Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#676

2016-04-01 12:31

zato kjer je ta dezela lopovska use uzame nedaje pa nic , in kjer bi otrokoma bilo boljse pri starih starsih.

Gost

#677

2016-04-01 12:34

Zato, ker je to kar so naredili skregano z zdravo pametjo. Kako naj se otrok počuti pri popolnih tujcih, kar mraz me strese če pomislim na ta dva otročka - kako sta zaspala, v joku???!!!! in kako sta se zbudila, spet v joku????!!!! in koliko dni in noči bosta še prejokala, ker nista pri starih starših, ki ju poznata, imata rada, ki bi vse naredila zanju, zato naj CSD ne govori, da to ni stresno. Zase vem, da bi bila milijonkrat raje pri še tako starih starih starših in še v tako majhnem stanovanju (saj, a je bilo kdaj kaj drugače, kar se prostora tiče-miniaturna hiška za tri otroke in starša-pa smo se imeli stokrat lepše in bolj radi kot se imajo marsikje danes), kot pa v tujem okolju in pri tujih ljudeh. CSD- starost - dobro poznam človeka, ki je pri šestdesetih postal srečni očka - a mu boste vzeli otroka, ker je prestar, da bi se šel vlogo očeta????
Tej ubogi družini, ki je že dovolj pretrpela raje pomagajte z nasveti pri vzgoji teh dveh otročkov, če se že morate vtikat v njihova življenja in vrnite jim njuna zaklada domov, kamor spadata.

Gost

#678

2016-04-01 12:37

Ker želim,da otroka dobita nazaj babi in dedija-take ljubezni ne bosta dobila nikjer drugje-in za njiju bosta vse naredila.

Gost

#679

2016-04-01 12:39

Raje bi videl da bi zbirali podpise za deljeno skrbništvo ob ločitvi staršev. Tu je grdobij neprimerno več.

Gost

#680

2016-04-01 12:40

Ker mislim, da je to v tem primeru edino pravilno.

Gost

#681

2016-04-01 12:42

Otroci so bili preveč prizadeti ob smrti mamice. Prepričana sem, da sta jima babi in dedi nudila ne le materialne dobrine ampak vso ljubezen in pomoč. Kako brezčutne so naše socialne službe. Naj naredi nekdo že vendar red, naredi čistko med socialnimi delavci, tistimi, ki so ostržki brez duše. Upam in verjamem, da bosta otroka prav kmalu v toplem, nežnem in ljubečem naročju babice in dedka.

Gost

#682

2016-04-01 12:43

zato, ker socialne službe delajo brezčutno, brez srca in duše so in bi jih bilo potrebno pošteno "prevetriti", sramota za našo državo, ženske in otroci niso zaščiteni, ampak so še večje žrtve, ko se službe "zavzamejo" zanje, ogorčena sem, po drugi strani pa mi je hudo, na jok mi gre, čutim trpljenje starih staršev in otročkov

Gost

#683

2016-04-01 13:01

Ker tako mora bit. Nočem da bi moje otroke vzgajal kaksen tujec, ce bi se nama kaj zgodilo. Hocm da jih vzgajajo stari starsi!!!!!!!!

Gost

#684

2016-04-01 13:01

Ker kaj se dogaja na csd je katastrofa

Anonymous

#685

2016-04-01 13:01

peticijo sem podpisala zaradi otrok, ker prvo sta izgubila mamico sedaj pa še stare starše, najbolj pa me moti zelo krut odvzem in prazni odgovori socialnih delavk, ki so to izpeljale

Gost

#686

2016-04-01 13:03

Ker se mi ne zdi prav da se otroke tako grdo odvzame ker sta prestara???!!

Gost

#687

2016-04-01 13:03

Tudi midva sva dedek in babica in si ne predstavljam, da bi se nam to dogajalo. Ali so vsi znoreli tam na Štajerskem ali kaj?
Naj zmaga ljubezen

Gost

#688

2016-04-01 13:04

Drzavo je lahko sram da dovoli take stvari.Za skrbnistvo svojih vnukecov si v nasi drzavi prestar za delovno dobo pa ne.V proizvodnji pa nisi prestar ce moras delati do 65 leta.Se predlagali so frajerji podaljsanje delovne dobe.Sram naj jih bo.

