ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH

Quoted post


Gost

#1

2015-03-10 19:20

Podpiram svobodo.

Replies

PLAVI

#115 Re:

2015-03-11 08:16:10

#1: -  

 * NE GRE ZA TO KAJ JE IN KAJ NI MODERNO, DA BI SE SKLICEVALI NA 21 ST. gre za več kot to

*  NI HČE OD KOALICIJE " ZA OTROKE GRE" NE NASPROTUJE ENAKOSTI- tukaj lažete IN ZAVAJATE NA RAČUN TEGA, DA DOSEŽETE SVOJE. NI POŠTENO DO NAŠIH DRŽEVLJANK IN DRŽEVLJANOV.

* POGLEJ KAKŠNE PLAČE IN OD KOGA IMAJO TE PLAČE TI, KI SE PREDSTAVLJAJO ZA PREDSTAVNIKE KLINIČNIH PSIHIATROV IN TI BO VSE JASNO GLEDE PRISTRANSKOSTI IN OBJEKTIVNOSTI NJIHOVEGA PODANEGA MNENJA. TO MNENJE JE ZELO ZASKRBLJUJOČE, SAJ V OZADJU PRIORITETNO TEMELJI NA DRUGIH VREDNOTAH KOT PA BI PO STROKOVNI STRANI MORALO.

* TUKAJ ZBIRATE PODPISE ELEKTRONSKO, ZBIRAJTE JIH FIZIČNO, ČE VAS JE KAJ " V HLAČAH".

* NO JA AGRESIJE PA ITAK SEM ŽE NAVAJEN S STRANI ZAGOVORNIKOV TEGA ZAKONIKA. (p.p. ne vseh)

tito

#420 Re Ehh

2015-03-11 18:11:18

#1: -  Kakšna bedarija, zakaj spreminjajo zakonike, če pa je že narava sama določa ,da dve istospolni osebi ne morejo imeti otrok. O tem sploh nebi smeli razglabljat ali pogovarjat še manj pa tak zakon podpret. Ljudje dejte se zbudit ,dejmo raje razmišljat kako bi NAŠO LEPO Slovenijo potegnali iz tega "dreka" oz. krize. Cela država smrdi po lopovščini in tajkunih....... mi se pa kle borimo o spremebi zakona, ki je jasen po celem svetu in vsi vemo da sta za otroka pomebna mož in žena in pika. Zakaj bi tak zakon mogla sprejet ravno Slovenija,  pa a ste bolani ljudje al kaj vam je. 

 

BalkanKing ČrnciNisoLjudjerovič NeURitski

#531 Re: Tvoja mami

2015-03-11 20:38:30

#1: -  

 Svoboda je življenje, da te ne fukajo v rit!


Gost

#584 Re:

2015-03-11 21:55:32

#1: -  

 Svoboda postaja anarhija !!!


Gost

#823 Re:

2015-03-12 15:54:07

#1: -  

 Youtube Ask a gay family


Gost

#1519 Re:

2015-03-20 19:38:06

#1: -  

Zahteve psihičnih bolnikov ne sodijo v zakon ! 

Maja

#1546 Re: Jaooo pa geji imate zakonske pravice!

2015-03-21 10:26:47

#1: -  

 Zavajajoč naslov peticije! Ne gre se za gejevske pravice do zakonske zveze, gre se za starševske pravice. Zaradi mene lahko delajo geji kar jim pač paše, samo otroke naj pa na miru pustijo. Če jih sami ne morajo imeti, je očitno narava že sama poskrbela za to. Zakaj je potrebno kljubovati naravi? Je pa zelo grdo, da pobirate podpise z zavajujočimi naslovi. Jaz sem proti! Kot lahko opažate sami je na nasprotni strani bilo 80000 podpisov v enem tednu, pri vas pa samo 29000 v 11 dneh. Očitno le niso vsi vašega prepričanja.


Gost

#1966 Re:

2015-12-15 06:03:14

#1: -  

 Vsi smo enaki!!


Gost

#1999 Re:

2016-05-11 22:06:47

#1: -  

Ne vem, če je zakon padel zaradi predsodkov ali nazadnjaštva večine volivcev. Obstaja drug razlog zaradi česar sem jaz in še mnogo drugih volivcev, ki jih poznam bili proti zakonu na referendumu in ta nima skoraj ničesar skupnega s parolo ZA OTROKE GRE.

Obstoječ zakon o zakonski zvezi so napisali heteroseksulni ljudje za heteroseksualne pare. Popolnoma se strinjam, da  velja pravna praznina, s tem pa čisto človeška diskriminacija in krivica za homoseksualne pare. Novi zakon rešuje problem te očitne krivice s poenostavitvijo družbe tako, da se v besedilo zakona o zakonski zvezi ukinja pojem spol-a. Nov zakon ne govori več o možu in ženi pač pa samo o zvezi dveh oseb. Zakon o zakonski zvezi takšen (tradicionalen) kot je bil do sedaj in je zaradi zavrnitve novega zakona ostal, je pravzaprav edini zakon, ki je meni in še mnogim drugim čisto osebno in intimno človeško nekaj pomenil. To, da sem se poročil z žensko, ki ima nagnjenje do moških in ne z (brezspolno osebo ali žensko drugačnih nagnjen) meni osebno pomeni zelo veliko. Verjamem, da pa mnogim predvsem mlajšim, danes spolnost ne pomeni kaj dosti in da sebe doživljajo vse bolj kot samo osebe. Verjetno imamo dejansko tudi zelo veliko ljudi, ki sebe doživljajo zgolj kot osebe, zato mislim, da tudi oni rabijo svoj zakon. Mislim, da bi mogoče ta "novi" zakon še nabolj ustrezal njim in ne strastnim homoseksualnim parom.

Želim si mavričnega sveta, kjer je vsak svoboden in si vsaka skupnost napiše svoj zakon tako, kot ji najbolj ustreza in hkrati ne posega v pravice druge skupnosti. Glede vzgoje otrok, pa nimam pravice odrekati te pravice komurkoli ali katerikoli skupnosti iz kakršnega koli razloga. O tem naj sodi Bog, jaz pa te pravice nimam. Glede na stanje znanosti, je za pričakovati, da bodo homoseksualni pari rojevali na nove načine.

Predlagam, da Homoseksualna skupnost napiše svoj zakon, po katerem se bosta homoseksualni osebi poročili in živeli svoje polno in srečno življenje.  Predlagam tudi, da se naredi referendum za ta zakon. Če bo zakon dal vse pravice homoseksualnim parom ga bom z veseljem podprl na referendumu. Zakon med moškim in žensko, pa naj ostane tak kot je in naj se ne spreminja.

Lep pozdrav vsem

Damjan