 11:18

Peticija je potrebna,čeprav vemo da se naših oblastnkov prav NIČ ne prime.Peticije,referendumi in podobno samo omogočajo oblastnikom ocenjevanje oblastnikom do kod lahko nategujejo narod!!! V samo lastno in korist EU ter ostalih zasužnjevalskih združenj od zunaj. Albert Fortič.

Že ispred 30 tih let imam zelooooo slabe iskušnje z delom socialnih služb(5 let so omogočali zavlačevanje razveznega postopka z ozirom na takrat Partijasko in drugače"zaščiteno" osebo doma iz Juga ter uplivom ViPoznanstev,predvsem na škodo treh otrok!!!!) ,kakor tudi sedaj ko sem ostarel  ter bom morda moral emigrirati v državo v kateri je oskrbnina v domu (poplnoma prmerljiv kvalitete s slovensko)okoli 1/3 tukajšnjih oskrbnin.

Sedaj so leto in pol "reševali ! ! ? ?) problem doplačevanja za mene ,čeprav sem po sodni poti dokazal da je ničen izgovor mojih treh da takrat nisem plačeval preživnin zanjeLe to je edini izgovor mojih.Toda,NE bodo jih obremenili,saj niso sposobni pridobiti resnične podatke o prihodkih le teh otrok.V ocenah prihodkov posmeznega jim je "uspelo" pridobiti finančne podatke tako da recimo uspešena 2 sinova z SP-zavarovalništvo in gredbeništvom imasta samoo kakšnih 100 € več mesečnega prihodka kakor mojih 600.  Vse zaradi tega ker "naši" nimajo možnosti vpogleda v tuje banke kjer se naši...kar pač so ...lahko nalagajo denar ter tako uspešno skrivajo svoje mahinacije.Navadna tajkunska posla so to!

Nobene potrebe nimam da bi si dal "vzdevek" saj svoja mnenja vedno lahko zagovarjam z resnico!

Albert Fortič.

Kar se pa tika teh dveh vnukov pripominjam sledeče:

Ali naši oblastniki ne vedo koliko babic in dedkov -brez ozira na njihovo starost,celo precej starejših od teh dveh-dnevno skrbi za vnuke ,ko moooorajo njihovi starši -kar oba "rintati" za preživetje.Večina,razen tistih v dobrih javnih in državnih službah.

Bolje je tudi da ne govorim o "povišanjih"pokojnin.2/3€ na povprečne.Če bi vedel njihov žiro račun bi jim prenakazal nazaj to sramoto.

A F


Gost

#1630

2016-04-03 11:20

Zato ker v nasi drzavi nobeden ne dela v korist drzavljanom se manj pa otrokom...kako jih ni sram da si prestar za vzgojo otrok a delati pa bi morali do 65 leta...mislim da tu so eni skregani fejst z logiko...pa morilec ima vecje sanse kot skrbni stari starsi...kaj socialna govori vecji lopov si boljse skozi prides da jih ni sram kaj takega povedat...res zalostno kam eni peljejo naso drzavo...potem pa delajo za dobro drzavljanom..

Gost

#1631

2016-04-03 11:49

Upam in zelim, da se bodo odgovorni za delo socialnih centrov " zbudili" in ukrepali!!! Menim, da spoh ne vedo, kako soc.delavci teh centrov delajo,
kako se do strank vedejo in koliko napak naredijo.
Ko sem bila pred mesecem dni s prijateljico,.ki ima hude tezave zaradi nasilja v druzini, na CSD Ljubljana Moste, sem bila nad besedami in vedenjem soc.delavke ogorcena!!Clovek je ponizan, razclovecen...in od njih odhajas POTEPTAN, BREZ DOSTOJANSTVA!!!
Naj bodo nasikomentarji KLIC
NA POMOC, predvsen g.ministrici Kopacevi! Pa tudi v poduk, kako se z ljudmi NE dela!!!!




koliko nepravilnisti

Gost

#1632

2016-04-03 11:52

Ker sem stari starš,ker moji otroci ne bi nikoli dovolili ,da mi odvzamejo vnuke in jih dajo tujim ljudem,moji vnuki so moj zaklad,pomenijo mi vse,in, da bi mi jih vzelo eno brezčutno bitje, katastrofa in sramota za vse vmešane tudi za vzgojiteljice v vrtecu katere so jim dovolile vzeti otroka.


Gost

#1633

2016-04-03 12:05

Zakaj?Zato ker se spet dogajajo umazanije na ravni države in spet so v ospredju otroci, s katerimi umazanci manipulirajo,da si posteljejo umazano posteljo in živijo dalje "tebi nič - meni nič" na naše stroške.

Gost

#1634 Re:

2016-04-03 12:38

alsta

#1635

2016-04-03 12:40

Predvsem pa je potrebno preverite novo družino. Ali ni šlo morebite za korupcijo ? Par brez otrok pa to...

Koliko so dobili  na CSD-ju ?


Gost

#1636

2016-04-03 13:50

...ker so inštitucije, ki bi morale pomagati in stati ob strani prizadeti družini popolnima zatajile oz. so otroke in stare starše ob tragediji še dodatno prizadele. Ogorčena sem.

