Peticija PROTI pasjim borbam

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Peticija PROTI pasjim borbam.


Gost

#301

2016-01-05 16:45

Ker so tudi psi živa bitja in si zaslužijo, da se z njimi ravna z ljubeznijo. Kot pravi pregovor: Pes je človekov najboljši prijatelj.

Gost

#302

2016-01-05 17:51

Ker imam rada vse živali na tem našem skupnem planetu.In sem proti vsakeršnemu mučenju živali.Ker to je za mene mučenje.


Gost

#303

2016-01-05 19:57

Končno se naj zgane država ali neko društvu! kaj ko bi jaz tam nekega soseda ko mi pač ne paše ali pa bi naključno izbrala nekega človeka ga mučla in pol še spustila v ring da se bori za mene? Na koncu ko ne bi bil več za nobeno rabo bi ga pustla nekje brez vsega da umira. Naj se ve da je na svetu tuji gamad ki si ne zasluži naziva človek ;)

Gost

#304

2016-01-06 05:19

Sem proti mučenju psov in kakršnihkoli živali.Tudi živali so živa bitja in si zaslužijo lepo živeti.

Gost

#305

2016-01-06 05:49

Zato ker se mi ne zdi prav da se psi med seboj grizejo in napadajo in da ljudje ob tem uživajo in služijo. Sram naj bo te ki to organizirajo pasje boje

Gost

#306

2016-01-06 07:48

ker ne morem razumeti, kako je lahko človek tako krut, brez srca..... pravzaprav si ti, ki organizirajo pasje borbe ne zaslužijo besede človek........

Gost

#307

2016-01-06 13:56

Stop pasjim borbam!!

Gost

#308

2016-01-06 17:35

ker je svinjarija kar delajo barabe

Gost

#309 Re:

2016-01-06 18:32

#278: -  

 Kaj takega napiše samo vegan ki je bolan... OPROSTI ampak nekaj je hrana drugo je pa hišni ljubljenček...

Zakaj si ti dvoličen?... ne poznam vegana ki v življenju ni jedel mesa :)


Gost

#310

2016-01-06 18:45

Takim ljudem, ki se z pasjimi borbami "ukvarjajo" pa usem tistim ki psom mečejo petarde pod noge ali v gobec so kakršne koli kazni premile če ne gre zob za zob!

Gost

#311

2016-01-07 07:05

Sramota, lastnike in ljudi bi bilo potrebno enako mučiti kot oni delajo s temi živimi bitji. Zapor in velike kazni za njih.

Gost

#312

2016-01-07 14:00

Ker imam rada zivali in mi je tezko ce jih mucijo!

Gost

#313

2016-01-08 20:50

Ker sem proti nasilju nad zivalmi.

Gost

#314

2016-01-13 22:49

Podpisala sem jo, ker imam rada živali in se mi tako delo z njimi zdi tako nagnusno, če bi koga videla, bi ga mučila na enak način. Ker živali so bogastvo sveta, tako kot voda, zemlja in tudi ljudje.
Duhovni mož

#315

2016-01-26 09:12

Namesto, da bi se ukvarjali z lačnimi Slovenci, se ukvarjate z nekimi psmi, ki nimajo duše. Pozabljate, da sveto krščanstvo uči, da so živali človekova lastnina

vegan

#316

2016-02-13 12:40

#315 "Duhovni mož"! 

PRVIČ; če že prisegaš na "sveto krščanstvo", potem bi bilo dobro, da se vsaj seznaniš in si prebereš kaj "sveto krščanstvo" sploh pravi v zvezi z živalmi. Tule je okrožnica papeža Frančiška Laudato Si, v kateri zelo jasno in neodvoumno potrdi, da imajo živali moralno vrednost:

