PETICIJA PROTI POSTAVITVI SPOMINSKEGA OBELEŽJA DOMOBRANCEM V GRAH


Gost

#276 @251

2014-04-02 13:05

Zanimivo, kako se eni lahko sprenevedajo. Govorijo o stanju v državi, katerega že od 1945 obvladuje rdeča mafija - tatovi, morilci, lažnivci. Navadna drhal, in človek se čudi, zakaj je v Sloveniji vse pokvarjeno? a Vi gospod veste, da so ti "osvoboditelji" pobijali tiste, ki so potem njihovo last lepo vzeli za svojo. Rekli so "nacionalizacija", ki pa ni nič drugega, kot rop. Denacionalizacija nas je pahnila v srednji vek? Ne razumem - a ni fer, da se vrne pokradeno, kar so ti rdeči morilci na svojo pest pokradli? Seveda boš stvari vrnil pravim lastnikom, in ne boš podpiral tega ostudnega zločinskega dejanja?

Kar se pa Cankarja tiče - seveda tega Slovenci ne vedo - ali veste, kako je umrl? Dva srbska plačanca sta ga pred lastno hišo pretepla do smrti. Zakaj? Ker je bil PROslovensko usmerjen in je sovražil balkan, ker je vedel, da s takimi ne bo šlo nikamor...Tega Vas pa v šoli niso učili, knede?

Laži, laži in še več laži s strani izdajalske rdeče zvezde, morilcev Slovencev....LAŽ JE NESMRTNA DUŠA KOMU7NIZMA!

Če bi vi "spranci" vedeli resnico, se ne bi tako obnašali.

Vglavnem, PODPIRAM postavitev spomenika slovenskim vojakom, ki so se načrtni revoluciji sami postavili po robu. Pogum velja!

Gost

#277

2014-04-02 13:09

sem striktno proti taki sramoti

Gost

#278

2014-04-02 13:37

Pridružujem se tej peticiji za katero pa se bojim, da ne bo imela željenega učinka. Na žalost je v slovenskem narodu približno 30% ljudi, ki so vedno bili in so tudi še sedaj pripravljeni ob vsaki priložnosti in za vsak denar se dati na razpolago vsakokratnemu sovražniku našega naroda.
Julija Kastelic

Gost

#279

2014-04-02 13:57

kmalu bodo še zmagovalci

Gost

#280

2014-04-02 13:58

Nikjer po svetu ne postavljajo spomenika izdajalcem naroda.

Gost

#281

2014-04-02 14:05

Sem verjetno še edina še živeča priča dogodkov omenjenega v peticiji. Kot 12. letna punčka sem bila prisotna v prostoru kjer je bila komanda tega napada pod poveljstvom Dakija. Ko so prišli poročat Dakiju, da so se domobranci v cerkvi predali, ko so partizani prišli blizu so domobranci pričeli streljati po njih. Več jih je padlo. Zaradi tega očitnega zločina je Daki izdal povelj, da jih unučijo. Ta hiša je bila ob bombardiranju porušena, očitno iz maščevanja. V hiši je bilo ubitih šest ljudi, skupnih žrtev je bilo 27 in to nedolžnih ljudi, ki niso bili ničesar krivi. Naslednje maščevanje domobrancev je bilo, ko so "črnorokci" v letu 1944. Ubili še dva člana iz porušene hiše.
Ker nočem ponovnega morebitnega

maščevanja zločincev nad mojimi vnuki prosim, da
imena ostanejo skrita.

Gost

#282

2014-04-02 14:32

kateri osel pa se je tega spomnil? pa menda ja ne naš dalejnc? on je ja bil predsednik komunističke omladine SFRj? kaj je že demenca tako huda, da je pozabil?

Gost

#283

2014-04-02 14:43

Sem sin partizana in delavca v proizvodnji.Moj pokojni oče bi se obrnil v grobu ,če bi izvedel kaj takega.
Pustite VSE mrtve pri miru in ne odpirajte starih ran . Zakaj ,vedno začnete s temi PIZDARIJAMI vedno pred volitvami(sedaj bodo volitve za v evropski parlament).Ljudje moji,ne pustite se manipulirati tako desni kakor tudi levi opciji.Oboji so ista BANDA,ki manipulirajo z nami .

Gost

#284

2014-04-02 15:01

Spet mešajo "jabolka in hruške". Komunisti ni enako Partizani!

Gost

#285

2014-04-02 15:16

Ne znam što bih rekao, osim: stop fašizmu i nato paktu...

