ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-03-13 10:13


Andraž

#977 Re: PROTI!!!!!!!!!!

2015-03-13 10:13

#929: theboss - PROTI!!!!!!!!!! 

 1. Ta argument je že tako zlajnan. A je za nelodne heteroseksualce "naravno", da lahko posvojijo? Daleč od tega, da bi imel karkoli proti takšnim posvojitvam, ampak bodimo enakopravni.

2. To z živalmi ne vem od kje ti ideja?

3. Izenačevanje pravic in odpravitev dolgotrajnega kršenja človekovih pravic pač ni neka propaganda. Gre za dejanske ljudi, ki so jim pravice vse poprek tratene. Ne vem kje bi si naj kaj prebrali, v kakšnem znanstvenem članku mogoče? ... Dvomim

4. Ne gre za propagando, gre za sprejemanje. Če bi bil tvoj otrok gej, bi mu verjetno bilo veliko lažje biti v svetu, ki odobrava homoseksualnost. Ne veš kakšne travme doživljajo ti ljudje čisto po nepotrebnem. Bodi malo empatičen.

5. Glede nepopolnih staršev bi si na tvojem mestu postavil ogledalo predse. Hočem povedati, da noben starš ni popoln, se pa večinoma trudijo po najboljših močeh. Žal homoseksualna starša še nista avtomatsko dobra starša, ampak a so tudi heteroseksualni starši vsi dobri starši? Vem, da niso. Takšne razlike med starši žal obstajajo v vseh krogih.

6. Smo mladi, imamo pa malo bolj razčiščene pojme kot marsikdo starejši. In če nisi vedel, polnoletni imamo pravico do odločanja o pravicah otrok, mogoče bi si ti moral ponovno prebrati našo ustavo, predno trosiš takšne nesmisle. In vem, da je Slovenija v gospodarski, politični in še kakšni krizi, ampak to ne more biti izgovor za sistemsko tratenje človekovih pravic. S tem zakonom se cinca že 20 let.

7. Nihče se ne odloči, da bo homoseksualno usmerjen, saj niso mazohisti. Verjetno gre za nek preplet genetike in okolja, pri čemer pa povdarjam, da otroki homoseksualnih staršev nimajo nič večjih šans, da bodo imeli homoseksualne otroke, kot pa otroci heteroseksualnih staršev (recimo ena metaraziskava, katere je žal prosto dostopen samo povzetek, kjer pa piše ravno to: www. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9010824 - odstrani presledek, ker ne gre linkov lepit sem). Če greste v kakšno knjižnico z dostopom do elektronskih virov, si lahko preberete tudi celotno raziskavo, seveda pa ta ni edina. Tudi nad tvojo definicijo "napake" bi se malo zamislil. Lahko bi argumentiral, da si tudi ti "napaka", ker se zdiraš tukaj na vsemi. Ne moreš kar definirati nekoga kot napako, ker se pač tebi tako zdi.

8. Umetnih mater še žal niso izumili. Če ste mislili nadomestne, pa mislim, da to pri nas še ni dovoljeno (ne bom pa dal roke v ogenj). Vsekakor pa se takšne stvari ne financirajo iz davkoplačevalskega denarja.

9. To sploh ne rabi komentarja, ampak naj ti bo: država in cerkev sta ločeni. Ne gre za priznavanje gejevskih porok v cerkvi. Sicer pa sklepam, da si torej natančno preučil biblijo, mogoče bi se vseeno lahko posvetoval še s kom, različni ljudje imajo različne interpretacije. Nenazadnje že tudi samo v angleščino obstaja vsaj deset različnih prevodov. V iszseku biblija pravi tudi, da bi morali žensko, ki je imela spolni odnos pred poroko v hiši staršev, kamenjati. Poanta je, da gre za knjigo, ki je stara okoli 2000 let in stvari so se od takrat pač spremenile. Ampak še enkrat, to sploh nima nobene veze z novim zakonom, saj cerkev nima kaj iskati v civilnem pravu.

10. Še enkrat, empirične metaraziskave ugotavljajo, da med otroci heteroseksualnih in homoseksualnih staršev ni bistvenih razlik. (link v točki 7).

11. To sploh ne morem verjet, da se nekomu posveti takšna ideja. A misliš, da se otroci kar rodijo homofobi? To bi se dogajalo samo, če starši otroke vzgojijo v homofobe. To je čisti paradoks razmišljanja.

 

In seveda so vaši podpisi legalni, ampak dejstvo je, da veliko ljudi sploh ne ve za kaj gre, so pač preprosto ubogali župnike. Tudi tebi očitno marsikatero dejstvo ni čisto jasno.

