PETICIJA PROTI POSTAVITVI SPOMINSKEGA OBELEŽJA DOMOBRANCEM V GRAH


Gost

#301

2014-04-02 18:23

Kaj je z vami Grahovci, so vam besede obstale v grlu, ste onemeli! Ni nikjer nobenega, ki bi odstranil to sramotno grdobijo v Grahovem . Ste vprasali sedanjega cerkniskega zupana, kako gleda na to, kaj misli o tem in kako gleda na to, kar se dogaja v obcini-Grahovem.

Gost

#302

2014-04-02 18:58

Res je, Grahovci, pa kje ste ljudje, ko vam mažejo vas s takimi smetmi.Kdor je gledal zadnjo oddajo Preverjeno, mu je pa lahko jasno, kaj si misli cerkniški župan. Kot lisjak se je zvijal in iskal besede, da ne bi izdal, kakšne barve je. JJ je njegov vzornik, župan spada v njegovo stranko. Tudi vsi občinski svetniki so isto naravnani, v isti stranki! Kaže, da župan ne prenese demokracije.Tako ravnanje so podedovani ostanki izdajalcev. Mogoče bo cerkniški župan na otvoritvi sramotnega obeležja celo stal na častnem mestu in slovesno odkril spomenik! Fuj in fej!

Gost

#303

2014-04-02 19:22

Napiši komentar...

Gost

#304

2014-04-02 19:31

Če bomo šli tako naprej, pol lahko postavimo še spomenik Hitlerju, pa Mussoliniju, Mladiću, Miloševiću, Karadžiću....

Gost

#305

2014-04-02 19:45

Preklete belouške!

Gost

#306

2014-04-02 19:52

Žal domobranskega gibanja ne morem razumeti drugače kot kolaboracijo z okupatorjem, ki je tudi boj proti "brezbožnemu" komunizmu ne more upravičiti.

Gost

#307

2014-04-02 19:53

Kako je mogoče, da sploh pride do takih absurnih situacij, da moramo tako reagirati??

Gost

#308

2014-04-02 19:59

Z vsakim dnem, ko sem starejši (71 let), sem bolj ponosen na očeta, ki je bil partizan XIV. divizije (Bračičeva brigada). Spomenik v Grahovem pa je nacionalna sramota in daleč od sprave. Je provokacija, ki lahko pripelje do ponovnega prelivanja krvi. Stanje duha pa podobno kot pred 2. svetovno vojno: domobranstvo in RKC z roko v roki. Ne, hvala, za tako državo! Z današnjo izkušnjo ne bi več šel na plebiscit!

Gost

#309

2014-04-02 20:05

Grahovski domobranec je moji, takrat sedemletni mami grozil z puško uperjeno v glavo,če ne utiša psa. Veliki heroji, nedolžne žrtve, pajade!


Gost

#310

2014-04-02 20:12

Smrt fasizmu sloboda narodu

Gost

#311

2014-04-02 20:19

To se ne sme zgoditi kakor tudi ne spreminjanje zgodovine - vse dokler je živ samo eden, ki pozna natanko kaj in kdo so bili izdajalci, ki so pobijali svoje sonarodnjake vse zato, da bi njihov primarni delodajalec A. Hitler zavladal svetu. Cerkev jih je spočela in ta še dandanes gleda stran.
Slovenci ne bomo pozabili!

Gost

#312

2014-04-02 20:42

Ne odpirajte starih ran. Star sem 63 let in nisem obremenjen z ničemer. Sem "Veteran 1991" Mi na Štajerskem nismo imeli sovraštva med sovaščani. Sem proti postavljanju obeležij tistega časa.

Gost

#313

2014-04-02 20:45

Sramota, da se moramo v 21.stoletju ukvarjati s takimi zadevami, namesto, da bi mislili na prihodnost.

