Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#1601

2016-04-03 07:57

Tam kje bi pa moralo pomagat sociala, tam kjer otroci resno trpijo v pijanščini, pretepanju v neizmernih pogojih prebivanja pa jih ni ničesar ne ukrepajo. Ko pa otrok dobi topel dom pri svoji babici in dedku pa jih vzamejo. Ljubezen toplina to je važno ne pa kako je veliko stanovanje. Lahko je razkošje pa trplenje. Ta ni sposobna delat na sociali in niti naši politiki ne da se zakoni poigravajo s trpečimi ljidmi. Zakone je treba spremenit in bo tudi to urejeno.


Gost

#1602 Re: Re: Re:

2016-04-03 07:58

#866: - Re: Re:  

 Očitno ne poznaš primera in kljub temu, da je naslov peticije napačen gre za SKRBNIŠTVO starih staršev. Dva vnuka so jima odpeljali čez noč, ker naj bi bila prestara da skrbita zanju. (Oba sta mlajša kot so leta upokojitve). Prosim, da kljub nestrinjanju ohraniš nivo komunikacije, ker nismo v gostilni in se o tem točno določenem primeru za katerega je spisana peticija vsaj malo pozanimaš, saj gre za odtujitev otrok, ki so že tako ostali brez staršev(oče, v zaporu je mamo ubil). Kar pomeni, da se izražaš o zelo resni situaciji, ne o nekih teoretičnih primerih.


Gost

#1603

2016-04-03 08:00

Menim, da bi morali imeti stari starši prednostno pravico skrbeti za svoje vnuke.
V kolikor pa to niso sposobni (ugotavlja ustrezna služba v sodelovanju s starimi starši), morajo biti tudi seznanjeni, kje se njihovi vnuki nahajajo (pri katerih skrbnikih oz. zavodu).
NIKAKOR PA NI DOPUSTNO, DA NE BI BILI SEZNANJENI, KAJ SE Z VNUKI DOGAJA!

Gost

#1604

2016-04-03 08:01

zato ker bi bilo prav da stari starši vzgajajo svoje unuke vsaj v tem primeru

Gost

#1605 Re:

2016-04-03 08:11

#1560: -  

 če imaš kakšen dokaz jih takoj kazensko ovadi ! jaz vem samo to kar sem slišal v zadnjih dneh iz medijev , če pša je samo pol res ( verjamem , da žal je ) potem je to hud kriminal ! Takšne socialne delavke spadajo za zapahe , še bolj pošteno bi pa bilo za kako leto v kak sibirski gulak

 


Gost

#1606

2016-04-03 08:17

...nikoli ne veš kaj nas čaka! In če se slučajno kdaj zgodi kaj tako hudega, bi si želel, da najina družina poskrbi za najina otroka in ne tujec!(seveda niso vsi primerni skrbniki,tako da se mora vsak primer posebej preučiti)...vse kakor bi pa morali imeti stari starši,tete, strici prednost!!

Gost

#1607

2016-04-03 08:20

Sramotno je, da se ne upošteva sorodstvenih razmerij.

Gost

#1608

2016-04-03 08:21

Podpisala sem,ker sem alergična na socialne delavke, ki iz pisarne odločajo, seveda brez čustev,o otrocih in družinah!Držijo se zakonov,tudi če niso najboljši, v življenju pa je vedno +-!Tudi zakone pišejo samo teoretiki.Nujno zakone spremeniti, konkretno dečka morata obvezno nazaj k svoji družini!!!

Gost

#1609 Re:

2016-04-03 08:24

#51: PrevečČasaImate -  

 Gre za točno določen primer, pozanimajte se o čem govorite!


Gost

#1610

2016-04-03 08:24

Podpis sem dala, zato, ker sem v teh letih, kot stara staša teh dveh malčkov, prav tako imam dva vnučka in se ob razlagi, ki jo je dala ga. direkotrica velenjskega CSD počutim užaljeno in ponižano, saj smo ljudje v teh letih danes še v glavnem zaposleni, torej smo sposobni za vse. Prav tako pa tudi zato, ker je to nedopustno, da se otroka pošje v popolnoma neznano družino in naj mi nihče ne reče, da se ta dva srčka počutita dobro, nihče jima ne more zaceliti rane na njunem srčku ob taki izgubi mamice in zdaj še ljubečih starih staršev. Takih psihatrov preprosto ni!!

Gost

#1611

2016-04-03 08:29

zaradi nedopustnega odvzema starim staršem malih vnukov- to dejanje socialne službe je zločin in bi morali vpletene na soc. službi kazenko obravnavati- na vsak način pa je potrebno direktorico takoj odstaviti in tudi ministrica je zrela za odstop ,kajti po televiziji je zagotovila ,da se fantka dobro počutita .ali jih je šla pogledat? sprevrženi so vsi vpleteni na tej službi ,sedaj bodo komisije pregledovale postopek odvzema otrok starim staršem ,za otroke pa je vsaka ura v tujem okolju grozna in nepopravljiva ne smemo dovolit takšnega početja - takoj otroke vrnit v domače ljubeče okolje

Gost

#1612

2016-04-03 08:43

Ti lopovi namerno razdirajo družine, ustvarjajo stiske in nas delajo za bednike. To ima za cilj uničenje družine, kot osnovne skupnosti ljubečih, skrbnih, sočutnih ljudi,..

