PROTI MANJŠANJU MOŽNOSTI VPISA NA GIMNAZIJO LEDINA

Quoted post

Učitelji

#27 Re: Oče dveh šolark

2012-12-23 09:36

Na vaše pisanje imam samo en odgovor, če še nikoli niste delali v šolstvu nimate pravice soditi. Učitelji delamo veliko več kot osem ur, javnost pa vidi samo to, koliko časa smo v šoli. Koliko časa porabimo za priprave, sestavljanje testov in popravljanje le-teh doma, tega pa ne vidi nihče. In zmotno je mišljenje, da to traja samo prvi.h nekaj let. Tako je bilo včasih, ko so učitelji lahko teste sestavljali enkrat na par let, ko je obstajal trideset let samo en učbenik. Sedaj pa je vse drugače. Ne obsojajte, čene poznate dejanskega dela učiteljev. Da ostalih stvari, ki se ne tičejo le snovi, niti ne omenjam. In kje je avtoriteta, ki so jo učitelji imeli nekoč. Danes smo le lutke v rokah marsikoga, odvzete so nam vse pravice.

Replies

Oče dveh šolark

#33 Re: Re: Oče dveh šolark

2013-01-02 11:39:07

#27: Učitelji - Re: Oče dveh šolark

Pozdravljeni,

 

Očitno spadate med tistih 20% in kapo dol pred takimi učitelji. Vendar, a moramo res ohraniti slabo šolstvo zaradi petine dobrih šolnikov? Po moje ne. Res da nisem delal v šoli, delajo pa sorodniki in znanci, med katerimi so taki, ki so skoraj 20 let delali v gospodarstvu. Verjemite mi, da tako mnenje veliko šteje. Za 100€ manjšo plačo dela po cca. 6 ur na dan, prej pa po 10 ur, da ne omenjam odgovornosti, pritiski lastnikov, službena potovanja itd...otroci so ga komaj poznali.

Če pa pomislim, da se naša država zunaj zadolžuje v glavnem zaradi plač v javnem sektorju, mi gre pa na bruhanje. Pa prosim ne o avtoriteti, to si vsak učitel ustvati sam in tu je povsem svoboden. Dobri teh težav nimajo, saj se z zanimivim predavanem da zmotivirati otroke.