Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek


Gost

#1951

2016-04-09 15:40

Veste država je vsa v kurcu in ima tudi nesposoben kader,ki se ne zastopi na življenje ljudi ki imajo samo 410 evrov na mesec in jih tudi ne zanima  življenje teh ljudi .Zato pa so take polemike v državi ki ne znajo držati za  reveža ampak se raje  vmaknejo in dajo roke preč.Ni pa prov da dajo  glavno potrditev očetu  morilcu ki odloča še v osodi otroka zato je treba otroka vrniti krušnim  staršem od umorjene mamice

 

Silvo

#1952

2016-04-09 16:12

Ti otroci sodijo k dedku in babici.


Gost

#1953

2016-04-09 16:54

Skrajno nesramno je s strani CZSD,da takšno ravnanje opravičujejo s "strokovnostjo"!Sramota!Tam kjer bi pa res morali posredovati pa samo čakajo...čakajo.
Organizatorjem peticije vsa pohvala in podpora.Nataša Rihtar.

Gost

#1954

2016-04-09 20:45

mislim da komentar sploh ni potreben

Gost

#1955

2016-04-09 22:13

To peticijo sem podpisala iz več razlogov; Tudi jaz sem mama in babica, če bi se meni zgodilo podobno, bi se tudi borila za svoje vnuke. Naj povem, da je tudi meni umrla hči in vem kako hudo je materi, da pa nekdo vzame še vnuke??? Naj g. direktorica premisli kako bi bilo njej v taki situaciji. Imam pa tudi izkušnjo kakšne travme preživljajo otroci, ki jih na silo ločijo od svoje družine. Tudi otroka je smrt mamice prizadela. Babica in dedek sta njuna družina in imata vso pravico skrbeti zanju, starost ni nobena ovira. Kot vem tudi v rejniških družinah rejniki niso tako mladi.
Nekaj mesecev sem pred leti skrbela za dečka, ki ga je CSD odvzel staršema, ki sta bila oba alkoholika. Otrok je trpel, kljub ljubeznivi oskrbi, bil je večkrat bolan, najbolj je bil srečen, ko so dovolili staršem obiske. Hvala Bogu, sta se starša potem odpovedala alkoholu in so jima otroka vrnili.

Gost

#1956 Re:

2016-04-10 11:52

#1934: kasta -  

 Tudi sam poznam kar nekaj takšnih oseb, ki so jezne na vse okoli sebe in uživajo, če komu povzročijo škodo.  So primeri, kjer je referentka skrivala lisitne , da bi prikirla kriminalno početje.  A je stranki bilo sila nenavadno, da je druga stroka ob sočasnem preverjanju v tujini odkrila ponarejanje upravnega spisa.  Ko je stekel sodna odreditev izročitve spisa pa se je videlo beda in kriminal.  Sedaj pa se sklicujejo, da je zastaralo. 

 

Skriješ neke dokaze in povzročiš občanu škodo. Ko dobi strokovno sodelavko na kriminalnem početju pa se delajo norca z vsem živim.  Zato je ta prier samo odraz sistemske korupcije med temi tako imenovanimi strokovnimi delavci. 


Gost

#1957

2016-04-10 15:26

zaradi sočutja do žrtev postopka.sramotno obnašanje odgovornih inštitucij,ki se nesramno podpirajo med seboj.po domače en druzga ščitijo.
stari starši z vami smo..

Gost

#1958

2016-04-10 18:58

Kako lahko ima oče, morilec matere dveh otok, še pravico do vzgoje svojih otrok? Ali imajo naši uradniki še kaj drugega v glavi, kot le slepo izvajanje butastih zakonov?
Ali stara starša nista tudi najbližnja sorodnika teh dveh fantkov?
Zakoni, ki na ta način delijo pravico ne morejo biti zakoni v imenu ljudstva, zato jih nihče ne sme izvajati in zagovarjati njih izvajanje.

Gost

#1959

2016-04-10 20:16

Mislim, da v tem in podobnem primeru imamo stari starši prednostno pravico do vnukov, kajti to je prava ljubezen in ne kupljena in stari starši nismo tuji ljudje.

Gost

#1960

2016-04-11 07:24

KER JE NAČIN ODVZEMA OTROK S STRANI CSD-JA, NE MOREM DRUGAČE REČI, - GESTAPOVSKI!!! DALEČ OD SRCA IN ZA OTROKE..... NEDOPUSTNO IN SRAMOTNO DEJANJE, VREDNO TAKOJŠNJE ODPUSTITVE NESPOSOBNIH JAVNIH USLUŽBENCEV!!! IN ODSTOP LIDIJE HARTMAN KOLETNIK!!!

