VPIS NEODTUJLJIVE PRAVICE DO VODE V USTAVO

VPIS NEODTUJLJIVE PRAVICE DO VODE V USTAVO / Obvestila / Državni zbor bo obravnaval predlog za začetek spremembe Ustave - voda / Komentarji


Gost

#26

2016-05-19 08:25

Nobeden vodni vir ni tržno blago v Sloveniji. To mora v Ustavo. Pohlepneži, pokvarjenci bodo sicer, kakšen naš pomemben vodni vir spremenili v nepomembni in ga prodali korporacijam.

Gost

#27

2016-05-19 08:53

Veseli me, da so napori obrodili sadove in si želim, da se postopek spremembe uspešno zaključi. Ob tem velja imeti v mislih tudi razne sporazume, kjer bi se politiki obvezali, da bodo podjetjem morali kompenzirati izpad dohodka za primere, kjer bi lokalna zakonodaja preprečevala dostop do virov, ki so drugje na razpolago. Da ne bomo prišli do situacije, kjer bodo tuja podjetja dobivala rento zato, da imamo dostop do lastnih virov, saj v tem primeru nismo kaj dosti naredili, samo iz drugega naslova se bo plačevalo. Sliši se kot znanstvena fantastika, a kot berem se to v praksi že dogaja.

Gost

#28

2016-05-19 10:28

PROPALA DRZAVA

Gost

#29

2016-05-19 10:29

28 PRIVATNIH VODNIH VRTIN, SRAMOTA

Gost

#30

2016-05-19 11:06

Če tudi bo zapisano, si naši pravniki vsak po svoje tolmačijo in razumejo zadeve! Dokler ne uresničimo namere ne verjamem! Še iz neke reklame povzamem: Če vidite in slišiite še ni nujno, da je res!!!!! I. Jankovič

Gost

#31

2016-05-19 11:49

Stavek - Vodni viri, ki služijo oskrbi prebivalstva s pitno vodo in z vodo za oskrbo gospodinjstev niso tržno blago.....vzbuja dvome, da obstajajo tudi viri, ki bi lahko bili tržno blago. Nekdo na primer lahko interpretira, da določen vir ne služi oskrbi... zato je bolje... Vodni viri v Sloveniji niso tržno blago.

Gost

#32

2016-05-20 03:25

Bravo, Bravo,Bravo to je korak ki ga mnogi ne opazijo, ker se ukvarjajo z navidezno pomembnimi zadevami. A v CI je bilo ogromno narejenega, to delo ima zgodovinski pomen. In iskrene čestitke za takšen uspeh.

Gost

#33

2016-05-25 09:14

držim pesti, da naši vrli politiki, tik pred zdajci ne bodo podlegli lobistom in pokvarjenim managerjem in njihovim perfidnim metodam zastraševanja o revščini in obubožanju, če bodo sprejeli to, kar je edino prav in logično

Gost

#34 Re: Re:

2016-05-28 09:29

#9: indijanci - Re:  

 Jih bomo pač vzeli nazaj...oziroma tistim, ki koristijo našo vodo mastno zaračunali! Kar je naše ni zastonj...zavedat se je treba, da naši politiki prodajajo najbolj dragoceno dobrino v teh časih. S prodajo le te, bi lahko zaslužili mastne denarce. A kaj ko naša politika ne deluje za lasten narod pač pa za dobrobit svoje lastne riti! Počasi bo treba prečistit parlament, odstranit vsakogar, ki je iz državne blagajne neznano kam odnesel več kot 1 cent javnega denarja! Saj je vendar ljudstvo glavno ne pa ti samooklicani...se bom zadržal!


Gost

#35

2016-05-28 18:31

Voda, duša za življenje. Verjamem, da se bo dalo kaj doseči. *peace*
Laura

#36

2016-06-07 12:40

Zadnjič sem brala, koliko naših vodnih virov je že prodanih tujim korporacijam (cca 70-80%) in kako bodo "iztisnili" vse kar se bo dalo.. Podtalnica se niža že zaradi podnebnih sprememb, potem pa še to.. Slovenija ni nikoli izčrpala toliko vode, kot jo izčrpajo zdaj te korporacije (tudi po 3x več)-in še več je bodo.

Zanima me, ali se bo tudi ob spremembi ustave sploh lahko še kaj spremenilo na tem področju, glede na to da oni pogodbe že imajo?

Sploh ne razumem, kako tisti, ki to prodajajo, ne razmišljajo nič v to smer, ampak vidijo samo trenutni denar v svojem žepu.. od politikov in raznih direktorjev dalje.. Edino take iniciative, kot ste vi, mi dajejo upanje, da mogoče pa le ni še vse čisto izgubljeno.

 

Hvala za angažiranje! Sem z vami in tudi vsa moja družina.

 


Gost

#37

2016-07-02 16:23

Včeraj smo na TV-poročilih poslušali, kako so eni krajevni skupnosti odvzeli pravico do upravljanja z vodnim virom in ga zaupali lokalnemu komunalnemu podjetju. Podjetje pa je po svoji definiciji dolžno ustvarjati dohodek in prvič, ko mu bo zaškripalo, bo ali podražil svoje storitve ali ponudil upravljanje najugodnejšemu koncesionarju, pa četudi je ta iz Arabije.