ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH


Gost

#951 Re: Re: Re:

2015-03-13 08:50

#948: - Re: Re:  

 vi ste proti, ampak ste ponosni na otroke, mladino, ki napredno razmišlja in je za? wtf. 

največji korak zase boste storili, ko boste pripravljeni dojeti, da "naši plakati" in "knjižnična ura" itd. niso "pranje možganov" in propaganda lgbt "ideologije", temveč gre za logično družbeno spoznanje, da so homoseksualno (ali drugače spolno) usmerjeni na vsakem koraku, med nami, in spoznavanje otrok s tem načinom življenja ni nič drugega kot pa zelena luč za vse, ki se tako počutijo in za vse, ki jih želijo podpret. na tak način, skozi učenje, znanje, informiranje, se otrokom lahko pokaže, da s tem ni nič narobe, nasprotno, je sprejeto, normalno, v kolikor tako čutijo - zaželeno, na tak način otrokom govorimo: "bodi, kar si. želimo, da si to, kar si, v najboljši luči, kar se lahko prikažeš." da ne bodo zrasli v ljudi polne predsodkov, nestrpnosti. da ne bodo zrasli v enega izmed teh 80.000, ki kratijo drugim ljudem pravice in jim škodijo. v izobrazbi je moč. 


Gost

#952

2015-03-13 08:54

Podpiram Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih, saj omogoča vsem že zdaj obstoječim oblikam sožitja enakopravno vključitev v družbo.

Gost

#953 Re: Re: Re: Re:

2015-03-13 08:55

#951: - Re: Re: Re:  

 Kdo piše o kakšnem ponosu. Poanta je bila, da ste sprejeti in otroci niso vzgajani s predsodki kot na vsakem koraku očitate. Seveda, da podpišejo, če niti ne vedo kaj to vse za sabo prinese in še ne morejo razumet.  Sej nič ne rečem glede plakatov, ampak že sedaj je tega veliko, kakšna propaganda bo šele potem. Ne obračajte mojih besed, sami veste kakšna je poanta. Ne rabimo tega zakona samo za to, da boste vi sprejeli same sebe, ampak treba gledat malenkost širše.


Gost

#954 Re: PROTI!!!!!!!!!!

2015-03-13 08:57

#929: theboss - PROTI!!!!!!!!!! 

 kot poročena mati dveh skoraj odraslih hčera bi vam kometrirala, da očetova trda roka in materina nežnost dandanes  nekako ne držita več. nemalokrat sem se jaz izkazala za tršega roditelja kot moj mož, je pa pomen trde roke v današnji permisivni vzgoji nekako zvodenel....

če vas skrbi, kdo bo otrokom nudil lekcijo o spolni vzgoji, pa vas lahko potolažim, da je to nase prevzelo izobraževanje in je to postala obvezna vsebina, ki jo obema spoloma razloži medicinska sestra /zanimivo -največkrat je ženska, ni pa nujno- ???/ na sistematskem pregledu konec osnovne šole. In ko se je meni zdelo, da je napočil čas, da jima to razložim, sta mi dali vedeti, da sem zeloooo prepozna. in recimo 50 let nazaj, ko so bile te informacije izključno v domeni staršev, je bilo nosečnosti iz nevednosti mnogo več, kajne?

pa stigmatizirasnost otrok zaradi drugačnih družin: 70let nazaj so bili otroci zmerjani s pankrti - izraz je hvalabogu skoraj izumrl in to s preprostim premikom družbe, da se je prenehalo stigmatizirati ločence. in enako bo s temi otroci. kolikor jih sploh bo. na otroke se obešate, kot da klasičnih družin sploh ne bo več, dejstvo pa je, da bodo to le redke izjeme

veste, v 2000 letih, odkar je bilo napisano sveto pismo, se je svet malo spremenil in je pri branju svete knjige treba izluščit bistvo in se ne oklepat resnic, ki so bile za življenje takrat nujne, danes pa nemalokrat tudi škodljive.


Gost

#955 Re:

2015-03-13 08:58

#914: -  

 AMEN!

tone47

#956

2015-03-13 09:01

Jasno je, da Slovenija na zakon še ni pripravljena (to se kaže v odprti homofobnosti, obračanju na RKC ipd.). Vendar me bolj moti to, da ni pripravljena storiti niti koraka k temu, da bi nekoč bila. Imamo se za moderne ljudi v moderni državi, nanjo smo ponosni - potem pa se s takilemi burkami izkaže, da smo v glavah še zmeraj par stoletij zadaj. In to z enim samim dejstvom: "kar je tuje, nas straši." To pa bi se moralo sprevreči v: "kar mi je tuje, o tem se bom pozanimal. informiral. morda zame ni slabo."