Gost

#1961

2016-04-11 07:30

Ne znam si predstavljati, da bi se to zgodio moji hčerki in sinu, ki ju stari starši ljubijo iz vsega srca, kot verjamem, da tudi zakonca Škratek ljubita iz vsega srca svoja dva vnučka in sta zanju pripravljena storiti vse. Katastrofa se mi zdi, da bi lahko bil razlog njuna starost v časih ko je ogromno vitalnih moških in žensk kamor koli se ozremo, ki imajo dopolnjeno starost že tudi preko 80 let, ki skrbijo in to res dobro skrbijo sami zase in še za koga...

Gost

#1962

2016-04-11 07:30

Ker je skrajni čas, da "strokovnim" delavcem Centra za socialno delo širem Slovenije končno pristrižemo krila! Oni sami mislijo, da lahko delajo vse, ampak res čisto vse, kar hočejo!
gost

#1963 Re:

2016-04-11 08:09

#14: -  

 Se popolnoma strinjam.


Gost

#1964

2016-04-11 16:08

Kar so naredili tem otrokom, je nepopravljiva skoda za celo zivljenje.Taki ljudje, ki so sposobni takih odlocitev,niso primerni za take sluzbe,naj gre cesto pometat,tam vsaj skode ne bo.
TaipanMonster
Gost

#1965

2016-04-11 20:35

Ker imam zadosti NEUMNIH KRETENOV V JAVNI UPRAVI KI MISLIJO DA SO VSO PAMET SVETA POJEDLI. treba je človeka ki je to neumnos odločil javno LINČATI. OPRAVIČITI se mora starim staršema ker tako in tako so nesposobno preprečili smrt mamice pa bi jo lahko. A ni dovolj da so stari starši hčerko izgubili zdaj pa še VNUKE. to je totalen absurd da nekdo ki je v zaporu poda podpis za skrbništo otrok rejnikom WTF nekdo KI JE V ZAPORU NIMA NOBENIH PRAVIC. NJEGOVA PRAVICA JE DELATI DELATI IN DELATI DOKLER NE CRKNE MAMU MU JEBEM IDIOTSKO. Vsi ki so v javnem sektorju zaposleni se bi morali zamisliti sami nad sabo VI STE PARAZITI NA GRBI LJUDI KI ZARES DELAJO vam se ni za bat da plače nebo ????? delavci v ALPINI je niso dobili bog si ga vedi koliko časa k jih nategujejo kot ELASIKO DOKLER NE POČI. Ljudje dejte začet  razmišljati z MOŽGANI in se ne pustit JEBAT VSAKEMU BEDAKU KI IMA IZOBRAZBO. Jest mam MIZARSKO ŠOLO ker več ne rabim znam ANGLEŠKO BOJE KOT NAŠA BRATKOVŠKOVA ki je bila faulirana študentka bog si ga vedi koliko časa PA TAKŠNI LJUDJE PRIDEJO NA VODILNE POLOŽAJE V DRŽAVI W.T.F. : Ljudje zbudite se in pričnite rzmišljati veliko lažje vam bo.


Gost

#1966

2016-04-11 21:08

Ker se mi zdi nepojmljiv in nečloveški način, kako so odpeljali otroka iz domačega okolja po tem, ko sta že doživela najhujšo možno travmo - izgubo mame. Kaj ima v srcu človek, ki je sposoben take krutosti do malih otrok ? Ljubezni in sočutja zagotovo ne.

Gost

#1967

2016-04-12 06:44

Zato ker imam rada otroke in ne zmešanih "strokovnjakov".

Gost

#1968

2016-04-12 13:48

Stari starši so zagotovo lahko boljši skrbniki kot istospolni

Gost

#1969

2016-04-12 14:25

Z vsem srcem podpiram peticijo, ker menim, da NIHČE ne sme brezobzirno posegati v naše domove ! Kdo pa je ta MRAKobna gospa , da si dovoli jemati otroke naših otrok in si privošči odločati o njihovi usodi ?
Sem babica štirim vnukom in toliko lepih trenutkov , kot sem jih doživljala ob njihovem odraščanju, ne bi zamenjala za nobeno bogastvo tega sveta.
Včeraj smo LJUDJE in ne ULICA zahtevali TAKOJŠNJO vrnitev obeh dečkov v topel objem starih staršev ! Zdaj potrebujeta prav to - njun objem ! M.H.

