Narod ni ustvaril bančne luknje in ne bomo odplačevali tajkunskih


Gost

#151 Re:

2013-12-26 11:51


Gost

#152

2013-12-26 15:03

Moj predlog je, da se odločno upremo tej mafiji, ne le z peticijami in gledanjem mafije kako nam na "legalen" način z zakoni kradejo naš denar, ampak se upremo na drugi ostrejši način... (potem pa se še hvalijo, kako bodo z našim denarjem krpali bančne luknje - lepo se je bahati s tujim denarjem)!

Drago


Gost

#153

2013-12-27 07:26

Se strinjam.Kdor si je luknjo izkopal naj sam pade vanjo.Mislim,da bo to kar prepad.

Gost

#154

2013-12-27 19:00

Tako je, treba je dvignit glavo..najprej z nenadilnimi sredstvi, ce je potrebno pa tudi s silo kasneje..DOST je vseha,,,,,,,!!!!!!!

Gost

#155

2013-12-28 08:22

Tisti, ki so nakradli naš denar, ga naj vrnejo in bo kriza kmalu mimo!

Gost

#156

2013-12-29 14:24

Najeti je treba Goli otok in jih vse tja gor poslat, potem pa naj tam kamenčke eni drugim delijo!

Gost

#157

2013-12-29 15:17

tajkunom naj zasežejo imetje pa bo velik del luknje napovnjen.Naj spremenijo zakon,kdor je kradv in prenesev nakradeno na družinske člane se mu prav tako zaseže.

Gost

#158

2013-12-31 15:57

...pa kaj naj še napišem, povem lahko samo to, da mi gre ob teh politikih (od prvega do zadnjega brez izjeme)in o vodenju države na bruhanje, žalostno...

Gost

#159

2014-01-02 16:33

Saj se ve kdo je jemal kredite in koliko,ki jih zdaj ne vrača naj začnejo vračat ali pa naj grejo v davčne oaze in naj prinesejo nazaj velja za leve in desne da ne bi bilo dileme.

Gost

#160

2014-01-05 11:34

brez kom.

Gost

#161

2014-01-06 10:43

http://www.val202.si/2013/12/velika-zarota-dokapitalizacija-slovenskih-bank/

Ni bančnega ropa brez luknje!
"Bančni rop bi morali prepoznati v sekundi, ko se je zgodil, ne pa, da cincamo in dvomimo v to, kar nas je doletelo."
Marko Radmilovič  /  17.12.2013

