Vrnimo starim staršem pravico do skrbništva vnukov

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Vrnimo starim staršem pravico do skrbništva vnukov.


Gost

#76

2016-04-02 05:15

Ker je ta odločitev CSD neutemeljena...nezakonita...nečloveška...nestrokovna....

Gost

#77

2016-04-02 05:32

Zato ker se mi zdi prav, da se stvari uredijo v korist otrokoma in ne da so se nekateri odločili po svoji volji o usodi teh dveh otrok.

Gost

#78

2016-04-02 05:35

Vse v redu pa prav, ampak zanima me, kako in kje bo končala tale peticija. 


Gost

#79

2016-04-02 05:45

Starost starih staršev ni argument. Poleg vsega trpljenja jima je CSD prizadejal še dodatno bolečino . Da ne omenjam obeh fantkov, ki prestajata grozo izgube matere in sedaj še starih staršev. Kaj se dogaja tema malima dušicama? Trajne poškodbe.

Gost

#80

2016-04-02 06:28

Vseeno malo v dvomu, ker ljudi ne poznam, mi pa občutek pravi, da je vsake toliko časa potrebno socialnim službam izprašiti hlače!

Gost

#81

2016-04-02 06:34

Ko sta moja otroka pri moji mami, je popolnoma enak občutek kot bi jih imela pri sebi. To mnenje ne more pridobiti nobena strokovna služba. To pove le srce...Draga birokracija, vrnite jim otroke in dajte nam mir.

Gost

#82

2016-04-02 06:57

Tudi sama imam pet otrok kot vemo zivimo iz danes na jutri zahtevam da se moji otroci ce umrem dodelijo mojim starsem to je sramotno kar se dogaja v nasi drzavi zat jo potpisujem
Lidija

#83

2016-04-02 06:59

Tudi sama imam pet otrok kot vemo zivimo iz danes na jutri zahtevam da se moji otroci ce umrem dodelijo mojim starsem to je sramotno kar se dogaja v nasi drzavi zat jo potpisujem


Gost

#84

2016-04-02 07:04

Ker ni pravično in dobro za otroke, da jih predajo v skrb neznancem. Za otroke bi bilo zagotovo najbolje pri dedku in babici ali pa pri bližnjih sorodnikih!

Gost

#85

2016-04-02 07:11

ja sigurna sem da je za vnučke bolše živeti z babico in dedijem kod pa z rejniško družino....in zato dajem podpis na to

Gost

#86

2016-04-02 07:15

To, kar je bilo storjeno tema otrokoma, je zame zločin, prikrit s pomočjo paragrafov. Zahtevam, da otroka vrnejo starim staršem takoj in naj potem razmišljajo in tehtajo kaj storiti in kje je CSD zatajil!

Gost

#87 Re:

2016-04-02 07:27

#1: - kje je zdej gospod kreten primc?...kje je una krava stara k je jokala da svojih vnukov ne da?....a za druge se ji pa jebe....kje so zdej krscanski fanatiki razne verske stranke....zdej z starim zakonom urejite...peticija tak ne bo pomagala....


Gost

#88

2016-04-02 07:33

Naj bo vodilo srce, ne pa kvadratura stanovanja in leta starih staršev.

Gost

#89

2016-04-02 07:37

Iz razloga preprečevanja nasilja CSD-ja nad otroci in preprečitve delanja uslug zaposlenih na CSD-jih, ter onemogočanje rejniških zaslužkarjev na škodo otrok oziroma zlorabe EU direktive.


Gost

#90

2016-04-02 08:15

... zato ker bi morali tem delavcem na centrih porezati peruti,da delajo po pravici in v prid otrokom.So zelo nestrokovni,delajo točno tisto kar jim odgovarja in so tudi nepravični.Sem to doživela v svoji bližini,ŽALOSNO in resnično.....

Gost

#91

2016-04-02 08:57

zato ker si CSD-ji preveč dovolijo,saj niso njihovi otroci

Gost

#92

2016-04-02 09:38

Hocem, da se otroka vrneta v topel dom starih starsev saj sta dovolj prizadeta, ker sta izgubila ljubeco mamico.tudi sama imam vnuke.

Gost

#93

2016-04-02 09:45

Ker je otrokom v takih primerih kot je ta zadnji, ko sta morala v rejo in ne k starim staršem, s katerimi sta tesno povezana in jih imata rada, NAREJENA NEPOPRAVLJIVA ŠKODA, KI JO BOSTA ČUTILA VSE ŽIVLJENJE

Gost

#94

2016-04-02 09:47

Glede na to da stara starša njune hčerke imata sigurno najraje njena otroka se mi zdi ne pravično da so jima ga vzeli. Tudi če govorijo da hočejo narediti najboljše za njunega otroka bi bilo najboljše za nju da bi zopet bivala pri starima staršema. Ni pravično da so otroka dali v tuje roke ne glede na to da bi pomislili če je to najboljša rešitev za otroka. Vso srečo starima staršema da kmalu dobita nazaj otroka, ki ju imata rada in sigurno se tudi otroka pri njima počutita dobro in varno.

Gost

#95

2016-04-02 09:53

Človek se obrača proti vsem naravnim zakonom bivanja...nerazumno, robotsko, nasilno, brutalno...in to v imenu nenehno izrabljenega pojma "človekove pravice"!

Gost

#96

2016-04-02 10:13

ker se ne strinjam, da nista primerna

Gost

#97

2016-04-02 10:23

Ker želim , da to brezčutno bando s sindromom Boga , ki se je razpasla po socialnih službah zamenjamo z ljudmi , ki premorejo vsaj kanček empatije in socialnega čuta .

Gost

#98

2016-04-02 11:04

država in in druge institucije nemorejo opravljati z našimi otroki

Gost

#99

2016-04-02 11:08

Sama sem bila v skrbništvu starih staršev po smrti mamice, ki se je ponesrečila z avtom. Z očetom sta bila ločena pred nesrečo in z mamico smo živeli pri njenih starših. Verjamem, da bo tudi tema dvema otrokoma najbolje pri starih starših. Imam pa zelo netivne izkušnje s csd (Maribor), glede skrbništva za mojo babico, ki je popolnoma dementna. Po njihovih strokovnih ugotovitvah je bila sposobna skrbeti zase, čeprav nas domačih ni več prepoznavala, hodila naokrog napol oblečena.... Čeprav smo imeli mnenje psihiatra in njene osebne zdravnice o njenem zdravstvenem stanju, so svojo odločitev komentirali, da so zdravniki lahko podkupljivi. Torej lahko gredo čez osebe, ki take zadeve ugotavljajo po svojem znanju. Mislim, da na csd sploh nimajo niti znanja niti sposobnosti, da lahko ugotavljajo in podajajo strokovna mnenja glede skrbništev, saj niso strokovno usposobljeni. Zanima me, koliko psihologije (otroške ali za odrasle) so imeli v času svojega izobraževanja. Nasploh to ne bi smelo biti v njihovih pooblastilih. Potrebno bi bilo poseči v zakonodajo.

Gost

#100

2016-04-02 11:11

Zato ker sem tudi sama babi in živim z vnuki. Bognedaj da se komu kaj zgodi, tudi sama sva približno istih let kot tadva, ampak sva sposobna pazit vnuke, zato naj se vzame za moč csd-ju, kajti tam so zaposleni takšni ki pojma nimajo kaj delajo!!!!!!!