ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH


Gost

#1976

2015-12-15 16:52

Bravo!!!!!!!!!!!!!! Podpiram 100% svobodo!!!

ČAS ZA SPREMEMBE

#1977

2015-12-15 19:13

Črni ali moder panter na vsaki strani, krona ostane s križem, na sredini kranjski orel, ki ima na vrhu 3 zlate zvezde! Spodaj zraven Triglavskih planik napisati, v Ljubezni in resnici je zmaga!

Začnimo z domoljubjem in spoštovanjem naše bogate SLOVENSKE ZGODOVINE!


Gost

#1978

2015-12-15 23:23

Ker sem ZA enake pravice ZA vse

Gost

#1979

2015-12-16 04:25

ne vidim razlogov za razlikovanje parov po spolu - šteje le srce!
#začlovekovepravicegre

#1980

2015-12-16 06:58

Za otroke gre. Pa gre res? Če bi šlo res za otroke,  bi se šlo tudi takrat,  ko oče/mama v heteroseksualni družini psihično ali fizično zlorablja otroke. To pa vemo, da je kar pogost pojav. Spomnimo se na poletne dni, ko ljudje 'pozabijo' stvar v avtomobilu, v tem primeru sicer otroka. Jaz sem mnenja,  da je v tem poglavju "za otroke gre" skrit en velik, velik predsodek v povezavi z zaprtostjo nekega odstotka našega naroda. Dejansko vsi govorite o demokraciji,  kršenju človekovih pravic, nesvobodi.. Evo, točno o tem se gre. Zakaj vam toliko mar, kdo koga ljubi? Zakaj?  Ob kakšni logiki bi morali imeti zakon, ki govori kakšna naj bo družina? In da skrajšam moje mnenje. Če se gre res za otroke,  jih učite strpnosti, ljubezni in predvsem jim vzemite vaše predsodke. 


Gost

#1981

2015-12-16 08:02

Što se mora, nije teško :)!

Gost

#1982 Re:

2015-12-16 10:09

#1977: ČAS ZA SPREMEMBE -  

 Torej v ljubezni in resnici. Resnica je ta, da gre za diskriminacijo -torej ta znak očitno govori, da moramo priznati resnico.

Ljubezen- torej ljubimo vsako osebo, ne glede na raso,vero,spolno usmerjenost... ?

Sklepam, da ta znak govori o spoštovanju vseh vrst ljudi. Če ne, potem so te lepe besede o ohranjanju slovenskega naroda zaman. Slovenski gay je še vedno državljan republike Slovenije. Pravtako Jože z ženo Marijo in Miha s sinčkom Kevinom. 

Jure

#1983

2015-12-16 11:17

Pri mnogih vrstah je bilo dokumentirano in dokazano, da imajo istospolno usmerjenost. Torej je to naravno.
Poleg tega je bilo tudi dokazano, da imajo istospolno usmerjeni osebki vlogo v družbi (tropu). Po naravni poti je poskrbljeno, da nek procent populacije nima otrok. Razlog za to pa se je izkazalo, da je preprost. V primeru smrti naravnih staršev, prevzamejo vlogo staršev za sirote ravno ti posamezniki, ki nimajo otrok. Torej je tudi to naravno.
Nisem pa nikjer zasledil, da bi se v živalskem svetu (razen pri ljudeh) istospono usmerjene poskušalo izobčiti in izolirati.
Na žalost je težko za marsikoga soočiti se z resnico.


Gost

#1984

2015-12-16 18:10

Podpiram enakopravnost, medsebojno razumevanje in ljubezen. Vsak otrok potrebuje podporo, vzpodbudo, razumevanje in ljubezen svojih staršev, ne glede na to, kakšnega spola so ti starši!
potnica

#1985 Re: Re: Tvoja mami

2015-12-17 10:37

pravična

#1986 Re:

2015-12-17 12:15

#10: miha -  

Pozdravljeni, dokler bodo med nami tako nestrpni ljudje, ki ne vidijo dlje, kot do svojih gležnjev  (da o kulturi in besedišču v komentarju ne izgubljam besed ), me je strah za ta svet.

 

Pravična

#1987 Re: Re:

2015-12-17 12:28

#159: mama** - Re:  

 Joj, ne morem verjeti, v kaj se pa vi spuščate? Odprite vendar oči! Čigavi otroci so tako "bogi"? Jih poznate? Ne igrajte tega narejenega sočutja!

