Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek


Gost

#1926

2016-04-08 09:11

če je pa to strokovmo , potem je pa s to stroko nekaj hudo , hudo narobe !!!???


Gost

#1927

2016-04-08 09:56

Ker sm tudi jaz babica,nikoli ne veš kaj se lahko zgodi.To kar se dogaja tema dvema starima staršema,je grozljivka že od novembra.Ne prenesem takih laži,posebno pa ne,da ščitijo morilca,ter jim je malo mar kaj so naredili tema otrokoma,kajti otrok ni orodje.Vodilni nimajo nikakršne vesti,le koristi zase,zato je potrebno čimprej ukrepat in jih postavit,da povedo resnico.

Gost

#1928

2016-04-08 09:59

Peticijo sem pdpisal zato,ker so levi ukradli drzavo!
Csd s svojo aroganco izkazuje,da imamo drzavljani vso pravico biti socutni do vseh otrok, katere drzava iztrga iz ljubecega objema starih starsev.

Gost

#1929

2016-04-08 10:06

Zakaj so sorodniki? Zakaj je vse nam prikrito kaj se je ze prej dogajalo. Nas socialni sistem je katastrofalen. Premalo vedo o druzinah da bi jim oni sodili... Vec casa in kontrole nad primeri. Ne pa vse na hitro

Gost

#1930

2016-04-08 10:11

Ni kaj povedati. ZA OTROKE GRE !

Gost

#1931

2016-04-08 11:04

Ker smo stari starši nadomestzek za prave starše!

Gost

#1932

2016-04-08 11:05

Po tem se lahko človek še samo vpraša kam gre danes ta svet,,kje je napisano,da sta stara starša "prestara",da bi vzgojila svoje vnuke?! Nikjer, prvo sta izgubila mamo nato pa so mnenja,da ima večje možnosti da ju dobi oče?! So pozabli,da sta fantka ostala brez mame zaradi očeta? In da lahko oče še njima kaj naredi?! Pozabli so ja,, stara starša jima hočeta le dobro in sta se trudila po svojih najboljših močeh! Premalo stanovanje gor al dol, otroka sta čutila toplino, varnost, razumevanje in stara starša sta jima bila kot oče in mati! Lahko bi malo premisli preden so naredli dejanje, in se vprašali kdo ima večjo pravico, da skrbi za njih ne pa,da ju na koncu brez besed in pojasnila odpeljejo iz vrca,, in to naj bi bla socialna? Kje so pravice in zakoni?! Stara starša sta se borila za njiju, enga od njiju vozla k zdravniku in vse podobno..ampak tole je bla kaplja čez rob! Če so rekli najprej na cemtru, da lahko ostaneta pri starih starših zakaj se pot tega niso držali?!

Gost

#1933

2016-04-08 11:19

Zato, ker sem upokojena socialna delavka in sem že lep čas razočarana nad sedanjimi vrednotami in izvajanjem socialne politike. Center bi lahko v tem primeru poslal kakega prostovoljca za pomoč starima staršema, za učenje in igro. V bistvu so pa storili resno kaznivo dejanje, odvzem (beri ugrabitev) in odtujitev otrok.
kasta

#1934

2016-04-08 12:11

Ali naj o otrocih odločajo socialne delavke, ki so povečini ločene in imajo probleme z otroci, partnerji, … in same s sabo. Vse ki jih poznam, ustrezajo tej klasifikaciji! In glede na to, da sem iz okolja, kjer se je to zgodilo, ne verjamem v strokovnost!


Gost

#1935

2016-04-08 12:18

To kar počnejo državni " organi",je izven zdrave pameti in niti malo v dobro otrok.
Vse te zafrustiranke treba kazensko preganjat in jih ustrezno kaznovat,da do konca življenja gonijo metlo,ker za kaj druga niso sposobne!!!
Otroka je potrebno čim hitreje vrnit dedeku in babic,da ne bosta utrpela še več traum,kot sta jih že.
Kot oče dveh otrok in trikratni dedek dajem polno podporo otrokoma in starim staršema v tej žalostni zadevi.
LP
Milan

Gost

#1936

2016-04-08 12:28

Da se kaj podobnega ne bi kdaj zgodilo meni!

Gost

#1937

2016-04-08 15:00

ker mislim, da je večina državnih uradnikov nesposobnih.
naj povejo kako živijo romski otroci v sloveniji in koliko so jih nasilno odvzeli