V državi potrebujemo več figur iz tega "področja". Več ljudi, ki bodo lahko predstavljali vzornike za tako mlajše kot starejše generacije. Vzornike, ki ne bodo označeni za "vzornika LGBT manjšine, subkulture", temveč vzornike, ki se jim bo reklo preprosto - pevec. igralec. politična figura. športnik. Vzornike, ki bodo spadali v širšo tematsko skupino, ki jih označuje glede na to, kaj dejansko počnejo, ne pa glede na to, s kom ponoči delijo posteljo. Menim, da je ta zakon odličen prvi korak k temu, da se to zgodi. Prvi korak k narodni zavesti, ki bo temeljila na izobrazbi. Korak k temu, da se oblikuje, kot pravite, tudi veja LGBT literature, ki bo olajšala pot mnogim mladim v spoznavanju samih sebe, ostalim pa pomagala pri tem, da jih sprejmejo kot ljudi, normalne, naravne ljudi.

Morda bi tudi vam nasprotnikom novele pomagalo, če kako LGBT literaturo prelistate, preberete, namesto, da o njej samo sovražno govorite. 

Z vsem srcem podpiram novelo. Imam upe v ustavno sodišče, da bo sprejelo pravilno odločitev in odprlo mnogim posameznikom in družinam lepšo pot. 

LP, Tone


Gost

#957

2015-03-13 09:03

Ohranite vašo energijo in odzivnost - bravo. Pri tej peticiji in drugem delovanju v Parlamentu, v javnosti, v medijih.....več ljudi vas podpira, kot si sploh lahko mislite.
Bodite dobro in pazite na se.
Sonja Čujovič
Mentalna sirota

#958 Re: Re: Re:

2015-03-13 09:06

#950: - Re: Re:  

 V tem primeru je cerkev zamudila lepo priložnost. Da se v to ne bi vtikala. Kolikor vem tako ali tako ne priznavajo civilne poroke, zaenkrat pa še ni bilo predloga, da naj bi cerkveno poročali istospolne.

Nekako razumem cerkev in njeno nelagodje ob teh dogodkih, a taka odkrita "vojna" dvomim da jim bo prinesla kako novo ovčko, lahko izgubijo kako zmerno, seveda pa utrdijo tiste najzvestejše.

Pa pojdimo v nedeljo k maši in si pogladamo starostno strukturo udeležencev. Bi rekel, da večina tistih, ki se že pripravljajo za "sprejemca pri sv. Petru". Potem otroci, ki drugače ne dobijo "listka", in potem ne bodo mogli k "birmi". In jim ta prisila vzbudi zakšen odpor do institucije, da se ji v samostojnosti na široko ogibajo.

Potem pa so tu res še tisti, ki verujejo. Tudi taki se najdejo, ja jih pa ni veliko.

Tako da je moje realno prepričanje, da se bo v naslednjih nekaj letih moč RKC-ja po naravni poti precej zmanjšala. In da so take "vojne" le zadnji krči na smrt ranjene pošasti.

 


Gost

#959 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-13 09:07

#953: - Re: Re: Re: Re:  

 z zagotovostjo lahko rečem, da večina mladih vsaj prelista programe in zakone, preden se pod njih podpiše. kot pravite, smo bolje informirani od vas, pot informacij nam je bila zmeraj bolj odprta. zato mogoče v tem primeru (in mnogih drugih) nismo mi tisti, ki bi se morali po vas zgledovat. mogoče lahko vi premislite, kaj lahko od naše mentalitete odnesete. in ne moramo razumet, kaj ta zakon s sabo prinese? sama ga zelo dobro razumem, pa lahko trdim, da podpisniki prav tako. 

ne obračam vaših besed, samo pojasnjujem vam, kar vam očitno ni jasno. ne gre za nobeno propagando, gre za informiranost. znanje. 

in da mi nikoli več ne rečete, da "smo sprejeti" in "da bomo sami sebe sprejeli". nikoli se ne boste zavedali, kako težka je pot do lastnega spoznanja in sprejetja in nikoli vam ne bo jasno, da je to tako zaradi družbe, ki nas obdaja. vam niti ne mislim pojasnjevat. da smo sprejeti? kako mi lahko pišete, da ste proti temu, da osvojimo osnovno pravico, ki jo imate vi - posvojitev otrok, potem pa v naslednjem stavku, da smo sprejeti?

in hvala bogu, res danes otroci niso večinsko vzgajani v sovražnem, nestrpnem duhu. tisti, ki pa so, pa se tega ne zavedajo (niti otroci, niti starši, ki jih vzgajajo). in slepo težijo k mnenju, ki jim je bilo vsiljeno (pa mislim da dobro veste, kam ciljam). 

