"PUSTI PETI MOJGA SLAVCA, KAKOR SEM MU GRLO STVARIL"

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije "PUSTI PETI MOJGA SLAVCA, KAKOR SEM MU GRLO STVARIL".


Gost

#1

2016-03-30 08:52

Za melodično slovensko glasbo, saj od glasbe brez melodije redko kdaj ostane kakšna sled.

Gost

#2

2016-03-30 09:30

Peticijo sem podpisala, ker se z vami popolnoma strinjam. Manjka samo še ena stvar, da se na TV in na vseh možnih festivalih, kjer ima glavno vlogo TV Slovenije, pojavljajo stalno ena in ista imena. Tako kot pevci, pevke, predvsem pa avtorji. Človek bi pomislil, da je pri nas zgolj le kakšna desetina ustreznih glasbenikov, vse ostalo pa je za v smeti. Upam, da nam bo s peticijo uspelo, ampak lobiji so premočni, tako, da težko dvomim, da se bo kaj premaknilo na boljše!
Majda Arh Sevšek

Gost

#3

2016-03-30 11:20

Tudi poslušalcem novejših melodičnih popevk slovenskih avtorjev in izvajalcev mora biti na nacionalnem mediju RTVSLO zagotovljena pravica do uživanja te zvrsti glasbe.

Ker zdej temu ni tako, sem podpisnik te peticije.

Avtor 714 prijavljenih skladb,

Dušan Zore


Gost

#4

2016-03-30 12:56

Zato ker smo avtorji zabavne glasbe -melodične zapostavljeni in ker se na Rtv vrti samo "dobra slovenska glasba" po izburu urednika ne pa folka.

Gost

#5

2016-03-30 18:53

Denar gre v napačne roke.

Gost

#6

2016-03-30 20:24

Zato, ker je takšen odnos do slovenske glasbe,ki se ustvarja trenutno ali je bila ustvarjena v preteklih obdobjih in ki vlada v medijih že absolutno predolgo, nedopusten in podcenjujoč do slovenskih glasbenikov in avtorjev.

Gost

#7

2016-03-31 00:21

Ker se skoraj v celoti strinjam z navedenim

Gost

#8

2016-03-31 10:38

Podpisujem peticijo zato, ker sem NAMENOMA UMAKNJEN iz vseh možnih medijskih vsebin prav zaradi glasnega zagovarjanja podobnih želja že od leta 1990! Upam le, da bodo "določeni" uredniki in "krojači" programov KMALU pobrali šila in kopita in se umaknili "na varno" (penzijo), ter prepustili DOBRI SLOVENSKI glasbi nemoten dostop na valove, ki jo bodo ponesli poslušalkam in poslušalcem! Govorim za celotni narodni Radio 1,2,3 SLO in cerkveni Radio Ognjišče! Dodal pa bi še nekaj glede TV SLO 1, 2, 3: v vsej MOJI glasbeni zgodovini, je bil EDINI g. Mito Trefalt DOSTOJEN naslova urednika zabavno-glasbenega programa! ZAKAJ? Zato, ker je imel v sebi ČUT, da je znal povezovati DOMOVINSKO pripadnost in POLITIČNO opredeljenost RAZLIČNIH glasbenih izvajalcev Slovenije!  Dominik Krt (1959) - oblikovalec zvoka


Gost

#9

2016-03-31 14:50

Mar ni jasno ....

Gost

#10

2016-04-01 07:24

Peticijo sem podpisala zato,ker imam rada slovenski jezik in vokalno glasbo zapeto v slovenskem jeziku in živim v Sloveniji.
Marijan

#11

2016-04-01 17:25

Sem Slovenec, domoljub... in neizmerno ljubim svoj materni jezik...

A da bi mi nekdo pod krinko slovenstva vsiljeval, kaj moram poslušati. Lepo vas prosim?!!!

Vsak šrot (in take je žal večina zabavne glasbe v Sloveniji) pa tudi ni slavčkovo petje.

 

Marijan Šmajgl


Gost

#12

2016-04-01 18:32

Vzrok je zelo preprost. Ker sem nacelen, ker me je nekaj med nogami ker sem ponosen Slovenec , ki verjame ,da lahko, ce smo enotni vsi povezani dosezemo kar so nam domaci izdajalci vzeli in nas s tem ponizali, ker je za njih vse kar ni slovensko edino zvelicavno in vredno. Ker o tem odlocajo ljudje uredniki ki to niso ampak slepo in dosledno izvrsujejo ukaze svojih nadrejenih oz.lastnikov ter njihovih parcialnih kratkorocnih interesov
Pomemben jim je dobicek za vsako ceno tudi ce tako kot cankar mater zatajijo domaco ustvarjalnost za skodelico kave. Vse izdajalce ,ki izstopajo iz povezav ki krepijo enotnost v zvezi zahtevami v Peticiji izrazenih. Stavkokazi so bedni karakterji .Enako tisti , ki nimajo toliko hrabroosti , da podpisejo peticijo s pravim svojim imenom in ne s psevdonimom. To so zame bedni oportunisti ki jih Slovenija premore kar nekaj. Zato apeliram da se potpisete v najvecjem stevilu. SKUPAJ SMO MOCNI .

Gost

#13

2016-04-03 10:53

ker se strinjam z ugotovitvijo, da je melodična glasba ( popevka) izginila z RA programov nacionalne RTV hiše

Gost

#14

2016-04-09 15:23

Obrazložil sem avtorju peticije.

