Peticija proti doplačilom za hormonsko kontracepcijo

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Peticija proti doplačilom za hormonsko kontracepcijo.


Gost

#26

2013-06-28 14:02

Vse kar je bilo doseženo v 60 letih, hočejo uničiti, kolikor ne uspe cerkvi, pa naredi vlada. Žalostno, da imamo prav sedaj žensko za predsednico

Gost

#27

2013-06-29 10:17

Zanimivo, približno en milijon nas je, Slovenk, načrtovanje družine in kontracepcija se tiče vsaj nekaj 100 000 žensk, podpisov pa šele 1000. Smo zaspale tudi glede svojih pravic, drage Slovenke, a kaj?

Gost

#28

2013-06-29 14:29

Kar smo si izborile je naša pravica, tega ne vračamo.

Gost

#29 Re: Re:

2013-06-30 14:40

#25: - Re:

Tabletke služijo še čem drugem, ne samo večjemu užitku, ker ni treba uporabiti kondoma...

Tabletke tudi uravnavajo nivo hormonov (če imaš le-tega porušenega). Ko mi je ginekologinja postavila diagnozo sindroma policističnih jajčnikov, mi je odsvetovala hormonske terapije (z ne-kontracepcijskimi tabletami, ki imajo lahko hude stranske učinke - hujše od kt) in operacije (ki jih delajo itak samo skrajnih primerih), namesto tega pa mi je predpisala KT.

Sicer pa, naj se odloči vsaka zase, če bo tabletke jemala ali ne. Gre se za to, da bi morale vse imeti dostop do njih.


Gost

#30

2013-06-30 19:50

no uterus, no opinion.

Gost

#31

2013-07-01 05:25

ni pravično do žensk
Gost

#32

2013-07-01 11:06

Ne rabim HKC, ker sem drugače poskrbela za svojo zaščito. Peticijo pa sem podpisala iz razloga, ker to je osnovno kratenje pravic! To, da se bo povečalo število splavov in rojstvo neželenih otrok, za katere bo navsezadnje morala poskrbeti država - na to pa nihče ne pomisli? Ne/načrtovanje družine bi morala biti svobodna odločitev vsake ženske, ne pa, da bodo tiste, ki si ne morejo privoščiti plačevanja HKC vsak mesec, prikrajšane!!!

Gost

#33

2013-07-01 13:23

Nujen je brezplačen dostop do kontracepcije, saj bo sicer marsikatera mlada ženska zaradi materialne stiske postala mamica. S prihodom otročka bo pa stiska še večja.

Gost

#34

2013-07-03 08:43

Ne cenim neprevrjenih navedb o škodljivosti KT na tej strani. To ni debata za to peticijo in ne bi smeli nekih domnev kar tako trositi okrog pri boju za tako pomembna vprašanja.
To kar se dogaja je izjemno škodljivo in najbolj prizadane ženske, predvsem pa revne ženske. Tiste, ki so kolikor toliko pri denarju si bodo še lahko doplačale kontracepcijo, revnejše pa ne. Kar pomeni, da ta ukrep vodi ženske v slabem socialnem položaju v še večjo bedo. In to ni prvi ukrep, ki prizadeva predvsem ženske! Ta trend je pokazatelj odnosa države do pravic žensk.
Že tako je miljon problemov, ki zadevajo ženske, ki se jih država zelo slabo loteva: neplačevanje preživnin, vrtci so vedno dražji, pokojnine so vedno nižje, ženske pa živijo dlje, porodniško so hoteli znižat, urad za enake možnosti so ukinili... Tako, da se dogaja očiten obrat proti ženskam. In ta trend MORAMO USTAVITI!
zdrava pamet

#35 Re:

2013-07-04 17:33

#4: -

Se popolnoma strinjam!

Celotna peticija je eno veliko zavajanje žensk in podpiranje farmacevtskega lobija! Katera mladostnica pa lahko uporablja druge metode (lahko, ampak ni priporočiljivo) kot je klasična HK? ki pa bo tako ali tako neplačljiva.

