Vrnimo starim staršem pravico do skrbništva vnukov


Gost

/ #99

2016-04-02 11:08

Sama sem bila v skrbništvu starih staršev po smrti mamice, ki se je ponesrečila z avtom. Z očetom sta bila ločena pred nesrečo in z mamico smo živeli pri njenih starših. Verjamem, da bo tudi tema dvema otrokoma najbolje pri starih starših. Imam pa zelo netivne izkušnje s csd (Maribor), glede skrbništva za mojo babico, ki je popolnoma dementna. Po njihovih strokovnih ugotovitvah je bila sposobna skrbeti zase, čeprav nas domačih ni več prepoznavala, hodila naokrog napol oblečena.... Čeprav smo imeli mnenje psihiatra in njene osebne zdravnice o njenem zdravstvenem stanju, so svojo odločitev komentirali, da so zdravniki lahko podkupljivi. Torej lahko gredo čez osebe, ki take zadeve ugotavljajo po svojem znanju. Mislim, da na csd sploh nimajo niti znanja niti sposobnosti, da lahko ugotavljajo in podajajo strokovna mnenja glede skrbništev, saj niso strokovno usposobljeni. Zanima me, koliko psihologije (otroške ali za odrasle) so imeli v času svojega izobraževanja. Nasploh to ne bi smelo biti v njihovih pooblastilih. Potrebno bi bilo poseči v zakonodajo.