Lepo bi bilo, če bi se cerkev enkrat angažirala in se lotila dejanskega tratenja pravic otrok (pedofilije, nasilja v družini, ...). Imajo čas in resurse za tratenje človekovih pravic in reševanje nekih namišljenih problemov, za takšne dejanske probleme pa nihče sploh nima posluha, po vrhu vsega pa se vse skupaj dela pod pretvezo ščitenja pravic otrok. Vidiš ob tem pa mi gre pošteno na bruhanje.

Ne moremo si privoščiti, da bomo iz čiste nevednosti tratili pravice do eni desetini prebivalstva.


Gost

#978

2015-03-13 10:23

 Nikoli svojim otrokom ne rečem, da so geyi drugačni; v čem drugačni? vse kar komentiram je on pa ljubi fanta, ona punco; prav nič niso drugačni; drugačen je moj sosed kreten, nasilnež, nacionalist, ki ne ljubi nikogar. Jaz drugačnosti ne priznavam, mogoče različni? ja tako, kot si smo si pač vsi, ampak dokler je ljubezen vodilo namesto sovraštva, si človek; če si eden izmed 80000 nisi!!!


Gost

#979 Re:

2015-03-13 10:30

#944: -  

 Če lahko pregledamo in preverimo vse podpisnike med 80000, potem ima vaš komentar kakeršnokoli težo.

Izkoriščanje zaupanja Cerkvi ima tudi svoje meje. Približujejo se zelo hitro.


Gost

#980 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-13 10:32

#975: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Hvala.

Saj jih ne obsojam, ker vem da so tak pač bli naučeni. Najbolj grozno je, da starejši ko si, težje spremeniš mnenje, tudi če vsi znanstveni dokazi kažejo, da je napačno. Ne vsi, predvsem tisti, ki si znajo z dognanji znanosti bolj malo začet. In to se potem prenaša skozi generacije in nikoli ne bomo vedli kolko ljudi zato trpi. Včasih se vprašam kolko samomorov je temu pripisat. Poznam ljudi, ki so si vzeli življenje. Tudi sam sem že razmišljal o tem, a sem k sreči poiskal strokovno pomoč. 

Moti me neumnost ljudi. Ampak če niti ljudje na najvišjih položajih na svetu ne vejo kaj je dobro za svet, pol smo pač na to obsojeni. Od bede drugih imajo nekaj samo psihopati in sociopati. Ljudje pa palijo na njihovo avtoriteto, jebeš preverljivo znanost.

Glede otrok. Sam jih niti nočem, mislim da večina gejev tudi ne, mam občutek da je to bolj ženska domena. To pa ne pomeni da moški ni sposoben vzgoje.

Pravico do posvajanja pa se ne sme gledat kot absolutno zapoved. Obstajajo pa primeri v katerih je OK, da ima otrok pač očeta ali materi. Saj pa se vedno gleda kdo je za otroka najboljši in pri tem najbolj zaupajmo strokovnjakom znanosti. Ne polemikom in filozofom. Za take primere je dobro da se uzakoni ta pravice, da se da v tem okviru izpeljat postopke v korist otroka. Vsi starši, ki bi radi posvajali se postavijo v vrsto, stroka pa naj odloči kje bo otrok najbolj odraščal.


Gost

#981

2015-03-13 10:32

Kdo sem jaz,da lahko odločam,kako bo kdo živel svoje življenje?!
Jest

#982 Re:

2015-03-13 10:39

#10: miha -  

 Joj Miha!Kolk pa si ti en žalosten fant.Sočustvujem s tabo,ker imaš tako visok zid okoli sebe,da ne vidiš prav daleč.


Gost

#983 Re:

2015-03-13 10:42

#917: -  

Kako jo je lahko posvojil gayevski par, če pa šele novi zakon to omogoča? Malo več doslednosti, prosim...