Socialno ogrožene ženske pa imajo več otrok, kot bi pričakovali na finančno stanje, je res? Otroški dodatki in vsi ostali so vsekakor bolj koristni kot jemanje tabletke :)

Ste se kdaj vprašale zakaj se povečuje št. srčnih obolenj, možganskih kapi, tromboz... pri mladostnicah? ...To ni ravno običajno, kajne? Ampak o tem se ne govori in ne piše, je medicinska tajnost, saj je farmacija premočna, da bi dopustila, da bi takšne stvari prišle v javnost. Na vseh navodilih za uporabo HK je zapisanih veliko možnih stranskih učinkov, ne vem od kod vam, da jih ni???

Dokazano je povečano kancerogeno delovanje HPV (humani papiloma virus), kot posledica HK... vir: Onkologija, učbenik za študente medicine

Piše...preprečujejo močne, boleče krvavitve, predmestrualni sindrom, posledično slabokrvnost...ja, mogoče pri parih procentih žensk (sem tudi že za take slišala), kar pa ne pomeni, da to lahko velja za splošno trditev.

Potem...preprečuje zunaj-maternične nosečnosti, vnetja rodil, endometriozo, ohranjamo plodnost, dolgoročno preprečujemo raka jajčnika in materničnega telesa....če preprečuje nosečnost nasploh, potem preprečuje tudi zunaj-maternično kajne? in zaradi HK je ravno obratno ter v porastu... Ohranja plodnost? Nekatere ženske celo postanejo neplodne ali pa imajo velike probleme pri zanositvi, takih pa je se mi zdi kar veliko v zadnjem času...ampak s tem se naj ukvarjajo strokovnjaki.

Zakaj pa je priporočljivo nehanje jemanja HK vsaj 3 mesece pred zanositvijo?? Če bilo res tako super in neškodljivo se to ne bi priporočalo. Tabletke in ostala hormonska kontracepcija poruši hormonsko ravnovesje v telesu. Zraven tega zmanjša nivo folne kisline, ki je nujno potrebna pri razvoju ploda. Tako smo spet pri farmaciji, ženske kupimo femibion, elevit, tifol…in farmacija služi :)

Najcenejša metoda uravnavanja rojstev pa je vsekakor NND; naravno načrtovanje družine, oz. termometer+opazovanje telesa ter kondom.

Ženske ne nasedajte takim propagandam!!

 


Gost

#36 Re:

2013-07-04 17:40

#33: -

zakaj pa so kondomi?


Gost

#37 Re: Re:

2013-07-04 17:58

#6: - Re:

Tako je! Več bi se moralo govoriti o naravni kontracepciji.  Zdravniki namreč ne upajo in ne morejo (časovno) poučevat pacientk .Tako pa prideš h ginekologu in ti najprej predpiše tabletke, ker so najbolj "ziher" in se ne rabi čutit krivega, ko pride kakšna pacientke nazaj in dela splav... Če pa bi jo poučil o naravni kontracepciji in ta tega ne bi dosledno izvajala pa bi se vsekakor počutil krivega ali pa bi še ga česa (ob)tožila (kot je v navadi zadnji čaš), ko bi se vrnila in delala splav. Tako pa se na nek način zavarujejo.


Gost

#38 Re: Re:

2013-07-04 22:27

#35: zdrava pamet - Re:

Vsaka ženska se lahko sama odloči za vrsto kontracepcije. In če želi hormonsko, naj bo brezplačna. To je bistvo vsega.

Ugotavljanje, kaj je bolj škodljivo - noseča najstnica, ker pri divjanju hormonov termometer ni bil zanesljiv ali pa najstnica, ki ima mogoče za 3% povečano tveganje za bilokaj. Meni se zdi kar očitno. Drugače pa, št. srčnih obolenj, možganskih kapi itd., ki se povečuje (če se), bi rekla, da prej zaradi debelosti, kot pa kontracepcije :) Laiki smo pa itak vsi.

