Zahtevamo ukinitev 152,40 € letne prisilne RTV članarine - RTV programe naj si kodirajo

PETER HLAPEC

#601 RE

2016-05-03 19:34

Ukiniti rtv narocnino in to TAKOJ! Na RTV s Filijem na celu, so se sele sedaj spomnili -  za nekatere po mnogih letih, ki so pogodbeno sodelovali z RTV, da jim blagovolijo dati zaposlitev za nedolocen cas za 4 ure!!! Ker je to cenejse za njih!! Banda!!

onenem imajo pa tako na radiu kot tv cel kup ljudi, ki so med delovnim casom non stop zunaj na kafetkih, pivu ali pa "ta kratkih". 

 


Gost

#602

2016-05-03 19:35

Naj se zakodirajo. Kdor bo hotel plačati, bo plačal, če in ko se bo sam odločil, ne pa pod prisilo.


Gost

#603

2016-05-03 19:37

ne gledamo plačevat pa moramo.lp

Gost

#604

2016-05-03 19:39

Zakaj na rtv Slovenija predvajajo reklame, če pa jo prisilno financirajo vsi slovenski državljani?
Resnicoljubec

#605

2016-05-03 19:40

Poznam RTV kar dobro. Razen nekaj deset ljudi, ki dejansko delajo, jih nekaj sto samo meša meglo. Fikusi, ki so po vezah prišli do dobrih služb. Plačujemo jih pa seveda mi, druge izbire sploh ni. Da ne govorim o že zdavnaj odsluženem kadru, večno prisesanem na RTV. Pa program? Res je, nekaj je kvalitetnega. Malo sicer, a vendar... Ni normalno, da plačujemo RTV "prispevek" gledamo pa reklame. Novinarji? Tretjerazredni! Na nivoju kake zanikrne komercialne TV, recimo POP TV. Seveda pa krulijo po všeči trenutnega režima. Pravo novinarstvo, sploh pa neodvisno je v Sloveniji že zdavnaj mrtvo. So samo še copy/paste mojstri. RTV si je sama napisala zakone. Medtem, ko zločin lahko zastara, pa ne more zastarati neplačan RTV "prispevek". Preberite si Zakon o javni RTV. Pomnožite 152,4€ s številom električnih priključkov (gospodinjstva) v SLO, potem pa ocenite, kaj dobite za ta denar. LP


Gost

#606

2016-05-03 19:41

ker vsi programi se sami financirajo zakaj bi državno podjetje podpirali če nočemo gledat njihove tv

Gost

#607

2016-05-03 19:51

Podpiram peticijo ker me popolnoma neupravičeno in v prisili silijo da plačujem nekaj kar sploh ne uporabljam,v tem primeru ne gledam,programa rtv slo. Zato se mi ne zdi pošteno da finansiram ene ljudi ki neznajo ustvarit pet minut programa da bi rekel to pa se da gledat. Prosim če je kakšna možnost da zakodiram rtv slo vse programe če se bodo popravili pa bom zakupil kodo pa je to to. Upam da bo uspela peticija.

Gost

#608

2016-05-03 19:53

Ker ne verjamem in ker so poročila prirejeni in tudi lažljivi, sploh ničesar ne izveš, kaj se dogaja v Sloveniji. Na TV so vedno isti obrazi, po mojem imajo veliko denarja, saj so voditelji vsaki novi po najnovejši modi od vrha do tal, vsak dan nova frizura, zanimivo tudi nov obraz, stalno prisiljeno smejanje - za mene ni kvaliteno ali zanimivo, stalno se ena ista stvar ponavlja. Naj bolj me moti, da politike ne obravnavajo enako - z istimi takorekoč vatli, ampak ene v celofan zavite ali pa nič, druge pa lahko rečem nesramno. V glavnem več nezanimivo kot zanimivo. Najbolj me moti prekinitev filmov, ne samo zaradi oglasov, ampak tudi z dolgimi inserti reklame drugega filma. To žre živce. Pa ne moti samo mene, večina se pritožuje. Občutek imam, da jih sploh ne zanima, da smo mi gledalci zadovoljni.

