PETICIJA PROTI NEPOSREDNI IZVRŠBI - odvzemu- OTROKA

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije PETICIJA PROTI NEPOSREDNI IZVRŠBI - odvzemu- OTROKA.


Gost

#26

2015-04-09 15:56

Ker otroci ne morejo biti kar predmet izvršbe proti njihovi volji.in sodišča ne razsodijo vedno v otrokovo dodro in njegovo korist.
mami

#27 Otrok naj bo samo otrok

2015-04-09 18:22

Podpišem zato, ker se že leta ubadam z grožnjami in tudi z odvzemom otrok, čeprav lepo skrbim za njih. Na kako pokvarjene načine, z uporabo laži in manipulacij so delali na csd-ju je groza. Koliko škode je narejeno mojim otrokom ne morem opisat, ker je prehudo. Pa jih ni nihče slišal, ko so prosili, da ostanejo doma, nihče jih ni upošteval in nikogar pravzaprav otroci niso niti zanimali. Delalo se je na nekem osebnem maščevanju meni, ker jih nisem brezpogojno ubogala in na tem, da so verjeli besedam alkoholika in nasilneža, ki se je maščeval, ker sem vezo prekinila (mislim, da so bili podkupljeni z njegove strani).

Otroci bi morali imeti mirno, srečno in breskrbno otroštvo, ne pa da jih določeno osebki, ki si pač jemljejo to pravico, vlačijo od svojih družin, samo zato, da pokažejo svojo moč, in zakrijrjo svoje napake in nesposobnost.


Gost

#28

2015-04-09 18:43

Zaradi idiotskega sistema.

Gost

#29

2015-04-12 05:06

Otrok je oseba,ki s rojstvom pripada materi.

Gost

#30

2015-04-12 07:39

Ne glede na bolno domišljijo nekaterih sta le samo mati in oče prava starša otroku.

Gost

#31

2015-04-12 07:40

Proti izvršbam nad otroki se je treba boriti z orožjem. L.p.


Gost

#32

2015-04-12 13:25

Več kot 40 let svojega življenja sem posvetila zdravstvenemu varstvu in skrbi za otroke. Vedno znova in z leti zelo težko prenašam odločitve slovenskih institucij, ki se ukvarjajo s skrbjo za otroke in odločajo v imenu veljavne zakonodaje brez najmanjšega kančka empatije do otroka in do človeka nasploh.

Gost

#33

2015-04-12 13:28

Ob svojem delu poznam več podobnih zgodb. Doživljam stisko otrok, a sem velikokrat nemočna.

Gost

#34

2015-04-14 14:15

Zaradi otrok ker pri tem zelo trpijo.
jaz

#35 podpis

2015-04-14 16:39

PODPIŠEM!!! Ker tole, kar se sedaj dogaja v Sloveniji ni več normalno! CSD-ji kršijo vse možne zakone, lažejo, manipulirajo, grozijo, ucenjujejo in na koncu ampak dejansko najpomembnejše ogrožajo in maltretirajo otroke....Najbolj nizkotno dejanje!!!!

CSD je bil ustanovljen kot "organ pomoči", in po zakonu je njihova DOLŽNOST narediti VSE, da NE!!!! pride do odtujevanja otroka od matere, očeta, oz. od matične družine.

Pa mirno in brez posledic kršijo vse zakone, delajo kar hočejo in se obnašajo kot bogovi...pravzaprav veliko hujše. Arogantno, nesramno in totalno NELJUDSKO""""


Gost

#36

2015-04-16 06:07

Vidim da vas vecina komentira zelo custveno. bogi otroci kaj bodo brez mame,... res je mama potrebna a vsaka si otroka ne zasluzi. IZ LASTNIH IZKUSENJ povem da je vasih bolje ce mame ne poznas, kot da imas celo zivljenje uniceno, ker je pac mama mama!

Res mora biti pravica in v dobro otroka, a problem je da vecina zafrustriranih oseb na SCD nima, noce ali ne zna koristiti otroku. Ima sreco da sem naletel na enega tistih nekaj ljudi ki so vedeli kaj je dobro.

Tako da tako izkoriscanje politike in peticij za tako obcutlijo temo ne odobravam!!!


Gost

#37

2015-04-21 04:53

Ker otrok ni predmet, kaj šele predmet rubeža! To je živo bitje, s čustvi. Otrok se ne more sam braniti, braniti ga moramo starši in okolje - to vključuje TUDI državo, CSD, sodišča ipd. Rubež človeka je doživljenjska travma, vzrok pa je sebični egoizem ranjenih in nemoralnih pacientov, ki tako ali tako ne sodijo na prostost, kaj šele v vlogo edinega starša!

Gost

#38

2015-04-21 06:46

Gremo skozi podoben primer pri vnukinji.