Gost

#1637

2016-04-03 13:51

zato ker so nekateri delavci CSD-ja popolnoma nesposobni.
So primeri ko so že "zafurali" življenja otrok zdaj pa ponavljajo isto napako še pri njihovih otrocih...tam kjer bi morali ukrepati pa si po liniji najmanjšega odpora (dela) zatiskajo oči...in pustijo otroke životarit.

Gost

#1638

2016-04-03 13:53

Ker sem tudi sama mama in si ne predstavljam, da bi tuji in nesposobni ljudje po moji smrti odločali kaj je najbolje za moja dva otroka. Vrnite otroka družini.

Gost

#1639

2016-04-03 13:56

Ker menim, da se žalostna zgodba družine Škratek ne sme nadaljevati!

Gost

#1640

2016-04-03 14:29

S podpisom te peticije izražam tako svojo podporo kot tudi moralno dolžnost. do dveh mladoletnih ptrok, ki sta se znašla v kolesju birokracije, nekompetentnosti in nehumanosti na nivoju, ki ne more biti sprejemljiv niti po etični niti po strokovni plati. Peticijo podpišem tudi v upanju, da se bo v Sloveniji začelo odločati o usodi otrok na osnovi individualne obravnave ob 100% upoštevanju družinskih povezav, in da ni vedno sprejemljivo argumentiranje z zakonodajo, kajti vsak zakon je napisan v dobro človeka, mar ne! ? Hvala tistim, ki ste sprožili akcijo! Lep pozdrav, V.R.Čelešnik

Gost

#1641 Re: Delo socialnih služb, odtujevanje vnukov teme starima staršema.

2016-04-03 14:33

#1629: - Delo socialnih služb, odtujevanje vnukov teme starima staršema. 

 AF, zadeto v črno s komentarjem: "Ali naši oblastniki ne vedo koliko babic in dedkov -brez ozira na njihovo starost,celo precej starejših od teh dveh-dnevno skrbi za vnuke ,ko moooorajo njihovi starši -kar oba "rintati" za preživetje.Večina,razen tistih v dobrih javnih in državnih službah."Lp. V.R.Č


Gost

#1642

2016-04-03 14:41

Ker je v teem pri,eru edina pravilna odločitev, da za otroka skrbita stara starša. Kar se je zgodilo, se sploh NE bi SMELO zgoditi!!!!!!!!

Gost

#1643

2016-04-03 14:54

Ukrep CSD je grozljiv in nečloveški. Četudi morda ni protizakonit ne zdrži nikakršne strokovne presoje. A je bilo za otroka pri starih starših res tako slabo, da bo pri tujcih zanju bolje. Vprašajte tiste ki so to kot otroci na svoji koži že doživeli kakšne posledice imajo zaradi tega.

Gost

#1644

2016-04-03 14:55

Zaradi otroka

Gost

#1645

2016-04-03 15:15

Ne morem si predstavljat, kako bi reagirala moja vnučka v podobnem primeru. Rada ju imava, kakor tudi onadva naju. Prepričana sem, da bi tak način bil zanju nepopravljiv. Bilo bi lepo, da bi socialna služba delovala v prid tistih, ki resnično potrbujejo pomoč. Bedaste zakone pa je moč popravit, kadar delajo tako veliko škodo.

Gost

#1646

2016-04-03 15:30

zato, ker sem proti takim nečloveškim metodam ravnanja, ne samo z otrokoma, tudi s skrbnikoma... kar naenkrat se zgovarjajo za slabe razmere, v katerih naj bi živeli, medtem ko stotine družin živi v dosti bolj mizernih razmerah, pa še slabe odnose imajo, pa se socialna služba ne briga, dokler ne pride do tragedije... sprašujem se, kdo jim je dal pravico, da kar odvzamejo otroka???? to je zame "fašistoiden način" ravnanja z ljudmi... tudi sama nimam prav dobrih izkušenj s temi službami, če bi pa meni to storili--- in danes se čudijo, ko ljudem prekipi, da počno dejanja, ki so v normalni družbi nesprejemljiva,,, toda, ali smo mi sploh še normalna družba???? tu se igrate z ljudmi, ne s papirji !!!!!!!

Gost

#1647

2016-04-03 15:35

Ker se mi zdi dodelitev vnučkov v rejniško družino na tako nečloveški način nedopustno!

Gost

#1648

2016-04-03 15:48

Ker so stari starši gotovo tisti, ki lahko bolje poskrbijo za vnuke., kot tuji ljudje. Huda je izguba staršev, pa jim jemljete še stare starše. Bog se usmili socialnih služb, ki počnejo take nesmisle.

Gost

#1649

2016-04-03 15:50

sploh nimam kaj komentirat to kar dela naša socilala je bizarno

Gost

#1650

2016-04-03 16:14

Ker me je groza če pomislim kaj bi se mu zgodilo če bi ostal sam.Če bi se še meni kaj zgodilo tako kot se je njegovemu očetu.