Poznate otroke, ki tudi v "normalnih" družinah sprašujejo po očetu, mami? Ste tudi tako sočutni do njih?

pravična

#1988 Re:

2015-12-17 12:59

#1929: Duhovi mož -  

 Kaj ni bil človek narejen po božji podobi in Jezus je rekel "Ljubite se med seboj". Se danes krščanski nauk drugače razlaga?

pravična
Gost

#1989 Re: Proti

2015-12-17 13:11

#1965: Proti - Proti 

 Kaj pa je namen tega zakona? Da bomo v naši državi končno imeli vsi enake pravice! Da bomo stopili korak naprej v sprejemanju drugačnosti. Zaskrbljujoče je, da je v ljudeh toliko nestrpnosti, sovraštva. Vsi smo drugačni: jaz, ti, on ... Kdo mi daje pravico, da jo JAZ nekomu vzamem?!

Žalostno pa je, da se pri tem toliko govori  o nekem namišljenem sočutju do otrok, ki jih nihče ne pozna, o travmah in stigmatiziranju ... Kdo ustvarja drugačnost? Preprost odgovor - vsi, ki širijo svojo nestrpnost ...


Gost

#1990 Re:

2015-12-17 17:50

#1980: #začlovekovepravicegre -  

 Ne morem se bolj strinjat kot je to odlično nekdo napisal.  Bravo . Volim ZA .

MAX

#1991 Re: Re:

2015-12-17 19:01

#115: PLAVI - Re:  

ČE BI TEBE BILO KAJ V HLAČAH, BI SE PODPISAL.

ZAVAJAMO? ZMIŠLJUJEMO?

SI SI PREBRAL, VIDEL ALI SLIŠAL KAJ O KARDINALIH, KI  IZ BERLINSKIH SAVN  POŠILJAJO SMS, KAKO JE TAM RAJ NA ZEMLJI ALI O SAMOSTANU GROZE V ITALIJI, KJER POSILJUJEJO IN MUČIJO NUNE? NE ?

KJE IN KAKO JE KONČAL DUHOVNIK, KI JE RAZGLASIL, DA JE GAY PRED ZAČETKOM "POSVETA" O DRUŽINI V RIMU? NE VEŠ ????????????????

MORDA BI MORAL ZNATI ITALIJANSKO, DA GLEDAŠ NJIHOVA POROČILA TEH DNI, NAŠI O TEM NE PIŠEJO NIČ.

POGLEJ SI, ČE RAZUMEŠ PA POTEM NAPIŠI KAJ O TEM.

 

 

xgay

#1992

2015-12-17 23:57

Jaz gay, ki že desetletje skrbim za težko bolne starše
Jaz gay, ki sem se odrekel uspešni karieri zaradi ljubezni, spoštovanja in zahvalnosti do staršev
Jaz gay, ki mi moji hetero prijatelji, s katerimi športam že celo življenje, pravijo, da zgledam bolj straight kot oni
Jaz gay, ki mi moje poročene prijateljice pravijo, da bi bil dober mož in oče
Jaz gay, poslušam, ko mi iz višav prižnice, moški v krilu, ki razglašajo vesoljno ljubezen in dobroto, pravijo, da z mano ni nekaj v redu – KER LJUBIM
Jaz gay, poslušam, kako tisti brez greha, iz berlinskih savn pregrehe sporočajo svojim, da je tam raj na zemlji, meni pa pravijo, da sem grešnik – KER LJUBIM
Jaz gay, gledam, kako se tisti, ki nimajo poguma, da bi živeli svoje lastno življenje, ukvarjajo z mojim življenjem in mi pravijo, da sem nemoralen – KER LJUBIM
Jaz gay, ki si ne želim otrok, a jih drugim ne odrekam, bom glasoval ZA,


ZA tiste, ki si želijo enakopravnosti, ker mi je jasno sporočilo iz časov nacizma:


- prišli so po Rome, pa nisem nič rekel,
- prišli so po žide, pa nisem nič rekel,
- prišli so po homoseksualce, pa nisem nič rekel
- prišli so POME, pa ni bilo nikogar več, ki BI LAHKO KAJ REKEL


GLASUJMO ZA!

