PETICIJA PROTI NEPOSREDNI IZVRŠBI - odvzemu- OTROKA

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije PETICIJA PROTI NEPOSREDNI IZVRŠBI - odvzemu- OTROKA.


Gost

#1

2015-04-07 14:16

Ker gre v primerih izvršbe (rubeža) otroka za degradacijo osebe, ki se ne zna in še ne zmore sama boriti za svoje pravice.

Gost

#2

2015-04-07 15:16

nad otroci se izvaja instucionalni kriminal...
Ladislav Troha
Gost

#3

2015-04-07 15:27

Sicer gre za še eno posledico abotnega in brezbrižnega režima, ki mu tudi otroci niso sveti. Imam izkušnjo, ko so gospe tovarišice iz CSD Šiška naredile vse potrebno, da od leta 2001 nimam z hčerko nobenih stikov. Do zavrnitve moje pritožbe s strani MZD na odločbo CSD Šiška za določene stike po telefonu (katerih ne predpisuje noben zakon) so mi tudi te nezakonite ukinili.

Temu se reče gospe in gospodje fašizem. Kako je bila hčera enostransko in zelo pomanjklivo vzgajana pa raje ne bom. Rezultat onemogočnja stikov z očetom je pri hčeri nepopravljiv.

Sem se uprl režimu pa so me udarili tja kjer najbolj boli. Kaj so naredili otroku pa sami ocenite.

Lep pozdrav vsem trpečim otrokom, očetom in materam.

To se ne bi smelo dogajati, zato podpiram to peticijo!

Ladislav Troha



Gost

#4

2015-04-07 17:32

Ker so mi hci odpeljali alkoholiku v Zda, ze vec kot en teden je nisem videla

Gost

#5

2015-04-07 17:47

zato ker sovražim tiste posrane posrance v vladi nt

Gost

#6

2015-04-07 19:29

Ker se sama bojim, da bo moj otrok tega deležen...proti svoji volji...in ker ne bi rada da otrok kakorkoli trpi in zaradi tega čuti posledice!

Gost

#7

2015-04-08 05:40

Otrok ni predmet, da bi nad njim bila možna izvršba. Kdo si je to izmislil ima miselnost iz srednjega veka. Po domače, je navaden kreten.

Gost

#8

2015-04-08 07:48

Prosim, če mi pojasnite, ali drži, da stoji za to peticijo Odbor 2014 ?

Že vnaprej hvala za odgovor !

Gost

#9 Re:

2015-04-08 07:57

#8: -  

 ne drzi!! odbor nima s tem nic, niti kaka druga politicna zadeva! kaj ste pismeni?!

soled

#10

2015-04-08 08:03

za to peticijo stojijo oškodovanci in šokirana pravnica...preverjeno!


Gost

#11

2015-04-08 09:16

Otrokom je institucionarno odvzeta pravica odločati se o tem, pri katerem staršu bi rajši živeli. Odvzem otroka staršu,ki bi otroku nudil več in boljše kot drugi, je nedopustno dejanje. Z otroki se v postopku izvršbe postopa kot z blagom ne z živimi bitji, ki si zaslužijo najboljše. Žal je v veliko primerih institut izvršbe (pred tem pa postopek za predodelitev otroka) zlorabljen za dvoboj med staršema.

Gost

#12

2015-04-08 11:05

Otroci ne smejo bit kot predmet in sredstvo viška neumnosti našega sodstva in CSD-jev, predvsem pa raznoraznih mnenj kvazipsihologov in psihiatrov ki o realnem življenju žensk in otrok za štirimi stenami nimajo pojma, kakor tudi ne v realnem življenju...

Gost

#13

2015-04-08 11:19

Zato ker ni pravična do otroka.

Gost

#14

2015-04-08 12:02

Ker se socialna,sodišče preveč vtikajo v privat življenje otrok.

Gost

#15

2015-04-08 12:12

Peticijo sem podpisala zato, ker je tudi meni otrok bil odvzet na podlagi besed (še dandanes mi ni bil predstavljen tehten dokaz, da sem otroka kakorkoli življensko ogrožala, kljub zahtevi o dokazih) in videla koliko škode je to mojemu otroku prineslo. In če moja izkušnja in moj podpis pomaga da se marsikateremu otroku in staršu prepreči in/ali prihrani nepopravljiva škoda, potem bom vsaj vedela, da ni bilo zaman. Starši smo tisti kateri živimo za svoje otroke, ne pa inštitucije, kateri imena naših otrok zamenjajo z opravilnimi vrsticami in številkami. A je to dobrobit naših otrok?! Otroci so naša prihodnost, ne pa preteklost!

