ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH


Gost

#1326

2015-03-16 08:28

Zakaj ne bi vsi imeli enake pravice?!
Vajz

#1327 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-16 08:43

#361: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 A ti pa kar prevzameš kristjanstvo kot svojo firmo, ali kaj?  Kristjanstvo je kaj več kot biti član Cerkve. Jaz sem kristjan, in meni nihče ne bo govoril, kaj mi narekuje vest, ker imam lastno. In moja vest, pa tudi kristjanska zavest mi narekujeta, da nikogar ne stigmatiziram. Kdo si ti, ki se trkaš po prsih, da si kristjan, v isti sapi pa se postaviš v vlogo božjega razsodnika? Tudi pedri so božji otroci. In tudi oni imajo pravico ljubiti in biti ljubljeni. In ne, s prižnic se ne širi božji glas, temveč glas Peklenščka. Kajti, božji glas nikoli ne kliče k sovraštvu in zaničevanju, ampak k ljubezni.


Gost

#1328 Re: Re: Re:

2015-03-16 08:44

#1325: - Re: Re:  

 1. Žal je prva točka brezpomenska, ker se človeštvo približuje točki, ko zunanji dejavnik ni več neznan. Morala, ki naj bi določala pravice, pa ne pride od nikogar od omenjenih. Morala je socialoški fenomen, ki nastane z uporabo empatije. Empatija ni le lastnost človeka ampak se dokazljivo pojavlja tudi pridrugih živih bitjih. Žal je do tega spoznanja bilo potrebno začenjati razumevati kulturo drugih živih bitji. V teh komentarjih pa se pogovarjamo o eni vrsti, ki se ne razume med sabo. Zalostno.

2. Družbeni konsenz je demokratični proces. Kot je Slovenija pokazala z udeležbo na volitvah in referendumih, je demkratični proces okrnjen. Je pa res, da je za demokracijo potrebna rast znanja. Brez znanja se demokratični proces spremeni v nenaivno udejanjenje volje, ki zavira razvoj. Doprinos posameznika mora biti maksimalno usmerjen v dobro skupnosti, da demokratični proces deluje.

3. Imeti otroka ni pravica, tako kot druženje ni pravica, sodelovanje ni pravica. Je pa vzgoja dolžnost družbe. Nobena pametna družba ne krati pravic posameznikov in jih ne razporeja neuravnoteženo. Najprej so bile problem druge barve kože,  potem je bi spol, sedaj je spolna usmerjenost, pote se bo nadaljevala in ustavljanje no opcija.


Gost

#1329 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-16 08:50

#1327: Vajz - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Lepo napisano. 

Nisem vernik in na enak način razumem vero. S spoštovanjem sem prebral zgornji zapis. 

Prava vera ne razdvaja in to ne pomeni, da se ne sme razmišljati s svojo glavo.

Cerkev že stoletja nasprotuje krščanskim načelom, a žal ima še vedno podporo. 


Gost

#1330 Re:

2015-03-16 08:55

#1301: -  

 O katerem naravnem zakonu govorimo?

Razmnoževanje nima nobene povezave z vzgojo. Ta povezava je naredila mnogim veliko slabega.


Gost

#1331

2015-03-16 09:25

sem za enakost in za svobodno možnost izbire s kom in kako uporabljati skupni življenjski prostor

Gost

#1332

2015-03-16 09:30

nič ne zgubim, nekdo bo pa nekaj pridobil.

Gost

#1333 Re: Re: Zadeva

2015-03-16 09:56

#1298: antikrist - Re: Zadeva 

haha, si opazil eno napako, pa kot pravi slavist soliš pamet - tko ja!!! TAKO da JE že s tega vidika... BITI ne bit...ja zagovedeno imaš pa prav napisano - RES SI


Gost

#1334

2015-03-16 10:23

Ker se strinjam z novelo zakona.

Gost

#1335

2015-03-16 10:39

Ker mislim,da ni prav,da večina odloča o manjšini.