Gost

#15

2016-04-11 16:48

Strinjam se, da je slovenska glasba zapostavljena in bolj, ko je melodična, bolj je temu res, čeprav je po drugi strani hrvaška melodična, je ta bolj sprejeta in za to so krivi naši mediji, ki jo forsirajo, kar je zopet povezano z neko populacijo ljudi na slovenskem teritoriju, ki so verjetno bolj agresivni in ko jim na določena mesta odločanja uspe nastaviti somišljenike, je zadeva taka kot je. Slovencem kronično primanjkuje narodne zavest, kar z nacionalizmom nima zdrave veze in ta peticija je možno zdravilo za to. Kultura je osebna izkaznica naroda, tega bi se morali ljudje in politika bolj zavedati.

Gost

#16

2016-04-11 17:42

Strinjam se z vsebino peticije

Gost

#17

2016-04-11 17:51

Za spevno glasbo gre. In pravico do ljudi, ki bi to radi poslušali v slovenskem jeziku. Zato poslušalci ta žanr iščejo onkraj mej oziroma se njihova kultura uvaža v naš prostor. Za ohranitev Slovenije je potreben tudi ta korak, ki ga zahtevamo podpisani.


Gost

#18

2016-04-13 14:52

Ker si želim v slovenskih medijih čim več domače produkcije, ki je spričo zanemarjenosti s strani medijev praktično izumrla. Sicer pa imam v mislih kvalitetno produkcijo, čim manj mediteranskega šundra, v glavnem, kvaliteten pop-rock.

Gost

#19

2016-04-13 16:23

Preprosto. Več naše glasbe na sredstvih javnega obveščanja, uvrstitev raznih oddaj o naši glasbi itd itd.... V to bi morali vključit še razne radie kot je npr. Radio City, ki je primer nacionalne sramote, kar se naše glasbe tiče!!!!!!

Gost

#20

2016-04-13 17:07

Slovenska glasba ne sme zamret. To je naša kultura in slovenski ponos.

Gost

#21

2016-04-13 17:24

Zaradi,zapostavljenosti slovenske glasbe.....
Marsov'c z Jupitra

#22

2016-04-14 07:41

Se popolnoma strinjam s peticijo, kajti na nacionalki vladajo določeni krogi ljudi, ki imajo specifičen glasbeni okus, kar sicer ni nič narobe, saj je tudi meni določena glasbena zvrst bolj všeč kot druga. Pa vendar, ko sem pred leti delal kot tonski tehnik in moderator na komercijalni radijski postaji nisem delal razlik, saj sem vedel, da  sem v studiu radijske postaje, ki jo poslušajo številni ljudje v velikem delu Slovenije z različnimi okusi in ne v svoji dnevni sobi, zato sem predvajal različne glasbene zvrsti.

Človek se vpraša, če je to sploh NACIONALNA ustanova za radiodifuzijo in televizijo, ali je to privatna ustanova, nekaterih, ki mislijo, da je njihov okus, okus vseh Slovencev. Ne bom izpostavljal imen, vendar se ve kateri glasbeni urednik je šel na Valu 202 najbol "po luftu" in "cvilil" po časopisih in spletnih portalih, ko so v parlamentu sprejemali kvote slovenske glasbe. Utemeljeval je pa s tem, da bodo glasbeniki postali zbegani, razvrednoteni in neprepričani v svojo kvaliteto, če jih bodo predvajali na Valu 202 zaradi kvot in ne po Njegovem "STROKOVNEM GLASBENEM IZBORU". Pa kdo je on, da nam v glavo vbija to filozofijo. Taka izjava milorečeno zveni precej samovšečno, da ne uporabim kakšnega tršega izraza. Upam, da je gospod strokovni gflasbeni urednik tudi glasbeno opismen in loči notni zapis od ilustracije lastovk na visokonapetostnem daljnovodu. Saj je del njegovega izbora glasbe tudi meni še kar všeč, vendar, ko pa postane s svojim izborom dolgočasen in zatežen in obenem samozavestno prepričan kako dobro glasbo "vrti", bi pa radio aparat najraje vrgel skozi zaprto okno. Da o ignoranci nekega glasbenega urednika na  TV SLO1 sploh ne govorim.

Zakonsko so nas prisilili k plačevanju RTV naročnine, prodajajo nam pa samo svoje buče. To se mora nehati!!! Če že imamo nacionalno RTV ustanovo, KI JO PLAČUJEMO, naj bo ta ustanova, ustanova vseh Slovencev, ki imamo različne glasbene okuse in plačujemo RTV naročnino, ne pa, da "služijo" samo določeni skupini poslušalcev in gledalcev. 

Da ne bom samo šinfal, pa moram pohvaliti dnevnoinformativne oddaje na nacionalnem radiu in TV, ki so po mojem mnenju na visokem nivoju. Povedo bistvo in tudi dokaj politično nepristransko. Ne zganjajo takega populizma kot večina komercijalnih TV postaj.

Upam, da bo prišlo do sprememb na bolje, a se bojim, da še ne prav kmalu.


Gost

#23

2016-04-14 07:49

To peticijo sem podpisala zato, ker si želim več slovenske - tudi narodnozabavne glasbe v medijih, predvsem na nacionalnem radiu. Sedaj jo je sramotno malo!!!!

Gost

#24

2016-04-14 11:44

Ker mi ni vseeno, kaj se dogaja z našo slovensko produkcijo glasbe, ki je prezrta na komercialnih radijskih postajah in Tv-jih !

Gost

#25

2016-04-14 19:59

Zaradi spoštovanja do slovenskega jezika in kulture .