69. Pri odgovorni rabi stvari smo povabljeni, da tudi drugim živim bitjem priznavamo, da imajo lastno vrednost pred Bogom in ga »s svojim preprostim obstojem hvalijo in slavijo«,[41] kajti Gospod se veseli preko svojih del (prim. Ps 104,31). Človek je prav zaradi svojega edinstvenega dostojanstva in obdarjenosti z razumom poklican k spoštovanju stvarstva z njegovimi notranjimi zakoni vred, kajti »Gospod je z modrostjo postavil zemljo« (Prg 3,19). Danes Cerkev ne pravi več na poenostavljen način, da so druga bitja podrejena človekovi blaginji, kakor da bi ne imela vrednosti v sebi in bi mi z njimi lahko samovoljno ravnali. Tako so nemški škofje razložili, da bi glede drugih bitij morali »govoriti o prednosti, da 'so', pred tem, da 'so koristne'«.[42] Katekizem zelo odločno in vztrajno zavrača to, kar naj bi bilo znamenje neurejenega antropocentrizma: »Vsako ustvarjeno bitje ima svojo lastno dobrost in svojo lastno popolnost … Različne stvari, hotene v njihovi lastni biti, odsevajo vsaka na svoj način žarek neskončne Božje modrosti in dobrote. Zaradi tega mora človek spoštovati lastno dobrost vsake stvari, tako da se izogiblje neurejenemu uporabljanju stvari.«[43]83.Cilj poti vesolja je v Božji polnosti, ki jo je vstali Kristus, jedro vesoljnega zorenja, že dosegel.[53] Na ta način dodajamo naslednji argument k zavračanju kakršne koli nasilne in neodgovorne nadvlade človeka nad drugimi stvaritvami. Zadnji namen drugih bitij nismo mi. Ne, vsa skupaj z nami in po nas napredujejo proti skupnemu cilju, ki je Bog v presežni polnosti, kjer vstali Kristus objema in razsvetljuje vse. Človeško bitje, obdarjeno z razumom in ljubeznijo in ki ga priteguje Kristusova polnost, pa je poklican, da vse stvaritve privede k njihovemu Stvarniku. 

Skratka, papež Frančišek se najbrž niti ne zaveda, toda ljudi je s tem pozval k veganstvu! Priznal je, da imajo živali inherentno vrednost življenja, ki smo jo dolžni spoštovati. Praktično nemogoče je upoštevati njegove besede in ne biti vegan. Ni skladno. 

DRUGIČ; Praviš, da se je pomembneje ukvarjati z lačnimi Slovenci. Ok, toda, medtem, ko se požrtvovalno boriš za pomoč sočloveku, moraš še vedno jesti, kajne? Zakaj torej ne bi jedel nekaj, kar je v skladu s tvojo (kot namiguješ) sočutno "sveto krščansko" naravo in kar ne zahteva trpljenja in smrti? Postani vegan in se poteguj za človekove pravice. Tako boš resnično delal to kar govoriš. Če iz naših ust prihajajo besede sočutja, nenasilja in solidarnosti, medtem pa vanje vstopajo rezultati trpljenja, nasilja in smrti (meso, mleko, jajca), potem so naše "krščanske" vrednote precej zmedene, se ti ne zdi? 

vegan

#317 Re: Re:

2016-02-13 13:27

#309: - Re:  Kaj takega napiše samo vegan ki je bolan... OPROSTI ampak nekaj je hrana drugo je pa hišni ljubljenček...

Zakaj si ti dvoličen?... ne poznam vegana ki v življenju ni jedel mesa :)

Prvič; OPROSTI, ampak nobene moralne razlike ni med živalmi, ki jih trpinčimo in ubijamo "za hrano" in tistimi živalmi, ki jih imamo za družinske člane. Vse živali želijo živeti, nobena ne želi trpeti oz. biti ubita za zadovoljevanje kulinaričnih užitkov ljudi. Vse živali cenijo svoje življenje, četudi ga ne ceni nihče drug. Razpoznati to lahko pomeni le eno - postati vegan. Obstaja veganstvo in obstaja izkoriščanje živali. Tretja možnost ne obstaja. 

Drugič; Očitaš mi dvoličnost. Žal je ravno obratno, namreč moralna dvoličnost je na strani slehernega ne-vegana. Praktično vsi ljudje se strinjamo z načelom, da ni prav povzročati trpljenja in smrti živalim "po nepotrebnem". Lahko se sicer ne strinjamo okoli tega, kdaj trpljenje JE  potrebno, toda vsi se strinjamo v zvezi s tem, kdaj trpljenje NI potrebno - takrat, ko je povzročeno iz golega užitka, zabave ali iz navade. To je po mnenju praktično vseh ljudi po definiciji nepotrebno. Toda, uživanje živil živalskega izvora (meso, mleko, mlečni izdelki, jajca, itd.), ki vsa po vrsti zahtevajo trpljenje in nasilno smrt živali, je moč opravičiti IZKLJUČNO z užitkom, zabavo ali navado. Torej z razlogi, ki jih istočasno smatramo za neutemeljene: uživamo v okusu teh živil, navajeni smo jih jesti, zabavamo se ob piknikih ob žaru, ipd. Z drugimi besedami - za zadajanje trpljenja in smrti 70 milijardam kopenskih in preko bilijonu morskih živali, ki jih človeštvo ubije in poje vsako leto, nimamo NOBENEGA tehtnega razloga. To počnemo "po nepotrebnem". Za to ni ne zdravstvenega razloga, ne kateregakoli drugega utemeljenega razloga, poleg tega pa živinoreja predstavlja eno največjih ekoloških groženj našemu planetu. 