Gost

#1970

2016-04-12 19:46

Ker sem babica in si ne predstavljam da bi moje vnuke ob nekem groznem dogodku dali na silo v neko neznano družino... Otroci potrebujejo najbolj bližino ljubečih oseb, kar stari starši vsekakor so.... manj je pomembno koliko m2 ima stanovanje in koliko igrač mu lahko kupiš....OTROCI SO ČUSTVENA BITJA IN RABIJO LJUBEZEN....SVOJIH BLIŽNJIH...
stara mama

#1971

2016-04-13 11:24

Jaz sem bila do zdaj prepričana, da je temelj delovanja centrov za socialno delo sočutje in pomoč vsakemu, ki je v taki ali drugačni stiski. Zato mi je njihovo dejanje nedoumljivo, tako, kot vseh odločujočih, ki jim pritrjujejo.

Če smo najprej pošteni ljudje zdrave pameti in morale, sposobni empatije, potem verjamem, da se da večino predpisov in zakonov interpretirati tako, da so pri odločitvah ta osnovna načela upoštevana.

Po mnenju medijev sem samo »ulica«, ki je nahujskana proti državi, pa vseeno: CSZ, način odvzema dveh dečkov zame ni sprejemljiv !!!

Primer poznam samo iz medijev in komentarjev, pa se sprašujem:

Kdo bolje pozna družino starih staršev: sosedje, prijatelji, sovaščani ali CSZ, ministrstvo in varuhinja? Ali kdo pozna idealnega človeka, otroka, starša?

Vsi imamo napake, pomembno je, da se trudimo delati dobro po svojih močeh. In osnova vsega je ljubezen. Če so stari starši delali napake pri vzgoji svojih otrok, so se morda kaj naučili? Morda tudi potrebujejo še pomoč in vodenje ? Prepričana sem, da jih v bitki za vnuka žene iskrena ljubezen in da jim ne želijo slabega.

Katero družino je spremljal CSZ, menda že od leta 2009, družino starih staršev ali družino nasilneža? Kakšno pomoč jim je nudil? Kaj je v tem času naredil za ta dva otroka?

Ali ne bi bila naloga CSZ v prvi vrsti, da nudi otrokoma in starim staršem psihološko in drugačno pomoč, če smatra, da jo potrebujejo ?

Vem, da psihologija lahko najde razloge, da se nekdo zaljubi prav v določen tip človeka, a vseeno sem prepričana, da se človeku ljubezen pač enostavno zgodi. Ali so si res žene, ki jih možje pretepajo ali celo umorijo, same krive oziroma je v celoti kriva njihova družina in vzgoja?

Naj mi psihologi povedo, kdaj je otrok dovolj star, da gre lahko brez travme za več dni stran od staršev oz. svojcev? Ali ni za tako majhne otroke (še posebej s posebnimi potrebami) najbolj pomembna čustvena stabilnost, ljubezen svojcev in domače okolje?

Že leta velja ustaljena praksa, da gredo lahko starši z otrokom v bolnico, ko je bolan. Kaj pa tu?

Kaj sta zagrešila ta dva fantička, da sta bila tako nasilno premeščena v tuje okolje? Ali se lahko sploh kje igrata zunaj v teh lepih spomladanskih dneh? Sklepam, da ne in da sta v hišnem priporu, saj okolica ne sme ugotoviti, kje sta. Zdaj očitno ni pomembno, da gresta vsak dan v vrtec, kar so očitali starim staršem. Ali sta deležna ustreznih terapij?

Koliko časa je po mnenju SCZ še potrebno, da iz njiju naredijo robota brez čustev, da ne bo problemov in novih traum, če jima bodo za kratek čas dovolili videti stare starše?

Kako se lahko CSZ opira na morilca, ki je s svojim dejanjem in podpisom pokazal, koliko mu otroci pomenijo. Ali lahko CSD garantira, da v kakem njegovem afektu ne bo otrok deležen enake lekcije kot mama? Saj vem, da je tudi morilec samo človek, a človek, ki svojih travm ni predelal in rabi pomoč, nikakor pa ni človek, ki lahko odloča o usodi drugih ljudi in otrok.

Kakšno pomoč je CSZ nudil staršem, ki sta skrbela za vnuka po umoru hčere, kolikokrat je bil pri njih, koliko pogovorov je imel z njimi, koliko jih je poslušal in slišal?

Glede na način odvzema me zanima ali bi stara starša sploh še videla svoja vnuka, če se ne bi javno izpostavila?

Zakaj je CSZ takoj, ko sta se starša v nemoči obrnila na odvetnika, smatral, da sta prekinila sodelovanje? So se ustrašili, da ne bodo več imeli absolutne premoči nad njima?  

In še so vprašanja, ki se mi motajo po glavi….    


Gost

#1972

2016-04-13 21:04

otroka nazaj !

Gost

#1973

2016-04-13 21:05

Da dobijo nazaj vnuke

Gost

#1974

2016-04-13 21:06

Ker mi zgledata čisto sposobna skrbeti za otroka!

Gost

#1975 Re:

2016-04-13 22:17

#25: -