Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#1701

2016-04-04 04:50

Tudi mene so vzgojili stari starši in bilo mi je lepo, ker sem bila pri svojih.

Gost

#1702

2016-04-04 05:04

CSD v Sloveniji ljudem ne pomagajo, ampak jim grenijo življenje.

Gost

#1703

2016-04-04 05:12

zato ker edino stari starši lahko dajo svojim vnukom ljubezen vse kar ob takšnem primeru otroci pogrešajo. Lahko so rejniki super ampak ljubezni prave jim ne morejo dati.

Gost

#1704

2016-04-04 05:41

Peticijo sem podpisala v podporo starima staršema, ki si edina zaslužita skrbništvo. Popolnoma sem ogorčena nad delom CZS Velenje in direktorici sem tudi napisala ogorčeno pismo. Nemudoma mora odstopiti! Sprašujem se ali so ortoci po tragediji, ko ostanejo brez staršev državna last?

Gost

#1705

2016-04-04 05:50

Socialne službe se "z zobmi držijo zakona", dejansko stanje pa jih včasih ne zanima

Gost

#1706

2016-04-04 05:53

NIHČE nesme krasti otrok ljudem ki skrbijo za njih !!!!!!!
Tudi bogovi na socialnih centrih ne !!
Najprej naj dokažejo in javno potrdijo,da se je otrokom godila
krivica,nato naj ukrepajo.
Kdo je boljši skrbnik,dedek in baica,ČE STA "NORMALNA",ali
tujci ????Mislim,da tu smrdi po denarju ali osebni maščevalnosti

Gost

#1707

2016-04-04 06:02

ker je to totalni absurd, kajti stari starši so definitivno v tem primeru najbolj primerni za svoja vnuka,ki sta jih vzgajala že pred odtujitvijo , otroka pa tudi navezana nanju. Socialni službi, ki dela brez čustev (kljub trenutno veljavni zakonodaji) pa se pripiše en velik vprašaj, ali so se ti ljudje vprašali, kako bi se počutili, če bi šlo za njihove otroke oz. vnuke?

Gost

#1708

2016-04-04 06:12

Nevem kaj naj rečem v tej zgodbi. Da najenostavnejših stvari, logičnih ne znamo rešit, ampak jih je treba zakomplikcirat in to na škodo ubogih otrok. Srečni bi lahko bili, da so stari starši še pri močeh in da želijo vnuke pri sebi. Ne pa da jim jih vzamejo. Razrešiti takojj velenjsko direktorico CSD.

Gost

#1709

2016-04-04 06:37

Ker vem, kaj pomeni pravo skrbnistvo za otroke, ki je odlocilnega pomena za zivljenje otrok in slabe odlocitve CSD-a, ki v vecini primerov podsjo odlocitev na podlagi teorije in nikoli lastnih izkusenj - dolgorocno gledano so stari starsi VEDNO boljsi skrbniki,kot starsi, ker so modrejsi in je njihov cas neprecenljiv v primerjavi s starsi,da ne govorimo o tujih ljudeh, kamor pride otrok po taki tragediji...

Gost

#1710

2016-04-04 06:42

Sramota za center za socialno delo. Stari starši so prvi da poskrbijo za svoje vnuke, ne glede na kvadraturo v kateri živijo. Bi jim pa center za socialno delo dodelil večje stanovanje, ne da jim jemlje vnuke!!!!!

Gost

#1711

2016-04-04 06:55

da se otroka vrneta nazaj starim štaršoma saj to je sramoten kaj je naredila ta prezobraznica kar ugrabila ju je

Gost

#1712

2016-04-04 07:01

Zato, ker se mi dobesedno gravža to "čistunsko" vmešavanje države in svetohlinsko obnašanje. Včasih je situacija bolj očitna in močnejša od vsakega pravnega razlaganja. Ni samo pravo v življenju, to bi enkrat birokrati morali razumeti, če bi imeli malo empatije. S tako "čistimi" situacijami pa (vsaj moj občutek je takšen) si samo perejo roke pred javnostjo, češ "samo za otroke nam gre". Nagravžno!

Gost

#1713

2016-04-04 07:05

ne strinjam se z načinom ravnanja csd z otroki in njihovimi skrbniki!!!

