Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#1426

2016-04-02 12:55

Nikoli ne ves kaj se tebi lahko zgodi.pa ti dajo tvojwga otroka v rejnistvo

Gost

#1427

2016-04-02 12:57

To, kar se je zgodilo tem starim staršem in otrokoma, se ne sme v Sloveniji zgoditi nikomur več! Gre za nezaslišano dejanje,ki kaže na malomarnost centra za socialno delo in brezčutnost oseb, ki so pristojne za takšne odločitve. Temu se je treba preprosto upreti!

Gost

#1428

2016-04-02 13:00

Zdi se mi nenormalno, da lahko tujci posvojijo otroka, dedek in babica, ki sta odličnega zdravja pa ne moreta.. v prvi vrsti bi morali biti sorodniki (dedeki/babice, tete/strici) potem pa ostali ljudje.

Gost

#1429

2016-04-02 13:04

Podpisala sem za to,ker sem vso življenje delala z otroki.Tudi takšnimi,ki so rabili rejniško družino.Toda na tak način otroka odvzet starim staršem je pa absurd.Pri nas so se rejniki spoznavali z otrokom,pretehtani so bili vsi dejavniki pred odvzemom.Tu pa neka socialna reče,da so stari starši prestari.V Vrtci,šolah in drugih vzgojnih zavodih pa bi naj delali do 67 leta starosti,
Otroci so doživeli travmo že ob izgubi matere,na stare starše,ki so jih poznali so se še bolj navezali,nato pa pride neka oseba in otroka odpelje iz vrtca.Starši pa morajo ob vpisu v vrtec,šolo,ob sprejemu v bolnišnico povedat kdo lahko odpelje oz.obišče otroka.Kaj če so bili lažni dokumenti...Rejniki,ki pa so otroke sprejeli,če bi imeli srce in ne bi igral denar ,bi že drugi dan morali otroke vrnit babici in dedku.Tako,da tudi oni niso bog ve kaj.
kartako
Gost

#1430

2016-04-02 13:23

Že od negdaj (40 let) je bil CSD gnezdo zla in v povezavi s sodiščem. Ko si stopil prednje, si tam stal kot morilec.
Vse niti so vlekli iz CSD, v bedo in pogubo so rinili otroke neglede na dejstva.

Že od negdaj je bila CSD podaljšana roka vlade, denarja in večna želja oblasti.


Gost

#1431

2016-04-02 13:25

Zgrozena sem nad situacijo.Da se odvzame otroka in se na tak nacin...Sem brez besed.Ce bi bil CSD dobroameren in " v korist otrok", kot se sam sebe naziva, ne bi NIKOLI na skrivaj odpeljal otrok ! Kar so storili, zasluzi najvecjo kazen.Za vse trenutke trpljenja otrok in starih starsev! V situaciji, v kateri sta otroka ( en celo avtist, ki potrebuje zlasti posebno custveno pozornost), sta stara starsa, mamina starsa, vredna zlata! Se posebej, ker sta mlajsa in zdrava! Da se pa takole ugrabi njuna vnuka?!? To je kriminal!!! Kdo, ce ne onadva, je najbolj sposoben v tej situaciji pomagati otrokoma??? Zakon bi se moral NUJNO spremeniti! V primeru smrti starsev se otroke lahko dodeli starim starsem ali ostalim sorodnikom, ne pa popolnim tujcem! ( seveda so izjeme situacije, ce so sorodniki ali stari starsi nenaklonjeni otrokom, ce slabo skrbijo za njih, ce so nasilni itd...)
Prepreciti se mora tudi, da bi oce po vrnitvi iz zapora lahko uveljavljal starsevsko pravico!!! Ker imamo sedaj zal enak primer v Celju...
Predvsem pa: CSD- ju se MORA ODVZETI presojo o tako obcutljivih stvareh, kot so dodelitve otrok, stiki otrok in starsev!!!!!!!! Ker so socialni delavci v celoti neusposobljeni za tako podrocje.To naj bo v pristojnosti sodnika in pediatra, morda psihologa.Socialni delavci naj samo skrbijo za otroske dodatke ipd, za ostalo pa ne.Ker so unicili ze nesteto druzin in zivljenj.Tudi jaz imam zal tako izkusnjo.Direktorici csd Velenje naj se odvzame opravljanje poklica dozivljensko.In naj gre v zapor! Zenska, verjetno tudi mati, pa naroci ugrabitev otrok????
SEM ZA ABSOLUTNO DODELITEV SKRBNISTVA BABICI IN DEDKU V PRIMERU SKRATEK!
akmt

#1432 Re:

2016-04-02 13:26

#1427: -  

 Zal ne gre za malomarnost, ampak za nacrtno dejanje!

nona

#1433

2016-04-02 13:27

mrhovinarji,drhal,morda bi dali boga otročka "istospolnim"ker stari starši niso primerni????? v podporo bom šla obiskat uboga človeka. Sicer pa jaz za moje vnuke ubijam!!!!


