PETICIJA PROTI POSTAVITVI SPOMINSKEGA OBELEŽJA DOMOBRANCEM V GRAH


Gost

#326

2014-04-03 06:22

Domobranci so se pridružili okupatorju,torej so izdajalci.Nemci in pomagači so bili pregnani s strani partizanov in od podpori zaveznikov.Spomenik bi potrjeval,da smo naredili narobe,da smo jih pregnali.
Sramota za Slovenijo je takšen "kamen".
Izviram iz Kočevske,tu ni bilo izdajalcev.Po podatkih je bilo v partizanih celo625 kočevskih nemcev. Spomenika domobrancev nesme nihče postaviti!

Gost

#327

2014-04-03 06:41

ni primerno in dopustno zaradi kolaboracije domobrancev in tisočev, ki so morali zaradi njihove izdaje v taborišča. Menim, da bi morali sprožiti ustavno presojo njihovega delovanja.

Gost

#328

2014-04-03 07:01

Kako se znajo nekateri sprenevedat in s svojo predrznostjo celo prepričat del ljudi, da imajo prav !!??? Ne vem če bi si še v kakšni državi to lahko dovolili, da kolaboracionisti zahtevajo po zgubljeni vojni taka obeležja za svoje delo !!??? Namesto da bi bili hvaležni,da jih ne doleti še kakšna kazen, provocirajo in žalijo ljudi, ki so resnično nekaj žrtvovali za svobodo. Pa da nebi kdo mislil, da sem generacija borcev-partizanov, ne sem precej pozneje rojena, vendar se zavedam kaj bi bilo, če bi bila zmaga drugačna, kar pa očitno nekateri niso sposobni, oz ne vem zakaj niso odšli iz te države, ki je bila tako krivična do njih ??? Je posredi korist, ali pa bojo do konca provocirali in na tak način delovali v duhu "domobranstva". Celo v sosednjih državah si četniki in ustaši kaj takega nedovolijo, pri nas pa je vse možno.

Gost

#329

2014-04-03 07:02

Do tega dejanja (postativne takšnega obeležja) ne sme priti nikoli. Na kaj takšnega se niti ne sme pomisliti.

Gost

#330

2014-04-03 07:16

Ve se, kdo je začel vojno in kdo se je pred njimi branil...

Gost

#331

2014-04-03 07:22

Res me je sram, da živim v taki državi,ki vsak dan spreminja zgodovinska dejstva,kot bi bili na licitaciji, "kdo da več". Res sramota, da jim je to dovoljeno - uradno !!!

Gost

#332

2014-04-03 07:23

Ali ni dovolj , da nas že sedaj razdvajajo !Spomeniki pa se postavljajo le pozitivnim osebam ali dejanjem ne pa tistim , ki so pod znakom križa prisegli satanu , proti svojemu narodu !

Gost

#333

2014-04-03 07:36

BOLJ, KOT JE3 FOLK SPRT IN MEDSEBOJNO OSOVRAŽEN, LAŽE JE GEHIRNKRIPLOM VLADATI.
MORDA SE VRNE ČAS, KO BO POTREBNO VSEKOVATI ZVEZDE; PO HACETU................

Gost

#334

2014-04-03 08:08

Moja pokojna starša sta verjela v pravičnost sistema.Pogrešam ju,po drugi strani pa ju ne morejo žalostiti takšne nerazumljive odločitve po tolikih povojnih letih.Vseh krivic se ne da popraviti lahko pa se vsi trudimo za sožitje v tej naši lepi in vedno bolj revni Sloveniji.Ne moreš pa spremeniti tega kar si že naredil!!

Gost

#335

2014-04-03 08:16

osvoboditi domačine pred okupatorjem ni isto, kot se podrepno pridružiti okupatorju
Irena

#336

2014-04-03 08:26

Nikar ne poveličujte žalostnih likov Slovencev, ki so se pridružili okupatorju, da bi nas "osvobodili". Tragično ampak resnično. Naj svetu vlada mir in naj vsak prevzame svojo krivdo in s tem živi.

Gost

#337

2014-04-03 08:53

Vojna se je končala tako, da so bili, so in bojo ostali izdajalci slovenskega naroda.

Gost

#338

2014-04-03 09:15

Za namig. Samo pomislimo kaj bi bilo, če takrat ne bi zmagali zavezniki. Verjetno bi na tej zemlji živeli samo ljudje arijske rase, nemško govoreči ipd., pa nam je že vse jasno.

Gost

#339

2014-04-03 09:29

res da sem rojen po vojni, ampak ne razumem kako enim ne gre v glavo, kdo je sodeloval z okupatorjem in kdo ne

Gost

#340

2014-04-03 09:33

kar je preveč je preveč!!!

Gost

#341

2014-04-03 09:36

Močno podpiram to peticijo, čeprav je le-ta dokaj
mila oblika. Še bolj bi morali poudariti boj naših staršev med NOV in njihov osebni prispevek k osamosvojitvi Slovenije.

