Proti ukinitvi financiranja učne pomoči kot ene izmed oblik DSP


Gost

#51

2015-01-18 18:01

Ne zdi se mi primerno, da varčujejo ravno pri teh stvareh, sploh pa ker otroci s posebnimi potrebami najbolj potrebujejo dodatno pomoč.

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-01-18 18:05


gost

#53

2015-01-18 18:12

Spoštovani kolegi,

prišli smo do točke, ko potrebujemo pravni organ, ki se bo z ministrstvom pogajal o ukinitvi plačila in o vsem kar nas čaka in kar si ne moremo predstavljati. Potrebujemo UČITELJSKO ZBORNICO, katere zametki segajo v leto 2005 ( nastajalo je združenje za nastanek te zbornice). Ker je bilo premalo učiteljev, ki bi podprli to gibanje, je zadeva propadla oz. miruje. Nismo solidarni, veliko učiteljev se trese v strahu pred izgubo. Čas je prišel SEDAJ. Pomagajmo si sami, ne pa da samo okopavamo svoj vrtiček, se pritožujemo. Učiteljskemu poklicu moramo dati vrednost tudi v javnosti, napisati kakšen komentar več, tudi v dnevno časopisje, ne samo v strokovne revije in mesečnike. Učitelji z učenci preživimo več časa kot jih preživijo s svojimi starši in zato si ne smemo dovoliti takšnega poniževanja. Dovolj je!

Razumljivo je, da denarja ni in da je potrebno varčevati. Treba je skrbno premisliti, kje vzeti in kam dati. Treba je vprašati stroko? Kdo pa smo stroka? Kje je kdo, ki bi jo zastopal? Kje so operativci? 

Ni jih, ker nimamo združenja, ničesar. In zopet smo na začetku. Vem, da bomo nekoč izšli kot zmagovalci, vendar dolga bo pot do takrat.


Gost

#54

2015-01-18 18:30

Sramota-važno je, da si delijo sejnine in da moramo vsako leto dokapitalizirat NLB-za to vedno JE denar. Po pravici povedano se mi že vse skupaj gnusi, najbolj pa nastop ministrice, ki je to tako nonšalantno povedala. Ste brez šoloobveznih otrok gospa ministrica in se to vas ne tiče?Problem vseh naših politikov je, da nimajo sposobnosti empatije in da so brez vsake morale. Grozljivo, me kar strese.

mojapetra

#55 Re:

2015-01-18 19:07

#53: gost -  

 Zelo zelo se strinjam. Učiteljska zbornica je nujna. Dajmo! Kako, kdo naj jo ustanovi? Kako se to naredi? Strokovno združenje učiteljev praktikov, ne pa zavodi, ministrstvo, SVIZ ... Kateri si koraki za ustanovitev takega združenja. Ve kdo?


Gost

#56

2015-01-18 19:28

V tem primeru moramo šolniki stopit družno skupaj, saj gre nenazadnje za naše otroke in nas same.
Pokažimo in dokažimo, da je v slogi moč.
učiteljica

#57 Re:

2015-01-18 20:00

#53: gost -  

Bravo, nujno potrebna, sestavljena iz učiteljev  z "baze". Tudi jaz sem takrat razmišljala, da nas bo to še "drago stalo".

mojapetra

#58 Re: Re:

2015-01-18 20:42

#57: učiteljica - Re:  

 Predlagam, da se vsak v svojem okolju zanima, kako in kaj je s tem. Pridobiti je potrebno tudi mnenje kakega pravnika, kako se taka zbornica ustanovi. Pa kompetentne ljudi, ki bi napisali statut. Dela je veliko, to vem, ker je za vsako društvece treba imeti goro papirjev, da zadovoljiš birokrate. Večina ljudi se takega dela prestraši, a če  je zagnanih in spremembe željnih ter delavoljnih več, je lažje. Kaj menite?

učiteljica

#59 Re: Re: Re:

2015-01-18 21:23

#58: mojapetra - Re: Re:  

 Evo, našla sem en link o zametkih nastajanja učiteljske zbornice, verjetno je na netu tega še več, potem je pa naenkrat vse potihnilo.

 http://www.zdruzenje-zuuz.si/nastajanje/dogodki-nastajanja/

 


Gost

#60

2015-01-18 21:45

NEDOPUSTNO JE VARČEVANJE NA OTROKIH

Gost

#61 Re:

2015-01-18 22:31

#53: gost -  

Pozdravljam pobudo in se absolutno strinjam, da je zbornica nujno potrebna. Žal še mnogim učiteljicam in učiteljem ni jasno, kako globoko so nas že potisnili in še kar tonemo. Ne vem, na kaj čakajo. Da se bo kdo drug boril namesto nas? Pozabite na to! Zbudite se, kolegice in kolegi! Prosvetarji z vseh koncev Slovenije, združimo se!