Gost

#984

2015-03-13 10:46

Verjamem v Boga in Stvarjenje. Vendar je Sveto Pismo knjiga, ki jo je napisal človek, da povzame Bogov nauk v prispodobi, z besedo, saj dojemanja in logike na Njegovi ravni ljudje nismo sposobni dojeti. Sveto Pismo ni knjiga, ki bi se jo moralo jemati dobesedno. Nasprotuje ji človeški napredek, medtem ko je Sveto Pismo knjiga, ki stagnira v enem obdobju. Vsak si Sveto Knjigo razlaga drugače, a vsi, ki jo beremo, smo lahko enotni v tem, da je glavni nauk Knjige ljubezen. Ljubezen žene vse. Ljubezen je poosebitev Boga. Ljubezen je v nas vseh in nas vse čuva. Na življenjski poti je zmeraj s tabo in dokler je s teboj, boš pomirjen, srečen. Molitve in darovi...to so izmišljotine Cerkve, institucije, za katerimi zmeraj stoji osebni interes (saj je to v naši človeški, nepopolni naravi). Če bi vsaj kdo, ki tukaj v Njegovem imenu odloča in si jemlje pravico Zanj govoriti, zares prebral Sveto Knjigo, enkrat in še enkrat, da izlušči pomen Vere, bi sprevidel, da je ta predvsem iskanje Miru v sebi. Ljubezni v sebi. Ravno zato je Knjiga človeštvu takšen dar - prirejena je za človeško naravo, odprta različnim interpretacijam. In kdor jo bo bral tako, da bo Nauk zmeraj obračal v svojo korist, si ga razlagal dobesedno, ko mu ustreza, in spiritualno, ko mu ne - tak v sebi nima Vere, s takim Boga ni in ga nikoli ne bo. Ta, ki pa bo Knjigo bral pomirjeno, nanjo gledal kot priročnik k načinu razmišljanja, tak ki bo iz nje izluščil Nauk ljubezni in miru, ta nosi v sebi Vero, s takim je Bog in ta ima možnost, ki jo Vera ponuja: pomoč drugim. Kolegialnost. Bratstvo. Podpora. 

Vabim vse prave vernike, da se tokrat opremo na priložnost, da pokažemo Cerkvi pravi obraz vernikov. Pokažimo, da nismo samo nekdo v slepi množici. Pokažimo, da je Vera najprej samostojna izkušnja, ki se lahko obrne v skupinsko srečo. Pokažimo svojo podporo našim bratom in sestram, našim sosedom in sosedam. Pokažimo, da stojimo z njimi in za njih. 

Bratje in sestre, podpisujem za Vas in za lepši svet. 

Naj bo Ljubezen z vami. 


Gost

#985

2015-03-13 10:48

Vsi si zaslužimo enake pravice ne glede na spolno usmerjenost.

Gost

#986 Re:

2015-03-13 10:49

#984: -  

 Zelo lepo!! Se pridružujem!!


Gost

#987

2015-03-13 11:09

Prvič, ne razumem kako si ljudje drznejo vzeti odgovornost za življenja in pravice drugih ljudi v svoje roke.
In drugič. Referendum? Zmenjeno. Ampak le, če vas tistih 80.000 podpisnikov plača zanj iz svojega žepa!!!!!
Banda pokvarjena, denarja ni, ma za neumnosti, butalce in lopove se pa vedno dobi a?!?!

Gost

#988 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-13 11:18


Gost

#989 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-13 11:20

#962: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ma kako kršenje pravic..ne se hecat! Nenaravno še nikoli ni bilo naravno - ali če hočete drugače: 

minus pol in minus pol se odbijata, ne privlačita, v nasprotnem primeru je nekaj narobe!


Gost

#990

2015-03-13 11:22

To s kom bo kdo živel in kdo bo njegov dedič je stvar posameznika, ne obče javnosti. Škoda, da se moramo o tem pregovarjati, mar bi se raje o tem, kako bomo uredili plačilno nedisciplino v državi.


Gost

#991 Re: PROTI!!!!!!!!!!

2015-03-13 11:23

#929: theboss - PROTI!!!!!!!!!! 

 Uuuu neee točka 9 pa ne bo držala! Prvi je pa ja že bil Chuck Norris ;)... Poleg tega pa menim, da si malo preveč zabredel v pravlice in pri teh zadevah ne bi smel odločati


Gost

#992 Re:

2015-03-13 11:23

#984: -  

 Zelo lepo. Tako si, ki nisem veren predstavljam vlogo vere v življenju.

Hvala še enkrat.


Gost

#993

2015-03-13 11:27

Zdi se mi absurdno, da imamo pri nas ogromno trpinčenih otrok, ki se jih dodatno obremenjuje z rejništvi... Absurdno, da se nas očitno veliko slepi pred dejstvom, da že danes kup otrok živi v prikritih istospolnih družinah, predvsem če je k istemu spolu nagnjena ločena mati, ki ji je bil seveda otrok podeljen...

Pravzaprav le moški nimajo te sreče in ne morejo zahtevati enakih pravic kot ženske...

Zdi se mi noro, da se ubadamo s tem, v kakšno sestavo družine bo otrok padel, medtem ko je okrog nas cel kup otrok vsakodnevno trpinčenih...