 


Gost

#960 Re: Re: PROTI!!!!!!!!!!

2015-03-13 09:08


Gost

#961 Re: Re: Re: Re:

2015-03-13 09:12

#951: - Re: Re: Re:  

 Jaz sem med temi podpisniki 80.000 in moji otroci niso vzgajani v ljudi polnih predsodkov in nestrpnosti. Še nikoli jih nisem slišala reči kakšne žal besede čez istospolno usmerjene. Jih je pa res začelo že motit, da kamorkoli se obrnejo še samo to gledajo in poslušajo, ker se že pretirava. Ljudje vas zakon gor ali dol sprejemajo in pika. Dajte še vi sami sebe


Gost

#962 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-13 09:15

#961: - Re: Re: Re: Re:  

 "niso vzgajani v ljudi polnih predsodkov in nestrpnosti" - in potem: "jih je pa res začelo motit". haha smešni ste mi. 

 

naš zakon? državni zakon. gor ali dol sprejemajo? ne. če se ne obdrži, bo to resno kršenje človekovih pravic in še en ostal privilegij za heteroseksualne. dajte še vi sami sebe? da ne bom bruhnil od smeha. 


Gost

#963 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-13 09:20

#962: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 a zaradi tega, ker jih reklame na vsakem koraku motijo so pa nestrpni in polni predsodkov? Pa naj se gre to za vaše reklame ali reklame o hitri hrani. Sem vedela, da boste takoj kost zagrabili. Kdor hoče bo razumel, kdor ne pa ne.

Marijareski
Gost

#964

2015-03-13 09:21

Nimam kaj komentirati, saj gre le za enakost!
Sicer pa sem osebno videl, a zaradi mladosti in nevednosti ne posredoval, izvajanje največjih, skorajda neverjetnih krutosti do svojih otrok, pa tudi do svojih žena, s strani fanatično vernih.
Nenazadnje, koliko je RKC do enakosti, pove število žensk, ki mašuje, dokazuje celibat, predvsem pa "božjo ljubezen" dokazujejo nepriznavanja otrok, ki so se ji "ponesrečili" med "darovanjem" svojega telesa .
Licemerje, ki mu ni para v zgodovini človeštva!


Gost

#965 Re:

2015-03-13 09:24

#964: -  

 Za katero luno ti živiš? Kakšnega nepriznavanja otrok? Ti še cerkve videl nisi. cerkev sprejema vse otroke. Moja dva sta pankrta in ju je cerkev brez vprašanja vzela pod okrilje in krstila. Tudi cerkev več ni v 17. stoletju. Govorite čez nekaj kar sploh ne poznate. Je pa vernih tudi kar nekaj gejev in niso nič manj sprejeti


Gost

#966 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-13 09:34

#953: - Re: Re: Re: Re:  

 Star sem 30 let. Bil sem zelo vesel otrok, neprestano nasmejan. V petem razredu, ko še mi sploh ni blo jasno kaj me privlači sta me 2 nasilna sosošolca ustrahovala in pretepala. Zaradi strahu se nisem nikomur zaupal. Vsi sošolci in sosošolci so to vedeli, enkrat so me pretepali in poniževali javno pred dvema razredoma otrok. Reakcija ostalih je bla da so se smejali. Najbolj me je prizadelo da so se še punčke smejale. Potem se je to zvedelo, reakcija moje razredničarke je bla:'Saj vem da ti nisi tak.' Pač ni znala drugače, to je blo sred 90ih. Od takrat nosim v sebi strah pred ljudmi. Pri 20 sem priznal staršem, ker sem mislo da me bo vsaj nekdo sprejel. Mama je rekla da sem umazan in da me ne bo nikoli sprejela, oče je iskal znake za mojo usmerjenost v logotipih na moji majci. Vem da me mata rada, ker me nista vrgla s hiše. Ampak bolečino od zavrnitve še danes čutim. Vsake tolko mi udarja anksioznost zaradi napadov v osnovni šoli in nesprejemanja moje družine. Nikoli nisem nikomur nič storil žalega. Zaradi tega se izogibam ljudi in precej nedružaben. Tolko o učinku religije in 'zaskrbljenih' ljudi. JEBITE SE! Še to v solzah pišem. Če bi lahko šel nazaj bi pa tista 2 bulija z želesno štango pretolko, kr sta mi že v osnovi zajebala samozvest. Ker se nisem mogo prav izražat imam osebnost, ki je sicer prilagojena tem okoliščinam, ampak nikoli nisem sledil svojim pravim željam kaj bi v življenju počel. Vedno sem mel v mislim golo osamljeno preživetje brez podpore, tak so mi svet risali ljudje okoli katerih sem odraščal. Zdaj mam neko izobrazbo, ki je sicer zelo visoka za našo družbo, me pa niti malo ne veseli. Verjetno tudi zato da bi se dokazal staršem in si nekako zaslužil njihovo naklonjenost. Ampak za življenje sem pa napol invalid. Počutim se kot da nimam nič za zgubit, čeprav večino časa tudi nimam nobene motivacije za življenje in sem potrt. Edino kar mi je pomagalo preživeti je blo nekaj ljubečih partnerjev s sedanjim vred.