Gost

#39

2015-05-04 05:21

Prav iz vseh teh navedenih mnenj...seveda sem za to, da imajo otroci topel dom, vendar to v določenih primerih še ne pomeni, če je mama v finančni stiski, da otrok ni ljubljen...takrat rabita pomoč oba...seveda o občutenjih posameznika lahko govorimo in res je pa, da nikoli ne bomo vedeli skozi kaj nekdo prehaja, zato je Sočutje še kako pomembno, saj le z Ljubeznijo Srca se bodo Odnosi zgradili v strukturo Nove Družbe na temeljih Miru.
Hvala.

...z Ljubeznijo,
Gabriella
Otrok ni predmet!

#40

2015-06-04 12:29

Ker je zdravnica podala prijavo in je z njo mati sprožila vse postopke - pred CSD, na družinskem sodišču in na policiji - za zaščito otroka pred spolno zlorabo na stikih z očetom, pa je vendar ta brez težav - brez da bi izvršilno sodišče preverilo, kaj se dogaja, dosegel izvršbo otroka na stike.Ker sta v tem primeru družinsko sodišče in izvršilno sodišče ravnala istočasno eno mimo drugega. Družinsko z upoštevanjem otrokove koristi in z zaščito otroka, izvršilno pa je otroka obravnavalo kot predmet v izvršbi, brez ozira na koristi otroka, zgolj s pogledom na pravice izvršitelja.Ker otrok ni predmet!


Gost

#41

2015-06-21 13:18

Strinjam se ,da kadar se starša ne moreta mirno dogovoriti glede oskrbe otroka in nalogo dodeljavanja otroka enemu od staršev opravlja sodišče,potem naj le -tega vodi izključno dobrobit otroka.

Gost

#42

2015-07-09 20:12

OTROK JE NAŠE BLAGO ni skrb ne SCD-ja ne javnih ustanov ne sodišč ampak je skrb mamice in očita. Oče ali mamica v tem primeru naj razmislita če sta prpravljena poslati rubežnika nad svojega otroka. Če se odločita za ta postopek je ta otrok zaznamovan celo življenje. Prosim vse mamice in očetje naj ne počneta to svojemu otroku.


Gost

#43

2015-07-28 11:41

Ker imam slabe izkušnje s CSDji in z ostalimi inštitucijami...zdravstvom, šolstvom.....na bruhanje mi gre....kakšni ljudje tam delajo in kaj počnejo...samo ven za zmetat...redki so pravi, tisti dobri.....

Gost

#44

2015-08-12 14:51

spostovani to sem podisala zato ker so mi na silo vzeli hcerko ne da bi me v tem obestili prisli so in jo odvzeli csd domzale poleg tega pa bi vsem javno povedala da imam zelo slabe iskusnje glede materinskega doma in varne hise gorenska kajti ce se ne drzis njihovih navodil ti vrnejo milo za drago o meni so napisali zelo slabo mnenje zato je zame ena najslabsih varnih his gorenska kajti zahtevajo marsikaj ne bi vam sedaj o tem a je ena najslabsih varnih his zato pozivam vse mame da naj bojo tam previdne na podlagi kako se do njih obnasas ti dajo dobro ali slabo mnenje jaz dobrega nisem bila delezna zato goreska varna hisa materiski dom preziram previdnost vsem se enkrat lp
zalostna-izgublena

#45 Re: podpis

2015-08-12 14:57

#35: jaz - podpis 

 SE POPOLNOMA STRINJAM S TABO MISLIJO DA LAHKO DELAJO KAR  HOCEJO A TO NI TO  DELAJO SE PAMETNE V RESNICI PA  KRSIJO ZAKONE 


Gost

#46

2015-08-13 11:02

Ker sem na temu, da mi vzamejo preskrbljene otroke...
Aralin

#47 Re:

2015-09-20 09:36

#3: Ladislav Troha -  

 Lp,

 

mi lajhko zaupas kam so tebe udarili.? Moja se je "citiram ono "gospo strokovno csd" tko drla, pri rubežu, česar ni sliala v 40 letih svoje delovne svetle kariere", beri odvzemanja nič krivih otrok, ponavadi nič krivim materem ali očetom. 

In seveda slednja je dobila totalno amnezijo na OKS, ker se je spomnila samo nečednih stvari in dejan o mami kateri neuradno govori, da ve, da je za deklico lepo skrbela, da nima nobenega strahu, da je deklica živahna, iskriva, inteligentan, brihtna in oh in ah in sploh, ampak sedaj deklica ni VEČ TAKSAN!! JAVI LEP DAN

Aralin

#48 Re: podpis

2015-09-20 09:38

#35: jaz - podpis 

 Jp, in kako jim dokažes, vse podpisem!

Aralin

#49 Re: Otrok naj bo samo otrok

2015-09-20 09:40

#27: mami - Otrok naj bo samo otrok 

 Lp,

 

se popolnoma strinjam. Kje so otroci sedaj? Oprosti na vprasanju, a sva na istem, kontaktiraj me.Hvala! 


Gost

#50

2016-04-01 17:17

Otroci so navajeni dedka in babice. Sta dovolj mlada, da jih vzgojita. Financno jim pa naj pomaga drzava, kot romom in podobnim