Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#1801

2016-04-05 07:13

Ker so otroci dovolj trpeli in potrebujejo ob sebi ljudi ki jih poznajo, se ob njih pocutijo varne, imajo neko stalnost... Ne pa jih izpostavljajo stresu in iztrgajo iz rok oseb, ki jih imajo tako rade... In to samo zaradi let in premalo prostora?!?! A potem bomo vsem mamicam, ki niso mogle prej imeti otrok, ko dopolnijo 50 let tudi pobrali otroke?!? In kaj je mali prostor proti toliko ljubezni? Vecina revnih nima veliko prostora, pa vseeno zivijo!! Sram me je takih dogajanj.

Gost

#1802

2016-04-05 07:23

Otroka, odpeljana brez razgovora s starima staršema, brez utemeljitve za odvzem, brez prepričljivega pojasnila, sta bila v bistvu ugrabljena.

Gost

#1803

2016-04-05 07:33

Ker se to lahko zgodi vsaki družini in ne morem razumeti jako lahko ustanova,ki naj bi skrbela za človeka v stiski,človeka dobesedno v stisko pahne!

Gost

#1804

2016-04-05 07:35

s takimi akcijami bomo mogoče prebudili Slovence in naše predstavnike, da bodo pričeli pisati zakone, ki ne bodo dovoljevali kakršnih koli zlorab in bodo ščitili državljane.

Gost

#1805

2016-04-05 08:01

stare starše bi morali obvestiti
Tita Loštrek

#1806

2016-04-05 08:41

Država Slovenija v nasprotju s sodobnimi državami sveta ne pozna ODVZEMA STARŠEVSKIH PRAVIC staršem, dokazanim zločincem.

Tudi v tem tragičnem primeru država Slovenija NI ODVZELA starševskih pravic očetu- morilcu matere, kar pomeni, da ostaja njun oče - skrbnik in vzgojitelj!!!

Samo država Slovenija zahteva od otrok, da starša zločinca obiskujejo v zaporu, pa če gre za morilca ali pedofila, ki je zagrešil zločin nad lastnimi otroki!

ZA zaščito otrok pred starši zločinci tudi v Sloveniji!


Gost

#1807

2016-04-05 08:51

To so naši potomci!

Gost

#1808

2016-04-05 08:54

Sem babica ki zelo veliko pomagam pri vzgoji in varstvo, ne morem si zamisliti da mi se zgodi kaj takšnega pa bilo iz kakršnega koli vzroka.

Gost

#1809

2016-04-05 09:19

otroci imajo pravico živeti pri starih starših, kjer jim je domače okolje

Gost

#1810

2016-04-05 11:10

Mislim, da je ljubeč odnos starih staršev najboljše okolje za zdravo rast in razvoj otroka. Le v primeru, da obstajajo objektivni razlogi- ne starost, pa bi morali otrokoma z njunim soglasjem dodeliti dobro rejniško družino.
Način izvedbe odtujitve otrok se mi zdi korekten in strokoven

Gost

#1811

2016-04-05 12:13

Kozlarija kaj delajo ti zavodi. To še svet ni vido. Kne so tu zaj človekoljubne organizacije.
zgrožena

#1812

2016-04-05 12:27

...koliko so v povprečju stari rejniki pod "patronatom" raznih csd.jev,bi bil zelo zaželen podatek...

*

odvzem otrok od starih staršev,(ki sta za svoja vnuka ,očitno skrbela več,kot zgledno),na podlagi njune starosti,je milo rečeno ,sramotno dejanje....ministrstvo naj ukrepa takoj


Gost

#1813

2016-04-05 12:41

Ker je ta zahtava po vseh zakonih, tako svetnih, verskih kot človeških, edino pravilna. Ni druge pravice!!!

Gost

#1814

2016-04-05 12:42

Ker mislim da je samo tako prav !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#1815 Re:

2016-04-05 13:08


Gost

#1816

2016-04-05 13:10

NEDOPUSTNOOOOOO!

Gost

#1817

2016-04-05 13:17

Ker ce bi ziveli v normalni drzavi to ne bi bilo potrebno in hvala bogu, da imajo tej otroci se zive stare starse, da o omembi oceta ne govorimo, je treba zgubljat besede, da oce v tem primeru sploh ne pride v pustev, pa saj je to se majhnim otroko jasno. Upam, da pridejo otroci cim prej v objem nonotov in da pozabijo na to slabo izkusnjo, pa kaj niso ze dovolj trpeli?!

