Peticija za ureditev pripravništev in zaposlovanja mladih v VIZ


Gost

#1

2016-01-18 08:33

Ker želim opravljati pripravništvo za predmet geografija. Želim imeti možnost opravljanja strokovnega izpita, tako kot so imeli to možnost moji predhodniki. Za enake možnosti vseh!

Gost

#2

2016-01-18 09:17

Semptebra 2015 sem diplomirala. S tem, ko je ministrstvo ukinilo pripravništva sem izgubila možnost pridobitve delovnih izkušenj in opravljanja strokovnega izpita. Brez tega v šolstvu skoraj ni mogoče priti do zaposlitve.

Gost

#3

2016-01-18 09:34

Ker se zavedam nezavidljivega položaja mladih izobražencev, učiteljev, nejkaterih celo s strokovnim izpitom, ki nimajo nobene možnosti opravljati poklica, za katerega so se odločili, uspešno zaključili študij itd ... Zdaj čakajo ... kelnarijo, opravljajo prekerna dela, niso zavarovani, ne teče jim delovna doba, ne morejo se odločiti za družino, ne morejo rešiti stanovanjskega problema, bežijo nam v tujino ...

Gost

#4

2016-01-18 12:03

Podpisujem, ker se zavedam, da mladi in izobraženi ljudje, ki so tekom študija vložili veliko časa, truda in tudi materialnih sredstev, zdaj sploh nimajo možnosti, da bi prišli do strokovnega izpita, kar je nedopustno!


Gost

#5

2016-01-18 12:36

Ker je resnicno zalostno da v tej drzavi izobrazeni ne morejo delat ko bo pa mnozicno beg mozganov se bodo pa spet sprasevali kaj je narobe

Gost

#6

2016-01-18 12:44

Tudi sama spadam v eno izmed teh kategorij. Opravljala sem volontersko pripravništvo, opravila strokovni izpit, službe pa ni.

Gost

#7 Re:

2016-01-18 12:58

#6: -  

 Tudi jaz ... Voluntersko pripravništvo s hkratnim delom, da si omogočiš preživetje ... In zdaj?


Gost

#8

2016-01-18 13:23

Ker si želim biti konkurenčna na trgu dela in ker mi je v osebno zadovoljstvo poučevati in predajati znanje

Gost

#9

2016-01-18 14:34

 Sramota za državo je, da razpisuje volonterska pripravništva s tem izkorišča in ponižuje intelektualni potencial, prihodnost našega naroda. Hkrati že zaposlenim učiteljem v nedogled podaljšuje delovno dobo, medtem ko mladi, nadebudni izobraženi kader opravlja dela neprimerna svoji izobrazbeni stopnji ali je celo brezposeln. Mlademu izobraženemu kadru tako država danes ne nudi varne in gotove prihodnosti. Zato podpisujem peticijo za spremembo!


Gost

#10

2016-01-18 16:01

Ker je žalostno, da se država ni zavzela, da bi zagotovila prehod šolajoče se mladine med aktivno prebivalstvo.

Gost

#11

2016-01-18 16:57

Obenem naj država, v kolikor se ji zdi, da delovnih mest pač ni mogoče zaposliti, omeji razpisana mesta na študijskih programih, ne pa da na začetku študija obljublja nešteto zaposlitvenih priložnosti, na koncu pa ostaneš na cesti z ničvrednim listom papirja v roki.


Gost

#12

2016-01-18 17:47

Ker ne morem opravljati ne pripravništva, posledično ne strokovnega izpita in tako nemorem dobiti službe v šolstvu, ki si jo zelo želim in bi jo res srčno opravljala. Neža (magistrica profesorica poučevanja biologije in gospodinjstva)

Gost

#13 groza

2016-01-18 19:58

Živimo v vedno bolj nelogični in pokvarjeni državi. Če bo šlo tako dalje, boste vi pametnjakoviči ki določate te zakone KMALU živeli v mestih duhov in starcev, ker bomo mladi vsi odšli.


Gost

#14

2016-01-18 20:23

to peticijo sm podpisala ker je grozno, kar se dogaja v državi..

