ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH

nekdo

#351

2015-03-11 16:08

Sramota ,da so zupniki proti , kajti vecina od njih je pedofilov , ki jih je treba zapret!

In pol so prav ti pametni kaj je naravno in kaj normalno. 

Svet se spreminja in nove generacije vodijo svet.

Ljubezn vsem, taksnim in drugacnim. Naj zivi ljubezen ,strpnost in mir!

blabla

#352 Re:

2015-03-11 16:08

#340: killurselvespls -  

 Napiše se prekleti, ne prokleti...kreten zabit!


Gost

#353

2015-03-11 16:09

Močno podpiram to peticijo, kot državljanka Slovenije ter kot študentka psihologije in sem zgrožena, da v naši državi obstaja tako nazadnjaško razmišljanje kot ga dandanes vidimo na poročilih. Grozno, da je sploh potrebno za take stvari imeti referendume in podpisovati peticije. Zahvaljujem se vsem, ki se borijo za enakost, bravo!

Gost

#354

2015-03-11 16:10

Za ljubezen!
Za otroke da gre, pa kaj še

#355

2015-03-11 16:12

Leta 2014 je bilo v Sloveniji 580 vlog za posvojitev in potem 42 posvojitev. V zadnjih 10 letih je bilo največ posvojitev na leta 2012 (70) in najmanj 2005 (24). Drugače se pa številke vrtijo tam okrog 40-50. Če vzamemo, da je homoseksualcev okrog 5 % prebivalstva (tako nekako je v tujini), bi v odprti družbi, kjer se jim ni treba skrivat, predstavljali okvirno tudi 5 % vseh parov. Za posvojitev bi za vse pare, ne glede na spolno usmerjenost, veljala ista pravila, tako da predpostavljam, da bi bili primerni v enakem odstotku kot heteroseksualni pari. Torej bi na koncu 5 % posvojenih otrok bilo dodeljenih homoseksualnim parom. To so 2 ali 3 otroci na leto. Torej bo v kateremkoli obdobju (zaradi 18-letnega odraščanja, torej 2-3 na leto krat 18) v Sloveniji povprečno 45 posvojenih otrok odraščalo pri takem paru. Petinštirideset.

S tem da študija, ki jo 24kul veselo širi naprej kot dokaz za slabo stanje teh otrok, ni verodostojna. Avtorja je kritizirala njegova lastna katedra, pa tudi ameriško združenje sociologov, ker je iz vzorca (zanalašč) vlekel napačne podatke (ni upošteval dodatnih okoliščin, zaradi česar je dobil točno tak rezultat, na katerega je upal, in ne objektivnih rezultatov). Tudi slovenska stroka je potrdila, da se tem otrokom življenje pri homoseksualnih parih ne pozna. Isto je potrdila ameriška stroka. In skandinavska.

Koliko laži na enem mestu, ta 24kul, jao.

Torej 45 otrok v družinah, za katere stroka pravi, da sploh niso problematične. A gremo zdaj štet otroke, ki so jih zlorabili duhovniki, za katere se je cerkev potegnila tako, da je storilce premestila, za žrtve ji je bilo pa vseeno? A bi govorili o izjavah izpred par let, kako so otroci pri verouku poročali doma, pa so jim rekli, naj nehajo, ker o tem se ne govori?

Za otroke da gre, ne me farbat.


Gost

#356

2015-03-11 16:14

Upam da nas je več, ki nimamo strahov,
da nam hoče nekdo nekaj vzeti

Gost

#357

2015-03-11 16:26

gre se za prihodnost otrok, spremenimo družbene norme, da jim omogočimo prihodnost v družbeno sprejemljivih družinah

Gost

#358

2015-03-11 16:26

Živimo v 21.stoletju!
Da pa RKC, ki je glavna nasprotnica tega zakona, zbira podpise za referendum proti, saj
"se najbolje spozna na družinsko življenje in ravnanje z otroki", je preprosto nezaslišano, absurdno!

Gost

#359

2015-03-11 16:26

V EU smo v 21. stol. Pa se drzava bo imela nekaj od tega.

Gost

#360

2015-03-11 16:28

A gremo zdaj štet otroke, ki so jih zlorabili duhovniki, za katere se je cerkev potegnila tako, da je storilce premestila, za žrtve ji je bilo pa vseeno? A bi govorili o izjavah izpred par let, kako so otroci pri verouku poročali doma, pa so jim rekli, naj nehajo, ker o tem se ne govori?

Za otroke da gre, ne me farbat.

 

Točno. Podpišem.


Gost

#361 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-11 16:28

#240: Vajz - Re: Re: Re: Re:  

 Osebna svoboda obstaja samo, dokler se ne pojavi Slovenec.

Potem jo ta z zakonom vzame kristjanom, otrokom in vsem, ki niso člani istega lelvosučnega ritopičnega borga. Hkrati svojo fobijo pred naravno družino skriva za "ljubeznijo", ki to ni in ne more biti takoj, ko si vzameš pravico do drugega.

nasprotujoča je ljubezen ki jemlje, ker pač ne obstaja. Ko boste levosučni dvospolniki to dojeli in ko ne boste več zahtevali otrok kot "pravic", potem se bomo pogovarjali o enakovrednosti.

Do takrat spadate na smetišče primitivizma in posesivnosti.