Gost

#1818

2016-04-05 13:32

Podpiram to peticijo z vsem srcem in upam da otroka prideta srečno nazaj domov, kamor spadata. Zakaj si ena socialna v naši državi dovoli odvzeti otroke starim staršem ne vem...meni je to bolano. Halo?, naj bi bila prestara. Od kdaj pa je merilo koliko si lahko star za vzgojo otrok? Kaj pa tisti starši ki imajo otroke šele pri štiridesetem letu?, So oni tudi prestari...ali? Mi navadni ljudje to gledamo drugače, zato marikaj ne razumemo kako se sploh lahko kaj takega zgodi. Kot da ni dovol da sta otroka izgubila mamico, ne treba jih je še bol kaznovati. Držim pesti da ta peticija res uspe. Srečno

Gost

#1819

2016-04-05 13:43

Otrokoma se je zgodila velika krivica, prav tako starima staršema. Odgovorna oseba na centru za socialno delo bi morala ostati brez službe, ker si je ne zasluži.So v Sloveniji tudi srčni ljudje, ki bi jo z veseljem opravljali namesto te ćarovnice. Ne razumem, kako se lahko sodišče in center za socialno delo,(ki pa si tega imena sploh ne zasluži) odloča, da odvzamejo otroke krvnim sorodnikom, ki lepo skrbijo zanje.
Tistim staršem, ki res slabo skrbijo za otroke, si CSD zatiska oči, starim staršem, ki pa lepo skrbijo zanje jih je treba pa odvzeti.Tema fantkoma je CSD že tako ali tako naredil trajno škodo. Najprej sta izgubila mamico sedaj pa bila na silo odpeljana neznano kam.
Srčno upam, da stara starša čimprej dobita nazaj oba fantka, in da jima ne bodo ostale posledice zaradi nestrokovnosti nekaterih ljudi ki hodijo v službo preganjat čas. Sramota.

Gost

#1820

2016-04-05 14:08

Peticijo sem podpisal, ker mislim, da je ta puteza socialne služne proti pravna, ker je t kršenje osnovnih človekovih pravic. Kdo pa pravi, da bi morala dedek in babica imeti apartma ali pa celo vilo, da bi otroka ostala pri njih. Ni važna veličina njunega doma, važno je, da se otroka dobro počutita. Važna je njuna ljubezen do vo obeh vnukov, za to gesto socialne močno obsojam.

Lep pozdrav in upam, da se bo ta kalvarija rešila v njuno koristin da bosta spet pri detku in babici.

Gost

#1821

2016-04-05 14:15

Nad odločitvijo CSD sem pretresena in zgrožena. Vzeti otrokoma v tej starosti ljubečega dedka in babico,ki sta edina na tem svetu,ki ju imata rada že od njunega rojstva je nedopustno dejanje,ki povzroča otrokoma in starim staršem izgubo,ki boli in pušča za sabo ranjene duševne rane vsem štirim.
Sama sem mama,imam 54 let in imam hčerko,ki je osnovnošolka.Kaj sem po merilih CSD prestara,da bi bila mama?
To dejanje presega vsa zdrava človeška merila in tega enostavno ne smemo dopustiti.
ogorčena

#1822 Re:

2016-04-05 15:09

#1806: Tita Loštrek -  

...točno tako....sram naj jih bo.vse vpletene...aja?saj ga ne poznajo,sramu!


Gost

#1823

2016-04-05 15:26

Zanimiva država; ljudje smo lahko vzgojiteljice, učiteljice, zdravniki, medicinske sestre, električarji, zidarji,... do 65-ega leta. Ne moremo pa pri nižji starosti skrbeti za lastna vnuka.
Res, zanimiva država...

Gost

#1824

2016-04-05 16:02

CSD bi se moral pogovoriti s starima stašema in preveriti kako jima gre skrbništvo . . . če je kak problem bi CSD ponudil pomoč . . . ne pa da otroka kar vzame in nič ne sporoči . . . kaj so pa otrokoma rekli . . . kako so pojasnili, da starih staršev več ni . . .

Gost

#1825

2016-04-05 16:40

Javna pohvala organizatorju podpisovanja, saj je to sramotno početje potrebno ostro sankcionirati. Takšno početje je diskriminacija Slovencev ,ki so starejši in poniževanje. Cela Slovenija se zgraža nad takšnim početjem, ki kaže smer korupcije med zaposlenimi v tem centru.