Proti ukinitvi financiranja učne pomoči kot ene izmed oblik DSP


Gost

#1

2015-01-15 09:02

Denar je potrebno vzeti tam kjer je in tistim, ki so Slovenijo pokradli. Zanima me, kdo ima namen uničiti to lepo deželo in njene ljudi. To so hudo hudo bolni ljudje.


Gost

#2

2015-01-15 15:51

Zanima me, koliko delajo brezplačno sodniki, na občinah, ministrstvih in še kje?! Zadnji čas je, da o delu učiteljev spregovorimo javno, tudi na POP TV-ju, ki vedo vse o našem poklicu in znajo biti zelo pikri. Naj naši predstavniki že enkrat stopijo pred kamere. Če sami ne bomo znali ceniti in predstviti svojega dela, ga tudi drugi ne bodo. Vedo samo to kar želijo: da delamo od 8. do 12. in imamo veliko POČITNIC.

Gost

#3

2015-01-15 20:09

Naj začnejo varčevati pri vrhu, ne pa na dnu, kam vse gre denar, nastradajo pa najbolj ranljivi, delavci, otroci in tisti, ki so garali celo življenje, v starosti, ko bi morali le še uživati sadove svojega dela pa morajo prositi za vsakdanji kruh, ker jim država dodeli 300eur pokojnine, SRAMOTA!!!!

Gost

#4

2015-01-16 08:32

Delajo po principu "deli in vladaj"? Če nas bodo uspeli razdelit, so zmagali. Vsi se moramo borit za vse!!!

Gost

#5

2015-01-16 08:35

Država mi ne SME samovoljno vzeti tistega, kar sem si pridobila s trdim delom. Edino, če to pomeni DEMOKRACIJO?!!! Naj jemljejo tam in tistim, ki so kradli. Otroci pa res niso krivi, da bodo največje žrtve krize. Naj si poslanci in vsi na Ministrstvih zmanjšajo plačo in bo dovolj za vse ure DSp-ja. Naj znižajo plače zunanjim strokovnjakom in vsem, ki se trudijo, da bi naša država pokleknila. Seveda je najlažje trkati na pedagoško zavest. Ali pa pričakovati, da se bomo med seboj skregali. V ključnih trenutkih pa znamo stopiti skupaj in se temu upreti.
Slovenija nosi lepo ime in lepe kotičke. Ljudje, ki pridejo na položaj pa meljejo po svoje in si polnijo žepe s pridnimi rokami nas delavcev. Seveda tako, kot pravi mama EVROPA.
Žalostno, da nas v tujini cenijo kot pridne in zanesljive, domači pa nas itak samo IZKORIŠČAJO!!!

Gost

#6

2015-01-16 11:00

Varčevanje se mora začeti drugje - na vrhu.


Gost

#7

2015-01-16 11:07

moremo skiniti to bando!na kozlanje mi grejo!gamat

Gost

#8

2015-01-16 11:12

To se mi ne zdi primerno..sploh pa ker si otroci s posebnimi potrebami najbolj zaslužijo dodatno pomoč.
Endimion

#9 Hmmm... ne vem če se razumemo.

2015-01-16 12:04

Kolikor je meni jasno, država zgolj ukinja dodatno plačilo šolam za to. Ne pa same dodatne učne pomoči. Skratka otroci, ki imajo posebne težave (disleksiki, diskalkuliki, in podobno) bodo to dodatno uro še vedno imeli (v kolikor imajo odločbo CSD), le da se bo morala "plačati" z notranjo prerazporeditvijo šolskega denarja.

 


Gost

#10 Re: Hmmm... ne vem če se razumemo.

2015-01-16 12:20

#9: Endimion - Hmmm... ne vem če se razumemo. 

 Iz katerega denarja??? Aja, sem pozabil, da med nami po novem cvetijo zasebniki ...


Gost

#11

2015-01-16 12:43

Peticija je najmanj kar lahko naredimo, da bi si izborili svoje mesto v našem sistemu - smo najslabše plačani in motivirani kader v Sloveniji.NA ULICE!!!!!!!!!!

Gost

#12

2015-01-16 13:25

------------------------------------------------
Fran LEVSTIK

#13 Re:

2015-01-16 13:34

#11: -  

 Bravo!!! Nihče se ne bo boril namesto nas! Dovolj je bilo pohlevnega, ponižnega izvrševanja sramotnih zahtev. Nadaljevanje pasivnega sprejemanja vladinih ukazov pomeni zavestno sodelovanje pri uničenju slovenske inteligence, tj. robotizacijo, razčlovečenje učiteljev in učencev.