Gost

#1336 Re: Re: Re: Re:

2015-03-16 10:41

#1328: - Re: Re: Re:  

1. Tukaj si pač vstavil na mesto oklepaja empatijo/sociologijo/kulturo drugih živih bitij.

2. Udeležba na volitvah in referendumih kaže okrnjen demokratični proces? Tole pa moraš malo bnoje pojasniti.

V kolikor s pojmom "znanje" ne misliš samo na ugotovitve/teorije/dejstva/"dejstva", ki so v skladu z ideologijo, ki se sklicuje na to znanje, se 100% strinjam.

3. Natako tako. Vendar del družbe meni, da je izenačevanje vseh partnerskih zvez v vseh pogledih prav tako neuravnoteženo kot bi bilo (in je bilo) neuravnoteženo take zveze kriminalizirati.


Gost

#1337 Re: Re: Re:

2015-03-16 11:23

#905: Ata - Re: Re:  

 Nimam kaj reči, žalostno ... Upam, da niste tako krivični in nespodbudni do lastnih otrok.

Je pa res, da je naša generacija (od 25 - 30 let) odtujena, nepovezana in neorganizirana. Kakšen sociolog bi najbrž to znal razložiti. Se pa stvari spreminjajo in mladi, ki prihajajo, so pripravljeni stvari vzeti s svoje roke - npr. stranka Združena levica, kjer je večina mladih in jo jaz tudi z veseljem podpiram in se poskušam udeleževati dogodkov, ki jih oni podpirajo. 

Najbolj pa boli to, ko od starejših poslušamo, kako so se oni morali žrtvovati in kako so včasih morali skromno živeti zato, da imamo mi danes polne riti in ne znamo zase poskrbet. Na srečo moji starši ne razmišljajo tako, se mi pa smilijo tisti, ki morajo to doma poslušat.

Pravilno pravilni

#1338 Re:

2015-03-16 11:24

#1335: -  

Seveda ni prav..prav je, da manjšina odloča o večini..aja, to pa tudi ni prav..le kaj je potem prav?

Gostić

#1339 Re: Re: Re: Re:

2015-03-16 11:29

#1337: - Re: Re: Re:  

Združena levica ima večino mladih članov?? to je šala..

In ZL so čisto navadni oportunisti, kot vsi ostali slo politiki oz stranke ki so in so bile kdajkoli v parlamentu. Z raliko od ostalih so pa najbolj populistični, to jim gre pa zalo dobro od rok..ker je narod neizobražen, nerazgledan in razdvojen.

Sej, plače si še niso znižali na minimum, knede?

Common Sense

#1340 Re: Re:

2015-03-16 11:36

#216: ZA - Re:  

 

In pridemo do bistva - geji so super ljudje..geji niso:

- alkoholiki

- nasilni

v zakonih ostanejo večno, do smrtni obeh zakonskih partnerjev, pri njih pojem samohranilka/samohranilec ne obstajajo.

V bistvu bi človeška vrsta že od vsega začetka morala biti "gej" pa se je mati naravo malo uštela..in zato so vojne po svetu, lakota, kriminal, laži..ker večina človeštva ni "gej"..

 

 

 


Gost

#1341

2015-03-16 11:42

Ker se preprosto strinjam z njo!

Gost

#1342 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-16 11:51

#1339: Gostić - Re: Re: Re: Re:  

 To glede starosti članov je res zgolj predvidevanje - glede na starost poslancev in glede na moje vrstnike, ki jih podpirajo, ampak res nimam podatkov - se opravičujem. 

Pa saj to je debata za kje drugje ... Ni ravno relevantno tule.


Gost

#1343 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-16 12:05

Gostić

#1344 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-16 12:11

#1342: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 

Vse ok..na žalost jaz ne vidim politične izbire (opcije) ki bi bila kompetentna, povsod same laži inoportunizem na škodo bebavih in naivnih davkoplačevalcev.

Ampak ja, to ni debata za tukaj..


Gost

#1345

2015-03-16 12:23

Ker je ti osnovna clovekova pravica.

