Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#1776

2016-04-04 19:02

Zato, ker se mi zdi to dejanje nerealno in želim, da vnuki ostanejo pri starih starših.lp

Gost

#1777

2016-04-04 19:13

Ker se mi zdi to edino pravilno.

Gost

#1778

2016-04-04 19:22

BOLJE BITI LJUBLJEN V STAREJSI DRUZINI KOT PA IMETI UNICENO OTROSTVO PRI REJNIKIH..A KO. MAJO PA TOK STARI SVOJE OTROKE JE PA VREDI AL KA? BANDA PROSTASKA!!!! DA VAS NI STRAM
DEJTE UZET OTROKE KO SO ZRTVE NASILJA,PJANOSTI,ZAVRACANJA, NE PA TISTE KO JIM NC NE FALI!!!!
Bubu

#1779

2016-04-04 19:40

Otroci sodijo najprej k sorodnikom, šele potem se išče primerne skrbnike med ostalimi. Pred približno dvemi meseci sem bila tudi sama na CSD, na oddelku za posvojitve, da bi povprašala, kaj se lahko z mojimi otroki zgodi v pirmeru moje in partnerjeve smrti. Socialna delavka mi je prijazno odgovorila, da skrbnike - posvojitelje najprej poiščejo med sorodniki (starimi starši, tetami, strici) in da naj bi imeli ti prednost pred ostalimi. Lahko pa vsi starši stopijo k notarju in uradno zapišejo, kdo želijo da bi skrbel za otroke v primeru nesreče, smrti in te želje mora CSD upoštevati. Svoje otroke bi definitivno najprej dala starim staršem ali pa bratu, sestri, če le ne bi imeli hujših težav z zdravjem. Že to, kako se stara starša borita za svoja dva vnučka, je dovoljšen dokaz in razlog, zakaj sodita k njima. Za njiju bi naredila prav vse, rada ju imata in to je najbolj pomembno. Če je stanovanje res premajhno in če nimata dovolj prihodkov, je tu država, da pomaga. Ni mi jasno zakaj potem na CSD tudi vsem ciganom na silo ne poberejo otrok in jih dajo nekam v rejo, ki jih imajo po 10 in živijo v slabših pogojih kot tile.


Gost

#1780

2016-04-04 19:45

Zato ker je totalni idiotizem, da babica in dedek ne bi mogla skrbeti za otroka!!! Kje mi živimo? v Albaniji?Somaliji?Madagaskar?
bambi

#1781

2016-04-04 19:48

Ker CSD ne sme imeti pravice kupčkanja z otroci. In, ker bodo jutri izrojenci zaposleni na državnih jaslih v podobnih primerih otroke ponujali na borzi najboljšemu $$$ ponudniku! ZA OTROKE GRE!!!!!


Gost

#1782

2016-04-04 19:54

To se v Sloveniji ne bi smelo nikoli več ponoviti oz. sploh ne zgoditi.

Gost

#1783

2016-04-04 20:04

Ker ta drzava ne razume ljudi, jim ne prisluhne, jih obravnava kot stevilko, socialni delavci so pa ljudje brez kancka kmecke logike.Kaj ne bi lahko pomagal starima starsema, da bi otrocka zrasla ob ljubezni lastne krvi. Rejnistvo se placuje in za ta denar bi lahko ena zenska pomagala starim starsem. Da jim pa niso povedali, kam so jih dali, to je pa ena cist navadna svinjarija, kaj sta stara starsa zlocinca , ena sama bedarija.
cvha
Gost

#1784

2016-04-04 20:11

TV Slovenija je v Dnevniku poročala o dokumentu, v katerem so ocenili primernost babice dečkov in njene družine za rejniške dejavnosti, prav tako o postopkovnih napakah.Ocena in napake v celotnem postopku so razlog, da bi otroka morala biti nemudoma vrnjena v njuno primarno družino! Inšpekcije, ministrstvo, varuhinja...., pa naj potem ugotavljajo, raziskujejo, se otepajo krivde, prelagajo odgovornost,....! Sprašujem se, zakaj nihče od novinarjev ne vpraša odgovorne , zakaj se otroka do zaključka postopkov ne vrneta babici in dedku!


Gost

#1785

2016-04-04 20:12

Ker v pravni državi do tega sploh ne bi smelo priti. Sramota za ustanovo oz. za nesposobne zaposlene. Meni se tega ne bi smelo zgoditi, ker ne bi imele več mirnega spanca.

Gost

#1786

2016-04-04 20:46

Starim staršem je država podaljšala delobno dobo in starost upokojevanja zato mora nujno podalšati obdobje vzgoje in sposobnost skrbi za lastne vnuke. Kako si predstavlja država,katere del je tudi socialno skrbstvo, da lahko učitelj, učiteljica, varuškav vrtcu pri petinšesdesetih letih lahko uči in vzgaja, da pa stari starši že pri petdesetih tega niso sposobni.
Zato je nujno potrebno v tej smeri prilagoditi tudi te kriterije in pustit otroke pri ljudeh, ki so jih navajeni, jih imajo radi in bodo najbolj primerno nadomestili izgubo staršev. Vsako rejništvo je slabša različica.