Gost

#609

2016-05-03 19:53

Ker se v tej državi samo še krade in nic drugega. Kako lahko nekdo nekoga prisili, da plačuje za nekaj kar ne uporablja?? Celo vec...celo tako je narejeno, da morajo plačevati prispevek avtomatsko vsi tisti, ki imajo elektriko doma!!! hallo??wtf???

Ne hvala!

Gost

#610

2016-05-03 19:58

Peticijo sem podpisal: Zaradi neobjektivnega, pristranskega poročanja, zaradi prikrivanja enih in potenciranja drugih tem, zaradi očitnega protežiranja ene politike, zaradi nasilnih novinarjev, ki brez vsakršnega žlifa skačejo v besedo, zaradi podtikanja in laži, zaradi poraznega izbora filmov, zaradi enostranskega kriterija izbora gostov pogovornih oddaj, zaradi suspendiranja Ravnohriba in Preaca, zaradi popolne odsotnosti samokritike in odzivnosti vodstva in urednikov na pripombe gledalcev, zaradi..

Gost

#611

2016-05-03 20:05

Prevec negativnega, reklam

Gost

#612

2016-05-03 20:05

resnica.....

Gost

#613

2016-05-03 20:16

Je že čas, da nehamo plačevat dopuste, hiše v tujini in avte!

Gost

#614

2016-05-03 20:25

Ker se mi zdi predrago! Nekateri nimamo za kruh

Gost

#615

2016-05-03 20:28

To ni za nikamor ponavljajo stvari....ne dopustno
Vsiljen prispevek

#616

2016-05-03 20:36

Ker je rtv prispevek res "usiljen"gleda pa rtv nihce!Plačujem 47€ amis tv in zakaj moram še dodatno rtv??


Gost

#617

2016-05-03 20:38

Ne zdi se mi prav, da me država prisili plačevat nekaj, kar ne uporabljam-gledam. Menim tudi, da RTV Slovenija ni politično nevtralna, ter da s svojimi reklamami in podobnim programom,kakor ga imajo privatne-komercialne televizije le tem nepošteno konkurira. Menim tudi, da javni zavod RTV zaposluje neverjetno število ljudi in zunanjih sodelavcev, ter da sredstva nekontrolirano odtekajo v privatne žepe.

Konec davka na televizijo!

Gost

#618

2016-05-03 20:50

Naj RTV zakodira in vsak,ki ga hoče gleda , naj plača.
Gost

#619

2016-05-03 21:08

Imajo pa ideje;


"Obveznost RTV-prispevka ni vezana na gospodinjstvo, temveč na družino, za družinske člane pa po Pravilniku o načinu prijavljanja in odjavljanja televizijskih in radijskih sprejemnikov ter o načinu plačevanja prispevka za programe Radiotelevizije Slovenija štejejo zakonec oziroma zunajzakonski partner in njuni otroci, ki nimajo svoje družine. Če si je torej otrok že ustvaril svojo družino in z njo živi na istem naslovu kot starši, je mlajša družina prav tako zavezana k plačevanju RTV-prispevka ne glede na to, da je v hiši en elektro priključek," še pojasnujejo na nacionalni televiziji.



Še dobro, da ne računajo po glavi kot komunala.


Gost

#620

2016-05-03 21:09

Še rajši pred mikrofonom , javno.Ne takole.Pa ne želite si.Preveč je gnilo vse

Gost

#621

2016-05-03 21:12

ker je skrajni čas, da se ukine

Gost

#622

2016-05-03 21:14

Prisiljevanje v plačilo storitve, ki je sploh ne uporabljaš, je milo rečeno KRIMINAL!!!!

Gost

#623

2016-05-03 21:21

Podpisal sem zato ker ne prenašam debeloglavih ljub. županov in murgelskih komunajzerjev ,najmanj pa strašljivo ljerko bacil.

Gost

#624

2016-05-03 21:23

Podpisal sem zato ker ne prenašam debeloglavih ljub. županov in murgelskih komunajzerjev ,najmanj pa strašljivo ljerko bizilj.


Gost

#625

2016-05-03 21:32

KER NE GLEDAM PROGRAMA RTV LJUBLJANA.



Plačilo oglaševanja

To peticijo bomo oglaševali 3000 osebam.

Izvedite več ...