Gost

#286

2014-04-02 15:38

Po oddaji Preverjeno, včeraj, 1.aprila, sedaj vsi veste, kdo je bil Niko Krajc, lastnik po denacionalizaciji vrnjenega zemljišča v neposredni bližini stare OŠ, kjer se sedaj bohoti že skoraj končan spomenik narodnim izdajalcem, belogardistom. Ta človek je pobegnil v Ameriko, ker je bil prevelika reva, da bi se pridružil izdajalcem naroda, sploh pa ne partizanom. Bil je namreč velik kapitalist, bogataš, zato je raje pobegnil čez lužo, da mu ne bi bilo treba koga morda materialno podpirati, pa čeprav njegovih belih somišljenikov. Zadnja leta pred smrtjo je z ženo, otrok jima Bog ni dal, živel v ljubljanskem hotelu Slon in očitno snoval maščevanje. Z darilom omenjenega zemljišča Novi zavezi v "želji", da tam postavijo spomenik kvizlingom, je zabil zadnji žebelj na krsto svojega naroda. Verjetno se sedaj iz onostranstva, saj si nebes ni zaslužil, privoščljivo smeji, ker mu je tako potuhnjeno in brez kazni uspelo razdeliti slovenski narod. Žalostno, da Nova zaveza s somišljeniki, ni znala razbrati trnka, na katerega se je ujela. Mi pa vemo, da čas dela za nas in da slehernega doleti pravična sodba!

Gost

#287 za 276

2014-04-02 16:01

Ti si resnično bolan! Tebe ne ozdravi nobena psihiatrična ustanova. Spelji se iz Slovenije. Na bruhanje mi gre ob takih izmečkih!

Gost

#288 Re:

2014-04-02 16:19

Zgodovinar

#289 Re:

2014-04-02 16:29

#30: -

Kdo pa je rekel, da MORANMO kaj plačati?

Slovenec

#290

2014-04-02 16:50

Britanski zgodovinar Watson je nekoč zapisal:

Da je preteklost ključ za razumevanje sedanjosti, velja povsod po svetu. Samo v srednji in južni Evropi je sedanjost ključ za vrednotenje preteklosti. Posebej ustvarjalni so na Balkanu, saj je tu politika možna zgolj skozi izkrivljanje zgodovine.

Sic transit gloria mundi !

Gost

#291 Spoštovana 281!

2014-04-02 17:14

Nisi edina še živeča priča dogodkom v Grahovem leta 1943, ko so se vaščani s pomočjo partizanov končno znebili bele zalege. V oddaji Preverjeno je nastopila belogardistična podgana, ki se je takrat rešila tako, da se je skril v jašek. Škoda, da ga kasneje partizani niso potolkli, glede na to, da jih njemu pripadni zmerjajo z morilci. Tudi jaz vem, kako je potekal poslednji boj izdajalcev slovenskega naroda in hlapcev fašizma in nacizma. Ko so partizani obkolili cerkev in zvonik, v katerem se je skrivala bela golazen, so se ustrašili za svoja ničvredna življenja in strahopetno začeli mahati z usranimi gatami. Partizani so se približali, da bi jih razorožili, takrat pa so potuhnjenci pričeli streljati nanje. Ko je za to zvedel komandant Daki, je izdal ukaz. Zažgite! S tem so si partizani rešili življenja in se vsaj takrat, znebili sodrge. In zdaj jim je treba v Grahovem postaviti že četrti spomenik! Povojne generacije ne vedo imen kvizklingov, sedaj si jih bodo lahko prebrali na spomeniku, da bodo izdajalci in morilci slovenskega naroda in jezika, dobili tudi imena in bo jasno iz katerih hiš so bili!

Gost

#292

2014-04-02 17:31

Še to naj nekam NAPIŠEJO,ko so oni požigali,grozljivo mučili ter pobijali,skupaj z drugimi IZDAJALCI.
(se pod peticijo podpišem nič kolikorat,če je treba)
Lp,Srečo.

Gost

#293

2014-04-02 17:45

Srečo, tebi pa pamet ne služi več! Ti si za na odpad!

Gost

#294 292

2014-04-02 17:50

Komu je sploh do tvojega podpisa! Bedak!

Gost

#295

2014-04-02 17:50

Žalostno da se moramo boriti za svojo zgodovino na tak način in da je dovoljeno enim brez kazni spreminjati le to za katero je bilo prelito toliko in toliko krvi tudi ob pomoči le teh katerim se sedaj postavljajo spomeniki to se mi zdi nedopustno še bolj pa medel odziv politike na to

Gost

#296

2014-04-02 17:57

podpisala

Gost

#297

2014-04-02 17:58

Prosim vse Slovence, da prenehajo z vsemi aktivnostmi, ki nimajo nobene zveze s prihodnostjo nas in naših otrok. Dajmo otroke učit kako se pridela kruh in ne kako se seje razdor med ljudmi.


Gost

#298

2014-04-02 18:00

"Gestapo je rekel: strah nas je domobrancev!!!!, tako zlobnih zločincev še nismo videli. Gestapo se je učil od njih. In ko se je gestapo že razbežal, so domobranci in z njimi njihov nadrejeni. škof rožman, še vedno prisegali Hitlerju in nacizmu!" Neverjetno!

In takšnim zločincem njihovi idoli postavljajo spomenike???!!! In mi naj bi te svinjarije gledali in dopustili, da nas ropajo in za to skurijo NAŠ DENAR??? NIKDAR IN NIKOLI!!!


Gost

#299

2014-04-02 18:07

Saj ne moreš verjet !!! :-((
Banda !!!

Gost

#300

2014-04-02 18:15

Smrt fasizmu svoboda narodu