Se pravi, vsi ljudje, ki verjamejo v neupravičenost zadajanja "nepotrebnega" trpljenja živalim, z morebitnih uživanjem njihovih teles in izločkov kršijo lastne vrednote, v katere verjamejo. Kot torej lahko vidiš, moralna dvoličnost ni nekaj, kar bi lahko očitala veganu, ampak ravno obratno - sleherni nevegan se spopada z njo, če želi nadaljevati z nemoralnim početjem, ki mu sicer nasprotuje. 
 
Tretjič; Praviš, da ne poznaš vegana, ki v življenju ni jedel mesa. Oprosti, toda res ne razumem čemu naj bi ta "ugotovitev" sploh služila?! Biti vegan pomeni, da spoštuješ načelo pravičnosti in ne uporabljaš nobenih izdelkov živalskega izvora. Ko enkrat spoznaš, da se ni prav okoriščati na račun ranljivih in šibkejših (bodisi živali ali ljudi), s tem pač prenehaš. Od takrat naprej spoštuješ temeljno pravico vseh čutečih bitij do tega da v tvojih očeh niso obravnavane kot potrošno blago, ampak kot osebnosti z inherentno vrednostjo življenja.
Primer: Prepričan sem, da je na svetu ogromno deklariranih zagovornikov enakopravnosti žensk, ki so pred tem menili, da so ženske "manjvredne". Je torej zdaj, ko so razmislili o tem in postali zagovorniki enakopravnosti, vsebina njihovih prizadevanj neupravičena? Je samo zato, ker so včasih udejanjali seksizem, današnje nasprotovanje seksizmu neutemeljeno? (retorično vprašanje) 
vegan

#318 Re: Re:

2016-02-13 13:32

#286: - Re:  Še 1x si preberi naslov peticije, tukaj se gre za pasje borbe in ne vse živali. Za vse ostalo pa lahko začneš svojo peticijo.

 Peticije na področju reševanja problematike izkoriščanja živali ne rešujejo ničesar. Daleč najpomembnejša "peticija", ki jo lahko podpiše VSAK človek, ki mu je mar za živali je, da postane vegan. Vse ostalo nima nobenega smisla. Prav nobenega! 

www.howdoigovegan.com 


Gost

#319

2016-03-29 12:11

Potrebno je spremenit celoten zakon glede mučenja živali. Uvesti živalsko policijo, ki bo imela vse potrebne pristojnosti tako, kot v Ameriki. Veliko mučiteljev je nekaznovanih in še naprej počno enako. Živali kot so psi in mačke so sesalci, ki imajo enake bolezni kot človek. Enake potrebe kot človek. So iz mesa, krvi...prav tako kot mi. Pomeni, da je bolečina enaka kot pri ljudeh. Razlika pa je, da ima človek možnost se branit. Živali ne. Zato moramo mi spregovoriti namesto njih. SEM ZA SPREMEMBO ZAKONA IN IZVAJANJA KAZNI.

Gost

#320

2016-05-28 10:23

Ali ni že čas, da spremenimo paradigmo antropocentričnosti v ekocentričnost. Psi niso živalski avtomati, so bitja, ki imajo svoje interese in so pomembna sama na sebi. Sramota je, da vlada ni sprejela strožjega zakona proti mučenju živali in je tako je spet padla na izpiti etičnosti.


Gost

#321

2016-06-04 19:08

Ker sem proti pasjim borbam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#322

2016-08-13 19:20

horrible! barbár!!!!

Gost

#323

2016-08-20 22:21

Zgrozena sem nad krutostjo ,mucenjem v kakrsni koli obliki nad ubogimi zivalmi.Pasji boji so pa najhujsa oblika nasilja nad njimi.

Gost

#324

2016-09-05 17:21

Ker nočem da se psi borijo in nočem da umrejo

Gost

#325

2016-09-05 17:31

Ker si psi zaslužijo normalno zivljenje