Gost

#1613

2016-04-03 08:46

To je skrajno zavrženo dejanje. Kakšna država pa smo, da pišemo takšne zakone, ki taka dejanja omogočajo? Takšne uslužbence bi morali TAKOJ odpustiti! kAJ JIH NE PLAČUJEMO MI DRŽAVLJANI IN TUDI POLITIKE. ZATO MORAMO GRADITI DRŽAVO PO MERI ČLOVEKA, NE PA PO MERI IZPRIJENE POLITIKE. LJUDJE ZBUDITE SE ŽE KONČNO IN PREKLETO PREMISLITE KOGA VOLITE!!!!

Gost

#1614

2016-04-03 08:48

To je dokaz, da direktorica centra za socialno delo Velenje ni mama. lahko da ima otroke ampak ni mama, žal. kajti, če bi bila tako se nikoli ne bi odločila. Sramota za celo Slovenijo, to kar nam delajo birokrati, ki vidijo samo črko na papiru.

Ministrica na televiziji pove, da se dela kar je najbolj za otroke, ni znala pojasniti niti z eno besedico g. Slaku, kdo je vprašal otroke ali hočejo živeti pri babici in dedku ali bi raje živeli pri ljudjeh ki jih ne poznajo. Sramota. take ministrice ne rabimo. dol z oblasti.Direktorico centra za socialno delo pa pošljite delat na gradbišče - kopat kanale, mogoče bi bila tam kaj uporabna. Na centru za socialno delo nima kaj iskat.

 


Gost

#1615

2016-04-03 08:50

Sama sem babica dveh vnukov. Če sem pri svojih letih po mnejnu državed primerna za delo, sem tudi dovolje sposobna za vzgogjo dveh mladoletnih vnukov.

Gost

#1616 Re: Re:

2016-04-03 09:03

#61: - Re:  

 odlično napisano

 


Gost

#1617

2016-04-03 09:09

V nekaterih CSD bo treba narediti red. Arogantno obnašanje in nestrokovnost ne sodi v take ustanove.
V konkretnem primeru je način odtujitve otrok katastrofalen in skrajno ponižujoč. Ne vem, ali ta kvazi strokovni kader res nima nič soli v glavi. SMO LJUDJE, ŽIVA BITJA IN NE ŠTEVILKE!!!!

Gost

#1618

2016-04-03 09:13

Podpisujem zato ker odtrgat list ki je povezan s koreninodmre tudi če mu nudimo svežo vodo ali najboljšo zemljo.

Gost

#1619

2016-04-03 09:29

zato kar ni prav kar je naredila tista koza iz velenja.naj jo odpostijo.(prava pra*ica)

Gost

#1620

2016-04-03 09:36

Prednost imajo stari starši , pred rejniškimi družinami . Saj oni najbolje poznajo vnuke. In ne vem zakaj nebi stara starša dobila ta denar za vnuke , NE PA REJNIŠKE DRUŽINE !! Saj vemo kako nekatere rejniške družine skrbijo za otroke. Pri enih je važen samo denar.

Gost

#1621

2016-04-03 09:40

 Kar je naredila ta gospa z tema dvema otrokoma ,  je katastrofa. Takoj bi ji morali  prekinit delavno razmerje . Za to gospo je delo v premogovniku ( NE PA Z OTROKI!!)

 


Gost

#1622

2016-04-03 09:42

Samo na ta dva otročka misli in na njuno neizmerno stisko. Z njima ravna Center za socialno delo nehumano in brezčutno. samo želijo si lahko, da se z njihovimi otroki ne bo enak ravnalo.Naj jim povem, da ljudje nismo ovce.

Gost

#1623

2016-04-03 09:53

To pesticijo sem podpisala zaradi tega, ker se mi zdi zelo grdo kaj so storili starim staršim. Jaz osebno mislim da stari starši lahko skrbijo za ta dva otroka in ne vidim tukaj nič slabega sploh pa ne da sta prestara zato, to je samo bedn izgovor, da so lahko to storili. Jaz srčno upam da bomo zbrali dovolj podpisol in da bodo vrnili jima otroka.


Gost

#1624

2016-04-03 09:58

C SD birokrati brez srca!

Gost

#1625

2016-04-03 10:22

Odvzem vnukov pomeni grob razdor še zadnjega dela njune družine, ki jim je še ostal. Tako tudi odvzem starim staršem edino tolažbo po izgubi hčerke. Socijalna služba bi morala skrbeti za družine in njihove potomce, ne pa da jih uničuje.