Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.

PrevečČasaImate

#51

2016-03-31 22:19

Meni je to bedarija. Ok, v kolikor je nekaj narobe z starši, da so bolni ali socialna oceni, da bi jih tako dala v rejništvo, drugače sem pa proti. Se bodo starši skregali z svojimi otroci, na to pa se jim bodo maščevali tako da bodo zahtevali posvojitev vnukov na sodišču?! ODPADE !!!


Gost

#52

2016-03-31 22:20

Zato ker se moji otroci lahko enkrat znajdejo v podobni situaciji...in vem da bi odgovorne strasila tudi od tam (2 m pod zemljo).... kaj takega ne delajo z zivalmi kot to pri nas pocno z otroci!!!!

Gost

#53

2016-03-31 22:22

Ker je rejnistvo zloraba otroka! Vsak, ki se poglobi v rejniske zgodbe, bi to lahko potrdil. Otrok si zasluzi starse, ne rejnike! Stars ni lahko le tisti, ki otroka spocne, temvec tudi tisti, ki bi zanj naredil vse!

Gost

#54

2016-03-31 22:31

Zato ker otroci morajo ostati pri dedku in babici

Gost

#55 Re:

2016-03-31 22:33

#51: PrevečČasaImate -  

 Tvoj problem je da ne razmisljas kaj pises. Oce je morilec in je ubil njihovo mamo. 


Gost

#56

2016-03-31 22:36

Podpišem..!!!

Gost

#57

2016-03-31 22:43

naj otroci ostanejo pri starim starsem tamo se bojo pocutili varno

Gost

#58

2016-03-31 22:47

Ker sem sama mamica. In, če se meni kaj zgodi, ne bi želela, da mojega otroka iztrgajo in njemu znanega okolja in poznanih ljudi, ki jih ima rad in jim zaupa. Ne bi želela, da ga vlačijo naokrog med tujce, da nihče ne bi govoril z njim in upošteval njegovih želja.

Gost

#59

2016-03-31 22:47

Resnično me zanima, zakaj za božjo voljo so sploh potrebne peticije za stvari, ki bi morale biti samoumevne!? Otroci nepreklicno spadajo v svoje (ljubeče) okolje in tako bi moralo biti! Pravijo, da ne vemo kaj je v ozadju.... tudi to se sprašujem in definitivno sem na strani otrok in starih staršev, saj so verjetno tudi tu na stolčkih (kot po večini drugod) goljufivi posamezniki s prevelikim apetitom po davkoplačevalskem denarju in služenju na račun ubogih! In kako klavrno, podlo, umazano in smrdljivo, da se to dogaja celo na račun otrok! Upam, da jih bojo nazadnje požrli lastni apetiti!
S takšnim načinom dela CSD-jev v Sloveniji ne potrebujemo! Ali je mogoče delovanje CSD-jev v skladu z EU direktivami? Kdo bo to preverjal?
Sicer pa zadnje čase resnično več ne vem, kje živim.. oprostite, motim se - živim v državi, ki v vedno večji meri deluje proti svojim državljanom in nas peha v vse večjo bedo. Ne sramujem se svoje narodnosti, se pa sramujem svoje države!

Gost

#60

2016-03-31 22:47

Kot sama mati treh že odraslih hčera se v primeru Škratek absolutno strinjam s stališčem, da je potrebno otroke že pokojne gospe Škratek, nemudoma dodeliti v skrb in nego starim staršem, že omenjene pokojnice. Že odnos , kar meni osebno predstavlja neki način nasilja, na kakšen in nesramen način so bili ti otroci odpeljani iz varstvene ustanove na neznano lokacijo rejnikov, je zame absurd in opozorilo, da bodo otroci s takim dejanjem in odnosom do družinskih članov pokojnice, zaznamovani za vse življenje, lahko pa se še vprašamo, kakšne travme doživljajo ti ubogi otroci....