Gost

#314

2014-04-02 20:48

SRAMOTA ZA SLOVENIJO!
REALIST

#315 SPOMENIK NAJ BO

2014-04-02 20:51

PETICIJO SEM PODPISAL TAKO, A PO VSEH PREBRANIH KOMENTARJIH IN PREMISLEKU, SEM MNENJA, DA JE VSEKAKOR TREBA DOVOLITI POSTAVITEV SPOMENIKA V GRAHOVEM IZ VEČ RAZLOGOV.
- NISEM RAVNO PREPRIČAN, A VERJETNO BI TA SPOMENIK BIL UNIKUM ALI PA VSAJ EDEN ZELO REDKIH SPOMENIKOV KOLABORANTOM, IZDAJALCEM LASTNEGA NARODA, V EVROPI;
- KOT TAKŠEN BI S PRIMERNO MEDIJSKO REKLAMO POSTAL (RARITETNA) TURISTIČNA ZNAMENITOST, NE LE MED ZAVEDNIMI SLOVENCI, MARVEČ PREDVSEM MED PRIPADNIKI NACI-FAŠISTIČNIH NARODOV MED II SV, KI BI SE LAHKO PRIŠLI POKLONITI SPOMINU PADLIM SOBORCEM SVOJIH OKUPATORSKIH VOJSKA;
- OB TEM NI TREBA NITI OMENJATI KORISTI OD UMESTITVE GRAHOVEGA NA SVETOVNI ZEMLJEVID EDINSTVENIH "ČUDES", KAR BI MATERIALNO, FINANČNO IN PREDVSEM ETIČNO (DA O MORALNEM ZADOŠČENJU POSTAVLJALCEV IN NJIH SLEDILCEV NE GOVORIM) PRISPEVALO K RAZCVETU MESTA IN OKOLICE;
- NE STRINJAM SE S PREDLAGATELJEM POSTAVITVE SPOMENIKA "VELIČASTNI TROJKI" V LJUBLJANI SAJ BI ROMANJE PRISTAŠEV SDS IN ČASTILCEV KOLABORACIJE V GRAHOVO DODATNO PRISPEVALO K PREPOZNAVNOSTI IN SLAVI NOVE SLOVENSKE ZAVEZE IN SLOVENSKE RKC TUDI V ŠIRŠEM GEOGRAFSKEM PROSTORU - VSAJ DO KRIMA!
- KORISTNO BI BILO ORGANIZIRATI TUDI VODENJE SKUPIN TURISTOV DO DOMAČIJ NA SPOMENIKU NAVEDENIH MUČENIKOV, KJER BI V POGOVORU Z GOSPODOM DOMOLJUBOM LAHKO DOBILI DODATNE OBRAZLOŽITVE ZLOČINOV KOMUNISTIČNIH MORILCEV.

Gost

#316

2014-04-02 21:05

Ne manjka dosti, da bomo z domobranskimi velespomeniki zakrili vse partizanske spomenike in spomenike žrtvam nacizma, fašizma in domobranstva.

lpo
Marko

Gost

#317

2014-04-02 21:15

Ne maram izdajalcev, ki so se bratili s sovražnikom! Če bi bil moj oče domobranec, bi se ga takoj odrekla!

Gost

#318

2014-04-02 21:58

Ne vem čemu taka vstrajnost, saj tisti kateremu so prisegli je že 70 let mrtev. Mogoče pa ima ta njihov idol svojega naslednika ali pa hočejo priti v Guinness-ovo knjigo rekordov. Pijanec se saj enkrat strezne, teli beli se nikoli.

Gost

#319

2014-04-02 22:23

Ne smijemo dozvoliti ni pod koju cijenu postavljanje neprijateljskih obiljezja.

Gost

#320

2014-04-02 23:20

Območje Notranjske ni bilo nikoli izdajalsko obarvano, zato me čudi da na tem koncu naše lepe deželi prebivajo ljudje, ki še danes podpirajo holokavst in pozdravljajo zločine fašistov in nacistov in vsa grozodejstva, ki so bila plod bolne domišljije iztirjencev kot sta bila vsemu svetu znana in po fanatični krutosti prepoznavna Adolf Hitler in Mussolini ter vsi ostali slaboumneži, ki se priključujejo oživljanju vsesplošnega zla 2.svetovne vojne.

Gost

#321

2014-04-03 04:29

Žalostno, kako nekateri želijo potvoriti našo zgodovino. Smrt fašizmu, svoboda narodu.

Gost

#322

2014-04-03 06:09

Odgovorne za postavitev spomenika domobrancem in njihovo poveličevanje,da so bili slovenska vojska,,bi bilo treba izgnat v RUSIJO,,,BANDA DOMOBRANSKA..LP
Šarh

#323

2014-04-03 06:14

Partizanska enota jih je šla s harmoniko in zastavo pregovarjat v prestop kdor hoče ali pa naj se umaknejo...takrat pa sta 2 mladinca užgala po njih s turna...

Gost

#324 Lučka Novšak Volk

2014-04-03 06:15

Izviram iz partizanske družine,vzgojena sem tako,da človek brani svoj dom,svojo domovino in vse kar ima sam,ter se ne priključi nekomu tujemu,pa čeprav mu ponuja"gradove i kule".Nemci in njihovi pomagači so vojno izgubili!V primeru,da je nebi bi sedaj vsi govorili nemško! Torej! Imamo veliko dokazov medvojnega mučenja slovencev s strani kvizlingov.Ljudem to še ni dovolj?Bi še eno vojno? Mislim,da ni potrebna nastradalo bo zopet veliko nedolžnih ljudi.Vojne v sedanjem času ne potekajo le na dogovorjenem bojišču,razširijo se v vsak kraj,v vsak dom.Jaz sem za Slovenijo brez RKC in izdajalcev.


Gost

#325 Re: Re: 3

2014-04-03 06:16

#34: - Re: 3

tudi ti se skrivaš za številkami in pišeš bedarije, kaj se da zaključiti iz tega?