Gost

#14

2015-01-16 14:51

Tudi pri brezzvezni papirologiji in testiranjih za nadarjene bi se lahko precej privarčevalo, saj ne bi govorila o tem, kdo od evidentiranih je v resnici nadarjen in čemu ima to namen. Podpiram tale prispevek v celoti. Bravo, učiteljica Bojana. Takih bi moralo biti več. Podpiram tudi pobudo o bojkotu. Ampak se glede na pretekle izkušnje bojim, da ne bo stoprocentne podpore, ker smo preveč hlapčevski. V takem primeru seveda bojkot odpade.
Učiteljica Mihela s 30-letnim stažem

Gost

#15

2015-01-16 14:56

Podpišem, ker so zadnji ukrepi s strani ministrstva skrajno nestrokovni in žaljivi do učiteljev.

Gost

#16

2015-01-16 17:05

Želela bi, da bi vendarle ponovno preverili, koliko učencev je v teh letih "neupravičeno" dobilo odločbe za DSP le zaradi vztrajnosti njihovih staršev in zaradi katerih sedaj moramo te ure izvajati, pa čeprav sami učitelji prihajamo do zaključkov, da je pri marsikaterem to le potuha za lastno nedelo.

Gost

#17

2015-01-16 17:54

Pošteno delo naj se pošteno plača. Učiteljica z več kot 35 leti poučevanja.


Gost

#18

2015-01-16 18:39

res žalostno,kakšno državo imamo!!!!!!!

Gost

#19

2015-01-16 19:04

Marsikdo od otrok resno potrebuje tako pomoč.Otroci so pomembni!!!! Tudi učiteljem, ki si prizadevajo za dobro delo, naj so nagrajeni.

Gost

#20

2015-01-16 19:32

Na otrocih pa ja ne bodo šparali ;)
mala

#21

2015-01-16 19:48

glede na to kar se dogaja v Sloveniji sem zelo razočarana..... sploh nimam več besed...... sploh nevem kaj naj napišem..... Sama imam otroka in mislim, da jih v prihodnje nič kaj dobrega ne čaka, sramota je da bodo šparali na otrokih, ki niso čisto nič krivi... krivi so politiki ko so si nakradli milijone in milijarde mi navadni reveži in otroc pa smo tisti ki bomo mogl filat njihove proračune in lukne ki so jin naredeli..... prvo si naj oni zmanjšajo plačo ne pa da nam jemljejo in otrokom..... da ne govorim koliko družin nima niti za kruh, prosijo na ulici, hodijo na razne ustanove, kot so Karitas.... dobesedno beračijo naši politiki pa samo kje bojo rezali, kje bojo jemali.... najbolje da nam vse uzamejo in pustijo da dobesedno beračimo in da bo še večji razkol med ljudmi, nestrpnosti, sovraštva.... Misiim da se ne zavedajo da nekateril ljudje  ne najdejo drugega izhoda kot samomor....

nekaj bo treba ukrenit ker drugače nam bojo dobesedno poteptali še nekaj dostojanstva ki ga imamo... Vsi bi morali skupaj stopiti in se jim postaviti po robu, nesmemo sam biti tiho in kimati njihovim rezom, Mormo gledati kaj bomo pustili otrokom, pufe.....ali kaj lepšega....


Gost

#22

2015-01-16 20:50

Absolutno sem proti ukinitvi učne pomoči.
Ivan

#23

2015-01-16 21:55

Menim, da bi ministrstvo lahko privarčevalo denar na drugih področjih npr. z ukinitvijo NPZ- jev, ki ne služijo ničemur (vsaj za čas krize), očitno pa je na RIC-u za ta namen veliko zaposlenih in jim to niti na misel ne pride. Koliko denarja je pred leti država namenila za prehrano otrokin dijakov! Imeli so jo zastonj vsi, ne glede na socialno stanje. Vse to je bilo metanje denarja skozi okno in nabiranje političnih točk.

Gost

#24

2015-01-16 22:02

Sama izvajam učno pomoč že kar nekaj let in imam s tem dosti izkušenj. Najpomembnejše se mi zdi, da dobijo ti učenci, ki s pomočjo dosežejo določene standarde znanja in pozitivne ocene, tudi pozitivno samopodobo, ki jim pomaga tudi kasneje v življenju. Občutek, da nisi "luzer", je za človeka neprecenljiv!


Gost

#25

2015-01-17 07:21

Konec je romantične predstave o učiteljih, ki mislijo, da morajo delati vse kar jim drugi naročijo. Ne bomo delali zastonj, ker že za zdaj opravljene ure prejmemo zelo malo, pa pride predavatelj na šolo in prejme 100 ev. za urno predavanje. Pa, kaj imajo zlate besede, smo mi priti njim nič? Tudi NPZ ocenjujemo brez plačanih ur, pa ni malo dela. Žalostno, da ministrica in vlada ne poznajo in ne priznajo učiteljevega dela.