Gost

#61 Re:

2016-03-31 22:48

#51: PrevečČasaImate -  

 a sploh razmišljaš preden pišeš. Saj ne more nihče kr tako posvajat otroke oz. bit njihov skrbnik. Gre se za otroka, ki sta izgubila mamico, oče je morilec in zdaj sta zaradi bedakov na csdju izgubila še tisto ljubezen, ki jima jo nudita stara starša. Če bi se tebi kaj zgodilo bi tudi raje videl/a otroke pri tujcih kot pri nekom, ki ga poznajo od rojstva????


Gost

#62 Re:

2016-03-31 22:54

#59: -  

 Res je. Dobro napisano.


Gost

#63

2016-03-31 22:58

Izpuliti vnuke iz ljubecega in varnega narocja njihovih starih starsev, ki so jim zaradi smrti starsev edine preostale znane osebe in jih dodeliti neznanim tujcem, je ZLOCIN nad otroskimi dusami!!

Gost

#64

2016-03-31 23:08

Ker niso postopali pravilno glede odtujitve otrok!!!

Gost

#65

2016-03-31 23:11

Ker je edino ta opcija razumna.

Gost

#66

2016-03-31 23:12

Zato ker bi morali vnuki ziveti z svojimi starimi starsi in ne z tujci,krivica do otrok..

Gost

#67

2016-03-31 23:17

Spoštovani,
vesela sem, da ste se zganili in da je peticijo v teh nekaj minutah podpisalo toliko ljudi. Še je upanje za Slovenijo.

Samo še nasvet. Treba bi bilo urediti, da se otrok ne sme odvzemati staršem in starim staršem brez odločbe sodišča.

Upam, da boste v prihodnosti dali pobude za prevetritev CSD, kajti tam se dogajajo čudne stvari, ki jih bo treba ustaviti.

Lep pozdrav in še enkrat pohvala.

Gost

#68

2016-03-31 23:22

Glede dela CSD ....nimam besed in nad njim sem obupala že pred leti..... upam, da sončka kmalu stečeta v topel objem babi in dedija, ker tudi če bi se meni kaj zgodilo bi bila najsrečnejša, če bi moja srčka bila pri babici in dedku.....bila bi z družino....

Gost

#69

2016-03-31 23:23

CE bi CSD razmisljal v dobrobit otrokoma, ne bi otroka dozivela se drugi sok.Kot da ni dovolj, da sta ostala brez mamice, zdaj sta ostala se brez babice in dedka, ki sta jima nudila ljubezen, varnost in toplino.Tega pa jima ne bo mogla nudit nobena rejniska druzina.Vsak clovek, ki ima nekaj v glavi ve, da je za otroke najboljse pri nekom, ki ga pozna, ki mu je blizu.CSD pa je pokazal s svojim ravnanjem, da nima pojma kaj otroci cutijo, da jim je vseeno za njih.Upam, da se bo ta zgodba koncala tako kot se mora in da bomo skupaj dosegli, da se otroka vrneta kamor sodita.


Gost

#70

2016-03-31 23:23

Ne samo v tem primeru, mislim da bi mogli imet vsi stari starši pravico skrbništva vnukov...


Gost

#71

2016-03-31 23:35

Obrnite se na medije zs to peticijo in upam da bom cim vec ljudi podpisalo to peticijo

Gost

#72

2016-03-31 23:36

naj dobijo skrbništvo sari starši očetu bi pa dala prepoved do otrok


Gost

#73

2016-03-31 23:41

Podpisal sem ker očitno pristojne ustanove niso dovolj razsodne kaj je prav in kaj ne. Prav pa bi bilo da odgovorni za takšne neumne odločitve zaspustijo svoje delovno mesto in dajo odpoved. Takšnih nedposobnežev je v naši državi še preveč!!!!!!!!!!!

Gost

#74

2016-03-31 23:45

ZATO, KER SE MI ZDI EDINO PRAV IN GLEDE UBOGIH OTROK, KI JIH IZ NENADA IZTRGAJO IZ OKOLJA KATERO JE DOMAČE, TER DA SE ŽE ENKRAT TEM POKVARJENCEM V CENTRIH ODVZAME PRAVICE, KI SI JIH SAMI KROJIJO.

Gost

#75

2016-03-31 23:52

Podpis, ker v tej državi kronično primanjkuje zdrave pameti!