Gost

#362

2015-03-11 16:30

Namesto, da pišete kako bo otrok prizadet ker bo imel dva očeta/dve mami naučite svoje otroke, naj istospolno usmerjene ljudi spoštujejo, tako kot vse druge. Ne moreš diskriminirat nekoga zaradi spolne usmerjenosti, tudi istospolni partnerji si želijo otrok!

Gost

#363

2015-03-11 16:37

Za ohranitev!

Gost

#364

2015-03-11 16:38

s priznanjem enakih pravic za vse ljudi kot najvišjo obliko demokracije se popolnoma strinjam in jo podpiram...
Ni mi pa jasno , da se RKC..NAŠA spušča pod nivo kot je bilo vidno pri zbiranju podpisov .Ni dorasla napredni družbi in slogan Za otroke gre je tako za lase privlečen , da me je sram.

Gost

#365 Re:

2015-03-11 16:40

#355: Za otroke da gre, pa kaj še -  

 A to, da če se odloči 5 % istospolnih za vlogo o posvojitvi, kar pomeni 2500 novih vlog pa namerno pozabljaš?

jinx

#366

2015-03-11 16:45

 Smo v 21. stoletju. Čas je, da se tudi ta država začne tako obnašati in tega zavedati. #časzaenakopravnost


Gost

#367

2015-03-11 16:48

Žalostno je, da je za tako stvar potrebna peticija.
Za otroke da gre, pa kaj še

#368 Re: Re:

2015-03-11 16:51

#365: - Re:  

Saj nisem pozabila. O vlogah nisem govorila, govorila sem o posvojitvah. Na leto je namreč toliko posvojitev, kot je otrok, nič ne pomaga, če število vlog naraste. Tudi pri 3.000 vlogah bo posvojitev v povprečju samo 45.

In tvoja številka ni pravilna v nobenem primeru. Med 100.000 prebivalci moraš procentualno odšteti starejše in premlade, ostale vsaj razpoloviti (ker gre za pare), potem pa ugibati, koliko teh parov bi se odločilo za oddajo vloge. Vsi ne. Lahko pride več kot 5 % od 100.000, lahko manj.

Razen če misliš neproporcionalnost obeh tipov parov pri vlogah. Samo to je uugibanje, kot sem opisala zgoraj. Tudi če vse otroke dobijo homoseksualci, smo pri 45 na leto in 8.240 v danem času. Še vedno ful mala številka. Pa še zelo neverjetno, da bo do tega prišlo.

In še enkrat: študije potrjujejo, da to sploh ni problem za otroke, izračun je bil samo za ilustracijo, o kakšnem delu populacije v resnici govorimo.


Gost

#369

2015-03-11 16:52

Enakost za vse ljudi!

Gost

#370

2015-03-11 17:09

ker smo vsi enaki.

Gost

#371

2015-03-11 17:12

Dejmo resno nehat s hejtanjem. Ta zakon je pomemben in dober. Resno ljudje, sej ne živimo več v srednjem veku. Mamo elektriko in gospodarstvo modernega človeka. Lohk bi potegnil še naše glave iz r!^!in bi začel tko tud razmišljat.
ds

#372 Re: Re: Re:

2015-03-11 17:15

#194: nemaraneumnih - Re: Re:  

Sem kritično misleč in sem mlad in sem podpisal pobudo za referendum. Ergo ne posplošuj in ne govori v imenu drugih. Govori raje v lastnem imenu oz. kvečjemu v imenu 13.000 ljudi, ki so podpisali tole "peticijo". Verjemi pa, da je med podpisniki pobude za referendum več mladih, kot pa je vseh podpisnikov te peticije. In verjamem, da je večina bolj strpnih in vljudnih od tvojega komentarja.

Temeljnih pravic (do življenja v skupnosti, bolniških, dedovanja itn.) nihče nikomur ne odreka. Zanimivo, prav tisti, ki jih mečeš v fekalije, so vložili največ rešitev in pobud za ureditev tega področja. Kritično misleč človek pa razume, da niso vse pravice "temeljne" pravice. Dva moška npr. težko samostojno odločata o rojstvu otrok, se ti ne zdi? Sploh pa otrok ne more biti nikakršna pravica kogarkoli. Ima pa otrok pravico do odraščanja v zanj optimalnem okolju. In Ustava RS posledično ščiti družino, materinstvo IN očetovstvo, tukaj ni kaj dodati in odvzeti. Meni se zdi ta zapis jasen, verjamem, da tudi tebi.

Lep večer želim.


Gost

#373

2015-03-11 17:16

Veliko otrok je brez staršev ki jih usakdo potrebuje. Kdo smo mi da bi sodili!!!

Gost

#374

2015-03-11 17:16

Edino pravilno!!!

Gost

#375 Re: Re:

2015-03-11 17:20

#180: Natasa - Re:  

  Tako je: Teorije zarote, laži, pesek v oči in sramota za intelekt - sramota pravim pa zato, ker želite dajati vtis tehtnih argumentov, a že na prvi pogled je jasno, da je vse skupaj larifari - mislim, halo?? Kakšni LGBT certifikati? Pa da bodo na državne stroške najemali revne nadomestne matere ... Pa razne "teorije spola", kjer ni niti enega imena filozofa, sociologa, nobenih konkretnih tez ali utemeljitev. Saj človek ne ve, ali bi se jokal ali bi se smejal!