Gost

#16

2015-04-08 13:09

Zaradi vseh otrok ki v primerih neposredne izvržbe najbolj trpijo.
prizadeta

#17

2015-04-08 15:11

socialna služba ne dela pravilno, premalo je terenskega dela, pogovor z sosedi, prijatelji itd. črka zakona je že marsikomu uničila življenje !


Gost

#18

2015-04-08 16:43

Otrok naj živi tam kjer želi, prva je njegova želja, če je premajhen še vedno pri mami, ( mama ni alkoholik ,se ne drogira, normalno skrbi za otroka..ima nujne stvari


Gost

#19

2015-04-08 16:51

Izvršba nad otrokom je zame kriminalno dejanje vseh , ki so pri tem udeleženi in jih treba obravnavati kot kriminalce...izvršba je nedopustna iz humanih, psihičnih ..... it d. Ima neslutene posledice za otroka....groza, pa to v Sloveniji...sramota za državo da dopušča ,da kdo pomisli nato , ne pa da to izvaja....starš , ki da izvršbo ni starš,,,, odvzete mu morajo biti vse pravice do otrok...to so delali v taboriščih smrti...ali smo tam


Gost

#20 Re:

2015-04-08 17:36

#8: -  

 ne, to ne drži


Gost

#21

2015-04-08 18:01

:( ŽAL otrok čuti ~ doživlja in s tem živi vse življenje ~ kaj kdo pomisli kako je otroku???

Gost

#22

2015-04-08 20:10

Enostavno zato, ker mi ni vseeno, dase dolocene institucije in represivni organi, izzivljajo nad otroki

Gost

#23

2015-04-08 20:27

Ker se je meni kot otroku pred 40 leti zgodila ta krivica da so me obravnavali kot predmet.

Gost

#24

2015-04-09 03:59

Ker se strinjam z napisanimi argumenti. Ker otrok ni igrača oz.sredstvo za poračunavanje med staršema. Tudi sama imam grenke izkušnje, vendar ne s CSD ali sodiščem, ampak z očetom moje prve hčere. In njegovo žlahto.
ZAŠČITNIK OTROKOVIH PRAVIC

#25 OTROKOVE PRAVICE

2015-04-09 09:37

PRVO BI MORALI VSI UPOŠTEVATI OTROKOVO ŽELJO, SAJ GRE ZA NJEGOVO ŽIVLJENJE. DRUGO, ČE JE OTROKU LEPO TAM KJER JE, MU NEBI SMELI SPREMINJATI OKOLJA, NAVAD, PRIJATELJEV, .... TRETJE, CSD-JI BI MORALI KOT ZAGOVORNIKI OTROK PREVZETI ODGOVORNOST IN KOREKTNO, STROKOVNO S POIZVEDBAMI, OBISKI, RAZISKAVAMI OCENJEVATI STANJE, KAR PA JE ZELO TEŽKO NAREDITI V PISARNI. CSD RAJE GOVORI O NESPORAZUMIH MED ODRASLIMI, PRI STIKIH POD NADZOROM JE VSE V REDU, RAJE SLEDI KOŠČKU PAPIRJA KOT PA DA BI PREVZEL ODGOVORNOST ZAŠČITNIKA OTROK IN KAJ SE ZGODI, OTROK TRPI, PA ŠE TRPI, TRPI ŠE MALO, PA ŠE ENKRAT TRPI, PA ŠE ENKRAT, PA ŠE MALO, PA ŠE MALO VEČ, PA ŠE TRPI,.....

IZVRŠBE NAD OTROCI OZIROMA RUBEŽ OTROKA PA JE ZAME ČISTO BIROKRATIČNO NASILJE, NASILJE, KI SE V KAZENSKI ZADEVI PREGANJA PO URADNI DOLŽNOSTI.

ŽALOSTNO, RES ŽALOSTNO, TODA RESNIČNO!!!