Gost

#15

2016-01-18 20:35

Že 1.leto čakam na razpis-lani od februarja in ker ne morem opravljati pripravništva tudi posledično ne morem na strokovni izpit in tako sem na trgu dela nekonkurenčna in lahko prošnje pošiljam v prazno.
Ne zdi se mi fer da mladim ne omogočijo dela. Sramota za našo državo. Izučiš se za nekaj in kar ti je zelo pri srcu in kar bi z veseljem opravljal ampak ti država ne omogoča.

Gost

#16

2016-01-18 21:48

doma se spravljajo name ker imam zdaj 30 let in nimam dela.. v službi če jo imaš te maltretirajo.. potem pa te država pa itak skos.. tako da.. tujina ali.. nič. In ja sm bla med mladimi in so leta vmes šla- v franže.


Gost

#17

2016-01-18 22:18

Grozen je občutek, da si se toliko let izobraževal in boš na koncu delal nekaj čisto drugega. Predlagam zaprtje fakultet, ki producirajo nepotrebne poklicne profile.

Žarnica

#18 Ure za pripravištvo!

2016-01-19 04:59

Šola si ne more privoščiti plačati strokovnega delavca po podjemni pogodbi, kar bi pripravniku to pripomoglo za pridobitev ur za pristop k strokovnemu izpitu! Žalostno, da morajo šole biti prisiljene h kršitvi in plačevati delavca preko tuje študentske napotnice, kar s tem zelo zelo tvegajo. Naj se kaj zgodi, kdo bo pa takrat odgovoren?   Imam še pa ta problem, da sem tudi jaz stara nad 29 let in sem obiskovala fakulteto kar deset let, da sem prišla do konca. Saj sem bila v času študija operirana dvakrat na hrbtenici in ne zaradi poškodbe, ampak bolezni. Mi je takrat fakulteta zelo malo prisluhnila, da bi mi olajšala študij, ko so me pa končno resno začeli obravnavati, jim pa ministrstvo za izobraževanje ni dovolilo! Ker še danes ni to urejeno, če študent v času študija resno zboli, ne more dobiti nobene odločbe za posebne potrebe! A učenci v osn. in srednji šoli pa lahko, že če so malo bolj hiperaktivni! Kar je prav, da so opaženi in obravnavani. Ob tej peticiji bi odprla tudi to problematiko, saj mi v času študija nikakor ni bilo lahko! Zakaj študent v času študija ne more dobiti odločbe za posebne potrebe? 


Gost

#19

2016-01-19 06:35

Ker mislim, da si vsak zasluži priložnost, da se izkaže.

Gost

#20

2016-01-19 07:06

Ker potrebujeno pripravniska mesta pa nam drzava zal tega ne omogoca!

Gost

#21

2016-01-19 10:16

Tudi zato, ker nekateri dobivajo dodatke za pripravljenost, drugi pa morajo biti pripravljeni delat zastonj.

Gost

#22

2016-01-19 11:14

Da se izboljša kvaliteta dela v šolstvu in zaposlovanje mladih.

Gost

#23

2016-01-19 11:19

Peticijo sem podpisala, ker sem sama profesorica in čakam na razpis pripravništva že 1 leto in 3 mesece. Rada bi, da se zadeve uredijo, da tudi mi dobimo službo, saj bi takšno službo opravljala s srcem. Prepreka na poti do kandidiranja za morebitno delovno mesto nam je že strokovni izpit, saj nikakor ne moremo priti do njega. Najboljše bi bilo, da bi se pripravništvo opravilo tekom študija, saj bi s tem zmanjšali vnos nekih nepotrebnih teoretičnih znanj in dali poudarek na praktičnem usposabljanju. Ne pa da potem niti priložnosti ne dobimo, da bi se na praktičnem delu (pripravništvu) lahko izkazali.

Gost

#24

2016-01-19 12:34

Kaj točno pa pričakujete, da bo ta peticija spremenila? Res mislite, da bo, ko se bo zbralo tisoč podpisov, kaj drugače? Delovnih mest ni, to je dejstvo. Diplomantov je, glede na potrebe, enostavno preveč. Res mislite, da bo ta peticija to spremenila?


Gost

#25

2016-01-19 12:47

Skupaj lahko zahtevamo spremembe. Res misliš, da je bolje ne poskusiti? To nam namreč govorijo že leta, zato je narod tako apatičen do vsega.