Tako da... ukvarjamo se s kupom balasti, namesto da bi uredili potrebno, da bi vsak otrok ljubljeno in varno bival.

In da, za starševstvo bi bilo potrebno testirati vsakogar, vendar pa pri tem njegove spolne usmeritve nikakor ne bi smele prednjačiti...

Gost

#994

2015-03-13 11:33

fear + ignorance = hate

jst

#995 Re:

2015-03-13 11:33

#10: miha -  

 si pa beden


Gost

#996

2015-03-13 11:40

 

Odraščal sem z dvema mamama

Dr. Robert Oscar Lopez je 17 let odraščal v skupnosti dveh lezbijk. V mladosti je 9 let živel aktivno homoseksualno življenje, danes pa je poročen in ima otroke.

Mica Škobrne je že pred časom na portalu iskeni.net objavila članek z naslovom "Odraščal sem z dvema mamama", v katerem profesor angleškega jezika na kalifornijski državni univerzi Northridge, dr. Robert Oscar Lopez pričuje o svojem odraščanju z dvema mamama. Med drugim je povedal:

"Nisem imel nobenega moškega lika, ki bi mu lahko sledil, moja mama in njena partnerica pa nista bili niti tipična očeta niti tipični materi. Posledično sem imel zelo malo prepoznavnih družbenih iztočnic, ki bi jih lahko ponudil svojim potencialnim prijateljem – fantom ali dekletom, saj nisem bili niti samozavesten niti občutljiv za druge. Tako sem le redko sklepal prijateljstva in se zlahka odtujil. Homoseksualne osebe, ki so odraščale s heteroseksualnimi starši, so lahko imele težave s svojo spolno usmerjenostjo; a ko pridemo do širokega družbenega območja prilagoditev, ki niso povezane s spolnostjo – kako se obnašati, kako govoriti, kako delovati – pa so bili deležni privilegija učenja doma. Mnogi istospolno usmerjeni se ne zavedajo, kakšen blagoslov je, če odrasteš v tradicionalnem domu."

"Gejevsko gibanje se trudi na vse pretege, da bi zagotovilo, da jih nihče ne bo slišal ... Zakaj torej takšna zarota molka s strani LGBT voditeljev? Lahko samo ugibam iz položaja, v katerem sem. Spoštujem materin spomin, ampak ko je potrebno spregovoriti o težavah mojega odraščanja, ne olepšujem besed. Zgodnejše študije so preučevale otroke, ki še vedno živijo s svojimi homoseksualnimi starši, zato otroci niso mogli svobodno spregovoriti, saj so vsi otroci obremenjeni s spoštovanjem do staršev, krivdo in strahom, da bi izgubili njihovo podporo. Ob poskusih, da bi odkrito spregovoril, pa sem bil sam več desetletij dobesedno zatrt.


Gost

#997

2015-03-13 11:42

Volitve in referendumi potrebujejo dva amandmaja:

1. pred udeležbo obvezen kratek test iz logike sklepanja
2. kdor je bil pri maši, 24 ur ne sme na volišče
-

#998

2015-03-13 11:59

Sem ZA to, da se zakon ohrani.

Veliko je bilo že komentirano glede tega, in še vedno se mi zdi skrajno neumno to, da nekateri še vedno živijo v prejšnjem stoletju. Če bi se določeni ljudje zbrihtali in bi se nehali toliko vmeševati v tuje zadeve, kaj so, kje so, zakaj so, kaj delajo v prostem času, če so geji, če so lezbe.. bi tudi svet bil lepši. 
Nevem kaj je to tako napačnega, če bi imeli istospolni partnerji posvojenega otroka? Mogoče to, ker bi mu nudili lepšo življenje? Kaj vam gre v nos? Saj se geji nebojo fu**** pred otroci al se vaši staši so pred vami? 
Dajte si dopovedati, da smo pod kožo vsi enaki ne glede na spol, ne glede na spolnousmerjenost, ne glede na to, če si slučajno invalid (če se vrnemo v zgodovino nazaj so bili nekoč invalidi zaprti v hiši samo zato, da sosedi ne bi videli, da imajo doma "bolnega" otroka.. ), ne glede na vero itd. 
Želim, da ljudje zgubite predsodke! Tudi vaše življenje bo lepše, ko se boste nehali obremenjevat z drugimi! 

 

 


Gost

#999

2015-03-13 12:07

Starejsim od 45 prepovedat glasovanje na referendumu (ce bo).

Gost

#1000

2015-03-13 12:18

Čestitke tistemu, ki je prišel na idejo kako zbrati dovolj podpisov v kratkem času.