Torej, vsaka se sama odloči. In če hoče hormonsko, naj jo ima zastonj, ker ji očitno druge metode ne odgovarjajo. Ljudje smo različni.

zdrava pamet

#39 Re: Re: Re:

2013-07-05 14:37

#38: - Re: Re:

Če jo tako razganjajo hormoni, pa je kondom še vedno rešitev, takim ne vem če je glih do ne vem kakega užitka,ki ga kondom malo omejuje. Poleg tega še jo zaščiti pred spolnimi boleznimi, če ne ve točno v kaj se spušča. Več bi moglo biti poučevanja o spolni vzgoji, ne pa da nas farmacevtiki "fopajo" z dobesedno zdravili ( če pomislite na to da se HK uporablja pri zdravljenju npr. policističnih jačnikov). Mladostnice niti ne vedo, da sploh še obstaja kaj drugega kot tabletka, ker se o tem ne govori.

http://www.njena.si/2013/06/zbogom-brezplacna-kontracepcija-/ dober članek; pozitivne in negativne strani...


Gost

#40 Re:

2013-07-05 15:05

#27: -

Ostalim je nekaj do zdravja, so malo bolj osveščene o nevarnih stranskih učinkih, ne tvegajo in bi rade imele otroke.


Gost

#41

2013-07-08 08:01

Z veseljem bi podprla sistem, ki bi omejeval hormonske terapije, če bi naše zdravstvo imelo interes ZDRAVIT razlog za bolezni (amenoreja, ipd.). Žal pa se pri nas zdravi samo posledice (s hormonsko terapijo)... pa naj bo vsaj ta brezplačna!!!!

Gost

#42

2013-07-08 19:31

Varčevanje kot vedno na napačnem mestu. Vem, lahko bi se navadili. Vendar je s to zahtevo o doplačilu Slovenija šla čez vse meje. Ne, tudi me se bomo uprle. Varčujte raje pri sebi.

Gost

#43

2013-07-12 13:43

nekatere mame nimajo za kruh za že rojene otroke, naj jih rodijo več.
Pravzaprav je predlog za doplačila prava sramota, a žal naši odločevalci nimajo sramu ne hrbtenice.

Gost

#44

2013-07-12 17:31

Nekdo mora vendar misliti na naše otroke. ALI POLITIKI RES VIDIJO SAMO SVOJO DENARNICO? Ali nimamo ženske pravico SAMOSTOJNE ODLOČITVE kakšno kontracepcijo bomo uporabljale? Moškim ni o tem treba razmišljati, pa tudi če ramišljajo, tako ali tako uporabljajo spodnjo glavo.

 

Simon V.

#45

2013-07-12 17:36

banda,samo bi kasirali

Gost

#46

2013-07-16 17:49

KOOOONČNO ste se zbudile in se bomo, upam vsaj zedinile proti tej zadnji sramoti, ki jo pesni naša oblast - Darja
1947

#47 Re:

2013-07-16 17:50

#26: -

se popolnoma strinjam -

1947

#48 Re: Re:

2013-07-16 19:34

#35: zdrava pamet - Re:

Nimam nič proti, da so tudi kondomi in termometri brezplačni, opazovanje telesa je itak. Pa tudi metoda naših prababic, babic, mam in moje rane mladosti "drži kolena skupaj" je bila brezplačna. Za božjo voljo, dovolite, da vsaka ženska izbere zase kontracepcijo, ki je njej blizu in primerna in ta naj bo ne glede na izbor, brezplačna.


Gost

#49

2013-07-24 19:38

to je ne dopustno kaj nam delajo.....
mici

#50

2013-07-24 19:40

jaz sem proti že dovol nam jemle ta država... pa še to pravico bi nam vzela,ni fer kaj se sploh gredo