Gost

#967 Re: Re:

2015-03-13 09:37

#965: - Re:  

 Preberi, kaj sem napisal, potem komentiraj! Razen, seveda, če so tvoja dva "pankrta" zaplodili gospod župnik... No? Kako je s tem? So gospod župnik priznali svoje "božje delo"?


Gost

#968 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-13 09:41

66: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 To je bilo sredi 90ih. Danes smo 2015 in poglej okrog sebe SPREJETI STE! Tudi ta peticija je dokaz za to. V srednjih šolah je en kup najstnikov istospolnih usmerjenih in iz prve roke vem, da tega kar si ti doživel danes najstniki veče ne doživljajo! Vsaj v večini priemrov ne, ker zmeraj se bo našel kakšen butelj, ki bo zasmehoval pa da je to zaradi istospolne usmerjenosti, zobnega aparata, dolgega nosa itd. tega ne bomo mogli nikoli spremenit. Ste v manjšini in tega se ne da spremenit, razen če boste v večini.

Hetero_Homo

#969

2015-03-13 09:47

 

Več kot je geyev, več žensk za nas, heteroseksualne moške ostane :P


Gost

#970 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-13 09:48

#968: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Torej v čem je problem izenačit pravice? Kaj te tak moti, če bi se zalizal s tipom na cesti? Kaj je problem če mladina raziskuje? Če niso geji jih itak ne bo privlačlo. Če se bo pa kdaj s tipom poseksal pa ne bo konec sveta. Še vedno bo lahko našo eno v katero se bo zaljubo. Raje jih naj izobražujejo o pretiravanju s seksom in varni seksualnosti brez drog. To je danes edini problem.


Gost

#971

2015-03-13 09:51

Za dobrobit otrok naj se raje sprejmejo ukrepi za zmanjševanje alkoholizma ter nasilja v družinah, saj je zaradi navedenega normalnega otroštva oropanih mnogo slovenskih otrok.
luc

#972

2015-03-13 10:01

 Gonijo takšen pom pom, o pedofilskih zadevah pri belih ovratnikih se pa nobenmu ne zdi vredno podpisovat kakšen flajer, ah seveda ne bodo sebi skakali v skledo. Po večino so isto spolni partnerji dobro situirani, izobraženi in gledajo odprto, vsekakor bi svojega otroka rajši dal v posvojitev (če bi že moral) njim, kot pa kakšni zavrti familiji, ki bi ga vsako nedeljo pod prisilo vozila v neke zatohle prostore.

 

 

 

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-03-13 10:04



Gost

#974

2015-03-13 10:06

Absurdno je, kako ljudje jokajo za spremembe, ko se pa dejansko začne nekaj dogajat- spremembe za ENAKOPRAVNOST SOLJUDI, je pa vse narobe. Kot da gledamo situacijo temnopoltih v ZDA sredi 50ih.

Gost

#975 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-13 10:09

#966: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Tvoja izpoved je grozljiva! Le upam-o lahko, da boš lahko zaživel enakopravno vsem nam! Vso pravico imaš do tega!

Vera in zaplankanost, ne nujno tvojih staršev, temveč  bolj okolja v katerem živiš, pa nista dovoljevala tvojim, da bi te v vsej svoji drugačnosti polno sprejela. 

Bolí me, da nas niso že leta nazaj učili, da je med nami tudi drugačnost in da nas te drugačnosti niso naučili priznavati, predvsem pa me bolí, da ste drugačni morali ves ta čas zaradi tega trpeti, se skrivati, se bati in biti odrinjeni nekam na rob, v brezup!