Gost

#342

2014-04-03 10:22

Zgrožen sem in skrajni čas je, da se o teh in takih zadevah obvesti svetovne veteranske in druge organizacije(OZN itd.)

Gost

#343

2014-04-03 11:02

Domobranci v nobenem zgodovinskem gradivu ali uradni korespondenci sil osi niso zavedeni kot "Slovenska narodna vojska", zato je sporen najmanj napis.

Gost

#344 Re: @251

2014-04-03 11:44

#276: - @251 Oprosti, tvoja razgledanost tudi kaže, da si hlapec jernej, ki išče svojo pravico in to je: velikega voditelja, za katerim si pripravljen skočiti v brezno, le da bo on po skoku odprl padalo in pristal v vicah z kupom konvertibilnih evrov, ti pa si boš ob padcu brez padala razbil bučo, tako kot mi vsi, saj smo le uboga raja brez inteligence - žal! In čeprav je bil moj stari starš partizan prvoborec in tudi umrli zadnje dni vojne (bil je zelo pobožen, pošten slovenec ne pa komunajzar), vas belogardiste in njihove simpatizerje ne obsojam, ker je to zame zgodovina. Nas sedaj pestijo druge težave: kako se znebiti iz političnih in gospodarskih mest VSEH rdečih, črnih, zelenih, rumenih, vijoličastih,...slovenskih novodobnih politikov in gospodarstvenikov, ki so dovolili, omogočili, velika večina pa tudi sami zlorabili to deželo in njene ljudi. Med njimi pa, bodi prepričan, je tudi tvoj veliki vodja (le zakaj me to spominja na zgodovino - ob začetku 2. SV je v Nemčiji raja tudi poslušala in vzklikala velikemu vodji in mu slepo sledila, ob koncu te norije, pa so tisti, ki so preživeli s sključenimi glavami, ponižani in poraženi spoznali dejstvo, da so bili le navadne ovce za zakol in da bo ceno njihove zaplankanosti in neumnosti plačevalo še veliko rodov za njimi.  Torej da zaključim: partizani so bili po večini običajni smrtniki in povečini verni (ne pa vsi), z belogardisti se niso "ujeli" le po eni osebnostni lastnosti in to je, da je bila večina (ne pa vsi), poštenjakarjev, ki si je želela svobodo, belogardisti pa so bili povečini (ne pa vsi) preračunljivci, ki so si želeli ugodnosti in kvizlinško vladanje naši zemlji in ljudem, pod taktirko nemcev, ki bi jih tako nagradili za izdajstvo. To so dejstva zgodovine mi pa raje poiščimo dejstva, današnjega trenutka in jutrišnjega dne, saj se nihče od nas ne bo nasitil ob gledanju nekih "udbomafijskih arhivov", ampak smo navajeni za preživetje vtakniti kaj konkretnega v usta, a ne?! Če pa si tako želite gledat arhive, jih odprite še za obdobje od 1991 do danes, da si ogledamo svinjarije naših vodij, potem pa sodimo in obsojajmo!!!


Gost

#345

2014-04-03 12:25

Arhiv RSlovenije verjetno še hrani podatke, kdo je bil zmagovalec v boju proti fašizmu in nacizmu in kdo je bil kolaborant.

Gost

#346

2014-04-03 12:43

bolniki, podpirate rdeče morilce, ki so v imenu načrtne revolucije že V LETU 1941 klali otroke, stare mame in dedke, brez, da bi jim kdo kaj hotel? Ko t.i. "bele garde" še nikjer ni bilo?!?!?!?

In temu smo se Slovenci uprli, pa jim pravite "izdajalci"?

Res ste sprani, poveličujete morilce Slovencev in zaničujete branitelje.

Fuck, Vam res ni pomoči....In pol se eni čudijo, kako je lahko Slovenija danes, ko cela Evropa spet prosperira, mi ostajamo na nivoju timbuktu črncev? Da imamo na oblasti potomce teh morilcev in klavcev Slovencev - sami lopovi, low life rdeča drhal, morilci, lažnivci? In se čudite, da smo "zaostali"?

Neverjeti ste, raja, res ste neverjetni....


Gost

#347

2014-04-03 13:03

Spoštovani!
Ker nisem bil zraven, ne morem komentirati dejanja v tistih letih.
Vendar bi pa rad zvedel za imena tistih ljudi, ki so PRODALI Domovino, požgali naš dom in poslali starega očeta in strica na Rab.
Zato je mogoče prav, da njihovi potomci IZDAJO njihova imena , da bomo vedeli koga se moramo IZOGIBATI.
Na žalost se še vedno trudijo , da bi postali HLAPCI!

Gost

#348 Re:

2014-04-03 13:09

#346: -

gnida, izdajalec, idiot, psihopat, sociopat, kmetavzar, debil, idiot, gnida, izmeček, iztrebek, janševec


Gost

#349 Re:

2014-04-03 13:10

#346: -

psihopati in idioti ste gnide janšistične belogardistične.

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2014-04-03 13:15