Foto: Bobo
Danes pa vam kot prvi v naši oddaji razkrijemo veliko zaroto, ki se ji reče dokapitalizacija slovenskih bank. Stvari niso namreč tako preproste, kot bi nam jih radi predstavili. Ne gre le za bankirje, ki mečejo denar proč in za nas, ki jim ga vedno znova dovažamo v trezorje. Gre za veliko več.Prvi del prevare je bila uvedba prave terminologije. Ste morebiti pomislili, zakaj se manku v bankah reče luknja? Seveda ste, vendar niste prišli do pravilnega zaključka … ki pa je naslednji.
Pred razkritjem rezultatov stresnih testov se je vsa duhovitost in lucidnost in ostrost in satiričnost na Slovenskem ukvarjala z izrazom “stresni!”
Duhovičili smo, da je bolelo, o tem, koga bo stres, kdaj je kdo pod stresom, ali je koga streslo in tako naprej in tako nazaj. Med tem besedičenjem pa smo pozabili na podrobnost, ki pa jo je guverner resda povedal nekoliko nonšalantno. Namreč ob objavi rezultatov je med opisovanjem metodologije razložil, da sta stresni test oz. skrbni pregled naši bank opravili dve ugledni tuji ustanovi. Ena je pregledovala slovenske banke od zgoraj navzdol, druga pa od spodaj navzgor.
Ni povedal, čemu tako, ali da se na sredini srečata, ali da vsaka dobi svoj rezultat, pa ju potem primerjata … a dejstvo je, da smo imeli pregledovalce, ki so – bodimo nekoliko manj poljudni kot je bil guverner – banke pregledovali po vertikali. Torej, če hočeš banke pregledovati po vertikali, pa potrebuješ luknjo.
Za pregled od spodaj navzgor in od zgoraj navzdol potrebuješ jamo, luknjo, če ne votlino. Kako bi pregledovali po vertikali, če bi imeli negativno bilanco ali manko ali minus – ali kar je podobnih suhoparnih izrazov? Potrebuješ luknjo in pustimo vprašanje, ali je luknja že od nekdaj, ali pa smo jo izkopali na novo … A vendar ne pozabimo znamenitega vpisa v Postojnski jami, ki ga pripisujejo obisku etiopskega cesarja: “Narod, ki ima takšno luknjo, ne more propasti,” je vzkliknil večni navdih vseh rastafarijancev. Ter se motil.
Ampak pustimo podrobnosti. Ko so torej skrbni pregledovalci dveh uglednih mednarodnih ustanov skrbni pregled in stresni test končali, eni zgoraj, eni spodaj, so našli teh nekaj milijard minusa. Se pravi, da je volumen luknje odvisen od zračnega tlaka: ali tri ali pet milijard. In zdaj sledi kleč vse zgodbe. Vsi vemo, da med pregledom od zgoraj navzdol in od spodaj navzgor niso evidentirali vsega izginulega denarja. Nemogoče.
Če bi hoteli vedeti, koliko je slovenska bančna luknja resnično globoka, bi morala ena ekipa uglednih mednarodnih računovodij pregledovati z leve na desno, druga pa z desne na levo.
Ker v Sloveniji se od zgoraj navzdol in od spodaj navzgor ne zgodi skoraj nič. Oziroma se zgodi pet milijard. Se pa v Sloveniji toliko več dogaja od leve na desno in z desne na levo. Ker pa takšnega pregleda, ki bi sledil izginulemu denarju po horizontali, se pravi z leve na desno in z desne na levo, nismo bili deležni, še danes ne vemo, kolikšna je slovenska bančna luknja. Oziroma vemo, koliko je globoka, ne vemo pa, kako velika je.
Luknja pa je pomembna še zaradi nečesa; bančnega ropa ni mogoče izpeljati brez luknje! Kajti ni jasnega razloga,
zakaj slovenske bančne zgodbe ne opisujemo z izrazom,
ki je v uporabi zadnjih tisoč let.
Namreč, če kdo iz banke nepooblaščeno odnese denar, je to pač
bančni rop.
Da smo v javnosti padli na limanice in pristali na nekakšna tehnicistična in zapletena računovodska poimenovanja, je še posebej neverjetno. Sploh, če pomislimo, da je bančni rop ob seksu, vremenu in umorih ena najbolj izpostavljenih tem v popularni kulturi. Spomnimo se vesternov, spomnimo se »Oceanovih 11«, Ala Pacina in Roberta De Nira v »Vročici«, spomnimo se romanov, spomnimo se Monte Crista ne navsezadnje.
Bančni rop bi morali prepoznati v sekundi, ko se je zgodil, ne pa, da cincamo in dvomimo v to, kar nas je doletelo.
Seveda moramo nekoliko pogledati v fenomenologijo bančnega ropa.
Obstajata dve osnovni vrsti bančnega ropa.
Prvi je tak, ko so v banki še stranke: »Roke gor in da mi nihče ne pisne, to je rop!«
Potem pa je še drugi rop, ki se zgodi brez občinstva. Vendar s pomočjo luknje.
Pri nas je šlo za kombinacijo obojega. Oropali so nas, medtem ko smo v bankah čakali pred okenci in da, pri ropu so uporabili luknjo.
In še zaključek. Bančni ropar ima, odvisno od perspektive, različne interpretacije. Nekateri avtorji ali kulture ali pa obdobja jih imajo za herojske, genialne zvijačneže, ki ropajo velikim korporacijam in simbolizirajo boj malega človeka proti sistemu. V drugih upodobitvah pa so bančni roparji samo barabe. Pri nas – ah, mi Slovenci – pa se je spet vse obrnilo.
Pri nas so bogataši oropali reveže in se s tem neverjetno približali preroškemu Alanu Fordu, ki kot svojevrstnega antijunaka uvede Superhika …
ob tem pa slovenski bančni roparji niso prepoznani kot barabe,
temveč ostajajo ugledni in spoštovani stebri družbe.