Gost

#1787

2016-04-04 20:49

Otroke se na taki osnovi ne sme premestiti na tak nacin v neznano okolje.

Gost

#1788

2016-04-04 20:57

prosim javne funkcionarje naj prekrijejo njihov svetniški sij,naj zavoljo ljudi počnejo kar jim veleva zakon in srce,naj ne prilivajo netiva naogenj,kjer to nikomur ni v interesu,,,,,,bodite ljudje ,kjer se vam bo maščevalo,,HVALA

Gost

#1789

2016-04-04 20:59

NE MOREM VERJET,KAKŠNJO MOČ IMAJO NEKATERI KI JIM NI MAR ZA NEDOLŽNE,,ŠBA BO PELA,,


Gost

#1790

2016-04-04 21:00

Tudi jaz sem babi. Umrla bi od groze,
je to socialna strokovna pomoč?
Kaj pa resnična dobrobit otroka? Njune globoke rane. Dvakrat izgubiti vse svoje najdražje. Noro!

Gost

#1791

2016-04-04 21:39

Podpisal sem zaradi tega, ker se mi fantka in stari starši smilijo.

Gost

#1792

2016-04-04 22:06

Osebe v CSD sprašujem kdaj bodo oni na papirju imeli 56 in 60 let?
Kako se bodo počutili, ko jih bodo označili za stare? Morda bodo celo imeli srečo in imeli takrat vnuke.
Pri teh letih se šele dobro lahko začne živeti, če je že potrebno o tem sploh govoriti,


Gost

#1793

2016-04-04 23:51

Ker CSD nima pravice ukrasti vnučkov.

Gost

#1794

2016-04-05 02:13

Verjamem, da ima CSD preveč pooblastil in družina premalo pravic.

Gost

#1795

2016-04-05 05:02

zaradi slabih izkušenj s centri za socialno delo - svinjarija .

poznam veliko primerov ,ko so prostaške ločenke obravnavale primere s starši in moškimi .

sranje

Gost

#1796

2016-04-05 05:11

ker menim, da so stari starši zmožni nuditi večjo ljubezen dečkoma, ker čutijo v njih svoje korenine. Kot pa ena rejniška družina, kjer je lahko zadaj v prvi vrsti denar. Zato menim, da so stari starši pred rejniki.

Gost

#1797

2016-04-05 06:00

SKRAJNO SEM NEZADOVOLJNA Z NAŠO DRŽAVO. VSAK DAN SE SPRAŠUJEM, KAM NAS TO PELJE ? ČE SI REVEŽ NASTRADAŠ, ČE SI *TAJKUN* SI SVETA VLADAR. PRI NAS VLADA KAPITALIZEM ENI SE KOPLJEJO V DENARJU, ENI NIMAJO KAJ DATI V USTA.

Gost

#1798

2016-04-05 06:45

Ker se z otroci ! Tako neodgovorno se ne dela, saj niso predmeti, da bi jih prekladali sem ter tja.

Gost

#1799

2016-04-05 06:46

Zelo sadistično od ljudi, ki delajo v socialnih centrih. Ti ljudje ne delajo v dobro otrok, ampak so tam zato, da imajo službo.

Gost

#1800

2016-04-05 06:49

CSD so namen samemu sebi, ne ljudem, kar je dokaz v tem primeru. Grozljivo je, da se sklicujejo na to, da delajo v dobro otrokoma. Kaj je lahko dobro, da otroka naenkrat odtrgata od svojih domačih (starih staršev) in dajo v popolnoma neznano? družino. Tudi, če je res, da stara starša nista dovolila obiskov sorodnikov po očetovi strani, se vprašam, ali ni to razumljivo, kdo bi želel imeti stike s sorodniki morilca njune hčere. Gledati je treba tudi po človeški plati, ne po zakonih in členih. Otroka nista neka dokumenta, ki jih urejamo z zakoni. TO SO ŽIVA BITJA S ČUSTVI IN POTREBAMI. Nedopustno je , da neka "strokovna" delavka odloča o življenju otrok in določi, kaj je zanju najprimerneje...Malčka je umoril njun oče, ki ima edini pravico odločati, lepo vas prosim saj smo "bolni" in birokratsko zaslepljeni. Ali se zavedajo birokrati, da je umoril mamo otrokom in jih je že ogrozil in zaznamoval za celo življenje. Kako bi lahko po prestani kazni postal njun skrbnik, čeprav je oče, ki očitno ni sposoben sprejemati odgovornosti v življenju (sprijazniti se z dejstvom, da ga je žena-partnerka zapustila). Kdo jamči, da tak človek ni sposoben položiti roke tudi na otroka, saj je veliko primerov, ko starš ubije otroka in sodi še sebi. Taki primerki ne morejo in niso primerni za vzgojo. Če ne more živeti s posledicami, naj sodi SAMO sebi nima pravice posegati po življenju drugih. Naj zaključim z mislijo, da so inštitucije dokazale, da stari starši nimajo pravice do vnukov po sedaj veljavnem družinskem zakoniku...