ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH


Gost

/ #1999 Re:

2016-05-11 22:06

#1: -  

Ne vem, če je zakon padel zaradi predsodkov ali nazadnjaštva večine volivcev. Obstaja drug razlog zaradi česar sem jaz in še mnogo drugih volivcev, ki jih poznam bili proti zakonu na referendumu in ta nima skoraj ničesar skupnega s parolo ZA OTROKE GRE.

Obstoječ zakon o zakonski zvezi so napisali heteroseksulni ljudje za heteroseksualne pare. Popolnoma se strinjam, da  velja pravna praznina, s tem pa čisto človeška diskriminacija in krivica za homoseksualne pare. Novi zakon rešuje problem te očitne krivice s poenostavitvijo družbe tako, da se v besedilo zakona o zakonski zvezi ukinja pojem spol-a. Nov zakon ne govori več o možu in ženi pač pa samo o zvezi dveh oseb. Zakon o zakonski zvezi takšen (tradicionalen) kot je bil do sedaj in je zaradi zavrnitve novega zakona ostal, je pravzaprav edini zakon, ki je meni in še mnogim drugim čisto osebno in intimno človeško nekaj pomenil. To, da sem se poročil z žensko, ki ima nagnjenje do moških in ne z (brezspolno osebo ali žensko drugačnih nagnjen) meni osebno pomeni zelo veliko. Verjamem, da pa mnogim predvsem mlajšim, danes spolnost ne pomeni kaj dosti in da sebe doživljajo vse bolj kot samo osebe. Verjetno imamo dejansko tudi zelo veliko ljudi, ki sebe doživljajo zgolj kot osebe, zato mislim, da tudi oni rabijo svoj zakon. Mislim, da bi mogoče ta "novi" zakon še nabolj ustrezal njim in ne strastnim homoseksualnim parom.

Želim si mavričnega sveta, kjer je vsak svoboden in si vsaka skupnost napiše svoj zakon tako, kot ji najbolj ustreza in hkrati ne posega v pravice druge skupnosti. Glede vzgoje otrok, pa nimam pravice odrekati te pravice komurkoli ali katerikoli skupnosti iz kakršnega koli razloga. O tem naj sodi Bog, jaz pa te pravice nimam. Glede na stanje znanosti, je za pričakovati, da bodo homoseksualni pari rojevali na nove načine.

Predlagam, da Homoseksualna skupnost napiše svoj zakon, po katerem se bosta homoseksualni osebi poročili in živeli svoje polno in srečno življenje.  Predlagam tudi, da se naredi referendum za ta zakon. Če bo zakon dal vse pravice homoseksualnim parom ga bom z veseljem podprl na referendumu. Zakon med moškim in žensko, pa naj ostane tak kot je in naj se ne spreminja.

Lep pozdrav vsem

Damjan