Gost

#689

2016-04-01 13:08

Odvzem otrok starim staršem je nečloveška,še posebej ker niti nista prestara in sta zdrava.Tu je država dvolična. Po eni strani sta dedek in babica otrok prestara (nesposobna) za vzgojo svojih vnukov, po drugi strani pa morajo npr. ženske v vrtcih delati,čuvati in vzgajati otroke,pa čeprav so skoraj enake starosti. In delovna doba se še povečuje. Otroci gotovo pogrešajo svojo umrlo mamico in stari starši svojo hčer. Skupaj so prebolevali njen nepričakovan odhod,bili povezani (tudi krvno sorodstvo). Kako le jima je lahko bolje v neznani družini,pa četudi jim materialno nudi vse,a srca in ljubezni starih staršev jima ne more nadoknaditi.

Gost

#690

2016-04-01 13:16

KER ZADEVO SPREMLJAM IN NE MOREM VERJETI,DA NEKAKŠNE ADMINISTRATORSKE KOKLJE ODLOČAJO,ŠE POSEBEJ V TAKO TRAGIČNIH OKOLIŠČINAH,KOT JE TA,O USODAH LJUDI,KI SO PO VRHU ŠE OTROCI !

Gost

#691

2016-04-01 13:19

Ne samo, da se vrne otroka starim starsem - treba je zrusit zakon, ki daje osnovo za tako ravnanje CSDjev. Razlog za odvzem otroka iz maticne druzine ali krvnega sorodstva, je lahko izkljucno nasilje in nic drugega.

Gost

#692

2016-04-01 13:19

Ker je csd naredil veliko napako!!!!
Csd velenje in komplet koroska je katastrofaaa !!!

Gost

#693

2016-04-01 13:20

Za otroka mora skrbet tisti, ki ga ima rad in ga pozna in ne nekdo, ki je za to placan.

Gost

#694

2016-04-01 13:24

Ker si mi trga srce. Nedopustno je oddati če sta źe do sedaj z ljubeznijo in odgovorno stara starsa skrbela za vnuka. Direktorica socialne(z dolgimi svetlimi lasmi) pa je bila totalno nepripravljena, brez jasnih in konkretnih dejstev, slabega besednega zaklada, delovala je zmedeno in nedoraslo situaciji. Oprostite100% neprimerna polozaju. In se, kaj bo zdaj ministrica uvedla kontrolo postopka, ta bi morala biti pred odločitvijo. Uboga dečka, kaj so jim storili.

Gost

#695

2016-04-01 13:29

ne morem razumeti socialne,kako kruto deluje ob primeru smrti hčerke,odvzemu vnučkov,brez sramu do dedka in babi,naj se odgovorni vprašajo,kako bi regirali,če bi se njm to dogajalo,tu je še stotisoč vprašanj,ki pa jih mi ne bomo mogli rešiti,zato ker smo vseskozi tiho in samo kimamo nadrejenim!!!!!! stopimo skupaj in vrnimodečka babici in dedku!!!!!


Gost

#696

2016-04-01 13:29

Ker si otroka zasluzita ziveti pri starih starsih

Gost

#697

2016-04-01 13:31

Otroka je treba TAKOJ vrniti babici in dedku! Saj to je ugrabitev! Medtem ko mi tukaj podpisujemo peticije in birokratski mlini meljejo, nekje dva majhna otroka med tujimi ljudmi prestrašeno jokata. In to je v njuno najvišje dobro???

Gost

#699

2016-04-01 13:32

Ker si ne znam predstavljati, kakšne travme doživljata fantka in stara starša.

Gost

#700

2016-04-01 13:36

ker je v KORIST OTROKOMA da sta pri starih starših.  Tiste ki so pa povzročili (CSD) to ugrabitev pa pred sodišče