Gost

#62

2015-01-18 22:42

gospo ministrico in vse v vladi bi bilo treba seznaniti da se rodi 3% procente vseh novorojencev invalidov oziroma sem pripravljen raskirati da eden od njih vzame v varstvo za 24 ur mojo deklico Mihaelo in mi potem pove kaj vse pripada našim otrokom in tudi njihvim staršem saj bodo edino tako seznanjeni z našimi problemi

Gost

#63

2015-01-18 22:51

Kot da ni že dovolj vidnega raslojevanja med otroci. Zdaj naj bi le premožni hodili na šole v naravi, glasbene šole in interesne dejavnosti. Sram me je v kakšni državi živim!

Gost

#64

2015-01-19 04:58

Država je začela varčevati pri najpomembnejših stvareh.

Gost

#65 Re: Re: Re: Re:

2015-01-19 04:59

#59: učiteljica - Re: Re: Re:  

 Potrebno bi bilo kontaktirati pobudnika združenja za učiteljsko zbornico, ker združenje je bilo ustanovljeno, ni pa uspelo. Zavedati se moramo, da bi bil tako velik organ, ki združuje tako veliko zaposlenih trn v peti, in prav zato ravno sedaj ne bi smeli obupati. Nenazadnje gre tudi za reševanje strokovnih vprašanj, ki nas vsakodnevno obdajajo. Kot pravno telo bi lažje reševali takšne dileme. 

Dajmo, stopimo skupaj.


Gost

#66 Re: Re: Re:

2015-01-19 05:01

#58: mojapetra - Re: Re:  

 Popolnoma se strinjam, z majhnimi a močnimi koraki se daleč pride.


Gost

#67

2015-01-19 07:13

Naši preljubi gospodje, bilo bi bolje pričeti varčevati na vladnih službenih vozilih in vaših "na pol zasonj malicah in kavicah v menzi",... namesto da udrihate po starših kar posledično čutijo otroci. Res žalostno, da nam vladajo takšni ljudje

Gost

#68

2015-01-19 07:21

............


Gost

#69

2015-01-19 07:47

Zavzemam se predvsem za bolj strokoven in sistematičen pristop k varčevanju v javnem sektorju.

Gost

#70

2015-01-19 08:04

ne jemljimo otrokom,oni bodo nam ,ko bomo stari! bo huje !!

Gost

#71

2015-01-19 08:41

V peticiji vse jasno piše, komentar ni potreben.

Gost

#72

2015-01-19 09:14

Ob takšnem ravnanju ministrstva bi morali zahtevati odstop ministra!

Gost

#73

2015-01-19 10:26

HVALA BOGU, SMO SE TUDI UČITELJI KONČNO ODLOČILI POSTAVITI SE ZASE,KER TO JE PA ŠLO ŽE PREDALEČ.
ČESTITAM POBUDNICI IN JI IZRAŽAM VSO PODPORO.

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-01-19 10:46



Gost

#75

2015-01-19 10:53

Eden izmed urepov (v nizu predhodnih ža uresničenih), ki bo imel predvsem za populacijo otrok s PP daljnosežne škodljive posledice. Čisto nasprotje leporečju o inkuziji oseb s PP v širšo družbo - ta se začne pri otrocih, je tako? Žal smo daleč od tega, oz. politične odločitve vodijo v nasprotno smer. Kolikor vem, je bilo iz vrst praktikov podanih že kar nekaj konkretnih predlogov, kje bi bilo mmogoče v šolah še varčevati, a niti en predlog še ni bil "(u)slišan" na vrhu. ...sicer pa, čemu služijo NPZ-ji in vse v zvezi s tem, ki so tudi enormno dragi? Otrokom ali (predvsem)državi...