Gost

#1434

2016-04-02 13:34

Ker otroci spadajo tja, kjer jih imajo radi in ne glede na to v kakšnem stanovanju živijo!

Gost

#1435

2016-04-02 13:37

Zato ker se mi otroka smilita in sta bila odvzeta svoji družini!!!
Gost

#1436

2016-04-02 13:42

Če so mene vzgojili dobro, še bodo moje vnuke bolje :)

Domači so lahko boljši nadomestni starši, kot neznanci!

rr

#1437

2016-04-02 13:43

Kraja otrok je fašizem CSD


Gost

#1438

2016-04-02 13:47

Sem tudi jaz babica in absolutno se strinjam da so stari starši, vsaj v večini primerov, najprimernejši za odgoj otrok. V tem primeru pa še posebej, saj vendar ljudje ki jih poznajo podpirajo, da se naj otroka vrneta k njima. In to takoj, ker sigurno trpita v strahu pri nekih tujih ljudeh!

Gost

#1439

2016-04-02 13:52

Ker si tara starsa zasluzita otroka

Gost

#1440

2016-04-02 13:53

Že tako sta otročka ostala brez mame, žal zakon tudi zagovarja stike z očetom-morilcem njune mamice in da jima odvzamejo še babico in dedka...CSD nima logičnih argumentov, nima srca, pa dela take neumnosti na svojo roko - bi si tisti, ki so to uštimali, tudi s svojimi otroki tako počeli v taki situaciji?? Malo morgen!

Gost

#1441

2016-04-02 13:58

Podpisala sem zato,ker sem sama babica in še starejša od te babice in bi šla do konca sveta za svoje vnuke.

Gost

#1442

2016-04-02 14:04

kri ni voda,stari starši so najbolj primerni varuhi vnukov

Gost

#1443

2016-04-02 14:07

Otroka spadata babici in dedku.

Gost

#1444

2016-04-02 14:07

Zato ker imam sam otroke.In res nima nobenega smisla da bi otroke devali tretji osebi ce bi za njih lahko poskrbeli stari tarsi!

Gost

#1445

2016-04-02 14:13

zato ker sem za da ostanejo otroka skupaj z ljudmi ki so jim blizu.in ki jih imajo radi

Gost

#1446

2016-04-02 14:29

Kar se je zgodilo, je popolnoma NEPRIMERNO.
Neprimerni ljudje zase damo polozaje na CSD!!

Gost

#1447

2016-04-02 14:39

babica in dedek sta za tako majhne otročke pravo nadomestilo za otroke brez ljubljene mamice. tak oče pa je res boljše da ga ne vidita.

Gost

#1448 Re:

2016-04-02 14:40

#106: -  

 Žal oporoka nič ne pomaga, odločilna je beseda osebkov na CSDjih. Tam čepijo bratranci, sestrične, prijateljičine hčerke, itd lokalnih mogotcev. Faks za socialno delo je pa itak bogpomagaj, pa še ta bedni nivo verjetno kar nekaj študentov doseže s plonkanjem, seminarske in diplomske jim pa pišejo sposobnejši...Ma fuj. Če hočeš na igralsko akademijo ali na arhitekturo ali na ALU, moraš talent dokazati na sprejemnih izpitih. Zakaj nikomur ne pade na misel, da bi morali ti ljudje opraviti vsaj osebnostne teste, če že inteligenčnih ni treba?


Gost

#1449

2016-04-02 14:45

Zato, ker se mi uboga otroka smilita in ker se jima je zgodila krivica in verjamem da zelo trpita.............naša dolžnost je da jima pomagamo!

Gost

#1450

2016-04-02 15:02

Ker otroka pripadata starim starsem in se sigurno bolje pocutita pri njih kot pa v rejnistvu. Veliko rejnikov otroke vzame zaradi rednega mesecnega dnarja, na socialkah pa pac nekaj morjo delat ker dobijo placo....