Vrnite Šavlijevim otroke!

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Vrnite Šavlijevim otroke!.


Gost

#101

2013-12-20 09:41

starši so najboljši za otroke.Pomagat je treba stašem,da rešijo problem .

Gost

#102

2013-12-20 10:05

Otrok, torej bratov in sester nihče nima pravice ločiti, niti razvezani starši, kaj šele CSOD. Naj se raje brigajo zase-ali pa, še bolje, če CSOD sploh ne bi bilo, saj itak za otroke ni nič dobrega od njih! Žalostno!

Gost

#103

2013-12-20 10:13

Čisto vsega kar ji pade na pamet tudi država ne sme početi...

Gost

#104

2013-12-20 10:17

zgroženi nad ravnanjem csd!!!!

Gost

#105

2013-12-20 10:56

Družino približno poznam. Starša sta s svojim bogom dejansko zatežena in je težko karkoli skomunicirat ...

Ampak otroci so videti simpatično, lepo vzgojeni in v družbi delujejo čisto ok. Folk si verjetno predstavlja, da so bili zapri nekje v kleti pri Fritzlu in vklenjeni v verige, ko so izganjali hudiča iz njih. Vsaj glede na nekatere komentarje.

V resnici ... ni bilo nobenih dnevnikov, fizičnega izživljanja in podobnega sranja! In tudi nobene lakote! Vse skupaj je napihovanje določenih citatov vzetih iz širšega konteksta, v člankih, ki so dokaj pristranski. Je rekel to, je rekel ono ... Vsak od nas marsikaj reče!

Tadva sta samo skrajno naivna, nenasilna čudaka, obsedena s svojim bogom, ki sta za otroke skrbela še bolje kot marsikdo drug.

Pejte vi pusiji iz CSDja in policije vzet otroka v kakšno cigansko naselje! Kjer otroci spijo med podganami, pijejo usrano vodo, bosi in strgani letajo naokoli celo leto ... vsak dan dobijo kakšno vzgojno in še marsikaj. Sam vam je najbrž jasno, da vam tam lahko med rebra hitro zaide kak mesarski nož ... Vsak nekje živi, ima družino, otroke, ki jih ima rad ... Ane?
stara mama

#106

2013-12-20 11:30

Namen je sejati strah med ljudmi, od carine, davčne, najprej! Zaprtje lokalov zaradi drobiža, sedaj tudi CSD z razbijanjem družine, pa zdravnikov ...! Pa so rekli, da bo mir! Na obzorju je nov družinski zakonik!!

Gost

#107

2013-12-20 11:33

Tudi jaz sem mama in babica in mislim da je to nedopustno, da so jim vzeli otroke in to pred Božičem. Poiskati je treba drugačno pomoč.

Gost

#108

2013-12-20 11:58

Čas neusmiljeno beži, vsak dan bo težje in huje! Ta družina je že tako in tako zaznamovana, ranjena. Le kako so lahko zasliševali otroke brez vednosti staršev, še huje brez njihovega dovoljenja! Vsak otrok ima neke želje, vizijo, pa tudi jezo, zamero,.še posebej, če ga s spretnimi vprašanji tako napelješ, lahko tudi lažno priča proti očetu, materi, bratom, pa se niti tega ne zaveda, kajti CSD ima pretkane delavce in sodelavce....A moramo res vsakemu otroku vse nuditi in prinesti na pladnju, ga le božati, hvaliti, žal je svet krut, ne pozna milosti, nekaj trde kože ne škodi! Kolikorat smo bili v sporu z brati, sestrami, prijatelji....pa tudi očetom in materjo, bomo za vsak prepir klicali SOS na CSD! Da prav to bi radi, sprli ljudi med seboj, potem pa v miru vladali! Če ne bomo pluli proti toku, se bo zgodovina ponovila.

varuhinji

#109

2013-12-20 12:23

Varuhinja človekovih pravic kje ste???? Zaščitite pravice otrok, vrnite jih v družino, ne prispevajte k njihovemu trpljenju in strahu!

Gost

#110 Re:

2013-12-20 12:30

#105: -

Se v celoti strinjam. Država nas testira, do kam lahko gre z zastraševanjem - revežu podreti dom, ukrasti otroke ... . Zbudimo se!

Roman

#111

2013-12-20 12:46

"Kaj čakaš, paša? Kaj stojiš?
To vas napasti se bojiš?!

