Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#151

2016-04-01 05:33

ZA OTROKE GRE!!!!! ne delajte v dobro otroku, če sploh ne veste kaj je dobro za njega...in v tem primeru ABSOLUTNO ODLIČNO da ostaneta pri babici in dedku v domačem mirnem okolju!!! Ali nista pretrpela že preveč??? Tudi če se meni in moji partnerki kadarkoli kaj zgodi, želim da družina ostane družina in ne reja pri drugih tujih ljudeh!!!!

Gost

#152

2016-04-01 05:33

Upam da dedek in babica dobita vnučke nazaj, ker bi bilo to najbolje za otroka.

Gost

#153

2016-04-01 05:34

Porazno "delovanje" csd-ja. Potrebno je spremeniti zakon, ki pravi, da ima morilec oce se pravice roditeljstva. V primeru, ko roditelj umori drugega je to totalno sprevrzeno! A bo hodil skupaj z otrokoma na grob svecke prizigat??? Takoj naj drzavne sluzbe vrnejo otroka starim starsem, direktorici csd-ja prepovedati, da bi se sploh kdaj delovala v socialni sluzbi!!!

Gost

#154

2016-04-01 05:34

Sramotaa!!! Sli so cez pekel, zakaj spet?!

Gost

#155

2016-04-01 05:35

Ker se v tej ljubi Sloveniji godi večna krivica.
Otroke jemljejo ljudem , ki jih imajo radi , tam kjer
pa bi morali ukrepati pa tega ne storijo.

Gost

#156

2016-04-01 05:35

Podpisala sem zato,ker mislim da otrokoma nebo nikjer boljse kot pri dedku in babici.

Gost

#157

2016-04-01 05:37

Zato da nase socjalne sluzbe pricnejo nekaj delati

Gost

#158

2016-04-01 05:40

Podpisala sem zato, ker bi bilo edino v prid otrokoma, da ostaneta pri starih starsih. Ze tako je csd dovolj skode naredil, da so otroke na tako krut nacin vzeli in dali neznacem. V taksni drzavi si ne zelim ziveti, kjer bodo nesposobnezi odlocali, komu dodeliti otroka. Podpisem pa tudi peticijo za tskojsnii odstop direktorice csd Velenje in za vse tiste, ki so to dovolili da se naredi.

Gost

#159

2016-04-01 05:40

Peticija se mi zdi primerna za primer, ki se je zgodil in mi je všeč zato srčno upam, da bo peticijo podpisalo čim več državljanov Republike Slovenije. Tako bomo dokazali, da smo država kjer znamo stopiti skupaj, si pomagati, ko je to potrebno. Deli med prijatelje in naj podpiše čim več oseb, da bo odzivnost čim večja bomo pripomogli k temu, da bodo otroci srečni in bodo v krogu dedkou in babic. Takšnih primerov je v naši državi veliko in mnoge poznam tudi sama, poznam zgodbe takšne in drugačne in si želim, da bi na CSD imeli vsi enake pravice,,glede na to, da jih nimamo. Ne zdi se mi primerno kaj so naredili z to družino, saj otroci niso krivi za napake svojih staršev, vendar se mi pa ne zdi prau, da jih je center kar odpeljal brez besed, pojasnila..najprej jih dodelijo babici in dedku potem pa tako?! Se sprašujem če imajo še sploh srce in če se zavedajo kakšno bolečino še danes preživlja družina in če vedo kako je otrokam, ki so po krivici zgubili očeta zaradi ne primernega dejanja očeta!

Gost

#160

2016-04-01 05:41

CSD ali druščina nesposobnih lenuhov , ki so ti sposobni uničiti življenje.

Gost

#161

2016-04-01 05:42

Nujno bi bilo tudi, da se zbrane podpise uporabi še za zakonsko spremembo, kajti danes sta ta dva otroka, jutri bodo že drugi, naslednič vaši, potem moji.
Otrok ni last države in čas je, da se začne upoštevati volja staršev, otrok itd.