Gost

#1938

2016-04-08 15:55

To peticijo sem podpisala zato, ker imam preveč negativnih izkušenj s takoimenovano stroko, ki je velikokrat tudi skorumpirana in tudi višjim inštancam je velikokrat težko priznati napake na nižjih nivojih. Kolikor vem pa v teh inšpekcijskih nadzorih prizadeti stari starši tudi niso stranke v postopku in zato je izid takega nadzora potemtakem vprašljiv. Dopuščam tudi možnost, da je s starima staršema morda kaj narobe (naprimer psihoza zaradi tragične izgube), vendarle pa nek uradnik po neki črki zakona, ki morda ni pravilno zapisana, ne more kar tako ¨podržaviti¨ otroka. Predvsem pa se mi zdi skrajno nerazumljivo, da se morilcu matere otrok ne odvzame starševskih pravic, otrokom pa se na zelo enostaven način lahko odtuji ljubeče stare starše kot skrbnike in jih premesti v nečustven, z materialno koristjo prežet odnos v rejništvu. Gotovo bi bila tudi želja nesrečne matere, da za otroke poskrbijo sorodniki in ne tujci; če ti le obstajajo in so zaupanja vredni. Odvzem bi lahko, v primeru zelo tehtnih razlogov, naložilo le sodišče v postopku, kjer bi sodelovali tudi vsi bližnji sorodniki otrok in ne zgolj nek uradnik na CSD, ki je to baje podpisal celo brez posveta s psihologom in ob soglasju starša, ki si tega imena ne zasluži več! POSLANCI POPRAVITE ZAKON!
Bojana Mozetič Francky

Gost

#1939

2016-04-08 16:29

imam zelo slabe iskusnje z nasimi zakoni ki niso v korist otrok

Gost

#1940

2016-04-08 17:23

Ker je nedopustno to, kar se dogaja. Nihče ne pomisli kako je otrokom, najprej izgubiti starše in nato še stare starše. Pri tujih ljudeh- ja res je to najbolj za otroka in popolnoma nič stresno in boleče. To se dogaja lahko samo pri nas v Sloveniji.

Gost

#1941

2016-04-08 17:54

Tudi sama sem babica in ne morem verjet da so tema ubogima otrokoma vzeli še tisto malo kar jima je ostalo.Nimam besed o teh ljudeh,ki odločajo,nikakor v "dobro otrok"in mislim da je treba otroka vrnit v domače,pa čeprav skromno okolje.Mnogo rejnikov ne zna in ne more dati tujim otrokom toliko ljubezni kot stari starši,za osebo,ki pa je oče teh ubogih dečkov pa je škoda kruha,ki ga poje.

Anonymous

#1942

2016-04-08 17:58

 Slovenci, umirite se!

Takšna peticija ni sprejemljiva. V tem primeru širša slovenska javnost nima pravice spreminjati odločitve za to pristojnega organa. Razsodba je bila podana na podlagi določenih ugotovitev in dokazov, ki jih ne poznate. Mogoče vam res ni všeč odločitev, ampak vi pri tej stvari ne morate kaj dosti storiti. Zadeva naj potka med (ne)oškodovano družino, CSD Velenje in Ministerstvom za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, in po potrebu sodišče.

Ta peticija je ''Bob ob steno!''.

 


Gost

#1943

2016-04-08 19:06

Absolutno se otroka nikjer bolj varno in ljubljena ne bosta počutila kot pri svojima starima staršema! !!! SRAMOTA kaj si dovolite narediti, nebi rekla da otroka nimata nobenega pa jih daste v rejnistvo. ...KAJ VAM NI JASNO? .??????

Gost

#1944

2016-04-08 20:00

Ker je to zločin nad otroki in starimi starši. Pravijo, da sta prestara za vzgojo itrok, a za delat pa nista prestara. Naj si prebereta Ustavo RS, mogoče je dejanje centra za soc. delo celo protiustavno.
Grozljivo je, da se kaj takšnega lahko dogaja v današnjem času. Slabše kot v srednjem veku. Čas je, da se premaknemo in si začnemo krojiti svojo usodo sami, saj se ta država do nas obnaša kot najslabši krvnik in nam iz dneva v dan jemlje več osebnih pravic.

Gost

#1945

2016-04-09 02:42

Če sta stara starša normalni in zdravi ljudje je prav gotovo bolj humano da jim država dovoli skrbništvo nad lastnima vnukoma.

Gost

#1946

2016-04-09 05:46

zato, ker so centri za socialno delo nestrokovni in škodijo otrokom. Tudi v mojem primeru so upoštevali samo navedbe matere in škodili otrokoma ...

Gost

#1947

2016-04-09 09:28

Ker želim preprečiti nasilje države nad državljani in samovoljo birokratskih struktur. Poleg tega mislim, da gre tudi za ideološko indoktrinacijo.

Gost

#1948

2016-04-09 12:01

Ker imam sama 3 vnucke in so moje zivljenje.

Gost

#1949

2016-04-09 12:45

Zato, ker je absurdno kar so naredili in vzeli otroke starim staršem.Toliko je otrok, ki so v družini z nasiljem, pa se socialna ne pobriga za nje, tukaj pa sta otroka deležna neizmerne ljubezni a očitno gre to nekomu v nos in ne ve kako bi prizadel otroka kot stara starša. Žalostno pa je predvsem to da odloča o tem nekdo, ki nima svojih otrok.

Gost

#1950

2016-04-09 14:16

Ce bi csd opravljal svoje delo kot je treba in kadar je treba do vsega tega ne bi prislo! Podpiram peticijo in kakorkoli ze je boljsa ljubezen dedka in babice v skromnosti kakor bogatstvo s popolni tujci!!!!!!!!