"PUSTI PETI MOJGA SLAVCA, KAKOR SEM MU GRLO STVARIL"

Marsov'c z Jupitra

/ #22

2016-04-14 07:41

Se popolnoma strinjam s peticijo, kajti na nacionalki vladajo določeni krogi ljudi, ki imajo specifičen glasbeni okus, kar sicer ni nič narobe, saj je tudi meni določena glasbena zvrst bolj všeč kot druga. Pa vendar, ko sem pred leti delal kot tonski tehnik in moderator na komercijalni radijski postaji nisem delal razlik, saj sem vedel, da  sem v studiu radijske postaje, ki jo poslušajo številni ljudje v velikem delu Slovenije z različnimi okusi in ne v svoji dnevni sobi, zato sem predvajal različne glasbene zvrsti.

Človek se vpraša, če je to sploh NACIONALNA ustanova za radiodifuzijo in televizijo, ali je to privatna ustanova, nekaterih, ki mislijo, da je njihov okus, okus vseh Slovencev. Ne bom izpostavljal imen, vendar se ve kateri glasbeni urednik je šel na Valu 202 najbol "po luftu" in "cvilil" po časopisih in spletnih portalih, ko so v parlamentu sprejemali kvote slovenske glasbe. Utemeljeval je pa s tem, da bodo glasbeniki postali zbegani, razvrednoteni in neprepričani v svojo kvaliteto, če jih bodo predvajali na Valu 202 zaradi kvot in ne po Njegovem "STROKOVNEM GLASBENEM IZBORU". Pa kdo je on, da nam v glavo vbija to filozofijo. Taka izjava milorečeno zveni precej samovšečno, da ne uporabim kakšnega tršega izraza. Upam, da je gospod strokovni gflasbeni urednik tudi glasbeno opismen in loči notni zapis od ilustracije lastovk na visokonapetostnem daljnovodu. Saj je del njegovega izbora glasbe tudi meni še kar všeč, vendar, ko pa postane s svojim izborom dolgočasen in zatežen in obenem samozavestno prepričan kako dobro glasbo "vrti", bi pa radio aparat najraje vrgel skozi zaprto okno. Da o ignoranci nekega glasbenega urednika na  TV SLO1 sploh ne govorim.

Zakonsko so nas prisilili k plačevanju RTV naročnine, prodajajo nam pa samo svoje buče. To se mora nehati!!! Če že imamo nacionalno RTV ustanovo, KI JO PLAČUJEMO, naj bo ta ustanova, ustanova vseh Slovencev, ki imamo različne glasbene okuse in plačujemo RTV naročnino, ne pa, da "služijo" samo določeni skupini poslušalcev in gledalcev. 

Da ne bom samo šinfal, pa moram pohvaliti dnevnoinformativne oddaje na nacionalnem radiu in TV, ki so po mojem mnenju na visokem nivoju. Povedo bistvo in tudi dokaj politično nepristransko. Ne zganjajo takega populizma kot večina komercijalnih TV postaj.

Upam, da bo prišlo do sprememb na bolje, a se bojim, da še ne prav kmalu.