Gost

#1346

2015-03-16 12:37

a samo s klikom na link sem to podpisal????? odločno proti takemu načinu. Moj podpis izbrišite

Gost

#1347 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-16 12:38

#1336: - Re: Re: Re: Re:  

 1. Ni res, da sem samo zamenjal izraz z drugim, ker empatija je lastnost/obnašanje posameznika, ki gradi medčloveške odnose in je sociološko koristna za socialna bitja in ustvarjanje družbe. Ni le ideologija in zunanji dejavnik kot so Bog, narava in univerzum. Empatija je naučena lastnost, ki se jo posamezniki, ki živijo v urejenem okolju naučijo. Opažena je bila v različnih vrstah, v nekaterih virih so omenjeni samo primati.

2. Tu bom precej političen. Na žalost v postopkih ugotavljanja strinjanja na volitvah in referendumih neudeležba ni vpletena v postopek odločanja, zato so procenti izračunani glede na udeležbo. To pomeni, da z neudeležbo ne more nihče nakazati nestrinjanja z izbiro ali referendumskim vprašanjem. Tu je prvi problem našega sistema političnega odločanja.

Ja, znanje je znanje posameznika glede na katerega se odloča. Seveda je znanje usmerjano z ideologijam, ampak to je problematika izobraževanja, ki bi pozabi na vzgojo skeptikov.

3. Res je. Zato ne vem, če je problem ustavnega organa, da prepozna nova dognanja strokovnih organov in prilagodi zakonodajo glede na nova dognanja. 

Res pa je, da se Cerkev ne more šteti kot strokovni organ. Moja točka 3 je kot, da bi Cerkev spremenila dikcije v Bibliji, kar pa ni že leta in leta. Če spremljamo načela vernikov, ki pozitivno jemljejo načela iz svetih dokumentov, tega problema nebi bilo, ker bi bile že zdavnaj izravnane pravice vseh ljudi.

Žal ima človeštvo vse daljše generacijske korake in organizacije, ki temeljijo na generacijskih spremembah in tradiciji precej zamujajo z uvajanjem novih dognanj.

Teh težav nimajo samo organizirane religije, ampak tudi druga sociološka gibanja in ne nazadnje tudi ekonomija.....


Gost

#1348 Re:

2015-03-16 12:46

#1346: -  

 Ne bat. Če kliknete na link še ne podpišete. Vnesti morate svoje podatke potrditi. Potem je potrebna še potrditev podpisa s klikom na link v emailu, ki ga pošlje stran. 

To se pravi, da je treba dvakrat potrdit.


Gost

#1349 Re:

2015-03-16 13:30

#1346: -  

 za tele podpise pa ni dovolj, da si nepismen, tako kot za tiste proti 


Gost

#1350

2015-03-16 13:33

Naj živi mama!

Homoseksualca Domenico Dolce in Stefano Gabbana, sta na modni reviji v Milanu izkazala veliko poguma in srčnosti, ko sta se javno zavzela za tradicionalno družino. Čeprav sta si pred leti, ko sta bila par, tudi sama iskreno želela otroka, sta se mu kasneje odrekla. Zakaj? Gabbana se za to potezo ni odločil, saj se mu ne zdi primerno, da bi otrok odraščal z dvema očetoma. "Otrok potrebuje mamo in očeta. Menim, da je kruto, če se otrok vzame materi," je takrat dejal. Z njim se strinja tudi Dolce, ki je nekoč izjavil, da je kot gej prikrajšan za nekatere stvari, ob tem pa zrelo pripomnil, da  "v življenju pač ne moreš imeti vsega".

Dolce in Gabbana sta prepričana, da je edina prava družina tradicionalna družina. Pravita, da družina ne more biti modna muha, saj v njej biva "nadnaravno občutenje pripadnosti".  Spočenjanje pa mora biti dejanje ljubezni. Sta proti nadomestnemu materinstvu, saj verjameta, da "ima življenje svoj naravni tok, ki ga ne bi smeli spreminjati". 

Dolce je omenil, da je katolik in da se nikoli ne bi poročil. Ko so ju vprašali, če sta imela v Italiji kakšne težave, ker sta homoseksualca sta rekla, da ne, saj je istospolnih v svetu mode veliko. Že leta 2006 pa je Gabanna za Daily Mail  povedal, da "si ne zna predstavljati, da bi otrok odraščal z istospolnima osebama".