Gost

#1714

2016-04-04 07:21

vnuke nazaj dedku in babici, takšno ravnanje škoduje otrokom za njihov razvoj, doživela velik šok ob izgubi mamice sedaj pa še to...katastrofa

Gost

#1715

2016-04-04 07:33

Saj je absurd, če so živi in zdravi stari starši, da bi jim ne dali skrbništva

Gost

#1716

2016-04-04 07:35

podpisuje zaradi:
1.če je potrebno za polno upokojitev delati do 65 leta, človek, ki je star 56 let ne more biti prestar za vzgojo otroka - tudi vzgojiteljice in učiteljice bodo stare 65 let, ko bodo še vzgajale otroke!
2.Jaz sem stara 64 let pa mi starši z veseljem pustijo otroke v varstvu in v vzgojo.
3. Velika sramota za brezčutne socialne delavce - želim jim, da bi razumeli kakšno škodo so naredili obema otrokoma, da jim bo njihova vest to tako močno očitala, da bodo prepoznali zlo po katerem so ravnali.


Gost

#1717

2016-04-04 08:06

otroci morajo živeti skupaj s svojo družino, ne glede na to ali so to starši ali stari starši, ne pa pri nekih tujcih,,ki rejništvo izkoriščajo za pridobitev dodatnega dohodka.

Gost

#1718

2016-04-04 08:39

Babica in dedek mojega otroka sta starejsa od babice in dedka teh dveh fantkov, pa vem, da bi v takem primeru najbolje poskrbela za mojega otroka. Nikoli si ne bi zelela, da otroka vzgajajo cisto tuji ljudje in iskreno, ne verjamem, da z vec ljubezni.

Gost

#1719

2016-04-04 08:45

ker menim, da je potrebno vsak primer obravnavati posebej in se ne sme zaradi formalnih razlogov, ki jih centri za socialno delo pogosto "utemeljujejo z strokovnimi razlogi" odvzeti otroke odgovornim (starim)staršem, to ni prvi primeer , ko so strokovni socialni delavci iz banalnih vzrokov odvzeli otroke iz družin - okolja kjer je bilo zanje ustrezno - dobro poskrbljeno, za take primere si vzamejo dovolj in preveč časa. Ko pa se v nekaterih drugih , kričečih primerih sploh ne zganejo in si zatiskajo oči nad zlorabami, češ nihče nam ni to prijavil, cela okolica pa že dolgo govori o razmerah - če bi bili na terenu in bi prisluhnili bi vedeli, če pa sediš v pisarni in "premakneš svojo rit" le ko se ti zazdi ali pa se delaš neumnega v primerih ,ko bi lahko kot strokovni delavec v stiski pomagal, pa se izgovarjaš, češ niste vprašali po tem, ...., se pa vprašuješ na katero šolo so hodili - na šolo za socialne delavce ali na šolo za predpotopne birokrate.

Gost

#1720

2016-04-04 08:56

Ker se mi to zdi kruto. Stari starši imajo več ljubezni kot pa rejniška drużina.

Gost

#1721

2016-04-04 09:02

Kot so ugrabili državo, ugrabljajo sedaj tudi otroke.To je kriminal.

Gost

#1722

2016-04-04 09:17

Sem posvojena oseba,imela sem srečo vendar vem kaj lahko otroci prestajajo ko so v reji.Morda bodo uredu skrbni starši morda pa lahko nastanejo take travme,da posledica teh spremlja lahko celo življenje.Ne delajte tega...saj otrokovih krikov želja nikoli ne upoštevate.

Gost

#1723

2016-04-04 09:31

Bolečina na bolečino. Starima staršema in fantkoma je treba pomagati. Zakaj socialne službe ne rešujejo težav takrat, ko jih je potrebno reševat? Zakaj ljubezen in skrb starih staršev nimajo vrednosti?

Gost

#1724

2016-04-04 09:41

Ker je sramota, da imamo taksne nesposobneze zaposlene na csdjih,ki namesto pomagati ljudem lle tem unicujejo zivljenja in se izzivljajo na nedolznih otrocih.

Gost

#1725

2016-04-04 09:46

Saj se sploh ne zavedajo kaj so naredili otrokom,delati morajo v prid otrok ne pa zakonom!