Slovenski demokrat

#1993

2015-12-18 09:28

Sem malo razmišljal. Mogoče je še bolj odvratno, če belka poriva z odvratnim zamorcem ali arabcem, kot pa pedrstvo. Čeprav je vse izpirjeno, nekrščansko in pokvarjeno.


Anonymous

#1994

2015-12-18 19:20

Zavrženo početje je drugim ljudem kratiti pravico do osebne in reproduktivne avtonomije. Kako bi bilo, če bi se militantnim katolikom, ki to početje prakticirajo že na tretjem referendumu, zgodilo kaj podobnega in bi jim odvzeli pravico do umetne oploditve ali do posvojitve z argumentom, da bo otrok trpel, ker ga bodo ze v ranem otroštvu posiljevali z verskimi nauki? Morda bi potem razumeli. 

Kua folku ni jasn

#1995 Re: Re:

2015-12-18 20:09

#256: - Re:  

 Bi lohk, pa je vlka vrjetnost d bo umrl vsak cajt al pa ga kje pozabu. K smo ze pri neumnih primerjavah hahahhah


Gost

#1996

2015-12-21 10:23

V Adventnem času RKC in desničarji pridigajo o ljubezni,sejejo pa sovraštvo nad drugačnimi.SRAMOTA.
Boštjan Voje

#1997

2016-01-15 14:19

U rit se pikate pedri smrdlivi


Gost

#1998 Re:

2016-04-03 07:09


Gost

#1999 Re:

2016-05-11 22:06

#1: -  

Ne vem, če je zakon padel zaradi predsodkov ali nazadnjaštva večine volivcev. Obstaja drug razlog zaradi česar sem jaz in še mnogo drugih volivcev, ki jih poznam bili proti zakonu na referendumu in ta nima skoraj ničesar skupnega s parolo ZA OTROKE GRE.

Obstoječ zakon o zakonski zvezi so napisali heteroseksulni ljudje za heteroseksualne pare. Popolnoma se strinjam, da  velja pravna praznina, s tem pa čisto človeška diskriminacija in krivica za homoseksualne pare. Novi zakon rešuje problem te očitne krivice s poenostavitvijo družbe tako, da se v besedilo zakona o zakonski zvezi ukinja pojem spol-a. Nov zakon ne govori več o možu in ženi pač pa samo o zvezi dveh oseb. Zakon o zakonski zvezi takšen (tradicionalen) kot je bil do sedaj in je zaradi zavrnitve novega zakona ostal, je pravzaprav edini zakon, ki je meni in še mnogim drugim čisto osebno in intimno človeško nekaj pomenil. To, da sem se poročil z žensko, ki ima nagnjenje do moških in ne z (brezspolno osebo ali žensko drugačnih nagnjen) meni osebno pomeni zelo veliko. Verjamem, da pa mnogim predvsem mlajšim, danes spolnost ne pomeni kaj dosti in da sebe doživljajo vse bolj kot samo osebe. Verjetno imamo dejansko tudi zelo veliko ljudi, ki sebe doživljajo zgolj kot osebe, zato mislim, da tudi oni rabijo svoj zakon. Mislim, da bi mogoče ta "novi" zakon še nabolj ustrezal njim in ne strastnim homoseksualnim parom.

Želim si mavričnega sveta, kjer je vsak svoboden in si vsaka skupnost napiše svoj zakon tako, kot ji najbolj ustreza in hkrati ne posega v pravice druge skupnosti. Glede vzgoje otrok, pa nimam pravice odrekati te pravice komurkoli ali katerikoli skupnosti iz kakršnega koli razloga. O tem naj sodi Bog, jaz pa te pravice nimam. Glede na stanje znanosti, je za pričakovati, da bodo homoseksualni pari rojevali na nove načine.

Predlagam, da Homoseksualna skupnost napiše svoj zakon, po katerem se bosta homoseksualni osebi poročili in živeli svoje polno in srečno življenje.  Predlagam tudi, da se naredi referendum za ta zakon. Če bo zakon dal vse pravice homoseksualnim parom ga bom z veseljem podprl na referendumu. Zakon med moškim in žensko, pa naj ostane tak kot je in naj se ne spreminja.

Lep pozdrav vsem

Damjan

 

 

 

 

 

 

 


Gost

#2000 Re:

2016-07-01 06:09

#1568: DARJA POTREBNICA -  

 darja če si zato da se danes pofukava  mi sporoči zelo sem potreben tvoje pičke frenk