Ko burja sem smo privihrali,
podrli mesta, poteptali.

In ti kot hraber janičar
podžigal v nas si bojni žar."...
Anton Aškerc

V duhu najbolj temačnih tradicij srednjega veka se nam dogaja to tukaj in danes pred našim pragom! Kot takrat, so tudi danes plenilci otrok prepričani, da morajo otroke zaščiti pred "napačno" vero njihovih staršev. Tako kot tam, se tudi tukaj nekdo trudi, da iz nedolžnih otrok naredi neusmiljene bojevnike proti kulturi svojih lastnih staršev.
Pustimo ob strani, da tega kateri zakon dovoljuje tako drastične posege v taki situaciji in v lastni režiji CSD- sploh še nismo slišali!

Mene na tem mestu zanima predvsem ali vpleteni socialni delavci, ob očitno povsem manjkajočih strokovnih kompetencah, premorejo vsaj kanček tiste elementarne ČLOVEŠKE vesti? Po eni strani navaja CSD, da ne sme razkrivati osebnih podatkov vpletenih otrok. Po drugi strani, pa se dogaja, da novinarji prenašajo "izjave otrok", ne da bi CSD reagiral in zahteval, da se s takim "citiranjem" preneha! In... menda ja kdo ne misli, da so novinarji osebno govorili z dotičnim otrokom!? Od kod novinarjem torej te »izjave«?
Pa recimo, da je v neki situaciji kateri od odraščajočih otrok res rekel tudi kaj takega. Recimo! In zdaj CSD servirajo tako izjavo novinarjem, da bi le ti v javnosti pomagali ustvariti vtis o pravilnosti in primernosti ravnanja CSD. Pa si sploh kdo zmore predstavljati kakšno breme ste naložili dotičnemu otroku, če je res izjavil vsaj kaj temu podobnega!? Da se bo še leta in leta imel za odgovornega in krivega, da so njegovim staršem odvzeli tudi njegove brate in sestre? Tudi njih, ki kaj takega sploh niso izjavili ali pomislili???

Kot rečeno. Vse pod predpostavko, da je kak otrok res kdaj rekel, da si želi proč od staršev. Če temu sploh ni tako, potem so pa vsi tisti, ki širijo te stvari, čisto navadni lažnivci!



Gost

#112

2013-12-20 12:54

Kljub vsemu pompu bi rada vedela, kdo je za pobudniki peticije.
Zakaj ne delate javno?!

Gost

#113 Re: Kdo je za pobudniki peticije

2013-12-20 13:10

#112: -

Sprašuješ zakaj tisti, ki je peticijo sestavil, ne deluje javno. Tega jaz sicer ne vem. Me pa zanima ali se tebi sami ne zdi nič čudno, da sprašuješ zakaj ti ljudje ne delujejo javno v anonimnem vprašanju? Pa ti napiši kdo si in kdo je za tabo!
Jaz sem peticijo podpisal z imenom in priimkom in jo delil tudi na svoj FB zid. Kakor tudi komentar, ki sem ga napisal pod njo.


Gost

#114

2013-12-20 14:31

Vsi ti delavci na CSD .ki ljudem kradejo otroke so dip.un. pravniki in ki imajo močne veze kakor na policiji tako na sodiščih bodo naredili vse ,da se njihovo gnusno dejanje izpelje njim v prid .
Zakaj se ti strahopetci javno ne izpostavijo z imeni in priimki ,da jih ni sram....

Gost

#115

2013-12-20 14:58

Jaz pa mislim, da bo morala direktorica Ivana Košir Erman odstopiti, ker je Slovencem družina še zelo pomembna. Me pa zanima če kdo ve, ima ona sploh kaj svojih otrok, da je tega sposobna ? V AFRIKI je še veliko večjih revčkov, pa naj gre tja red delat.

Gost

#116

2013-12-20 20:25

ODTRGAT OTROKE DOJEČI MAMI PRED PORODOM ,... NI BESED ZA TAKO NASILJE,....SO NAČINI,....

Gost

#117

2013-12-20 20:27

Peticijo sem podpisala, ker menim, da se problem omenjene družine rešuje na popolnoma neprimeren način. "V dobro otrok". Lepo vas prosim. Iztrgati otroke iz družine in jih razseliti. Jim vzeti njihovo identiteto, v najobčutjivejših letih. Je to res v njihovo korist? Res ni druge rešitve?