Gost

#162

2014-01-12 15:58

Hočemo imena in priimke tistih,ki so kredite dajali in tistih,ki so kredite dobili.Če je sodstvo proti razkritju teh lopovov potem je to vse povezano.

Gost

#163

2014-01-16 15:30

Nisem jaz kriva za to stanje v katerem se trenutno nahajamo. Jaz sem delala in to pošteno delala vsa leta moje dobe. Naj vrnejo, tisti, ki si je ta denar prilastil.. nemudoma. Pustite ljudi živeti v miru,tajkuni, to ni pošteno do nas državljanov.!!!!

Gost

#164

2014-09-03 17:27

Narod ni ustvaril bančne luknje

Gost

#165

2014-10-26 16:09

Že dolgo govorim, da imajo tujci vse podatke o premoženju slovencev na tujih računih in ga je baje preko 50 mrd. Torej nehajmo plačevat kredite. Denar naj poberejo s teh računov, si obračunajo stroške, razliko naj vplačajo na konto RS. Od tu dalje spoštujmo zlato fiskalno pravilo, in kmalu bomo lahko več kot enakopraven sogovornik EU. Dokler pa tega ne uredimo, smo navaden RS SKIP. ( republika Slovenija, sitne krađe i prevare)

Gost

#166 Re:

2014-12-05 11:18

#2: Sandi Fras -  

 TOČNO TAKO


Gost

#167

2014-12-05 12:23

Tajkunom, ki so nas spravili na kolena bi naša nedonošena državica že zdavnaj morala pobrati vso nakradeno premoženje in denar, ki je doma in v tujini. To je seveda težja naloga kot dobesedno "jebat" narod...treba bi bilo sprejeti intervencijski zakon, s katerim bi to storili že včeraj...zadnji člen naj bi se glasil...obravnavani mora v 30 dneh dokazati izvor premoženja, v nasprotnem primeru se mu zaseže vso premoženje in denar....ma, res sem sit tega kupčkanja, najlažje je "zatolčt" reveža, ki v samopostrežni ukrade Kranjsko klobaso.....organi pregona bi 24 ur na dan morali prioritetno obravnavati tajkune ... manjka se takšnih tožilcev kot je g. Kozina...čakamo, čakamo, da se ta državica sesuje do konca!!!!!!

Gost

#168

2014-12-05 13:58

težko bo peticija kaj spremenila,do sedaj še nisem slišal za katero,da je obrodila sadove? Vseeno sem optimist,spremembe so potrebne,upor,glasnost,dol kapitalisti

Gost

#169

2014-12-05 15:16

Komentar je preprost. Vloge varčevalcev so prinesle bankam dobičke. Zato državljanji nismo dolžni plačevati zgrešenih kreditov, po drugi strani pa nobenemu tejkuni še ni bilo odvzeto premoženje, ki ni v sorazmerju z njegovimi prihodki.

Gost

#170

2014-12-06 11:11

koliko peticij sem že podpisala pa še nobena ni obrodila sadov...mislim, da tudi na.
moja malenkost

#171 Re:

2014-12-06 11:13

#161: -  

 in zakaj je tako...ker brez soglasja politike tega ne bi počeli...zato je to vse tako, kot je!!!!

 


Gost

#172

2014-12-10 22:32

Posredovala naprej na FB

Gost

#173

2014-12-11 16:10

Glede Vaše opazke, da naj bi Cerkev prodala Blejski otok: osebno bi mi bilo bolj všeč, če bi prodala nekaj gozda in se s tem mogoče razdolžila?
In seveda bi raje videla, da bi prodala Slovencem.

Gost

#174

2014-12-13 08:33

Krizo in bančno luknjo naj plačujejo tisti ki so jo ustvarili. Nismo bili in nismo na isti ladji, kot to širijo nekateri veleumi. Najlažje je zapravljati denar ki ga nisi sam ustvaru.