Gost

#162

2016-04-01 05:43

Ker se tolahko dogaja samo v Sloveniji!!!! Druzina nima pravice, ampsk se gledajo prvo materialne dobrine.. Svet na glavo postavljen

Gost

#163

2016-04-01 05:43

Kar se dogaja je katastrofa. Center bi moral starim staršem pomagati, da bi otroci lahko normalno živeli pri njiju, kjer imajo vse pogoje in ljubezen. To kar so naredili je grozno, otroci se niso mogli pogovoriti s starimi starši. Le kaj jim roji po glavi, ker ni dedka in babice, mamica je pa že umrla? A so naju zapustili? Dali so naju drugam! Groza! Imajo samo razlago, ki so jim jo posredovali na centru, tuji ljudje. A si ti ljudje na centru predstavljajo, kaj spet otroka doživljata. Ti 'odgovorni' ljudje si naj zamislijo, kako bi v takem primeru bilo njihovim otrokom. Bi tudi za njih tako odločili? In to v času, kjer babice in dedki igrajo pomembno vlogo pri vzgoji in odraščanju otrok, kakor tudi pri varstvu in prevozih otrok v vrtec, šolo ter popoldanske aktivnosti, saj imajo starši takšen delovni urnik, da sami preprosto ne zmorejo. Če so dosodili, da imajo premajhno stanovanje, premalo denarja, naj jim pomagajo do večjega stanovanja, naj jim nudijo finančno in strokovno pomoč (oče ima v zaporu vse zagotovljeno). Naj ne gledajo na starost, saj nam po drugi strani grozijo in dopovedujejo, da bomo sposobni in vitalni delati do 67 leta! Zahtevati moramo, daj imajo tudi otroci možnost povedati svoje želje in zahteve. ZA OTROKE GRE! NAŠE OTROKE!

Gost

#164

2016-04-01 05:47

Sprašujem, kakšno vlogo je imel vrtec pri vsem tem. Stari starši so otroka zaupali tej ustanovi, potem pa jih je oddala brez da bi ju obvestila. Kaj porečejo "zakoni" o tem?
Maja Perne

Gost

#165 Re: Re:

2016-04-01 05:48

#129: - Re:  

 No to pa ni prav....v vsakem primeru so starsi prvi. 


Gost

#166

2016-04-01 05:48

Nihče ne more biti bolj primeren skrbnik otroku kot stari starši še posebej v tem primeru!

Gost

#167

2016-04-01 05:50

Odvzem teh dveh otrok starim staršem, ki sta srčno skrbela zanju (v primeru Škratek) me je zgrozilo. Nedopustno! Predlagam, da tisti denar, ki naj bi ga dobili rejniki dobita stara starša, pa si bodo skupaj privoščili večje stanovanje in še kaj. To ni bila nikakršna pomoč ampak zločin.

Gost

#168

2016-04-01 05:51

Peticijo se podpisala zato ker sem človek z srcem dušo in razumom.Ljudje ki pa so odredili odvzem otrok starim staršem pa niso ljudje so lačne zverine ki zaradi zakonodaje trgajo naše otroke na koščke.Bogi naši otroci.

Gost

#169

2016-04-01 05:52

Zato ksr se mi ne zdi prav da tako na grdi nacin vzamejo otroka. Ta otroka sodita zraven dedka in babice.

Gost

#170

2016-04-01 05:52

Ker gre za otroke .Nemora csd gledat na starost tukaj šteje ljubezen ! In ta babica in dedek tud nista tako zelo stara da nebi morala vzgajat !

Gost

#171

2016-04-01 05:53

Otroka sta že izgubila mater,csd pa je namesto,da bi delal v njuno dobro,jih je še pa iztrgal iz varnega zavetja starih staršev.Ker sta prestara?Imata premalo stanovanje?Sramota za širno Slovenijo in Evropo.

Gost

#172

2016-04-01 05:53

Naj država že neha enkrat manipulirati z nedolžnimi otroki.

Gost

#173

2016-04-01 05:53

Zato, ker CSD zadnja leta z preveliko pravico odloča o stvareh, ki niso relevantne in išče izgovore in neka butasta pravila.

Gost

#174

2016-04-01 05:54

Naj se naredi peticija da tale Koletnikova ostane brez sluzbe


Gost

#175

2016-04-01 05:55

z nobeno pravico nimajo tako jemati otroka iz vrtca ,pa še to, vzeli so otroka starim staršem in jih dali tujim ljudem, a res ni nobenega, ki bi to ustavil