Gost

#118

2013-12-20 20:31

Zame je ta rigorozen poseg v družinsko življenje nedopusten. Vzeti otroke zato, ker "stroka" meni ,da jih starša vzgajata v verskem prepričanju, je nestrokovno in nedopustno. Kdo bo odgovoarjal za to napako in njene posledice? Žalostno kam je prišla stroka. Tam kjer bi pa morala priti je pa ni.Niso vsi CSD takšni.

Gost

#119

2013-12-20 21:23

Kako so prizadeti otroci in starši družine Šavli ob tem krutem dejanju CSD Škofja Loka! Prebrala sem intervju, objavljen v časopisu in dobila vtis, da šavlijeva neizmerno ljubita svoje otroke in so se z njimi ukvarjali veliko, verjetno več kot marsikateri starši. Menim, da imata pravico otrokom posredovati vrednote, ki jih živita in verjameta vanje. Ko bodo odrasli, se bodo sami odločili kako bodo živeli.
Koliko energije je potrebno, da so otroci urejeni in zaposleni. Ganilo me je tisto o živalih: golobčku, putkah, morskih prašičkih...Koliko otrok lahko o tem le sanja?
Nihče otrok ne bo tako ljubil kot starši.
Ljudje imamo različne svetovne nazore in vrednote. Potrebna je strpnost, spoštovanje in dialog.
Globoko upam, želim in zahtevam, da vrnete otroke staršem! Če rabijo pomoč jim pomagajte, pa ne z kazenskimi ukrepi ampak s strokovnostjo, modrostjo in ljubeznijo.

Gost

#120 Re:

2013-12-20 21:41

#119: -

Zelo lep komentar.


Gost

#121 Re:

2013-12-21 07:00

#111: Roman -

Ja, Roman, zadnji stavek velja tudi za otroke v naši družini: Kolikokrat slišimo, da bi šli stran od tako bednih staršev, ki samo zahtevamo, da opravijo svoje dolžnosti in ne pustimo interneta v nedogled...


Gost

#122 Re:

2013-12-21 07:06

#100: -

Korupcija je res tudi v sociali, in ne samo v zdravstvu in gospodarstvu- čimprej kriminaliste v Centre za "socialno" delo!


Gost

#123

2013-12-21 09:06

Spoštovani,
hvala Bogu,da ni mračni srednji vek,zakonca Šavli,bi bila že na grmadi.Že nekaj let ne berem časopisov,tisto soboto,pa mi je soseda,prinesla časopis,ker ve,da tudi sama verjamem v živega Boga-ne v kipe!Takoj mi je padlo v oči Sveto pismo.Vse mi je bilo v trenutku jasno.Napisala sem komentar naslovljen na Slovenske novice,ni bil objavljen...Verjamem,da je naša družba v času prebujanja!Že sedemdeset let nam vlada čista tema,čas je,da zasije luč!!!Čudovito je kako Bog deluje,tako bodo slej,ko prej ustanovljene Kristjanske šole in vrtci.Kajti,kar nudi ta sistem šolstva je pošastno!!!NE spoštovanje je izvirni greh,učitelj nima nobene avtoritete,ker mu jo je odvzela oblast!Zakone so napisali očitno zlorabljeni otroci,takrat,ko so jih pisali,so bili že odrasli,izšolani,žal,pa z zamegljenim pogledom,jeze žalosti in razočaranja,nerazčiščene preteklosti.Žal psihično nestabilni,beseda MODROST jim ni dana.Najhuje je,da mislijo,da so naredili dobro.Za posledico imamo totalno bolano državo,brez vrednot,brez prihodnosti!!!Zanima me tudi,koliko in kakšnih otrok ima zaposlena,ki je naredila ta korak? NEDOPUSTNO!

Gost

#124

2013-12-21 09:10

Center za socialno delo v Škofji Loki je leglo pokvarjenosti. Več kot polovica zaposlenih ne opravlja dela tako, kot bi ga morala in kot se taki ustanovi pritiče. Imam izkušnje z njimi in povem vam, da več kot polovica zaposlenih tja ne sodi in bi jih bilo potrebno ČIMPREJ zamenjati.

Gost

#125

2013-12-21 09:34

To, polovico zaposlenih CSD Škofja Loka skupaj z direktorico na cesto in dati službe brezposelnim !!!!!!